Wyjeżdżam do Danii – jak się przygotować?

Opublikowano: 2015-10-12 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Dania to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Zatoki, szerokie plaże nad Bałtykiem i Morzem Północnym oraz skandynawska przyroda zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Kraj ten przyciąga też turystów z innego powodu. Jest to wspaniałe miejsce na rodzinny wypoczynek. Dania ma w swojej ofercie dużą ilość unikatowych atrakcji dla dzieci chociażby Legoland czy liczne parki rozrywki, w których wspaniale może się bawić cała rodzina.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając polisę?

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie zdrowotne

Przed wyjazdem do Danii osoby podlegające ubezpieczeniu zdrowotnemu w ramach NFZ powinny wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Karta EKUZ uprawnia do korzystania z podstawowych świadczeń medycznych w ramach publicznego systemu ochrony zdrowia. W praktyce oznacza to doraźną pomoc w sytuacjach nagłego pogorszenia się stanu zdrowia np. zawału czy złamania nogi. Pamiętamy jednak, że karta EKUZ nie pozwala na podjęcie regularnego leczenia na terenie Danii. Lekarz udzielający pomocy w nagłej sytuacji ustala, czy dane świadczenie jest niezbędne. Za wszystkie dodatkowe działania, zostanie nam wystawiony rachunek. Ponieważ karta EKUZ gwarantuje nam tylko podstawową, bezpłatną opiekę zdrowotną, nie zapewni ona pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących w Danii opłat za świadczenia medyczne (leki, zabiegi, badania) Aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, które mogą być bardzo wysokie wskazane jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia.

Pomoc Assistance

Pomoc Assistance jest ubezpieczeniem, z którego korzystamy w razie nagłego wypadku. W jej ofercie może być uwzględniona:

  • infolinia – całodobowa infolinia zapewni nam kontakt z ubezpieczycielem, dzięki czemu będziemy mogli bezzwłocznie zgłosić szkodę. Centrum Obsługi Klienta pewni też rolę doradczą.
  • transport chorego do Polski – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ nie zabezpiecza wszystkich świadczeń zdrowotnych. Jeżeli w wyniku wypadku konieczny będzie transport medyczny do kraju, gdzie będzie kontynuowane leczenie niezbędna jest polisa, która zagwarantuję, że koszty takiego przejazdu lub przelotu pokryje ubezpieczyciel.
  • opieka nad dziećmi – w razie choroby czy wypadku rodzica ubezpieczyciel zorganizuje kilkudniową opiekę nad nieletnimi dziećmi
  • organizacja odwiedzin bliskiej osoby – jeżeli w trakcie leczenia lub rehabilitacji potrzebujemy opieki i wsparcia kogoś z rodziny, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci transport oraz zakwaterowanie dla bliskiej nam osoby

NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zapewnia pomoc finansową w chwili, gdy ubezpieczony uległ wypadkowi w wyniku, którego doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. Po orzeczeniu procentu takiego uszczerbku ubezpieczonemu przysługuje odszkodowanie. Naliczane jest w zależności od sumy na jaką opiewa ubezpieczenie. Im jest ona wyższą, tym wyższego odszkodowania możemy się spodziewać.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Tego typu ubezpieczenie zapewnia pokrycie szkód, gdy będąc na wakacjach przez przypadek wyrządzimy komuś krzywdę czy uszkodzimy jego rzeczy lub gdy zrobią to nasze dzieci. Jeżeli zamierzamy nasz urlop w Dani spędzić aktywnie, jeżdżąc na rowerze, pływając czy surfując warto wykupić pakiet OC dla aktywnych. Wtedy szkody wyrządzone w trakcie uprawiania sportu pokryje nasze towarzystwo ubezpieczeniowe.

 

żródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć?

  • Legoland Billund – największy park Legoland na świecie, to na pewno niesamowita atrakcja dla dzieci. Jego bogata oferta może zaskoczyć dorosłych.
  • Ogrody Tivoli (Tivoli Gardens) – park rozrywki i Ogród Tivoli Gardens w Kopenhadze dla wszystkich małych i dużych, którzy szukają dobrej zabawy. Ten najstarszy park rozrywki na świecie słynie z drewnianych kolejek górskich i 80 metrowej karuzeli.
  • Wyspa Bornholm – daleka wyspa na Morzu Bałtyckim, której specjalnością są wędzone ryby i śledzie oraz piękne, piaszczyste plaże.
  • Park Safari Knuthenborg (wyspa Lolland) – gdzie na obszarze ponad 600 hektarów żyje swobodnie wiele egzotycznych gatunków zwierząt z Afryki, Azji i Australii. Park można zwiedzać poruszając się samochodem. Największa dumą safari są tygrysy syberyjskie.
  • Ribe VikingeCenter (Jutlandia) – to odtworzona osada wikingów, w której można zobaczyć jak żyli pierwsi, wojowniczy żeglarze.
  • Nordsøen Oceanarium (Jutlandia) – w którym można podziwiać występujących w okolicznych morzach ławice śledzi i makreli, ale też ryby tropikalne takie jak rekiny i płaszczki oraz samogłowy, największy z nich waży 290 kilogramów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments