Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.

EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego jest darmowym dokumentem wydawanym przez NFZ. Uprawnia do leczenia za granicą w państwowych placówkach zdrowia na takich samych zasadach, jak obywateli danego kraju. A więc, jeśli za każdy dzień pobytu w szpitalu albo za wizytę lekarską czy opiekę stomatologiczną trzeba zapłacić zryczałtowaną opłatę kilkunastu-kilkudziesięciu euro, będziemy musieli pokryć koszty z własnej kieszeni. EKZU nie pokrywa również transportu medycznego do Polski. Na stronie NFZ można przeczytać:

UWAGA! EKUZ nie zapewnia pokrycia kosztów transportu medycznego do Polski oraz obowiązujących (…) opłat za świadczenia medyczne, dlatego aby uniknąć obciążenia tymi kosztami, wskazane jest wykupienie dodatkowego prywatnego ubezpieczenia. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Czytaj dalej na temat porównania EKUZ vs ubezpieczenie turystyczne.

EKUZ obowiązuje w 27 państwach członkowskich Unii Europejskiej – Austria, Belgia, Bułgaria, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy oraz w państwach członkowskich EFTA – Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Szwajcaria.

Od 01. lipca 2013 r. – wraz z wejściem do Unii Europejskiej – EKUZ zaczął obowiązywać również w Chorwacji, która jest bardzo częstym miejscem wyjazdów wakacyjnych Polaków.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments