Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.

Wystarczy udać się do siedziby oddziału wojewódzkiego NFZ, poprosić o wniosek o wydanie karty EKUZ, a następnie złożyć wypełniony wniosek z własnoręcznym podpisem.  Można też pobrać wniosek ze strony internetowej: www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w-ue/leczenie-w-krajach-unii-europejskiej-i-efta/jak-wyrobic-karte-ekuz/uzyskaj-ekuz-poczta-tradycyjna/ i wysłać go tradycyjną pocztą na adres oddziału, faksem, mailem lub za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (zalecane jest dołączenie aktualnego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie).

Kartę EKUZ można odebrać osobiście bądź otrzymać drogą pocztową na wskazany we wniosku adres. EKUZ jest wydawana z reguły w dniu złożenia wniosku. Wyjątkiem jest okres wakacyjny – w czasie gdy wiele osób planuje wyjeżdżać za granicę, należy się liczyć z koniecznością oczekiwania w kolejce.  Istnieje możliwość upoważnienia osoby trzeciej do wypełnienia i/lub odebrania wniosku o wydanie EKUZ. Upoważnienie może się przydać, gdy ważność EKUZ mija przed planowanym powrotem do Polski lub w momencie gdy osoba przebywająca za granicą w dalszym ciągu ubezpieczona jest w NFZ. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

We wniosku zostaniesz poproszony o takie informacje jak:

 • dane osoby ubiegającej się o EKUZ,
 • odznaczenie z jakiego tytułu masz prawo do ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ np. jesteś pracownikiem na umowę o pracę lub emerytem,
 • podanie danych osoby opłacającej składkę,
 • informacje dotyczące terminu oraz miejsca wyjazdu,
 • dane odnośnie sposobu oraz miejsca odebrania EKUZ.

Ważne: osobom wyjeżdżającym turystycznie karta EKUZ wydawana jest na podstawie danych zawartych w Centralnym Wykazie Ubezpieczonych (CWU) bez konieczności przedstawiania dodatkowych dokumentów. W przypadku wątpliwości co do sytuacji ubezpieczeniowej osoby wnioskującej do EKUZ, oddział NFZ ma prawo zażądać aktualnych dokumentów potwierdzających ubezpieczenie np. legitymacja ubezpieczeniowa, RMUA, zaświadczenie od pracodawcy, potwierdzenie opłacenia składki.

Gdzie wyrobić EKUZ?

W wojewódzkich oddziałach NFZ:

 1. Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-wroclaw.pl
 2. Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-bydgoszcz.pl
 3. Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-lublin.pl
 4. Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-zielonagora.pl
 5. Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-lodz.pl
 6. Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-krakow.pl
 7. Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-warszawa.pl
 8. Opolski Oddział Wojewódzki NFZ : nfz-opole.pl
 9. Podkarpacki Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-rzeszow.pl
 10. Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-bialystok.pl
 11. Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-gdansk.pl
 12. Śląski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-katowice.pl
 13. Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-kielce.pl
 14. Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-olsztyn.pl
 15. Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-poznan.pl
 16. Zachodniopomorski Oddział Wojewódzki NFZ: nfz-szczecin.pl

Czytaj dalej na temat: karty EKUZ a ubezpieczenie turystyczne

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments