ALLIANZ

Z tego artykułu dowiesz się:

Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz. Porównaj oferty

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Firma ubezpieczeniowa Allianz to marka ciesząca się długą tradycją. Towarzystwo powstało w 1890 roku w Monachium i od tamtego czasu, dzięki sukcesywnemu rozwojowi, zapewnia ochronę w różnych dziedzinach życia milionom klientów na całym świecie. Obecnie to jedna z największych korporacji ubezpieczeniowo-finansowych oferujących polisy zdrowotne, nieruchomości, turystyczne i komunikacyjne.

O firmie

Firma Allianz pojawiła się na polskim rynku w 1997 roku, przekształcając się w niedługim czasie w spółkę ubezpieczeniową Grupa Allianz oferującą m.in. pakiet produktów zabezpieczenia emerytalnego i usługi inwestycyjne. Na początku działalności Towarzystwo mogło pochwalić się 250 licencjonowanymi agentami pracującymi w 10 oddziałach na terenie całego kraju. Pod koniec 2013 roku w Polsce znajdowało się już 28 oddziałów sygnowanych marką Allianz, 172 agencje i ponad 5000 agentów.

Pod względem finansowym Towarzystwo już po dwóch latach od uruchomienia działalności mogło pochwalić się bardzo dobrym wynikiem – ponad 100 mln złotych zebranych składek we wszystkich spółkach. W 2004 roku aktywa przekroczyły próg 1 mld złotych, przez co Allianz stał się czwartym co do wielkości ubezpieczycielem na polskim rynku.

W połowie roku 1999, po światowej fuzji Allianz i AGF (Assurances Générales de France), także na w Polsce nastąpiła całkowita integracja obu firm. Pod koniec tego samego roku Grupa Allianz na świecie wspólnie z Unicredito Italiano przeprowadziła prywatyzację Banku Pekao SA, nabywając nieco ponad 52 proc. akcji.

Od roku 2009 Allianz Polska jest liderem wśród 10 spółek Allianz w regionie Europy Centralnej i Wschodniej pod względem wysokości przypisanych składek.

Oferta ubezpieczeniowa

Polisa turystyczna w ofercie TU Allianz składa się z dwóch produktów w pełni zaspokajając potrzeby klientów, którzy mają do wyboru ubezpieczenie w podróży służbowej i ubezpieczenie w podróży prywatnej. Szczególnie ostatnia z wymienionych ofert cieszy się sporym zainteresowaniem wśród odbiorców, którzy ze względu na dynamiczny rozwój połączeń lotniczych w Europie i na świecie coraz chętniej wyjeżdżają poza granice kraju nie tylko w celach turystycznych, ale także ekonomicznych.

Globtroter

Ubezpieczenie w podróży prywatnej jest przeznaczone dla szerokiego spectrum odbiorców – osób indywidualnych, rodzin i grup zorganizowanych. Z produktu Globtroter mogą skorzystać ci wszyscy, którzy odbywają częste i krótkie wyjazdy w ciągu roku, przebywają krótko lub stale za granicą, samodzielnie organizują wakacje bądź wyjeżdżają z biurem podróży, a także preferują aktywny wypoczynek i uprawiają sport w trakcie podróży krajowej czy zagranicznej.

W ramach Globtrotera ochrona dotyczy, w zależności od wybranych opcji, bardzo wielu przypadków, jak koszty leczenia, assistance, następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, odpowiedzialność cywilną, opóźnienie czy zniszczenie bagażu. Szczególnie wymagający właściciel polisy Globtroter może rozszerzyć ochronę na wypadek utraty kosztów wyjazdu z tytułu rezygnacji AllRisk albo ze względu na konieczność skrócenia uczestnictwa w imprezie turystycznej.

Porównaj oferty