Ubezpieczenie turystyczne Szwecja – gdzie i jak kupić?

Opublikowano: 2017-04-04 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Polacy do Szwecji wyjeżdżają najczęściej w celu poszukiwania lepszych zarobków, ale nierzadko ten kraj staje się również kierunkiem urlopowych wojaży. W odpowiedzi na te dwa rodzaje wyjazdów towarzystwa ubezpieczeniowe stworzyły oferty polis turystycznych na wakacje oraz do pracy.

Szwecja to bezpieczny kraj, ale warto zastanowić się nad kupnem polisy. Ubezpieczenie do Szwecji może dać nam o wiele więcej korzyści w kryzysowych sytuacjach, niż może nam się wydawać. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

EKUZ a ubezpieczenie turystyczne w Szwecji

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest dokumentem, który warto posiadać w trakcie wyjazdu do krajów członkowskich UE/EFTA. Należy pamiętać o tym, że EKUZ upoważnia nas do korzystania z opieki medycznej, ale tylko z tych niezbędnych świadczeń i w placówkach publicznego systemu zdrowia! Jeśli dojdzie do leczenia w niepublicznym ośrodku zdrowia, lub kiedy opieka medyczna przekroczy zakres niezbędnych świadczeń, to EKUZ nie podejmie się opłacenia wszystkich kosztów leczenia. W Szwecji koszty usługi medycznej są bardzo wysokie, dlatego nawet Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, które pokryje koszty leczenia w szerszym zakresie, a nawet opłaci wydatki związane z transportem medycznym.

Wyjazd do Szwecji – na co zwrócić uwagę przed kupnem polisy turystycznej?

Nieważne, czy cel wyjazdu będzie zarobkowy lub wypoczynkowy, na każdą podróż należy kupić ubezpieczenie turystyczne. Odpowiednia polisa powinna zawierać :

  • Ubezpieczenie kosztów leczenia – w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty związane z m.in. leczeniem.
  • Assistance – ubezpieczyciel pomoże finansowo lub informacyjnie w nagłych sytuacjach.
  • Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – ubezpieczyciel podejmie się wypłacenia świadczeń w razie doznania stałego uszczerbku na zdrowiu lub zgonu ubezpieczonego.
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – w razie uszkodzenia mienia osoby trzeciej, towarzystwo zajmie się odszkodowaniem dla pokrzywdzonego.
  • Ubezpieczenie bagażu – ubezpieczyciel zwróci koszty związane z uszkodzeniem, zniszczeniem lub kradzieżą bagażu podróżnego.

 

 

Praca w Szwecji – praca umysłowa a fizyczna?

Towarzystwa ubezpieczeniowe często odróżniają formy pracy na: umysłową oraz fizyczną. Przed zakupem polisy turystycznej trzeba zaznaczyć, jaką pracę będzie się wykonywać podczas wyjazdu do Szwecji. Zmienią się na pewno sumy ubezpieczenia turystycznego. Szwecja to drogi kraj, więc warto się nad zakresem i sumami dokładnie zastanowić.

Czym mogą się różnić od siebie formy wykonywanej pracy?

Praca umysłowa

Praca fizyczna

Wykonywanie prac administracyjno-biurowych lub obowiązków, opierających się na intelekcie i rozumowaniu.

Wykonywanie czynności, opierających się na sile mięśni lub z użyciem niebezpiecznych narzędzi, substancji. Obowiązki związane z np. pracą: spawalniczą, na budowach, na wysokościach, przy urządzeniach elektrycznych wysokiego napięcia, na platformach wiertniczych.

Przed kupnem ubezpieczenia należy poznać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby dokładnie dowiedzieć się, jak wybrane towarzystwo ubezpieczeniowe postrzega wymienione wyżej formy pracy.

Ile kosztuje polisa turystyczna do Szwecji?

W Internecie znajdziesz najlepsze ubezpieczenie turystyczne Szwecja. Koszt takiej polisy jest naprawdę niski w stosunku do całościowego wydatku na wyjazd. NFZ rekomenduje wykupienie takiej polisy, ponieważ EKUZ nie spełni ochrony w całkowitym wymiarze. Dodatkowa polisa ochroni ubezpieczonego przed wysokimi kosztami, które może ponieść w trakcie podróży.

*stan cen na 04.04.2017

Co warto zobaczyć w Szwecji?

1. Sztokholm – jest to stolica oraz największe miasto w Szwecji. Sztokholm położony jest między Morzem Bałtyckim a jeziorem Mela. Stolica Szwecji urzeka pięknym, malowniczym krajobrazem. Warto spędzić dzień na zwiedzaniu starego miasta.

2. Göteborg – miasto położone na zachodnim wybrzeżu Szwecji. W mieście można przespacerować się parkiem Slottskogen lub po kampusie uniwersytetu Chalmers. Liczne zabytkowe budowle, budynek opery lub targ rybny nadają miastu swoistego uroku.

3. Landskrona – miasto położone w Skanii w południowo-zachodniej części Szwecji. Kawiarnie, place zabaw, rzeźby i dużo zieleni na wybrzeżu, pozwalają na spędzenie tutaj spokojnych dni na świeżym powietrzu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments