Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.

Signal Iduna

Signal Iduna to firma z ponad stuletnią tradycją ubezpieczeniową. Jest jedną z największych instytucji finansowo-ubezpieczeniowych na rynku niemieckim, świadczącą usługi klientom indywidualnym i korporacyjnym. W ofercie Towarzystwa znajdują się ubezpieczenia życiowe, majątkowe, zdrowotne jak też turystyczne.

Signal Iduna – informacje ogólne

Signal Iduna to niemieckie towarzystwo ubezpieczeniowe, które zostało założone w 1906 roku. W Polsce Signal Iduna posiada dwie spółki: SIGNAL IDUNA Polska TU S.A i SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A, które zostały utworzone na przełomie 2001 i 2002 roku.

Porównaj oferty

Spółki te oferują szeroki zakres usług ubezpieczeniowych dla klientów indywidualnych, firm oraz instytucji. Signal Iduna działa nie tylko w Polsce i Niemczech, ale także na rynkach międzynarodowych, dostarczając swoje usługi klientom na całym świecie. Firma stawia na innowacyjność, nowoczesne technologie oraz wysoką jakość obsługi klienta, co przyczynia się do jej ugruntowanej pozycji na rynku ubezpieczeniowym.

Początkowo Towarzystwo specjalizowało się w ubezpieczeniach zdrowotnych, a obecnie oferuje również ubezpieczenia majątkowe, życiowe, komunikacyjne oraz ubezpieczenia grupowe dla przedsiębiorstw. W ofercie Spółki znajdują się też ubezpieczenia turystyczne, z którymi w ciągu ostatnich pięciu lat działalności wyjechało w podróż 8 mln Polaków.

Ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna 

Ubezpieczenie turystyczne Bezpieczne Podróże zapewnia kompleksową ochronę dla osób wyjeżdżających za granicę w celach wypoczynkowych, turystycznych, edukacyjnych czy biznesowych.

W podstawowym pakiecie ubezpieczenia, możesz liczyć na pokrycie kosztów leczenia, pomoc w razie nieszczęśliwego wypadku oraz szeroki zakres usług assistance. Podstawowy zakres ochrony można rozbudować o dodatkowe elementy, które pozwolą jeszcze lepiej dopasować ochronę do kierunku wyjazdu i indywidualnych potrzeb.

Dostępne są też pakiety rodzinne, a także ochrona na terenie całego świata. W każdej polisie zawarte są koszty ratownictwa do wysokości 7000 EUR. 

Signal Iduna – inne ubezpieczenia 

Towarzystwo ubezpieczeniowe Signal Iduna oferuje swoim klientom również ubezpieczenia z zakresu:

 • ubezpieczeń zdrowotnych,
 • ubezpieczeń na życie,
 • NNW, 
 • ubezpieczenie pracowników,
 • ubezpieczenie dzieci.

Zgłoszenie szkody w Signal Iduna

Realizacja zgłoszeń szkody odbywa się na kilka sposobów:

 • na infolinii pod numerem: 22 505 65 06 (opłata zgodna z taryfą operatora)
 • poprzez formularz kontaktowy pod adresemhttps://www.signal-iduna.pl/zglos-szkode/

Szkodę zgłosić możesz również pod adresem e-mail centralaalarmowa@signal-iduna.pl. W przypadku zgłoszenia e-mail w wiadomości należy podać  imię i nazwisko, kraj zdarzenia, miasto, nazwę hotelu, numer polisy lub nazwę biura podróży, krótki opis zachorowania oraz telefon kontaktowy, pod którym osoba poszkodowana lub opiekun grupy będą osiągalni. 

W celu ubiegania się o wypłatę odszkodowania i uzasadnienia roszczenia należy dostarczyć ubezpieczycielowi wszystkie niezbędne dokumenty. Jeśli ubiegasz się o wypłatę odszkodowania w ramach ubezpieczenia turystycznego będą to:

 • dokumentacja medyczna z rozpoznaniem (diagnozą),
 • rachunki za wizytę lekarską,
 • dowody poniesionych kosztów za wizytę lekarską,
 • kopie recept,
 • dowody poniesionych kosztów za wykupione lekarstwa przepisane przez lekarza (np. paragon),
 • bilet/rachunek za przejazd z placówki medycznej do miejsca zakwaterowania po udzielonej pomocy medycznej.

Dane kontaktowe Signal Iduna

SIGNAL IDUNA Polska TU S.A.
SIGNAL IDUNA Życie Polska TU S.A
ul. Siedmiogrodzka 9
01 – 204 Warszawa

Infolinia: 801 120 120 
Tel: +48 22 50 56 506

Strona internetowa:
www.signal-iduna.pl

Porównaj oferty