Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Litwę – ile kosztuje i jakie wybrać?

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-05-28

Chociaż Litwa jest naszym sąsiadem, to wciąż nie jest ona popularnym wśród Polaków miejscem na wypoczynek. A szkoda, bo może zaskoczyć nas swoim pięknem. Może warto skusić się na weekendowy wyjazd i zobaczyć malownicze starówki Wilna i Kowna lub zwiedzić wspaniały zamek w Trokach. Albo poznać piękna litewską przyrodę. Miłośników plażowania zaprasza najpopularniejszy kurort Druskieniki. A tych, którzy chcą pospacerować wspaniałymi plażami Mierzeja Kurońska.

Ubezpieczenie KL na Litwie

Obywatele RP ubezpieczeni w NFZ mają prawo do korzystania na Litwie z opieki medycznej w ramach publicznej służby zdrowia. W celu skorzystania z tego prawa należy przed wyjazdem uzyskać w NFZ Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). EKUZ daje prawo do skorzystania ze świadczeń zdrowotnych, które są niezbędne z medycznego punktu widzenia. Polacy dzięki EKUZ są pod opieką państwowej służby zdrowia na identycznych zasadach, co obywatele danego kraju. Jeżeli jednak przebywając w miejscowości wypoczynkowej nie będziemy mieli dostępu do publicznej służby zdrowia i będziemy skazania na pomoc lekarza, który przyjmuje prywatnie, będziemy musieli zapłacić za jego usługę. Posiadając dodatkową polisę turystyczną możemy rozszerzyć ją w taki sposób, aby chroniła nasze zdrowie w każdej sytuacji.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Pomoc Assistance

Pakiet Assistance zapewni nam pomoc w nagłych wypadkach. W zależności od tego, co zawiera nasza polisa turystyczna będziemy mogli liczyć na ubezpieczyciela w razie konieczności:

  • opłacenia transportu medycznego do kraju – jeżeli w wyniku wypadku lub choroby konieczny będzie przejazd do Polski pod opieką lekarza czy ratownika medycznego, koszty takiego transportu pokryje towarzystwo ubezpieczeniowe
  • utraty lub kradzieży dokumentów – ubezpieczyciel może udzielić nam wsparcia przy wyrabianiu nowych dokumentów i zgłoszeniu ich utraty odpowiednim instytucjom
  • opieki nad niepełnoletnimi dziećmi – w razie choroby lub pobytu w szpitalu towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni opiekę naszym dzieciom

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Wykupując ubezpieczenie NNW możemy ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu, którego doznaliśmy w skutek nieszczęśliwego wypadku. Wysokość rekompensaty jest zależna od wysokości sumy ubezpieczenia, na którą się decydujemy wykupując polisę turystyczną. Oblicza się ją procentowo od kwoty ubezpieczenia.

OC na Litwę

Ubezpieczenie OC może okazać się przydatne, gdy z naszej winy lub winy naszych dzieci wyrządzimy komuś krzywdę, albo uszkodzimy jego mienie. Dotyczyć to może zniszczenia sprzętu w hotelu, wypożyczonego sprzętu sportowego lub uszkodzenia ciała innej osoby. W takim wypadku pokrzywdzony może domagać się od nas zadośćuczynienia. Mając wykupioną polisę OC nasze zobowiązania będzie mógł pokryć ubezpieczyciel.

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć:

  • Wilno – urokliwa stolica Litwy, która nienaruszona przetrwała zarówno II wojnę światową jak i czas radzieckiej okupacji. Można tu podziwiać Bazylikę Archikatedralną, Ostrą Bramę, baszty i fortyfikacje miejskie, a także labirynty uliczek z pięknymi kamienicami, zabytkowymi dziedzińcami i dziesiątkami zaułków. Znajduje się tu też Cmentarz na Rossie, wyjątkowa nekropolia, związana z polską historią. Spoczywa tutaj wielu wybitnych Polaków.
  • Góra Krzyży – wzniesienie w okolicach Szawli jest jedną z największych atrakcji Litwy, pozostawiających niezapomniane wrażenie. W miejscu tym znajduje się około 100 000 krzyży, które zostały postawione w różnych intencjach.
  • Zamek w Trokach – to jedyny zamek na Litwie i w Europie Wschodniej położony na wyspie. Był siedzibą wielkich książąt litewskich. Odrestaurowany w XX w. przyciąga dziś wielu turystów.
  • Park Narodowy Mierzei Kurońskiej – to miejsce, gdzie znajdują się największe w Europie ruchome wydmy, zwane Saharą Litwy. Podziwiać je można albo od strony morza płynąc statkiem, albo spacerując boso wśród nich. Po całym dniu spędzonym nad morzem warto spróbować lokalnej kuchni, która słynie z doskonałych dań rybnych.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (115 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments