Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Węgry – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-08

Węgry przyciągają turystów pięknem zabytków, historią, a także wodami termalnymi i winnicami, w których można skosztować trunku przed jego zakupem. Jednak nawet taki sposób odpoczynku i rozrywki wymaga posiadania ubezpieczenia przed różnego rodzaju zdarzeniami losowymi, przed którymi nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć się w inny sposób niż poprzez kupno polisy.

Ubezpieczenie turystyczne nie uchroni nas przed samym zajściem, ale zminimalizuje (często nawet do zera) nasze koszty spowodowane skutkami wypadku. Zobacz jaka ochrona będzie przydatna podczas urlopu na Węgrzech. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Dokumenty niezbędne do podróży na Węgry

Dokumentem, który będzie Ci potrzebny, aby dostać się do Węgier, jest:

 • ważny paszport,
 • lub dowód osobisty,
 • również dzieci muszą mieć dowód tymczasowy lub paszport.

Dodatkowe obowiązki spoczywają na osobach, które chcą zostać na Węgrzech na czas dłuższy niż 3 miesiące. Należy wówczas uzyskać zezwolenie na pobyt.

Czy Karta EKUZ na Węgrzech to wystarczająca ochrona?

PAMIĘTAJ❗ Posiadając Kartę EKUZ, jesteśmy upoważnieni do korzystania z pomocy medycznej na terenie Węgrzech na takich samych zasadach, jakie obowiązują obywateli kraju. Korzystanie jedynie z Karty EKUZ pozwala do leczyć się tylko w niektórych placówkach medycznych. 

Z wizyty u lekarza ogólnego możemy skorzystać bezpłatnie pod warunkiem, że odbywa się ona w placówce, która podpisała umowę z węgierskim Funduszem. Z kolei już hospitalizacja będzie nas kosztowała nieco ponad 4 zł opłaty ryczałtowej, w ramach czego możemy przebywać w szpitalu przez 20 dni.

Pamiętaj:

 • Leczenie szpitalne i specjalistyczne wymaga skierowania. Jedynie w nagłych przypadkach mamy możliwość zgłaszania się bezpośrednio do szpitala.
 • Również za wizytę stomatologiczną będziemy musieli  zapłacić z własnej kieszeni, gdyż EKUZ refunduje jedynie zabieg usunięcia zęba.
 • Pełną kwotę płaci się też zazwyczaj za wykupienie recepty.
 • Aby otrzymać refundację leków, musimy dysponować receptą wystawioną przez lekarza pracującego w ramach Narodowego Funduszu Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego  umożliwia leczenie w wybranej przychodni. Warto również pamiętać, że EKUZ nie zrefunduje kosztów ratownictwa czy transportu chorego do Polski, na co możemy liczyć w ramach dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.

Co powinno zapewniać ubezpieczenie turystyczne do Węgier?

Przed wyborem ubezpieczenia turystycznego do Węgier, należy przede wszystkim zadać sobie kilka pytań:

 • Jaki jest główny cel wycieczki?
 • Czy zamierzamy aktywnie spędzać czas uprawiając sporty ekstremalne, czy nic takiego nie ma w planach i urlop spędzimy spokojnie?
 • Czy zabieramy ze sobą cenne przedmioty?
 • Czy indywidualna sytuacja – jak na przykład choroby przewlekłe – ma wpływ na przebieg urlopu?

Po przeanalizowaniu tych wszystkich pytań, warto pamiętać, że ubezpieczenie turystyczne na Węgrzech powinno zapewniać:

 • Koszty leczenia

  Suma gwarantowana kosztów leczenia do Węgrzech nie powinna być niższa niż 30 000 euro. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje: „Osobom przyjeżdżającym na Węgry zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, pokrywających koszty  rozszerzonego zakresu leczenia i ewentualnego transportu medycznego do miejsca zamieszkania”. 

  PAMIĘTAJ❗ Przed zdecydowaniem się na konkretną kwotę leczenia w ubezpieczeniu turystycznym na Węgry warto  pamiętać, że ważne jest zapoznanie się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których zawarte są informacje, m.in. czy leczenie jest bezgotówkowe, czy pacjent sam wykłada kwotę na leczenie a ubezpieczyciel zwraca koszty, jakie wyłączenia sprawią, że wypłata odszkodowania/pokrycie kosztów leczenia nie będzie możliwe.

 • Koszty ratownictwa Ubezpieczenie turystyczne, które gwarantuje koszty ratownictwa, zapewnia turyście, że w przypadku akcji ratowniczej nie musi pokrywać kosztów z własnej kieszeni. Jest to ten element polisy turystycznej, który szczególnie przyda się osobom aktywnie spędzającym czas na wakacjach. 
 • Pomoc Assistance

  Każde zdarzenie losowe i wypadek jest dla nas zaskoczeniem. Często w takich sytuacjach nie wiemy, co powinniśmy zrobić. W tego typu kryzysowych momentach przydaje się ubezpieczenie Assistance. Jest to natychmiastowa pomoc, na którą możesz liczyć 24 godziny na dobę, bez względu na porę zgłoszenia zdarzenia ubezpieczycielowi.
  Co zapewni towarzystwo ubezpieczeniowe?
  • wcześniejszy powrót ubezpieczonego – ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci transport ubezpieczonego i osób razem z nim podróżujących do Polski w przypadku zagrożenia życie ubezpieczonego lub śmierci osoby bliskiej ubezpieczonego, a także zdarzenia losowego powodującego szkody w miejscu zamieszkania ubezpieczonego;
  • odwiedziny osoby wskazanej – jeśli życie chorego turysty będzie zagrożone, a jego stan nie pozwoli na transport do Polski lub musi on poddać się hospitalizacji trwającej dłużej niż 10 dni, ubezpieczyciel na prośbę ubezpieczonego zorganizuje transport dla osoby bliskiej chorego i pokryje koszty;
  • zakwaterowanie na czas rekonwalescencji – ubezpieczyciel zarezerwuje miejsce w hotelu i je opłaci, jeśli lekarz zleci rekonwalescencję, a lekarz Centrum Obsługi Klienta zaakceptuje jego decyzję;
  • pomocna infolinia – działa całodobowo, możemy więc o dowolnej porze zgłosić zdarzenie lub zadzwonić po poradę.
 • Ubezpieczenie bagażu Bagaż, który zabieramy ze sobą w podróż jest równie ważny co inne przedmioty ubezpieczenia. Zabieramy w nim w końcu rzeczy niezbędne podczas wyjazdu. Dlatego ubezpieczyciele oferują także zabezpieczenie naszych walizek i plecaków. Dzięki temu ubezpieczeniu w przypadku zniszczenia, zagubienia lub kradzieży możemy liczyć na wsparcie ubezpieczyciela. Przede wszystkim towarzystwo postara się zlokalizować naszą własność w przypadku zaginięcia, odzyskać ją i ponownie skierować do miejsca naszego pobytu. Do czasu odzyskania mienia z pewnością będziemy zmuszeni dokupić niezbędną odzież i wyposażenie, za co ubezpieczyciel również zwróci nam pieniądze, oczywiście w granicach określonych w OWU. Jeśli bagaż zostanie skradziony, otrzymamy odszkodowanie w wysokości odpowiadającej zawartości walizki, zwykle z uwzględnieniem stopnia zużycia znajdujących się tam przedmiotów.PAMIĘTAJ❗ Przed wyborem polisy należy zajrzeć do Ogólnych Warunków Ubezpieczenia. Jest to dokument zawierający zakres ubezpieczenia, sumę i warunki wyłączenia, które często okazują się dla nas kluczowe. Mówią bowiem o tym, czego ubezpieczenie nie obejmuje. Nie zapoznanie się z OWU często skutkuje pretensjami do Ubezpieczyciela, że nie uznał szkody i nie wypłacił odszkodowania, a wynika to z zapisów w OWU, których klient nie znał, pomimo że zaświadczył przed zakupem inaczej.
 • Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – NNW Nikt nie jest w stanie zapewnić nam, że podczas zwiedzania nie wpadniemy pod samochód lub nie ulegniemy innemu wypadkowi. Towarzystwa za to zapewniają nam pomoc w takich przypadkach. Jeśli zatem doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu podczas wyprawy na Węgry, otrzymamy odszkodowanie pokrywające koszty leczenia i rehabilitacji, a także rekompensatę za ból i cierpienie. W przypadku śmierci w takim nieszczęśliwym wypadku pieniądze dostaną nasi bliscy.PAMIĘTAJ❗ NNW jest najbardziej popularną formą ochrony, zwłaszcza dzieci. Ubezpieczenie wykupione dla naszych dzieci w szkole może nie wystarczyć podczas wakacji, z racji tego, że jest to polisa nastawiona na niskie koszty, aby każdy uczeń był w stanie ją wykupić. Warto więc zapoznać się z OWU ubezpieczenia NNW wykupionego przez szkołę i sprawdzić, jakie sytuacje rzeczywiście obejmuje ochrona oraz do jakiej kwoty ubezpieczyciel odpowiada. W razie potrzeby dobrze jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie naszemu dziecku.
 • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym Ubezpieczenie OC obejmuje nie tylko kierowców i osoby wykonujące niektóre zawody, ale także turystów, którzy swoją aktywnością podczas urlopu mogą wyrządzić szkodę osobie trzeciej. Polisa sprawdza się zwykle podczas uprawiania sportów, ale nie tylko. Daje też ochronę, gdy z naszej winy powstanie pożar lub zalanie w hotelu czy innym miejscu zakwaterowania.Poszkodowani mają prawo domagać się odszkodowania zarówno za szkody na rzeczy (np. za zniszczony sprzęt), jak i na osobie (np. pokrycie kosztów leczenia), jeśli w wyniku zdarzenia ktoś ucierpiał. Nie trudno się domyśleć, jak duże koszty może nieść podobne zdarzenie. Jeśli dokupimy OC do naszej polisy turystycznej, odpowiedzialność finansową poniesie ubezpieczyciel w takim stopniu, jak umożliwia mu to wybrana przez nas suma ubezpieczenia.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Węgry?

Cena ubezpieczenia turystycznego na Węgry zależy od kilku czynników:

 • okresu, na jaki planujesz wyjechać,
 • planów, jakie masz zamiar realizować podczas urlopu,
 • indywidualnych potrzeb,
 • sytuacji zdrowotnej.

Zobaczmy, jak w przypadku naszego klienta wyglądały propozycje cenowe ubezpieczeń turystycznych na tydzień urlopu na Węgrzech:

Ubezpieczenie turystyczne na Węgry dla jednej osoby, na tydzień urlopu.
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
29,92 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
Koszty leczenia
94 153 zł
Ratownictwo
32 953 zł
Bagaż
0 zł
31,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
32,00 zł
1 os. / 7 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60 Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Ubezpieczenie turystyczne na Węgry dla jednej osoby, na tydzień urlopu.
Allianz
29,92 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
31,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
94 153 zł
Ratownictwo
32 953 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Nationale-Nederlanden
32,00 zł 1 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60 Zdarzenia pod wpływem alkoholu

Najlepszym więc sposobem na znalezienie takiej polisy, która jednocześnie zapewni ochronę i będzie odpowiadać finansowo indywidualnym możliwościom jest porównanie ofert. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl pozwala szybko i wygodnie wyliczyć składkę polisy oraz zapoznać się z warunkami OWU przed podjęciem decyzji o zakupie.

Czy na Węgrzech jest bezpiecznie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych otrzega:

Najczęściej kradzieże mają miejsce na terenie popularnych obiektów turystycznych, w centrach handlowych, środkach komunikacji publicznej, itp. Kradzież – zwłaszcza dokumentów – należy zgłosić osobiście na najbliższym komisariacie policji. Protokół policji o zgłoszeniu kradzieży będzie podstawą do wydania nowych dokumentów, może być również potrzebny przy ubieganiu się o odszkodowanie lub wypłatę ubezpieczenia.

Co zobaczyć na Węgrzech?

 • Miskolc – jaskinie z basenami termalnymi znajdujące się w północnej części Węgier. Ciepłe źródła ukryte w jaskiniach to jedyne takie zjawisko w Europie. Woda w tym uzdrowisku jest w niewielkim stopniu radioaktywna – zawiera wapń, magnez, brom, jod. Staje się celem wycieczek osób cierpiących m.in. na zapalenie stawów, nerwice i nerwobóle, dolegliwości alergiczne dróg oddechowych.
 • Budapeszt – na swojej trasie zwiedzania nie można pominąć stolicy. Tu również niegdyś znajdowały się gorące źródła założone jeszcze przez Rzymian. Obecnie zostały po nich jedynie ruiny w północnej części miasta. Miasto przedzielone jest Dunajcem, który dzieli je także pod względem ukształtowania terenu. Jedna część ma raczej krajobraz górzysty, druga z kolei to równina. Zwiedzając miasto warto pamiętać o Wzgórzu Zamkowym oraz o Wzgórzu Gellerta.
 • Tokaj – miasto słynące z winnic z uroczymi wnętrzami, w których odbywa się degustacja dostępnego tam wina. Każdy amator tego typu trunków może przed zakupem skosztować kilka rodzajów i wybrać ten, który odpowiada mu najbardziej.

źródło: opracowanie własne

Obostrzenia na Węgrzech – czy można wjechać do kraju?

Podróżujący na Węgry nie muszą okazywać żadnych zaświadczeń ani testów.

Podsumowanie
 1. Podróżujący na Węgry nie muszą okazywać żadnych zaświadczeń ani testów.
 2. Dokumentem, który będzie Ci potrzebny, aby dostać się do Węgier, jest ważny paszport lub dowód osobisty.
 3. Korzystanie jedynie z Karty EKUZ pozwala do leczyć się tylko w niektórych placówkach medycznych.
 4. Suma gwarantowana kosztów leczenia do Węgrzech nie powinna być niższa niż 30 000 euro.
 5. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl pozwala szybko i wygodnie wyliczyć składkę polisy oraz zapoznać się z warunkami OWU przed podjęciem decyzji o zakupie.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy ubezpieczenie na Węgry jest obowiązkowe?

  Nie, ale na rządowej stronie MSZ czytamy: "Osobom przyjeżdżającym na Węgry zaleca się wykupienie dodatkowych ubezpieczeń prywatnych, pokrywających koszty rozszerzonego zakresu leczenia i ewentualnego transportu medycznego do miejsca zamieszkania". Dlatego dla własnego spokoju, ale i zdrowia warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu.

 2. W jakim języku można porozumiewa się na Węgrzech?

  Głównym językiem na Węgrzech jest: węgierski.

 3. Jaka waluta obowiązuje na Węgrzech?

  Forint węgierski to oficjalna waluta Węgier.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments