Signal Iduna

Signal Iduna to firma z ponad stuletnią tradycją ubezpieczeniową. Jest jedną z największych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych na rynku niemieckim, świadczącą usługi klientom indywidualnym i korporacyjnym. W ofercie Towarzystwa znajdują się ubezpieczenia życiowe, majątkowe, zdrowotne jak też turystyczne. Porównaj oferty

O firmie

W Polsce Signal Iduna posiada dwie spółki: SIGNAL IDUNA Polska TU S.A
i SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A, które zostały utworzone na przełomie 2001 i 2002 roku. Od 15 lat spółki te oferują klientom indywidualnym i grupowym kompleksowe pakiety ubezpieczeń życiowych i majątkowych. Ponadto Signal Iduna jako pierwsza wprowadziła na rynek polski ubezpieczenia zdrowotne z leczeniem szpitalnym.

W ofercie Spółki znajdują się też ubezpieczenia turystyczne, z którymi w ciągu ostatnich pięciu lat działalności wyjechało w podróż 8 mln Polaków.

Bezpieczne Podróże

Polisa Bezpieczne Podróże zapewnia kompleksową ochronę dla osób wyjeżdżających zagranicę w celach wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych czy biznesowych.

W podstawowym pakiecie ubezpieczenia, tzw. Standard Bezpiecznych Podróży są zawarte: koszty leczenia i assistance, NNW, pomoc i ochrona prawna. Dodatkowo pakiet Standard można rozbudować o ubezpieczenia dodatkowe: bagaż podróżny i odpowiedzialność cywilna.

Signal Iduna Card

Ubezpieczenie Signal Iduna Card to polisa przeznaczona dla miłośników podróży oraz sportów amatorskich (w tym surfing, windsurfing i kitesurfing) od 5. do 30. roku życia. Ochrona ubezpieczeniowa trwa cały rok w kraju i za granicą. SI Card jest dobrą alternatywą dla ubezpieczeń oferowanych w placówkach oświatowych na początku roku szkolnego.

Signal Iduna Card zapewnia kompleksową ochronę:

 • Koszty leczenia,
 • NNW,
 • Ubezpieczenie OC.

Ponadto w razie trudnej sytuacji SI Card gwarantuje pomoc w postaci Centrali Alarmowej, która pracuje 24 h na dobę przez 365 dni w roku. Wystarczy zadzwonić lub wysłać sms na numer podany na karcie SI Card.

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej

Ubezpieczenie kosztów imprezy turystycznej zabezpiecza przed finansowymi skutkami rezygnacji z zaplanowanego wyjazdu lub przerwania uczestnictwa w imprezie. Często na takie decyzje wpływają nieprzewidziane zdarzenia, na które nie mamy wpływu.

Ubezpieczenie obejmuje koszty:

 • rezygnacji z imprezy turystycznej,
 • przerwania imprezy turystycznej,
 • anulowania biletu lotniczego, autokarowego,
 • anulowania rezerwacji z noclegów.

Sumę ubezpieczenia stanowi:

 • cena imprezy turystycznej – maksymalnie 17 000 zł,
 • cena biletu – maksymalnie 10 000 zł,
 • cena noclegu – maksymalnie 3 000 zł.

Signal Iduna oferuje 4 warianty ubezpieczenia:

 1. Rezygnacja z imprezy turystycznej – gwarantuje zwrot ewentualnych kosztów związanych z rezygnacją z imprezy zakupionej w biurze podróży.
 2. Przerwanie uczestnictwa w imprezie turystycznej + niewykorzystane świadczenia – zapewnia zwrot kosztów niewykorzystanych świadczeń podróżnych oraz koszty transportu powrotnego.
 3. Anulacja biletu lotniczego/autokarowego/promowego –  zapewnia zwrot kosztów, jakimi Ubezpieczony/Ubezpieczający został obciążony przez przewoźnika w wyniku anulowania biletu.
 4. Anulacja rezerwacji noclegów – zapewnia zwrot kosztów, jakimi Ubezpieczony/Ubezpieczający został obciążony w związku z anulowaniem rezerwacji noclegu.

Umowa ubezpieczenia może być zawarta w terminie najpóźniej do 5 dni od daty zawarcia umowy uczestnictwa w imprezie turystycznej. W sytuacji, gdy do rozpoczęcia wyjazdu pozostało mniej niż 30 dni, umowę ubezpieczenia można zawrzeć jedynie w dniu podpisania umowy np. z biurem turystycznym, lub w dniu zakupu biletu lotniczego, autokarowego, promowego lub zakupu/rezerwacji miejsc noclegowych.

Porównaj oferty