Gdzie na wakacje we wrześniu? Top 5 all inclusive

Opublikowano: 2018-08-30 (aktualizacja 2021-03-02, godz. 7:38)

Jakie są najlepsze kierunki wakacyjne we wrześniu? Na pewno nie mogą narzekać łowcy wakacji all inclusive. Obniżki cen w niektórych biurach podróży sięgają nawet 50 % w porównaniu ze szczytem sezonu letniego.

Najwięcej ofert w opcji all inclusive w atrakcyjnych cenach dotyczy wyjazdów do Grecji, Turcji i Hiszpanii. Jednak poza tym można znaleźć prawdziwe perełki. Jedną z nich jest tygodniowy wyjazd do regionu Algavre w Portugalii poniżej 2000 zł za osobę. Tamtejsze plaże są uznawane za dorównujące poziomem tym w Rio de Janeiro. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

1.Peloponez/Vrachati (2259 zł os./7 dni) – obniżka ceny o 44%

Vrachati to greckie miasto znajdujące się na Peloponezie. Jedno z biur podróży oferuje 7-dniową wycieczkę do tego kurortu za 2259 zł za osobę. Stanowi to obniżkę o 44% w porównaniu do ceny ze szczytu sezonu letniego. 5-gwiazdkowy hotel jest położony około 100 metrów od publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza i bezpłatnymi parasolkami oraz leżakami, a także 1,3 kilometra od centrum miasta. Z kolei najbliższe sklepy można znaleźć w odległości 200 metrów od miejsca zakwaterowania.

Pokoje są wyposażone w klimatyzację, sejf, telefon, telewizję satelitarną oraz płatny minibar. W ramach all inclusive gościom serwowane są trzy posiłki: śniadanie, obiad, oraz kolacja w formie bufetu w restauracji, a w między czasie przekąski i lokalne napoje alkoholowe w barach. Do dyspozycji wczasowiczów są również dwa baseny i brodzik dla dzieci. Osoby aktywne mogą skorzystać ze stołu tenisowego lub boiska do siatkówki. Z bezpłatnego Wi-Fi można skorzystać w miejscach ogólnodostępnych, takich jak hotelowe lobby.

2. Costa del Sol/Torremolinos (2349 zł os./7 dni) – obniżka ceny o 50%

Torremolinos to hiszpańskie miasto położone w regionie Costa del Sol. Jedno z biur podróży oferuje 7-dniową wycieczkę w to miejsce za 2349 zł za osobę. Stanowi to obniżkę o 50% w porównaniu do ceny ze szczytu sezonu letniego. 4-gwiazkowy hotel jest usytuowany około 800 metrów od centrum, a najbliższe sklepy w odległości zaledwie 50 metrów. Z kolei publiczna, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza znajduje się około 400 metrów od miejsca zakwaterowania. Niestety leżaki i parasole są płatne (około 14 euro komplet).

Pokoje są wyposażone w klimatyzację, telewizję satelitarną i telefon. Minibar i sejf (3 euro za dzień i około 10 euro za depozyt), są dodatkowo płatne. W ramach all inclusive gościom serwowane są trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu w restauracji. Pomiędzy nimi można skorzystać z przekąsek przy basenie, a także lokalnych napojów alkoholowych w wyznaczonym barze. Na terenie hotelu goście mogą korzystać z basenu z bezpłatnymi leżakami i parasolami, a także brodzika dla dzieci. Do dyspozycji wczasowiczów oddano też siłownię, plac zabaw dla dzieci i miniklub. Niestety Wi-Fi jest płatne (5 euro dziennie).

3. Teneryfa/Los Gigantes (2699 zł os./7 dni) – obniżka ceny o 34%

Los Gigantes to miasteczko położone na Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich. Jedno z biur podróży oferuje 7-dniową wycieczkę w to miejsce za 2699 zł za osobę. Jest to o 34% mniejsza cena niż w szczycie sezonu letniego. 4-gwiazdkowy hotel znajduje się około 300 metrów od centrum, a także 150 metrów od najbliższych sklepów i barów. Do publicznej, piaszczystej plaży trzeba przejść około 450 metrów. Leżaki i parasole są płatne w wysokości 5 euro.

Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telefon i lodówkę. Dodatkowo trzeba dopłacić za używanie Wi-Fi (6 euro za dzień), telewizji satelitarnej, sejfu i minibaru. W ramach all inclusive gościom serwowane są trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolacja. Między czasie można spróbować przekąsek w barze przy basenie, a także lokalnych napoi alkoholowych w wyznaczonym punkcie. Wczasowicze mogą również spędzać czas w hotelowym basenie, a dzieci w brodziku. Osoby aktywne mogą skorzystać z siłowni, stołu tenisowego czy bilardu. Bezprzewodowy internet jest bezpłatny w recepcji.

4. Wybrzeże Egejskie/Marmaris (2039 zł os./7 dni) – obniżka ceny o 40%

Marmaris to kurort położony na Morzu Egejskim w Turcji. Jedno z biur podróży oferuje 7-dniową wycieczkę w to miejsce za 2039 zł za osobę. Jest to o 40% mniejsza cena niż w szczycie sezonu letniego. W pobliżu 5-gwiazkowego hotelu znajdują się liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Niestety minusem jest 2-kilometrowa odległość od centrum. Do publicznej plaży z wydzieloną częścią dla hotelowych gości, trzeba przejść około 250 metrów. Leżaki i parasole są bezpłatne.

Pokoje wyposażone są w klimatyzację, telefon i telewizję satelitarną. Za korzystanie z sejfu lub minibaru trzeba dopłacić. W ramach all inclusive gościom serwowane są trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolacja w formie bufetu w restauracji główniej. Pomiędzy daniami głównym, mogą częstować się przekąskami, kawą, herbatą i ciastkami, a także nocną zupą. Nielimitowaną ilość lokalnych alkoholi można pić w wyznaczonych barach.

5. Algarve /Albufeira (1917 os./7 dni) – obniżka ceny o 43%

Albufeira to miasto położone w regionie Algavre w Portugalii. Tamtejsze plaże są uważane za jedne z najładniejszych w Europie, a zdaniem wielu dorównują tym w Rio de Janeiro. Jedno z biur podróży oferuje 7-dniową wycieczkę do tego cudownego miejsca za zaledwie 1917 zł za osobę. Cena uległa obniżeniu o 43% w porównaniu do szczytu sezonu letniego. Propozycja wydaje się kusząca. Pomimo, że hotel posiada tylko 3-gwiazdkowy standard. Jest usytuowany 500 metrów od centrum Albufeiry. W pobliżu znajdują się również liczne sklepy, bary, restauracje i dyskoteki. Od szerokiej plaży dzieli go odległość 800 metrów. Niestety leżaki i parasole są płatne (około 10 euro).

Minusem oferty jest słabe wyposażenie pokoi. Zawiera telefon, telewizję satelitarną i aneks kuchenny. Za używanie sejfu trzeba zapłacić 2 euro za dzień. W ramach all inclusive gościom serwowane są trzy posiłki dziennie: śniadania, obiady i obiadokolacje. W między czasie można spróbować przekąsek, a także napić się lokalnych alkoholi w wyznaczonych barach. Wczasowicze na terenie hotelu mogą skorzystać z dwóch basenów, brodzika dla dzieci, a także z tarasu słonecznego z leżakami i parasolami. Niestety w ofercie brak ręczników basenowych. W recepcji dostępne jest bezpłatne Wi-Fi.

Ceny i standard hoteli w kurortach oferujących promocyjne all inclusive

KurortCena 7-dniowej wycieczkiStandard hoteluOdległość od plaży
Peloponez/Vrachati2259 zł za osobę5-gwiazdkowy100 metrów
Costa del Sol/Torremolinos2349 zł za osobę4-gwiazdkowy400 metrów
Teneryfa/Los Gigantes2699 zł za osobę4-gwiazdkowy450 metrów
Wybrzeże Egejskie/Marmaris2039 zł za osobę5-gwiazdkowy250 metrów
Algarve / Albufeira1917 zł za osobę3-gwiazdkowy800 metrów

Wybierz optymalne ubezpieczenie turystyczne podczas all inclusive

Aby wakacje w opcji all inclusive przebiegły w pełni komfortowo, warto przed wyjazdem zakupić ubezpieczenie turystyczne. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) pozwala na bezpłatny dostęp wyłącznie do podstawowej opieki medycznej. W razie poważniejszych urazów może okazać się niewystarczająca. W efekcie najważniejszym elementem polisy jest suma gwarantowana kosztów leczenia. W przypadku podróży po Europie powinna wynosić co najmniej 30 000 euro.

Najtańsze ubezpieczenie turystyczne w przypadku podróży w większości państw Europy w celu wypoczynku lub zwiedzania dla osoby dorosłej kosztuje 2,84 zł dziennie. Jednym z wyjątków jest Turcja, w której cena wynosi 3,70 zł za dzień. Jednak ta oferta nie posiada tzw. klauzuli alkoholowej, która może być bardzo przydatna podczas wakacji all inclusive. Obejmuje dwa elementy polisy – koszty leczenia oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków. Oznacza to, że jeśli turysta w stanie nietrzeźwości dozna urazu lub trwałego uszczerbku na zdrowiu, to ubezpieczyciel sfinansuje opiekę medyczną bądź wypłaci odszkodowanie do kwoty określonej w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).

Jedna z ofert dostępnych w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.plpozwala rozszerzyć ochronę polisy turystycznej o klauzulę alkoholową za 20% dopłatą składki, która wyniesie 8,67 zł za dzień (7,27 zł podstawy + 1,40 dopłaty). Dodatkowo pakiet zawiera:

  • koszty leczenia do 600 000 zł,
  • koszty ratownictwa do 600 000 zł,
  • OC w życiu prywatnym do 150 000 zł,
  • NNW do 50 000 zł,
  • ubezpieczenie bagażu do 3000 zł,
  • usługi assistance.

Oprócz klauzuli alkoholowej, jego największą zaletą jest bardzo wysoka suma gwarantowana kosztów leczenia i akcji ratowniczej, która wynosi aż 600 000 zł (około 139 000 euro). Jak widać, przed zakupem ubezpieczenia turystycznego najlepiej porównać ze sobą co najmniej kilka ofert. Aby w 100% dopasować je do celu i miejsca wyjazdu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Kamil Sztandera
Redaktor
Redaktor ds. podróży i ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych. Entuzjasta wycieczek rowerowych. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym. Prywatnie zainteresowany inwestowaniem i pomnażaniem oszczędności.

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments