Wiener

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Wiener (TUW) działa na polskim rynku od 1990 roku. Początkowo funkcjonowało pod nazwą Gothaer TU S.A., a w 2019 roku dołączyło do międzynarodowego koncernu Vienna Insurance Group (VIG), lidera ubezpieczeniowego w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wiener – informacje ogólne

Misją TUW Wiener jest zapewnianie klientom bezpieczeństwa i komfortu życia poprzez oferowanie kompleksowych rozwiązań ubezpieczeniowych, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. Porównaj oferty

Obecnie  Wiener ubezpiecza ponad 860 tysięcy klientów indywidualnych oraz 62 tysiące przedsiębiorstw. Produkty to pakiety rozwiązań, które pomagają w nieprzewidzianych sytuacjach w życiu prywatnym i biznesie. Ubezpieczyciel oferuje również ubezpieczenia dla małych i średnich firm oraz korporacji.
Jako jedna z pierwszych firm ubezpieczeniowych w Polsce, Wiener stworzył specjalne programy ubezpieczeniowe obejmujące rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii.

Ubezpieczenie turystyczne Wiener

Ubezpieczenie turystyczne Wiener obejmuje da dostępne pakiety: Wariant I i Wariant II.

koszty leczenia za granica Polski wraz z usługami assistance oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków w Polsce.

Wariant I, to Pakiet PODRÓŻ na wyjazdy zagraniczne lub podróże po Polsce. Jest to szeroki pakiet pomocy w razie wypadku lub nagłego zachorowania oraz możliwość dokupienia przydatnych opcji dodatkowych.
Wariant II, to koszty leczenia cudzoziemców wraz z usługami Assistance w Polsce. Skierowane jest do osób, które mieszkają za granicą i chcą się zabezpieczyć na wypadek nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku, podczas pobytu w Polsce.

Wiener – inne ubezpieczenia

  • auto,
  • dom i majątek,
  • zdrowie,
  • turystyka,
  • rolne.

Zgłoszenie szkody w Wiener

Jeśli dojdzie do szkody, jak najszybciej skontaktuj się z Wiener. Możesz zadzwonić do firmy bezpośrednio z miejsca zdarzenia lub zgłosić szkodę w ciągu 24 godzin przez internet. Wiener zapewnia następujące możliwości zgłoszenia szkody:

  • zgłoszenie telefoniczne: tel. 22 469 69 69,
  • na stronie internetowej pod adresem: https://www.wiener.pl/zglos-szkode, należy wybrać jedną z sześciu opcji w zależności od rodzaju szkody (auto, dom i majątek, zdrowie, szkoda osobowa spowodowana przez pojazd, szkoda majątkowa spowodowana przez pojazd, kradzież pojazdu),
  • listownie na adres: Centrala Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group, 02-675 Warszawa, ul. Wołoska 22 A.

Formularz internetowy do zgłoszenia szkody w Wiener online znajdziesz pod adresem: https://www.wiener.pl/zglos-szkode. W zależności od rodzaju szkody, należy wybrać jedną z trzech opcji: auto, dom i majątek oraz zdrowie.  

W zależności od tego, czego dotyczy szkoda, wybierz jedną z trzech opcji: auto, dom i majątek lub zdrowie. Uzupełnij następnie dane. Aby wszystko przebiegło szybko i sprawnie, warto wcześniej niezbędne dokumenty, jak np. oświadczenie z miejsca zdarzenia, notatkę policyjną, dowód rejestracyjny lub numer konta, na który ma zostać przekazane odszkodowanie.

Wiener po przeanalizowaniu dokumentacji, która jest potrzebna do ustalenia zakresu odpowiedzialności ubezpieczyciela i wartości szkody, wyda decyzję o wysokości odszkodowania lub odmowie jego wypłaty. Jeśli decyzja o wypłacie odszkodowania będzie pozytywna świadczenie zostanie wypłacone w ciągu 30 dni od dnia zgłoszenia szkody przez poszkodowanego lub do do 90 dni, jeśli przy likwidacji szkody pojawiły się okoliczności, które utrudniają ubezpieczycielowi wydanie decyzji.

Dane kontaktowe Wiener

Wiener Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group
ul. Wołoska 22 A
02-675 Warszawa

Infolinia:
22 469 69 69

Porównaj oferty