Wczasy na Fuerteventurze – mamy 5 najważniejszych wskazówek!

Opublikowano: 2018-05-26 (aktualizacja 2019-12-23, godz. 11:41)

3200 zł – już za tyle dwie osoby mogą spędzić niezapomniane, 7-dniowe wczasy na Fuerteventurze. Drugiej największej wyspie Archipelagu Wysp Kanaryjskich i jednej z najwspanialszych na świecie. Jeśli nie skusi Cię ponad 150 naturalnych, czystych i zachwycających plaż, to może zachęcą liczne trasy rowerowe i piesze. Fuerteventura ma wszystko, czego potrzeba do szczęścia.

1. Fuerteventura – atrakcje turystyczne warte odwiedzenia

 Myśląc „Fuerteventura atrakcje turystyczne”, pierwsze co przychodzi na myśl to bezkres turkusowego morza i złociste piaski. Jak każda z Wysp Kanaryjskich, tak i Fuerteventura obfituje w takie krajobrazy, że oczy nie mogą się nimi nacieszyć.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Plaże Fuerteventura – zaczynając od wspomnianych już plaż, to jedna z głównych, choć nie wszystkich, atrakcji, jakie wyspa oferuje turystom. Na Fuerteventurze znajdziemy szeroki przekrój plaż – z piaskiem złotym, niemal białym, czarnym i takie, które są w dużej mierze pokryte kamieniami. Szczególnie dzieci będą zachwycone taką różnorodnością – tym bardziej, jeśli do tej pory widziały tylko polskie plaże.

Szczególnie warta polecenia jest plaża Playa de Ajuy w miejscowości Ajuy, która jest czarna i pokryta kamieniami oraz wulkanicznym piaskiem – wrażenie potęgują otaczające je strome i wysokie klify.

Zachwycającą plażą jest z pewnością Cofete – rzadko odwiedzana przez turystów z uwagi na brak bliskości ośrodków turystycznych. Szeroka, złocista plaża i turkusowa woda, otoczona górami. Stanowi miejsce uwalniana żółwi.

La Concha to mała plaża, na którą można dostać się od strony wody (organizowane są rejsy i całodniowe wycieczki), ale zdecydowanie warto. Woda jest zupełnie odgrodzona od fal z uwagi na ukształtowanie zatoczki, co zapewnia spokojny odpoczynek i niczym niezmącony relaks.

Plaża Sovaneto jest szczególnie godna polecenia amatorom sportów wodnych. Jest nazywana „plażą-jeziorem” z uwagi na fakt, że między brzegiem i piaskiem tworzy się jezioro idealne do stawiania pierwszych kroków w windsurfingu bądź kitesurfingu. Posiada krajobraz iście pocztówkowy – szmaragdowo-turkusowa woda, złocisty, drobny, delikatny piasek.

Wspomniane plaże stanowią doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych: surfingu, żeglarstwa, nurkowania czy snorkelingu. Na wyspie znajduje się wiele wypożyczalni sprzętów i szkół oferujących naukę surfingu czy nurkowania.

Być może Fuerteventura nie każdemu kojarzy się z pieszymi i rowerowymi wędrówkami, ale warto wiedzieć, że wyspa ma świetnie przygotowane szklaki, umożliwiające organizację wycieczek. Najbardziej znana trasa i najchętniej wybierana przez turystów to Gran Recorrido – licząca aż 153 km.

Ajuy – wakacje Fuerteventura to nie tylko plażowanie, ale też zwiedzanie. Szczególnie wartym zobaczenia jest miasteczko Ajuy, znajdujące się na zachodnim wybrzeżu. Jest to wioska z tradycjami rybackimi, kiedyś ważny ośrodek handlowy, dziś miejsce chętnie odwiedzane przez turystów. Warto wiedzieć, że ulice w Las Palmas na Gran Canarii zostały wybrukowane sjenitem pochodzącym właśnie z osady Ajuy.

Parque Natural de las Dunas de Corralejo – Park Przyrodniczy Wydm Corralejo to obszar chroniony, na którym znajduje się ponad 2600 ha wydm, fragmentów zastygłej lawy oraz stożek wulkaniczny. Klimat jest bardzo pustynny, a Park stanowi największy obszar wysp na całym Archipelagu Wysp Kanaryjskich.

Góra Tindaya – należy do chronionych pomników przyrody, a  to ze względu na znajdujące się tutaj ślady po pierwszych mieszkańcach wyspy, które przypominają odciski stóp – podobne ryty odkryto wśród ludów Północnej Afryki. Na górę Tindaya prowadzi szlak, a na szczyt można się dostać tylko po uprzednim otrzymaniu pozwolenia od stosowanych władz.

2. Zaplanuj Fuerteventurę na własną rękę

 Wakacje na Fuerteventurze można zorganizować na dwa sposoby: samodzielnie bądź korzystając z gotowej oferty biura podróży? Który sposób się bardziej opłaca? Kluczowe w tej odpowiedzi jest to, w jakim terminie chcemy udać się na wyspę. W szczycie sezonu – czerwiec, lipiec, sierpień – ceny są znacznie wyższe. Szczególnie jeśli chodzi o koszt biletu lotniczego. Dlatego warto się zastanowić, nad odwiedzeniem Fuerteventury w innym terminie – wyspa nadal będzie kusić pogodą i widokami, a nasz portfel zdecydowanie mniej to odczuje.

Wakacje Fuerteventura, biuro podróży – przygotowując taką symulację, wzięliśmy pod uwagę trzy okoliczności: szukanie wycieczek na ostatnią chwilę w formie last minute, zaplanowaną z wyprzedzeniem podróż w lipcu oraz w sierpniu. Która wersja okazała się najkorzystniejsza finansowo? Bezapelacyjnie wygrywa tutaj last minute z ceną zaczynającą się nawet od 1600 zł za osobę za tygodniowy pobyt w bardzo atrakcyjnym hotelu z opcją all inclusive. W cenie zawarta jest opłata za: lot, nocleg, opiekę rezydenta, transfer z lotniska, wyżywienie oraz podstawowe ubezpieczenie. Jeśli nie chcielibyśmy zwlekać na ostatni moment z wykupieniem wycieczki, liczyć się musimy z większymi kosztami ok.4500-5000 zł za dwójkę podróżnych. Są to oczywiście oferty najtańsze, górna granica jest dużo wyższa.

W przypadku Fuerteventury opłaca się zorganizować wyjazd w miesiącach nieturystycznych, np. październik, listopad, grudzień. To świetny termin na urlop na Wyspach Kanaryjskich. Pogoda to przyjemne 25-27 stopni – idealna na kąpiele wodne i słoneczne, a jednocześnie umożliwiająca zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu. Do tego dużo niższe ceny ofert z biur podróży. Za 2000 zł jesteśmy w stanie zaplanować sobie podróż nawet z 6-miesięćznym wyprzedzeniem. Bez czekania na ostatnią chwilę, bez szykowania się w pośpiechu, a z ceną niemal niczym last minute.

Porównanie ofert cen wycieczek na Fuertaventurę z biur podróży

Wyjazd last minute przed sezonem (dla 2 osób)Wyjazd w lipcu planowany z wyprzedzeniem (dla 2 osób)Wyjazd w sierpniu planowany z wyprzedzeniem (dla 2 osób)
3200 zł*5000 zł*4500 zł*
*travelplanet.pl*travelplanet.pl*travelplanet.pl

A ile kosztować nas będzie Fuerteventura na własną rękę?

Urlop Fuerteventura samodzielnie – czy taka podróż ma sens? Tak i nie, wszystko zależy, kiedy i na jak długo chcemy lecieć. Największym wydatkiem przy samodzielnej organizacji i podróży jest koszt biletów lotniczych – ceny w szczycie sezonu zaczynają się od 2000 zł za osobę, lot z co najmniej jedną przesiadką. Co innego, jeśli szukamy najtańszych ofert cenowych i termin podróży uzależniamy tylko od tanich lotów. Lot na ostatnią chwilę albo z dużym, kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, może kosztować 400-500 zł w dwie strony, jednak nie są to codzienne ceny – trzeba tu upolować okazję, monitorować loty, ustawić alerty cenowe.

Jakie są koszty jedzenia i noclegu na Fuerteventurze? Na wyspie jest stosunkowo niedrogo. Noclegi znajdziemy nawet za 1100 zł w świetnym, zadbanym miejscu (2 os., 7 dni). Jedzenie jest zdrowe, przepyszne i niedrogie – zakupy warto robić w marketach, gdyż ceny są nawet 2-3 krotnie niższe niż w małych sklepikach. Do symulacji Fuerteventura na własną rękę doliczyliśmy jeszcze wynajem auta na cały tydzień i polisę ubezpieczeniową. Łączna cena za 7 dni za dwie osoby to 10 000 zł w wersji tańszej i 12 600 zł w opcji droższej. Z uwagi na dość niedrogie koszty na miejscu i znaczną cenę za lot, bardziej opłaca się lecieć samodzielnie na Fuerteventurę na dłużej niż tydzień. Koszt nie będzie dużo wyższy, a więcej zobaczymy, zwiedzimy i odpoczniemy.

Fuerteventura na własną rękę (2 osoby, 7 dni, urlop Fuerteventura, lipiec 2018 r.):

 Wersja tańszaWersja droższaŹródło:
Lot2000 zł x 2 os. = 5000 zł3000 złSkyscanner.pl
Nocleg1100 zł4700 złBooking.com
Wynajem samochodu300 zł300 złHappycar.pl
Wyżywienie 1500 zł1500 złCeny orientacyjne
Ubezpieczenie100 z100 złrankomat.pl
SUMA10 000 zł12 600 zł

3. Zorganizuj wakacje z dzieckiem na Fuerteventurze

Fuerteventura z dzieckiem – co warto zobaczyć?

Oasis Park – jest to wyjątkowe, egzotyczne ZOO w Lalajita. Dzieci będą zachwycone żyjącymi tu licznymi gatunkami papug, małp i innych zwierząt. Dodatkową atrakcją może być jazda na wielbłądzie.

Baku Water Park – woda to coś, co dzieci kochają najbardziej. A jeśli dodać do tego ogromne, zakręcające zjeżdżalnie i inne wodne atrakcje, to mamy zapewnioną świetną rozrywkę dla najmłodszych.

Nurkowanie, surfing – starsze dzieci i młodzież mogą z powodzeniem spróbować sportów wodnych. Warunki na wyspie są ku temu znakomite, a liczne szkoły z instruktorami i sprzętem bardzo sprzyjają takim aktywnościom.

Segway, quad – wyspę można zwiedzać nie tylko samochodem, rowerem bądź podczas pieszych wędrówek. Ciekawym pomysłem i atrakcyjnym dla młodzieży będzie wycieczka segwayem bądź quadem. Przy czym można wziąć udział w zorganizowanej wycieczce lub wypożyczyć sprzęt i korzystać z niego samodzielnie.

4. Sprawdź stan bezpieczeństwa na Fuerteventura

Fuerteventura bezpieczeństwo – czy można bez obaw wyjeżdżać na wyspę? Ministerstwo Spraw Zagranicznych określa całą Hiszpanię jako bezpieczną, ale o wzmożonych kontrolach na lotnisku z uwagi na występujące w Europie ataki terrorystyczne. Wiąże się to jedynie z dłuższymi i dokładniejszymi kontrolami na lotniskach.

Fuerteventura nie jest zagrożona pod kątem sanitarno-epidemiologicznym. Przed wyjazdem nie są wymagane szczepionki ani żadne inne przygotowania zdrowotne. MSZ podkreśla:

Publiczna opieka zdrowotna jest bezpłatna w podstawowym zakresie. Mają do niej dostęp wszystkie osoby opłacające składki ubezpieczenia zdrowotnego oraz turyści legitymujący się Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Tym samym przypomina się turystom o skorzystaniu w miarę możliwości z dodatkowego ubezpieczenia podróżnego, gdyż wizyta u prywatnego lekarza to koszt zaczynający się od 100 euro.

Na Fuerteventurze trzeba uważać na kradzieże i rozboje, podobnie jak w każdym innym miejscu turystycznym. Szczególnie na możliwość kradzieży przez złodzieja poruszającego się na skuterze.

5. Kup ubezpieczenie turystyczne wyjeżdżając na Fuerteventurę

Atrakcje do zwiedzania, koszty podróży i decyzja, czy organizować wczasy z biurem podroży czy samodzielnie to ważne tematy, ale równie istotnym jest „ubezpieczenie Fuerteventura”. Polisy wchodzące w skład wycieczki organizowanej przez biuro podróży są zazwyczaj podstawowe i ograniczają się do minimalnych kwot leczenia i pozostałych ubezpieczeń. Dlatego, dodatkowa polisa turystyczna to konieczność nie tylko organizując wczasy Fuerteventurę na własną rękę, ale także korzystając ze zorganizowanej wycieczki.

Koszt optymalnej oferty to 110 zł, wybierając najdroższą i najbogatszą polisę wydamy 324 zł. Są to kwoty liczone na 2 osoby na 7 dni. Porównując nawet najdroższą polisę do całego budżetu wycieczki na Fuerteventurę, okazuje się, że nie jest to obciążenie nie do zaakceptowania. Jak widać z poniższego zestawienia, są różne opcje ubezpieczeń – zakres ochrony jest znaczny, dlatego warto dokładnie zapoznać się z poszczególnymi usługami. Oferty łatwo porównać za pomocą kalkulatora ubezpieczeń.

Porównajmy oferty ubezpieczeń – najtańszą, optymalną i najdroższą:

 Najtańsza oferta - 41,30 zł (Uniqa)Optymalna oferta – 110 zł (Gothaer)Najdroższa oferta – 324 zł (Europa Ubezpieczenia)
Koszty leczenia43 092,49 zł258 554,96 zł1 292 774,82 zł
Ratownictwo25 855,50 zł43 092,49 zł
Stomatolog1 077,31 zł1 292,77 zł
Assistanceusługi assistance w ramach kosztów leczenia - zakres podstawowyAssistance podstawowy - m.in.: pomoc całodobowego centrum alarmowego, pomoc w razie opóźnienia lotu, pomoc przy odtworzeniu dokumentów, infolinia podróżnaUbezpieczenie pomocy w Podróży - Wariant The Best
Bagaż – suma ubezpieczenia861,85 zł3 0000 zł4 309,25 zł
OC w życiu prywatnym215 462,47 zł430 924,94 zł
NNW8 618,50 zł20 000 zł43 092,49 zł
Opóźnienie lotu861,85 zł
Ubezpieczenie mieszkania15 000 zł

Wyjazd na Fuerteventurę to wakacje z rodzaju tych niezapomnianych – widoki jak z pocztówki, ciepłe morze, wspaniałe krajobrazy i liczne atrakcje dla najmłodszych i tych trochę starszych. Gdy raz odwiedzi się którąś z Wysp Kanaryjskich, to rzadko poprzestaje się na jednej.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments