Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.

Allianz

Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz połączyły się w Polsce w jedną marką – Allianz.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Porównaj oferty

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Firma ubezpieczeniowa Allianz to marka ciesząca się długą tradycją. Towarzystwo powstało w 1890 roku w Monachium i od tamtego czasu, dzięki sukcesywnemu rozwojowi, zapewnia ochronę w różnych dziedzinach życia milionom klientów na całym świecie. Obecnie to jedna z największych korporacji ubezpieczeniowo-finansowych oferujących polisy zdrowotne, nieruchomości, turystyczne i komunikacyjne.

Allianz – informacje ogólne

Firma Allianz pojawiła się na polskim rynku w 1997 roku, przekształcając się w niedługim czasie w spółkę ubezpieczeniową Grupa Allianz oferującą m.in. pakiet produktów zabezpieczenia emerytalnego i usługi inwestycyjne. Na początku działalności Towarzystwo mogło pochwalić się 250 licencjonowanymi agentami pracującymi w 10 oddziałach na terenie całego kraju. Pod koniec 2013 roku w Polsce znajdowało się już 28 oddziałów sygnowanych marką Allianz, 172 agencje i ponad 5000 agentów.

Pod względem finansowym Towarzystwo już po dwóch latach od uruchomienia działalności mogło pochwalić się bardzo dobrym wynikiem – ponad 100 mln złotych zebranych składek we wszystkich spółkach. W 2004 roku aktywa przekroczyły próg 1 mld złotych, przez co Allianz stał się czwartym co do wielkości ubezpieczycielem na polskim rynku.

W połowie roku 1999, po światowej fuzji Allianz i AGF (Assurances Générales de France), także na w Polsce nastąpiła całkowita integracja obu firm. Pod koniec tego samego roku Grupa Allianz na świecie wspólnie z Unicredito Italiano przeprowadziła prywatyzację Banku Pekao SA, nabywając nieco ponad 52 proc. akcji.

Od roku 2009 Allianz Polska jest liderem wśród 10 spółek Allianz w regionie Europy Centralnej i Wschodniej pod względem wysokości przypisanych składek.

Ubezpieczenie turystyczne Allianz

Jeśli planujesz wymarzoną podróż, możesz zapewnić sobie bezpieczny wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym „Allianz Moja Podróż”.

Oferta oferuje kompleksową ochronę, obejmującą szeroki zakres zdarzeń losowych. Wysokie sumy ubezpieczenia zapewniają komfort i bezpieczeństwo podczas każdego wyjazdu – w Europie i na świecie. Dodatkowa ochrona obejmuje sporty wysokiego ryzyka, a klauzula alkoholowa zapewnia ochronę na wypadek zdarzeń pod pływem alkoholu. Dostępne jest również ubezpieczenie kosztów rezygnacji, organizacji podróży lub opóźnienia podróży. 

Ubezpieczenie turystyczne Allianz – zalety i wady

Zalety ubezpieczenia turystycznego Allianz:

 • Telefoniczna konsultacja z lekarzem w języku polskim: Bez względu na to, gdzie jesteś na świecie, możesz uzyskać fachową poradę medyczną w języku polskim.
 • Transport powrotny do kraju bez limitu kosztów: W razie poważnego zachorowania lub wypadku ubezpieczyciel zapewni Ci transport powrotny do Polski bez limitu kosztów.
 • 49 sportów dostępnych bez dodatkowych rozszerzeń: Ubezpieczenie obejmuje 49 sportów bez konieczności wykupywania dodatkowych rozszerzeń.
 • Obsługa klienta dostępna również w weekendy: W razie pytań lub problemów możesz skontaktować się z obsługą klienta ubezpieczyciela również w weekendy.
 • Możliwość zgłoszenia szkody online: Szkodę możesz zgłosić online, co jest szybkim i wygodnym sposobem na uzyskanie pomocy.

Wady ubezpieczenia turystycznego Allianz:

 • Brak rozszerzenia dla pracujących fizycznie: Ubezpieczenie obejmuje wszystkich, niezależnie od wykonywanego zawodu.
 • Brak klauzuli alkoholowej: Ubezpieczenie chroni również w przypadku zdarzeń będących pod wpływem alkoholu.

Allianz – inne ubezpieczenia

Towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz oferuje swoim klientom również ubezpieczenia z zakresu:

Zgłoszenie szkody w Allianz

Zgłoszenie szkody w towarzystwie ubezpieczeniowym Allianz może odbyć się na 3 sposoby:

 • online, za pośrednictwem formularza,
 • telefonicznie pod numerem telefonu +48 224 224 224,
 • pocztą na wskazany adres
 • osobiście w dowolnej placówce.

Jeśli chcesz zgłosić szkodę online, wystarczy, że w wyszukiwarce internetowej znajdziesz adres https://roszczenia.allianz.pl/#/claims/claim-selection i będziesz postępować zgodnie z zaleceniami.

W celu telefonicznego zgłoszenia szkody, zadzwoń pod numer +48 224 224 224.

(Opłata za połączenie zgodna z taryfa danego operatora)

Z kolei zgłoszenie szkody za pośrednictwem poczty należy przesłać na adres:

TU Allianz Życie Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1 
02-685 Warszawa
z dopiskiem: Departament Obsługi Klienta

Na stronie internetowej ubezpieczyciela czytamy:

Potrzebujesz pomocy?
Gdy zdarzy się coś, co jest objęte ubezpieczeniem, dzwoń po pomoc pod 224 224 224 lub do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance – numer telefonu znajdziesz na swoim certyfikacie ubezpieczenia. Możesz liczyć na pomoc – niezależnie od miejsca, w którym jesteś i pory dnia lub nocy.
Opłata za połączenie zgodna z taryfą danego operatora.

Dane kontaktowe Allianz

Siedziba spółki

ALLIANZ Polska Services Sp. z o.o.
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Adres do wysyłki

ALLIANZ Polska
Departament Obsługi Klienta
ul. Rodziny Hiszpańskich 1
02-685 Warszawa

Infolinia:
22 567 67 67

Strona internetowa:

https://www.allianz.pl

 

Porównaj oferty