Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Wielkiej Brytanii – ile kosztuje i jakie wybrać?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-08

Wielka Brytania to od wielu lat kierunek chętnie wybierany przez polskich turystów. Aktualnie wyjazd do Anglii może jednak okazać się utrudniony. Pandemia i Brexit zmieniły nieco rzeczywistość podróżowania na wyspy. Sprawdź, jak zabezpieczyć podróż w obecnej sytuacji i nie stracić pieniędzy.

Masowe podróże Polaków na wyspy stały się popularne już jakiś czas temu. Większość naszych rodaków wyjeżdża do Anglii głównie w celach zarobkowych, jednak nie można zapominać, że Wielka Brytania jest jednym z bardziej atrakcyjnych krajów europejskich pod względem turystycznym. Podczas każdego zagranicznego wyjazdu nietrudno jednak o wypadek lub naglą chorobę, zwłaszcza w dobie pandemii. Przed jakimi nieprzyjemnymi sytuacjami należy się zabezpieczyć? Jak można to zrobić? Dowiesz się tego z naszego artykułu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Wielka Brytania w czasie pandemii – na jakich zasadach podróżować?

Od godz. 4.00 dnia 7 stycznia 2022 roku osoby zaszczepione są zwolnione z konieczności wykonywania testów zarówno przed jak i po przylocie. Są też zwolnione z obowiązku odbywania kwarantanny. Kto jest uważany za zaszczepionego?

Jak informuje gov.pl, za osoby w pełni zaszczepione uważa się te, które przyjęły 2 dawki szczepienia (w przypadku szczepionki jednodawkowej – jednej), a od ostatniej dawki minęło 14 dni. Honorowane są szczepienia wykonane preparatami Pfizer, AstraZeneca, Moderna, Johnson & Johnson, Sinovac-CoronaVac, Sinopharm Pekin i Covaxin. Obywatele Europy muszą posiadać  unijny certyfikat szczepień, w cyfrowej lub papierowej wersji. Za zaszczepione uznaje się również osoby niepełnoletnie.

Nie wcześniej niż 48h przed wyjazdem trzeba wypełnić również formularz lokacyjny, dostępny na stronie https://www.gov.uk/provide-journey-contact-details-before-travel-uk.

Osoby niezaszczepione mają obowiązek w ciągu 2 dni przed podróżą wykonać test PCR lub antygenowy, a jego wynik musi zostać przetłumaczony na język angielski, francuski, lub hiszpański. Co więcej, niezaszczepieni turyści muszą zarezerwować i opłacić test PCR (na 2 dzień pobytu). Numer referencyjny testu trzeba podać podczas wypełniania formularza lokalizacyjnego. Testy można zamówić za pośrednictwem strony rządowej: https://www.gov.uk/find-travel-test-provider. Test trzeba wykonać przed końcem 2 dnia pobytu, przy czym dzień przyjazdu liczy się jako dzień 0. Jeśli wynik testu będzie pozytywny, podróżny musi odbyć 10-dniową kwarantannę.

Aktualne obostrzenia w Wielkiej Brytanii

 • Anglia – zniesiono ograniczenia planu b. Od 27 stycznia nie ma odgórnego nakazu noszenia maseczek w większości zamkniętych miejsc publicznych, w dużych obiektach i na imprezach oraz w środkach transportu publicznego. Nie ma obowiązku posługiwania się certyfikatem covidowym.
 • Irlandia Północna – od 15 lutego 2022 r. wszystkie restrykcje i ograniczenia prawne zostały zastąpione zaleceniami.
 • Szkocja – od 01.10.2021 r. w Szkocji wprowadzono wymóg posiadania certyfikatu szczepienia w przypadku uczestnictwa w niektórych wydarzeniach i wejścia do „obiektów wysokiego ryzyka”. Jeżeli od 2 dawki szczepienia upłynęło 120 dni, żeby zostać uznanym za w pełni zaszczepionym należy przyjąć dawkę przypominającą, a od dawki przypominającej musi upłynąć 10 pełnych dni.
 • Walia – zniesiono obowiązek zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych, w tym w środkach komunikacji publicznej. Nie ma ograniczeń co do liczby osób, które mogą się spotkać w pubach, restauracjach, kinach i teatrach. Kluby nocne zostaną ponownie otwarte.

Anglia po Brexicie – jak teraz wyglądają zasady?

Jedną z najbardziej podstawowych zmian jest to, że po brexicie do wjazdu na teren UK potrzebny jest wyłącznie paszport. Zmieniły się także zasady wwożenie do Wielkiej Brytanii niektórych towarów – cłem nie są objęte jedynie te do kwoty 300 euro. Alkohol i wyroby tytoniowe można wwieźć do Anglii z terytorium państwa członkowskiego UE tylko do użytku osobistego.

Jeśli chodzi o alkohol, limity wynoszą:

 • 2 litry piwa oraz
 • 18 litrów wina (nie-musującego) lub wymiennie:
 • Alkohol powyżej 22% – 4 litry lub
 • Mocne wino, wino musujące, lub alkohol do 22% – 9 litrów

W przypadku tytoniu ograniczenia wyglądają następująco:

 • 200 sztuk papierosów lub
 • 100 cygaretek lub
 • 50 cygar lub
 • 250g tytoniu lub
 • 200 sztuk wkładów do papierosów elektronicznych

Warto pamiętać, że praca na terenie Anglii nadal jest możliwa, a zasady jej podjęcia się nie zmieniają, także dla osób zatrudnionych w UK przed brexitem.

Przykład: Pani Dominika od wielu lat pracuje w Londynie jako kelnerka. Po wyjściu z Wielkiej Brytanii z UE, Polka zdecydowała się pozostać za granicą. Zasady jej zatrudnienia oraz przebywania na wyspach nie zmieniły się.

Czytaj więcej na temat wyjazdu do Wielkiej Brytanii po Brexicie.

Czy Karta EKUZ zadziała w Wielkiej Brytanii?

Pomimo tego, że Wielka Brytania oficjalnie nie jest już w Unii Europejskiej, polscy turyści, którzy przed wyjazdem wyrobili Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), nadal będą mieli możliwość bezpłatnego korzystania z podstawowych świadczeń opieki lekarskiej i zdrowotnej, podczas przebywania w Anglii.

Warto pamiętać, że z nieodpłatnych świadczeń w ramach EKUZ możemy korzystać na takich samych zasadach jak obywatele państw, do których podróżujemy. Ochrona może być więc mocno ograniczona.

Jak pisze polskie NFZ: Prawo do leczenia przysługuje Ci na tych samych zasadach, na jakich korzystają z niego obywatele kraju, do którego się udajesz. Jeśli w danym państwie jest np. obowiązek opłacenia części kosztów za wizytę u lekarza, to i Ty za nią zapłacisz. NFZ tego nie pokryje. Np. we Francji zapłacisz 30% honorarium lekarza, w Austrii – koszt wezwania karetki, w Niemczech – 10 euro za dzień pobytu w szpitalu.

Jeśli więc podczas brytyjskich wakacji turysta ulegnie wypadkowi lub zachoruje, będzie mógł – na takich samych zasadach jak przed brexitem – bezpłatnie korzystać z pierwszej pomocy medycznej. W nagłych przypadkach, jeśli podróżny nie posiada ważnej EKUZ, może zgłosić się do Narodowego Funduszu Zdrowia z prośbą o wystawienie Certyfikatu tymczasowego, zastępującego Europejską Kartę Ubezpieczeniową – mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

W wielu sytuacjach EKUZ jednak nie zadziała. Kiedy za leczenie trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni? Jak czytamy na stronie ekuz.com.pl:

EKUZ w Wielkiej Brytanii nie pokrywa kosztów wykonywania testu ani kwarantanny w razie Covid-19.

Nierefundowane jest leczenie stomatologiczne oraz zakup leków i środków medycznych.

Z własnej kieszeni należy pokryć także transport powrotny do kraju oraz koszty ratownictwa.

Te nierefundowane przez kartę usługi medyczne można opłacić ubezpieczyciel w ramach polisy.

Takie ubezpieczenie turystyczne powinno zapewniać koszty leczenia na kwotę co najmniej 30 000 euro.

Przykład: Pani Karolina wyjechała na wakacje do swojej siostry, która na co dzień mieszka w  Bristolu. Podczas urlopu, polska turystka zachorowała do COVID-19. Przed podróżą nie wykupiła ona ubezpieczenia turystycznego, w związku z czym koszty wynikające z z konieczności odbycia kwarantanny będzie musiała opłacić samodzielnie. Taki wydatek nie jest bowiem objęty ochroną jaką zapewnia EKUZ.

Ile kosztuje ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii?

Koszt ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd jest uzależniony przede wszystkim od długości podróży, zakresu polisy, jej sum gwarantowanych, a także wykupionych rozszerzeń.

Przykładowe ceny i szczegóły jednodniowej ochrony dla jednej osoby dorosłej wyjeżdżającej do Wielkiej Brytanii są następujące:

Ubezpieczenie do Anglii po Brexicie
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
37,40 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Zakres 6 / 7 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
Koszty leczenia
91 558 zł
Ratownictwo
31 695 zł
Bagaż
0 zł
38,03 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19 Zakres 3 / 7 Sporty objęte polisą: 83
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
39,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Zakres 5 / 7
AXA Assistance
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
39,20 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Zakres 3 / 7 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Europa
Koszty leczenia
135 837 zł
Ratownictwo
22 639 zł
Bagaż
1 358 zł
45,00 zł
1 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 13 584 zł Ochrona COVID-19 Zakres 3 / 7 Sporty objęte polisą: 10
Ubezpieczenie do Anglii po Brexicie
Nationale-Nederlanden
37,40 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Zakres 6 / 7 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
38,03 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
91 558 zł
Ratownictwo
31 695 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19 Zakres 3 / 7 Sporty objęte polisą: 83
Proama
39,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Zakres 5 / 7
AXA Assistance
39,20 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Zakres 3 / 7 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Europa
45,00 zł 1 os. / 10 dni
Koszty leczenia
135 837 zł
Ratownictwo
22 639 zł
Bagaż
1 358 zł
Dodatkowo: NNW: 13 584 zł Ochrona COVID-19 Zakres 3 / 7 Sporty objęte polisą: 10

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego z pewnością ułatwi kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl. Łatwe w obsłudze, intuicyjne narzędzie, które pomoże nie tylko z ceną polisy, ale i jej zakresem.

Co powinno zawierać ubezpieczenie do Wielkiej Brytanii?

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – choroby i przeziębienia mogą nam się przydarzyć zarówno w Polsce, jak i za granicą, podczas wyjazdu służbowego lub urlopu, bez względu na miejsce, w którym się aktualnie znajdujemy. Podróżując po Polsce w razie choroby lub urazu możemy skorzystać z pomocy lekarskiej na podstawie ubezpieczenia zdrowotnego NFZ, które musi posiadać każdy polski obywatel. Jednak za granicą możemy mieć problemy z dostępem do bezpłatnej służby zdrowia bez posiadania odpowiednich dokumentów. Towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące polisy turystyczne zawierające koszty leczenia, dają nam możliwość nieodpłatnego korzystania z pomocy lekarskiej na podstawie wykupionego przez nas ubezpieczenia. Pokryje ono koszty wizyt, niektórych zabiegów i badań, jeśli będziemy ich potrzebowali podczas wyjazdu do Wielkiej Brytanii. Sprawdźmy, ile może kosztować leczenie w tym kraju bez ochrony ubezpieczeniowej.
  Przykładowe ceny usług medycznych w Anglii:
Usługa Koszt
Wizyta lekarska Wizyta rodzinna (2 osoby) – £180; wizyta do 40min – £110; wizyta kontrolna – £90
Wystawienie recepty Około 40 Euro
Leczenie zęba Około 35 Euro

opracowanie: PolisaTurystyczna.pl

 • Assistance – wsparcia możemy potrzebować nie tylko w sferze zdrowotnej, ale także na innych płaszczyznach, m.in. w transporcie, kwestii zameldowania lub innych. Możemy ją uzyskać, zgłaszając zdarzenie w Centrum Obsługi Klienta, do którego numer telefony otrzymamy od ubezpieczyciela po wykupieniu polisy zawierającej Assistance. W zależności od jej zakresu możemy liczyć na pomoc w formie:
Transportu do Polski Inne ubezpieczenia, jak na przykład EKUZ, nie gwarantują organizacji powrotu do ojczyzny na przykład po wypadku, a tym bardziej nie pokryją jego kosztów, który rośnie wraz z odległością, jaką musimy przebyć
Kierowca zastępczy Jeśli na skutek wypadku, choroby, czy po doznanym urazie, nasz stan nie jest na tyle dobry, by pozwalałby na samodzielne prowadzenie samochodu
Umożliwienia kontynuowania podróży Czyli zorganizowanie transportu poszkodowanego z miejsca leczenia tam, skąd dalsza podróż będzie możliwa
Organizacji przylotu bliskiej osoby Gdy podczas leczenia lub rehabilitacji będziemy potrzebować opieki, ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci transport, a także zakwaterowanie członka rodziny.

opracowanie: PolisaTurystyczna.pl

 • OC, czyli ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej – podczas wakacyjnej zabawy możemy wyrządzić szkodę nie tylko sobie, ale także innym wczasowiczom. Wówczas poszkodowani mają prawo domagać się odszkodowania z naszej strony. Żądania takie mogą dotyczyć tysięcy złotych. Skąd wziąć pieniądze na tak duże wydatki? Jednym z najprostszych i najbezpieczniejszych sposobów jest zabezpieczenie się jeszcze przed wyjazdem i przed zajściem zdarzenia. Dzięki ubezpieczeniu OC odpowiedzialność finansową poniesie ubezpieczyciel, a nasze wydatki ograniczą się do opłacenia składki przy kupnie polisy.
 • NNW, czyli Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków – urok czasu wakacyjnego, szczególnie w podróży, tkwi w tym, że możemy zagospodarować go jak tylko chcemy. Oferty biur podróży oraz nadmorskich kurortów dają nam wiele możliwości. Często dając się ponieść wakacyjnemu szaleństwu narażamy siebie na uszkodzenia ciała. W przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu możemy liczyć na odszkodowanie z ubezpieczenia NNW, dzięki któremu zapłacimy za leczenie i rehabilitację czy to przeprowadzoną na terenie Wielkiej Brytanii, czy już w Polsce.
 • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – na ten element warto zwrócić uwagę zwłaszcza, gdy na urlop zabieramy ze sobą sprzęt sportowy lub elektroniczny, który zazwyczaj jest bardzo cenny. Ubezpieczenie bagażu zapewni nam wypłatę odszkodowania w razie zniszczenia lub kradzieży sprzętu/bagażu.
 • Koszty ratownictwa – korzystanie z dóbr natury podczas wakacji jest jedną z atrakcji wielu państw świata. Zwykle wybieramy między szaleństwem w wodzie a spacerami po górach. Zarówno w jednym, jak i w drugim środowisku możemy potrzebować pomocy. Wystarczy, że złapie nas skurcz, a utrzymanie się na wodzie będzie graniczyło z cudem, nie mówiąc już o dopłynięciu do brzegu. W takim momencie rozpoczyna się praca ratowników wodnych, którzy wydobędą nas z wody, udzielą pierwszej pomocy medycznej i przetransportują na brzeg. Tego typu akcje ratownicze nie należą jednak do najtańszych i przeciętny turysta często nie może pozwolić sobie na tak duże wydatki. Wysokość rachunku zależy głównie od czasu akcji i środka transportu, który pomoże nam wrócić na ląd.

Co warto zwiedzić w Wielkiej Brytanii?

 • Londyn – to najważniejszy punkt na angielskiej mapie. Miasto kosmopolityczne i otwarte, pełne turystów i obywateli z całego świata. To tu znajdują się najważniejsze, najbardziej rozpoznawalne obiekty turystyczne Wielkiej Brytanii. Odwiedzając Londyn, nie sposób pominąć takich atrakcji jak wysoki na ponad 130 metrów London Eye, London Bridge, Tower od London, Big Ben, czy symbol brytyjskiej monarchii – Pałac Buckingham.
 • Zamek Edynburski – to jedna z najstarszych, największych fortec brytyjskich, bezsprzecznie kojarząca się ze Szkocją. Zlokalizowana na samym szczycie potężnego, wulkanicznego wzniesienia świątynia mieści się w centrum Edynburga, będąc jego główną atrakcją. Wzniesiona na Castle Rock budowla od 1996 roku przechowuje także relikt szkockich władców, tak zwany Kamień Przeznaczenia.
 • Stonehenge – ten zapierający dech monument z epoki neolitu to jeden z niekwestionowanych symboli Anglii. Chyba każdy z nas przynajmniej raz w życiu, choćby na fotografii czy stronach gazet, widział te tajemnicze, kamienne bloki tworzące budowlę na kształt bramy na planie koła. Najwyższe kamienie mają nawet 9 metrów wysokości, a w samym środku konstrukcji znajduje się tak zwany Altar Stone, czyli przewrócony megalit. Stonehenge to także zagadka dla miłośników kultury i historii.
 • Lake District – czyli brytyjski Park Narodowy, zwany także Krainą Jezior. Nie bez powodu region ten uznawany jest za jeden z najbardziej atrakcyjnych jeśli chodzi o krajobraz Zjednoczonego Królestwa. Zielone szczyty przeplatają się tu z ogromnymi taflami niebieskich jezior, tworząc niepowtarzalny klimat, który umiłowało sobie wielu artystów. To także istny raj dla wszystkich miłośników wycieczek, zarówno pieszych jak i rowerowych.
 • Kornwalia – czyli zdecydowanie najcieplejszy region Anglii. Jego krajobraz znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Łagodne, oceaniczne linie brzegowe w połączeniu z charakterystycznymi dla miejsca wrzosowiskami gwarantują niezapomniane wrażenia estetyczne. Rozległe plaże i ciągnące się na horyzoncie pastwiska to obrazek, jaki nie powinien umknąć oczom żadnego turysty, ceniącego bogactwo natury.
 • Region Highlands – mało zaludniony, bogaty pod względem krajobrazu i historii obszar w Północnej Szkocji, który obejmuje Góry Kaledońskie i Grampiany. To tu znajdują się ruiny Zamku Urquhart oraz słynne jezioro Loch Ness. Do najbardziej znanych atrakcji należy szczyt Ben Nevis oraz baseny Fairy Pools. Odwiedzić warto także West Highland Museum i niesamowity ogród botaniczny Inverewe Garden.
 • Białe klify w Dover – naturalne dzieło sztuki, oszałamiające bogactwem i pięknem przyrody. Zlokalizowane w południowej części kraju białe, monumentalne skalne klify wyrastają z lazurowej tafli morza. Turyści szczególnie doceniają to miejsce w wietrzne dni, kiedy ogromne fale uderzają w ściany urwiska. Długość klifów to ponad 8 kilometrów, a ich wysokość w niektórych miejscach osiąga nawet 100 metrów. Warto wybrać się w podróż jednym ze szlaków, na przykład tym prowadzącym do popularnego klifu Szekspira.
 • Oksford – jeden z najstarszych uniwersytetów na świecie. Mieści się tam nie tylko uczelnia wyższa, ale także muzeum udostępniane turystom. Zwiedzać to miejsce można pieszo lub jadąc piętrowym autobusem i to z niego podziwiać zabytkowe mury. Bilet ważny jest 24h lub 48h. Autobusy z elektronicznym przewodnikiem kursują co 10 minut latem między 9.30 – 17.00 oraz co 20 – 30 minut zimą w tych samych godzinach.
 • Podróżowanie z Polski do Wielkiej Brytanii w dobie pandemii jest możliwe.
 • Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed i po przylocie ani odbywać kwarantanny.
 • Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione muszą wykonać testy i w razie pozytywnego wyniku poddać się kwarantannie.
 • Po Brexicie polscy turyści do przekroczenia granicy brytyjskiej muszą posiadać jedynie ważny paszport. Wizy na podróż turystyczną na krótki czas nie są obowiązkowe.
 • EKUZ zadziała w UK, ale nie gwarantuje pełnej ochrony zdrowotnej podczas wyjazdu.
 • Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Wielkiej Brytanii powinno obejmować koszty leczenia, NNW, OC, Assistance, czy ochronę bagażu.

Wyjazd do UK a ubezpieczenie - Co warto wiedzieć?
 1. Podróżowanie z Polski do Wielkiej Brytanii w dobie pandemii jest możliwe.
 2. Osoby zaszczepione nie muszą wykonywać testów przed i po przylocie ani odbywać kwarantanny.
 3. Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione muszą wykonać testy i w razie pozytywnego wyniku poddać się kwarantannie.
 4. Po brexicie polscy turyści do przekroczenia granicy brytyjskiej muszą posiadać jedynie ważny paszport. Wizy na podróż turystyczną na krótki czas nie są obowiązkowe.
 5. EKUZ zadziała w UK, ale nie gwarantuje pełnej ochrony zdrowotnej podczas wyjazdu.
 6. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Wielkiej Brytanii powinno obejmować koszty leczenia, NNW, OC, Assistance, czy ochronę bagażu.

Ubezpieczenie na Wyjazd do Wielkiej Brytanii - PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Czy wyjazd do Wielkiej Brytanii w celach zarobkowych wymaga dodatkowego ubezpieczenia?

  Tak, Każdy pracownik, który wyjeżdża do pracy za granicę, powinien być ochroną dodatkowego ubezpieczenia. Dotyczy to zarówno osób, które w trakcie wyjazdu wykonywać będą pracę fizyczną, jak i tych pracujących umysłowo.

 2. Czy dowód osobisty wystarczy, aby przekroczyć granicę?

  Nie, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, polscy turyści muszą posiadać ważny paszport. Podczas krótkotrwałego pobytu w celach turystycznych, nie ma konieczności posiadania wizy.

 3. Czy osoba, która często podróżująca pomiędzy Polską, a Wielką Brytanią, może starać się o status osiedlonego?

  To zależy. Warunkiem uzyskania statusu osiedlonego jest bowiem zamieszkiwanie w Anglii przez minimum 6 miesięcy w ciągu każdego roku.

 4. Czy podczas podróży do Wielkiej Brytanii EKUZ wystarczy?

  Nie – chociaż na terenie UK karta obowiązuje, nie zapewnia ona zwrotu kosztów w wielu sytuacjach.

 5. Gdzie kupić polisę podróżną na wyjazd do Anglii?

  Kompleksowe ubezpieczenie można kupić bezpośrednio u ubezpieczyciela lub online, korzystając ze specjalnych porównywarek ubezpieczeń, w kilku prostych krokach i bez wychodzenia z domu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

4.5/5 - (10 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments