Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Indii – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-08

Kierunek azjatycki staje się z roku na rok coraz chętniej wybieranym kierunkiem podróży. Turyści chętnie odwiedzają kraje bliskiego i dalekiego wschodu w poszukiwaniu nowych doznań – kulturowych i turystycznych. Indie to jeden z ciekawszych wyborów na jaki możesz się zdecydować, myśląc o wakacyjnej podróży w nieznane strony.

Piękne krajobrazy, zjawiskowa architektura, fascynująca kultura i ciekawa gastroturystyka. To aspekty, które podczas podróży, Indie na pewno przed Tobą odsłonią, ale trzeba tez pamiętać, że panuje tu gwar, hałas i tłumy, a na ulicach pełno jest śmieci. Indie nie są dla wszystkich, jedno jest pewne – pokochasz je, albo znienawidzisz.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Jak przygotować się do podróży do Indii, co zabrać ze sobą, na co uważać i o czym pamiętać – podpowiadamy.

Indie – jak przygotować się do podróży?

Dokumenty, jakie będą Ci potrzebne na wyjazd do Indii to paszport i wiza.

PAMIĘTAJ❗ Brak wizy podczas pobytu w Indiach jest traktowane jako poważne wykroczenie, a turysta zostaje umieszczony w areszcie na czas wyjaśnień.

Istnieje możliwość zdalnego wyrobienia wizyt turystycznej do Indii, bez konieczności wizyty w konsulacie. Tuż przed wyjazdem warto zrobić kilka kopii dokumentów i trzymać je w bezpiecznym miejscu – na przykład w bagażu. Skany paszportu możesz mieć także na poczcie elektronicznej lub w tzw. chmurze.

Bezpośredni lot z Polski do Indii trwa od około 7 godzin do około 8 godzin i 50 minut w zależności od miejsca docelowego podróży i miasta, z którego startujemy. Miasta w Polsce, które mają w ofercie bezpośrednie loty do Indii, to miedzy innymi: Gdańsk, Kraków, Rzeszów, Katowice, czy Wrocław.

Informacje praktyczne – czyli kiedy lecieć do Indii?

Udany urlop to wypadkowa różnych czynników. Dobre towarzystwo, kierunek i pogoda. Słońce i odpowiednia temperatura w większości przypadków są najbardziej pożądane, bo przecież mało co jest w stanie tak popsuć wakacje, jak pluch za oknem.
Miesiące, kiedy w Indiach jest najcieplej, to maj, kwiecień, listopad. Z kolei do najzimniejszych należą: sierpień, styczeń, lipiec. Najwyższe notowane temperatury w lipcu w Indiach to 27 st. C, w sierpniu termometry z kolei wskazują 27 st. C.

Temperatura wody w maju i czerwcu to 29 st. C, w lipcu spada ona o jeden stopień, utrzymując się na takim poziomi do listopada. W grudniu zanotowane temperatury wody w Indiach to 26 stopni.

Indie – co zabrać ze sobą na wyjazd i o czym pamiętać?

Przed wyjazdem do Indii, warto zadbać przede wszystkim o kwestie organizacyjne. Przygotowanie wszystkich najważniejszych dokumentów i rzeczy pozwoli bezpiecznie zacząć podróż i już w jej trakcie kontynuować eksplorowanie kraju bez większych problemów.

Pamiętaj o tym, że:

 • będzie Ci potrzebny paszport, aby dostać się do Indii,
 • obywatele polscy udający się do Indii są objęci obowiązkiem wizowym. W przypadku ubiegania się o wizę w kategoriach: turystyka, biznes, udział w konferencji lub w związku z leczeniem, istnieje możliwość wykonania całej procedury online – w tym dokonania płatności i wydruku wizy, bez konieczności składania wizyty w Ambasadzie Indii (Opłaty wizowe różnią się w zależności od celu i długości podróży),
 • przebywanie na terenie Indii bez ważnej wizy jest traktowane jako poważne wykroczenie, a cudzoziemcy na okres prowadzonego dochodzenia podlegają zatrzymaniu w areszcie.
 • nie ma obowiązku udokumentowania określonej kwoty środków pieniężnych na każdy dzień pobytu,
 • wymagana jest pisemna zgoda rodziców/opiekunów prawnych na podróż dziecka z osobą trzecią. Dokument powinien być przygotowany w języku angielskim i poświadczony przez notariusza.

Ponadto, przyda Ci się:

 • Karta SIM
  Do zakupu karty Sim konieczne jest posiadanie paszportu, więc jeśli ktoś chce sprzedać kartę bez konieczności okazania dokumentu tożsamości to najprawdopodobniej jest to zużyta.
 • Aplikacja iPolak
 • Ubezpieczenie turystyczne
 • Gotówka
 • Odzież dostosowana do pogody,
 • Krem z filtrem,
 • Zaświadczenie o przebytych szczepieniach

Czy w Indiach jest bezpiecznie?

Indie wbrew pozorom są przyjaznym państwem pełnym otwartych ludzi chętnych do pokazania turystom swojego kraju. Jednak łatwo tu również o złodziei. Dobrze jest zaopatrzyć się w kilka drobiazgów, które potencjalnym kieszonkowcom i innym drobnym złodziejaszkom utrudnią sprawę. Małe kłódki, którymi możesz zapiąć choćby zamek w plecaku, szczelnie zamykane portmonetki czy też pamiętać o tym, aby saszetki saszetki nosić na szyi bądź z przodu pasa.

Takie drobiazgi mogą skutecznie zniechęcić do kradzieży. Jeśli jednak i taka ostrożność nie wystarczy – rozsądnym i stosunkowo niedrogim wyjściem jest ubezpieczenie naszego bagażu przed wyjazdem. Zarówno od kradzieży jak i zaginięcia np. na lotnisku.

Na co uważać podczas wyjazdu do Indii?

Indie to specyficzny kraj, którego odwiedziny wymuszają na przyjezdnych dostosowanie się do panujących tu warunków.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje:

Zaleca się przestrzeganie higieny, picie wody wyłącznie przegotowanej lub płynów z zamkniętych fabrycznie pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących. Należy unikać żywienia się w ulicznych punktach gastronomicznych lub lokalach gastronomicznych niższych kategorii. W przypadku problemów żołądkowych należy udać się do lekarza (mając na uwadze specyficzną florę bakteryjną stosowanie środków powszechnie używanych w Europie nie jest zalecane). Należy powstrzymywać się od picia napojów z lodem (niewiadome pochodzenie wody).

Planując wyjazd do Indii, warto również zwrócić uwagę na szczepienia. Dla obywateli Polski przy wjeździe do Indii nie istnieje lista obowiązkowych szczepień, jednak w kraju warunki higieniczne pozostawiają wiele do życzenia (co wywnioskować można już po komunikacie MSZ).

✈ Dlatego przed podróżą, przeanalizuj, które szczepienia będą potrzebne i staraj się postąpić według zasady, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W tym celu podjęcia odpowiedniej decyzji z pewnością pomoże Ci rozmowa z lekarzem w Centrum Medycyny Podróży.

Będąc już w Indiach, pamiętaj, że podczas jazdy taksówkami warto mieć włączony GPS w telefonie (stąd konieczność posiadania karty pre-paid). Bardzo często zdarzają się tutaj oszustwa praktykowane przez taksówkarzy: potrafią wysadzić turystę daleko od hotelu, jechać dłuższą trasą tłumacząc to zamkniętymi drogami lub przekonywać, że hotel nie istnieje i proponować zawiezienie do innego (czyli takiego, którego właściciel przekazuje taksówkarzowi prowizję za klienta).

EKUZ w Indiach – czy karta jest honorowana?

PAMIĘTAJ❗ Indie to kraj azjatycki, Karta EKUZ nie jest tutaj honorowana. 

W Indiach za wszystkie koszty leczenia trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Wizyta lekarska kosztuje nawet od 40 do 70 zł, a doba hospitalizacji od 100 do 400 zł.

Warto również mieć na uwadze, że:

Dostęp do opieki medycznej zależy od miejsca pobytu. W dużych miastach nie ma problemów z uzyskaniem fachowej pomocy w prywatnych ośrodkach zdrowia i szpitalach. Koszt wizyty lekarskiej waha się od 10 do 20 USD, doba w szpitalu kosztuje od 30 do 120 USD (bez zabiegów i badań). W mniejszych miastach ceny tych usług są odpowiednio niższe. Apteki są dobrze zaopatrzone w lekarstwa. – jak informuje MSZ.

Jedynie odpowiednio dopasowane do potrzeb ubezpieczenie turystyczne jest w stanie zapewnić efektywną ochronę. Bezwzględnie wymagane jest tzw. carnet de passage. Każdemu, kto podróżuje do Indii, wskazane jest wykupienie indywidualnego pakietu ubezpieczeniowego, szczególnie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.

Osoby udające się w góry (szczególnie stan Dżammu i Kaszmir – rejon Ladakh) powinny być w posiadaniu polis ubezpieczeniowych obejmujących trekking na poziomie powyżej 2400 m, a także odpowiedniego rozszerzenia. 

Jakie ubezpieczenie turystyczne do Indii wybrać?

Im dalej jest położony cel podróży względem rodzinnego kraju i im droższe są w nim koszty opieki medycznej, tym wyższe powinny być koszty leczenia. Biorąc pod uwagę tę zależność, na terenie Indii ta kwota nie powinna być niższa niż 50 000 euro.

W ubezpieczeniu do Indii ważny jest również transport do kraju.

W przypadku koniecznością powrotu do kraju samolotem sanitarnym w asyście lekarzy, cały koszt przedsięwzięcia pokrywa poszkodowany. A mowa tu o naprawdę wysokich, sięgający nawet 100 tys. zł, kosztach. Najlepszym sposobem na uniknięcie takich problemów jest zakup indywidualnego ubezpieczenia turystycznego – mówi Magdalena Kajzer, ekspertka ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Należy pamiętać również o NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków). Szczególnie, gdy zdarzy się nieszczęśliwy wypadek w trakcie urlopu, z polisy zostanie wypłacone świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć ubezpieczonego. W momencie gdy dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu np. turysta złamie nogę, wysokość odszkodowania będzie zależeć od procentowego oszacowania skutków wypadku.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę w ubezpieczeniu turystycznym do Indii jest OC w życiu prywatnym (ochrona cywilna w życiu prywatnym), – nie należy mylić tej ochrony z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Taki zakres ochrony pozwoli czuć Ci się bezpiecznie w momencie nieumyślej szkody na osobie trzeciej.

✈ Przykład: Pan Jerzy na wakacjach w Hiszpanii, nieumyślnie uszkodził rower innego urlopowicza. Mimo tego, że szkoda nie była duża, ze względu na wysoka wartość sprzętu została wyceniona na 2 000 zł. Dzięki temu, że kupując ubezpieczenie turystyczne Pan Jerzy zadbał o OC w życiu prywatnym, ubezpieczyciel pokrył koszty naprawy uszkodzonego sprzętu. 

PAMIĘTAJ❗ Przed decyzją o włączeniu OC w życiu prywatnym do swojego ubezpieczenia, koniecznie zapoznaj się dokumentem OWU. Ubezpieczyciele stosują własne regulacje w tym zakresie. Możesz spotkać się na przykład z zapisem, że ubezpieczenie OC w życiu prywatnym nie obejmuje szkód  w związku z uprawianiem sportów wysokiego ryzyka. W takim wypadku konieczne będzie odpowiednie rozszerzenie, które będzie idealnie dopasowane do Twojej sytuacji i potrzeb.

Dobrze też, aby polisa zapewniała Assistance, czyli telefoniczne wsparcie informacyjne, prawne i medyczne w razie problemów za granicą. Można ubezpieczyć się też od opóźnienia lotu czy zagubienia bagażu przez linie lotniczne.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie

Rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego do Indii

Aby ubezpieczenie turystyczne było jeszcze lepiej dopasowane do Twojej sytuacji, warto zastanowić się nad rozszerzeniem polisy.

Rozszerzenie ubezpieczenia turystycznego to dodatki do standardowej polisy. Dołączenie ich do ubezpieczenia ma na celu przede wszystkim dopasowanie zakresu ochrony do Twojego wyjazdu, tak abyś mógł czuć się podczas niego bezpiecznie. Tylko w przypadku odpowiedniej ochrony możesz liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela, czy pokrycie kosztów leczenia w razie wypadku – mówi Magdalena Kajzer, ekspertka ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Poza standardowym zakresem ubezpieczenie można rozszerzyć o:

 • choroby przewlekłe,
 • zdarzenia pod wpływem alkoholu,
 • uprawianie sportów wysokiego ryzyka lub ekstremalnych,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • wykonywanie pracy fizycznej.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Indii?

Cena ubezpieczenia turystycznego do Indii zależy od wielu czynników. Na cenę polisy mają wpływ:

 • długość pobytu,
 • indywidualna sytuacja,
 • plany,
 • poziom aktywności,
 • oczekiwania.

Pamiętaj jednak, że podczas wyboru konkretnego ubezpieczenia turystycznego, to nie cena powinna mieć największe znaczenie, ale zakres ochrony, od którego zależeć będzie to, czy możemy liczyć na odszkodowanie.

Przykładowa kalkulacja ubezpieczenia turystycznego do Indii na 15 dni, wygląda następująco:

Ubezpieczenie turystyczne do Indii, dla 1 osoby na 15-dniowy urlop
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
143 053 zł
Ratownictwo
28 842 zł
Bagaż
1 431 zł
71,00 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 14 305 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
86,00 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
90,00 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Indii, dla 1 osoby na 15-dniowy urlop
Europa
71,00 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
143 053 zł
Ratownictwo
28 842 zł
Bagaż
1 431 zł
Dodatkowo: NNW: 14 305 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19
AXA
86,00 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-19
Nationale-Nederlanden
90,00 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie

Pomoc i kontakt w Indiach

Indie to była kolonia brytyjska dlatego, szczególnie w dużych skupiskach ludności, nie powinniśmy mieć problemu z komunikacją w tym języku. Mieszkańcy Indii będą dla nas w wielu przypadkach bardzo życzliwi i chętnie udzielą pomocy. Natrafić można jednak na sytuacje w których lepiej nie wchodzić z nimi w dyskusję i znaleźć ustronne, bezpieczne miejsce – tyczy się to głównie kobiet, które często spotkać mogą się z nachalnymi zachowaniami.

Jeśli wolisz mieć pewność bezkonfliktowego i pewnego załatwienia każdego problemu – pamiętaj Assistance oraz OC i NNW. Zanim jednak wykupisz odpowiednią polisę powinieneś dokładnie sprawdzić na jakie usługi możesz liczyć w jej ramach – oferty ubezpieczycieli mogą się bowiem od siebie różnić zakresem. Dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej, zapoznaj się dokładnie z dokumentem OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) i zasadami, na jakich zawierana jest umowa z towarzystwem ubezpieczeniowym.

Co warto zwiedzić w Indiach?

 • Taj Mahal – indyjskie mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt bywa nazywany świątynią miłości. Jest to jedna z najbardziej znanych budowli na świecie.
 • Czerwony fort – kompleks budowli fortecznych w New Delhi, w Indiach. W 2007 roku kompleks został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jeden z najpopularniejszych punktów na szlakach turystycznych po Indiach.
 • Złota Świątynia – główne miejsce kultu i sanktuarium wyznawców sikhizmu w Indiach. Położona w Amritsarze (stan Pendżab). Mimo swej bogato zdobionej fasady znana jako świątynia wszystkich kast społecznych.
 • Bannerghatta National Park – jeden z największych parków narodowych w Indiach. Park obejmuje imponującą różnorodność flory i fauny. Mieści się w nim duża liczba zwierząt, w tym lwy, tygrysy bengalskie, zebry, nosorożce, pantery, słonie i lamparty. Jest on podzielony na dwie części – dla zwierząt roślinożernych i mięsożernych.
 • Jantar Mantar – obserwatorium astronomiczne w Jaipurze w Radżastanie. Na terenie obserwatorium znajduje się największy na świecie zegar słoneczny i astrolabium. Najlepiej zachowany kompleks wśród dawnych obserwatoriów indyjskich, w 2010 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

To oczywiście jedynie część atrakcji, które spotkać można w Indiach. Wiele osób mówi, że kraj ten jest odbiciem wszystkich kręgów kulturowych na naszej planecie – stąd każdy znajdzie tu coś dla siebie.

źródło: opracowanie własne

Podsumowanie
 1. Brak wizy podczas pobytu w Indiach jest traktowane jako poważne wykroczenie, a turysta zostaje umieszczony w areszcie na czas wyjaśnień.
 2. Istnieje możliwość zdalnego wyrobienia wizyt turystycznej do Indii, bez konieczności wizyty w konsulacie. Tuż przed wyjazdem warto zrobić kilka kopii dokumentów i trzymać je w bezpiecznym miejscu – na przykład w bagażu.
 3. Miesiące, kiedy w Indiach jest najcieplej, to maj, kwiecień, listopad. Z kolei do najzimniejszych należą: sierpień, styczeń, lipiec.
 4. MSZ informuje, że zaleca się przestrzeganie higieny, picie wody wyłącznie przegotowanej lub płynów z zamkniętych fabrycznie pojemników. Nie należy spożywać owoców i warzyw bez ich uprzedniego wymoczenia w płynach dezynfekujących.
 5. Wybierając się do Indii należy mieć ubezpieczenie turystyczne.
 6. Ubezpieczenie turystyczne do Indii można mieć od kilku złotych dziennie.

Najczęściej zadawane pytania o wyjazd do Indii

 1. Jaka waluta obowiązuje w Indiach?

  Jednostką walutową, która obowiązuje na terytorium Indii jest rupia indyjska (w skrócie INR). Rupia indyjska (INR) dzieli się na 100 pajs (paisa).

 2. Czy mogę wjechać do Indii bez żadnych przeszkód?

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że obecnie brak jest obowiązku wykonywania testu RT-PCR przed podróżą. 2% pasażerów ze wszystkich lotów międzynarodowych może zostać poddana losowym testom na obecność COVID-19 po przylocie, niezależnie od portu wylotu. Po pobraniu próbki, wybrane osoby mogą opuścić lotnisko.

 3. Czy po całych Indiach mogę podróżować bez przeszkód?

  Przed podróżowaniem po Indiach należy upewnić się, że region do którego się udajemy nie będzie w tym czasie miejscem pielgrzymek religijnych. Uroczystości religijne potrafią sparaliżować komunikację, uniemożliwiając wydostanie się z regionu. Poza podróżowaniem po głównych szlakach prowadzących do punktów kontroli granicznej, należy unikać podróżowania w pobliżu granicy z Pakistanem. W niektórych regionach z uwagi na ukształtowanie terenu brak jest widocznego oznakowania granicy państwowej, co może prowadzić do nieświadomego, nielegalnego przekroczenia granicy pomiędzy dwoma państwami.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments