ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Wczasy z dzieckiem w Barcelonie – 5 ważnych wskazówek

Opublikowano: 2018-06-13 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:58)

5/5 - (2 głosy)

Barcelona to miasto wspaniałych zabytków, malowniczych widoków, piłkarskich emocji, a także wbrew pozorom – wielu atrakcji dla dzieci. Planujesz podróż do stolicy Katalonii? Podpowiemy Ci, jak zorganizować wczasy w Barcelonie z dzieckiem. Zanim jednak do tego przejdziemy, przyjrzymy się, co warto zwiedzić w tym wyjątkowym hiszpańskim mieście. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

1. Barcelona – atrakcje turystyczne dla dorosłych i dla dzieci

Każdy, niezależnie od wieku, powinien zobaczyć na własne oczy Sagrada Familia, czyli wspaniałą katedrę zaprojektowaną przez Antonio Gaudiego i rozbudowywaną po dziś dzień, wciąż jeszcze tak naprawdę nieukończoną. Koniecznie trzeba zaplanować spacer po Eixample – jednej z najpiękniejszych dzielnic Barcelony, znajduje się tam wiele pięknych kamienic i równych, przecinających się ulic i uliczek tworzących szachownicę.

Barcelona atrakcje turystyczne to także katalońskie „must see”, jakimi  są Stadion Olimpijski, Pałac Narodowy i Zamek Montjuic. Nie można zapomnieć również o Parc de la Ciutadella, czyli wyjątkowym skwerze, na którym można odpocząć przy niewielkim jeziorku, pod palmami i Łukiem Triumfalnym. Wieczorem najlepiej zaplanować spacer po La Rambla – najsłynniejszej ulicy w Barcelonie, która tętni życiem i przyciąga turystów licznymi atrakcjami.

2. Barcelona na własną rękę, czyli zaplanuj wakacje z dzieckiem w stolicy Katalonii

Wybierając się do Barcelony całą rodziną, lepiej zrezygnować z wycieczki z biurem podróży. Wyjazd zaplanowany samodzielnie daje większą elastyczność, można określić, ile czasu chce się spędzić na zwiedzaniu, ile na plażowaniu, a przede wszystkim dopasować atrakcje do wieku i zainteresowań dziecka.

Myśląc “wakacje Barcelona”, najlepiej skorzystać z samolotu – najtańsze loty można znaleźć już od 200 zł, np. na Fru.pl, często jednak można złowić prawdziwe okazje, np. last minute czy wyjątkowe promocje i polecieć do stolicy Katalonii za 50 zł. Podróżując z dzieckiem samolot jest najwygodniejszą opcją, podobnie jak  nocleg w hotelu (wiadomo, że stawiamy na wygodę swoją i najmłodszych, zależy więc nam na komforcie i zapewnionym wyżywieniu). Można znaleźć dobre jakościowo i przyjazne dla rodzin hotele już od 320 zł za dobę (wg Booking.com).

3. Przygotuj się do podróży z dzieckiem

Układając plan “urlop Barcelona”, warto pomyśleć o atrakcjach dla dzieci. Spontaniczne wyjazdy nie są najlepszym pomysłem. Lepiej przygotować wspólne wakacje w Barcelonie od A do Z. Najlepiej podzielić każdy dzień pomiędzy zwiedzanie, jakąś rozrywkę i plażowanie. Długie spacery po mieście w upalne dni mogą szybko wykończyć najmłodszych, podobnie jak wielogodzinne zwiedzanie zabytków. Barcelona z dzieckiem to powinien być przede wszystkim krótki program, ciekawe atrakcje i sprawdzone lokale – to najlepszy przepis na wakacje z dzieckiem.

Najmłodszym do gustu z pewnością przypadnie Magiczna Fontanna znajdująca się na wzgórzu Montjuic, zachwycająca połączeniem wody i światła, najbardziej widowiskowa właśnie wieczorami. Dobrym pomysłem będzie zwiedzenie również L’Aquàrium de Barcelona – największego oceanarium na świecie. Każdy mały kibic będzie chciał z pewnością wybrać się na Camp Nou i zobaczyć stadion, na którym rozgrywane są najsłynniejsze mecze w wykonaniu FC Barcelona, jak również zwiedzić muzeum tego katalońskiego klubu piłkarskiego.

4. Uważaj na kieszonkowców, upały i terrorystów, czyli zagrożenia w Barcelonie

Barcelona bezpieczeństwo – jego stan jest podobny, jak w innych dużych europejskich metropoliach. Jak każde duże miasto pełne jest kieszonkowców i drobnych przestępców. Trzeba więc uważać w środkach komunikacji publicznej i w szczególnie zatłoczonych miejscach. Lepiej nie zabierać ze sobą dużo gotówki ani niepotrzebnych dokumentów. Sporo też naciągaczy i wszelkiej maści oszustów.

Z uwagi na zagrożenie terrorystyczne w Hiszpanii należy się liczyć ze zwiększonymi kontrolami na lotniskach i dworcach. Latem w Barcelonie jest bardzo ciepło – trzeba więc pamiętać o odpowiednim nakryciu głowy, stosowaniu kremów z filtrem oraz nawadnianiu się.

5. Wybierz ubezpieczenie turystyczne do Barcelony

Bezpieczeństwo najbliższych i nasze własne musi być dla nas priorytetem. Na terenie Hiszpanii co prawda możemy korzystać z karty EKUZ, ale zapewnia ona tylko podstawową pomoc. Za transport powrotny do kraju, zakup leków, wizyty w prywatnych placówkach medycznych będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni.

Lepiej więc posiadać ubezpieczenie turystyczne do Barcelony, które pokryje wszystkie koszty leczenia (do wysokości wybranej sumy gwarantowanej – rekomendowana to 30 000 euro), a także zapewni wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwych wypadków czy pokryje koszty szkód wyrządzonych przez dzieci w ramach OC w życiu prywatnym. Ochroną można objąć także bagaż i sprzęt sportowy. Warto ubezpieczyć się także od opóźnienia lotu.

Ubezpieczenie turystyczne do Barcelony – cena

Koszt ubezpieczenia do Barcelony nie jest wysoki. Polisę dla całej rodziny (dwójka dorosłych i dwoje dzieci) możemy znaleźć już od 6,41 zł dziennie. W prosty sposób oferty kilkunastu towarzystw można porównać w naszym kalkulatorze.

Przykładowe ceny optymalnego ubezpieczenia na czas podróży do Barcelony

Towarzystwo ubezpieczenioweZakres polisyCena za dzień dla 4-osobowej rodziny
UniqaKoszty leczenia na 20 000 euro, NNW na 2 000 euro, bagaż na 200 euro, opóźnienie lotu7,90 zł
Europa UbezpieczeniaKoszty leczenia na 30 000 euro, koszty ratownictwa na 5 000 euro, NNW na 5 000 euro, OC na 50 000 euro, OC sportowe bagaż na 500 euro, 8 sportów objętych ochroną11 zł
Axa AssisatnceKoszty leczenia i ratownictwa na 200 000 zł, NNW na 20 000 zł, 92 sporty objęte polisą12,58 zł
ERVKoszty leczenia na 20 000 euro, NNW na 20 000 zł, bagaż na 800 zł21,90 zł

Źródło: rankomat.pl

Każdy sam powinien dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb, możliwości finansowych i charakteru podróży. Tylko taka polisa będzie w 100% odpowiadała na wymogi całej rodziny. Zaplanuj podróż i wybierz odpowiednie ubezpieczenie turystyczne do Barcelony jeszcze przed wyjazdem.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments