ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Estonii – ile kosztuje i jakie wybrać?

Opublikowano: 2015-12-01 (aktualizacja 2024-03-07, godz. 11:25)

Estonia jest stosunkowo młodym krajem, powstałym po I wojnie światowej. Jest to kraj pełen ciekawych miejsc, chociaż jego powierzchnię możemy przemierzyć w zaledwie kilka godzin. Co roku 3 miliony turystów przyjeżdża do tego nowoczesnego i doskonale rozwiniętego państwa. Najchętniej odwiedzanym miejscem i głównym centrum turystycznym jest stolica Tallinn.

Jakie ubezpieczenie wykupić przed wyjazdem?

Wyjeżdżając do Estonii pamiętajmy o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. EKUZ w wielu państwach pozwala na pokrycie kosztów leczenia, co nie oznacza, że nie musimy martwić się żadnymi opłatami. Co obejmuje pomoc w ramach EKUZ na terenie Estonii?

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Usługa
Pomoc w ramach EKUZ
Wizyta u lekarza rodzinnego bezpłatna
(wizyta domowa do 3,2€)
Leczenie szpitalne (potrzebne jest skierowanie) 1,6 €/doba
(maksymalnie 10 dni)
Pomoc dentystyczna Osoby do 19 lat: bezpłatnie
Dorośli: bezpłatnie (w przypadku zagrożenia życia lub trwałego uszczerbku na zdrowiu)
Transport medyczny na terenie Estonii bezpłatny
Lekarstwa objęte refundacją od 1,27 do 3,20€

źródło: opracowanie własne

Posiadanie i okazywanie karty EKUZ w estońskich placówkach służby zdrowia jest konieczne, aby nie płacić pełnej wartości sumy za leczenie. Jeżeli jednak chcemy skorzystać z bardziej wartościowej ochrony powinniśmy pomyśleć o polisie turystycznej. Poza kosztami leczenia może obejmować także pakiet Assistance, OC czy NNW.

Koszty leczenia będą obejmować w całości konieczne usługi medyczne. Pokrywać mogą także wizyty domowe oraz prywatną opiekę. W sytuacji, gdy dopadnie nas ból zęba nie będziemy musieli się martwić o koszty i ograniczać jedynie do przypadków, które grożą trwałym uszczerbkiem na zdrowiu. Dzięki bogatej wersji polisy w nagłej sytuacji będziemy mogli skorzystać z pomocy jakiegokolwiek specjalisty. Koszty leczenia są pokrywane do sumy ubezpieczenia, na którą zawarliśmy umowę.

Assistance zapewni całodobową konsultację z ubezpieczycielem oraz dostarczenie wszelkich potrzebnych informacji. W zależności od pakietu na jaki się zdecydujemy może przykładowo obejmować pomoc tłumacza. Jest ona przydatna, gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji i nie będziemy mogli się porozumieć. Dotyczy to oczywiście poważnych sytuacji, a nie problemów ze zrozumieniem podczas zakupów.

Ubezpieczenie NNW także nie powinno być przez nas lekceważone. Podczas podróży możemy zostać ofiarą nieszczęśliwego wypadku. W najgorszym przypadku, czyli w wyniku śmierci, nasza rodzina otrzyma 100% sumy ubezpieczenia. Jeżeli podczas wypadku trwale ucierpi nasze zdrowie, w zależności od procentowego uszkodzenia ciała możemy otrzymać odszkodowanie w odpowiedniej kwocie.

Ubezpieczenie OC pozwala zapłacić za szkody jakie sami spowodujemy. Może zdarzyć się sytuacja, w której uszkodzimy czyjś sprzęt lub inne mienie. Obrażenia ciała, które odniosą inne osoby i za które jesteśmy odpowiedzialni także może pokryć polisa OC. Odpowiedzialność cywilna podczas wyjazdu turystycznego jest równie ważna co w każdej innej sytuacji. Będąc za granicą nigdy nie wiemy na kogo trafimy i ile może wynieść pokrycie wyrządzonych przez nas strat.

 

 

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć:

  • Park Narodowy Lahemaa – jedno z najpiękniejszych miejsc Estonii, które warto zwiedzić bardzo wczesną porą dnia. Podczas wschodzącego słońca będziemy mogli dostrzec niezwykły urok mozaik bagien złożonych z różnokolorowych traw, sosen oraz oczek wodnych. „Kraina zatok” pozwoli na odpoczęcie od miejskiego ruchu i docenienie przyrody w najczystszej postaci.
  • Wodospad Jägala – miejsce średniowiecznego kultu i największy wodospad Estonii liczący ponad 7 metrów wysokości. Znajduje się niedaleko parku Lahemaa i nosi miano „estońskiej Niagary”.
  • Haapsalu – nadbałtycka miejscowość będąca niegdyś ulubionym miejscem wypoczynku carskiej rodziny oraz Piotra Czajkowskiego. Obecnie znane z leczniczych błot stało się kurortem wypoczynkowym turystów z całego świata. Charakterystycznym punktem jest zamek w Haapsalu pochodzący z czasów średniowiecza.
  • Tallinn – malownicza stolica państwa, leżąca na południowym brzegu Zatoki Fińskiej, która znana jest z jednego z większych nadbałtyckich portów.
Oceń tę stronę

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments