Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot do Bułgarii? Sprawdź ile się leci do Bułgarii

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-05-06

Bułgaria to kraj uważany za jedno z najtańszych miejsc do podróżowania na świecie. Dla miłośników historii nie zabraknie zamków i katedr do odwiedzenia. Jednocześnie jest kilka opcji dla poszukiwaczy przygód, którzy mogą zwiedzać jaskinie, nurkować w Morzu Czarnym lub podziwiać naturę krystalicznie czystych jezior. Co więcej, są też miejsca odpowiednie do wypoczynku i plażowania. Chcesz wiedzieć, ile zajmuje podróż do tego kraju? Wyjaśniamy, ile trwa lot do Bułgarii.

Jak daleko jest z Polski do Bułgarii?

Bułgaria to kraj w Europie Środkowo-Południowej, będący częścią Półwyspu Bałkańskiego. Znajduje się bardzo blisko Turcji, Ukrainy i Grecji. Z Polski do najpopularniejszych kurortów nad Morzem Czarnym w Bułgarii jest około 1500 km. Jednak odległość tę można pokonać nie tylko samochodem. Warto rozważyć samolot, bo w linii prostej jest to 1140 km, więc dużo mniej, a do tego lot trwa o wiele krócej niż kilkunastogodzinna podróż samochodem.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Skąd można lecieć do Bułgarii z Polski?

Loty z Polski do Bułgarii organizowane są jako transfery liniowe bezpośrednie lub czarterowe. Te drugie cieszą się największym powodzeniem w okresie wakacyjnym, kiedy to biura podróży organizują wyjazdy do Bułgarii.

Planujesz wyjazd do Bułgarii?

Z nami wyjazd do Bułgarii zaplanujesz od A do Z!

🌅 Ceny i atrakcje w Chorwacji
 1. Ile kosztują wakacje w Bułgarii? (2024)
🚗 Transport
 1. Ile trwa lot do Bułgarii? (z największych Polskich lotnisk)
 2. Samochodem do Bułgarii (nasz przewodnik od A do Z)
☔ Miej wszystko pod kontrolą - niezbędne ubezpieczenia
 1. Ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii (oszczędź do 50%)

W zależności od rodzaju lotu zmienia się miejsce wylotu z Polski. Na przykład bezpośrednie samoloty do Bułgarii najczęściej latają z Lotniska Chopina w Warszawie. Natomiast loty czarterowe odbywają się głównie z Katowic, Krakowa, Gdańska, Warszawy, Poznania i Wrocławia.

Gdzie lądują samoloty w Bułgarii?

Główne międzynarodowe lotnisko w Bułgarii leży w stolicy tego kraju, czyli w Sofii. To tu lądują samoloty liniowe Warszawa-Sofia oraz w sezonie wakacyjnym czartery Wrocław-Sofia. Z Polski do Bułgarii można dolecieć także do Burgas oraz do Warny. Są to dwa kolejne duże porty lotnicze, które obsługują większość lotów wakacyjnych.

Ile trwa lot do Bułgarii z Polski?

Podróż samochodem z Polski do Bułgarii zajmuje nawet ponad 20 godzin. A ile leci samolot? Otóż wszystko zależy od miejsca wylotu oraz przylotu.

Ile leci się do Sofii?

Bezpośredni lot z Warszawy do Sofii trwa niecałe dwie godziny, dokładnie 1 h i 55 minut. Podobnie trwa podróż z Poznania i Wrocławia. Natomiast z Katowic i Krakowa do Sofii leci się trochę krócej, a z Gdańska nieco dłużej. Można założyć, że średni czas spędzony w samolocie do stolicy Bułgarii zajmuje 2 godziny.

Ile trwa lot do Burgas?

Z Polski do Burgas organizowane są zazwyczaj loty czarterowe. Większość samolotów rusza z Katowic lub z Krakowa. Sama podróż trwa około 1 h 30 minut. Mniej więcej 15 minut dłużej leci się czarterem do Burgas z Poznania lub z Warszawy. Najdłużej trwa lot Gdańsk-Burgas, bo zajmuje prawie dwie godziny.

Jak długo leci się do Warny?

W czasie wakacji popularnością cieszą się także czartery do Warny. Lot z Warszawy trwa około 1 h 40 minut. Czas podróży z pozostałych lotnisk jest bardzo podobny. Są to różnice zaledwie 5-10 minut na plus lub na minus.

Gdzie najlepiej wylądować w Bułgarii?

Sofia, Burgas czy Warna? Mimo że same w sobie są warte odwiedzenia, to jednak te miejsca stanowią bardzo często jedynie punkt wyjściowy, z którego turyści udają się do celu swojego pobytu w Bułgarii. Dlatego miejsce lądowania powinno być uzależnione od tego, do jakich kurortów chce się dotrzeć.

 • Z lotniska w Sofii łatwo dostać się do znanych letnisk, takich jak Złote Piaski lub Słoneczny Brzeg oraz wszystkich atrakcji turystycznych w kraju.
 • Z portu lotniczego w Burgas można bez problemu dojechać do miejscowości takich jak Carewo, Czernomorec, Duni, Elenite, Łozenec, Pomorie, Primorsko, Rawda, Sinemorec, Sozopol.
 • Lądowanie w Warnie warto wybrać, jeśli zamierza się spędzić czas w obiektach turystycznych zlokalizowanych w miejscowościach Albena, Bałczik, Czajka, Ikantalaka, Kawarna, Kranewo, Topola, Shkorpilovtsi, Szabła, Święty Konstantyn i Święta Helena.

Jak wysoko leci samolot do Bułgarii?

Samolot do Bułgarii, jak wszystkie międzynarodowe loty długodystansowe, leci bardzo wysoko. Osiąga maksymalną wysokość 10 000 metrów. Dlatego wakacje w malowniczej Bułgarii rozpoczynają się od wycieczki ponad chmurami. Taka wysokość lotu nie bierze się bez powodu. Pozwala uniknąć na trasie wielu niekorzystnych zjawisk pogodowych, takich jak burze lub turbulencje, które utrudniają latanie.

Z jaką prędkością leci samolot z Polski do Bułgarii?

Skoro różnica między podróżowaniem samochodem a samolotem wynosi aż kilkanaście godzin, warto wiedzieć, skąd się ona bierze. Otóż sekretem jest prędkość poruszania się na trasie. Samolot leci średnio 800 km/h, co pozwala maszynie pokonać dystans między Polską a Bułgarią w zaledwie 2 godziny.

Jakim samolotem lecieć do Bułgarii?

Loty do Bułgarii z Polski wykonywane są przez siedmiu przewoźników. Wśród nich są linie lotnicze: PLL LOT, Bulgaria Air, Enter Air, Smartwings, SAS, Air Berlin oraz British Airways. Wybór zależy od tego, z jakiego miasta w Polsce i do jakiego miejsca w Bułgarii się leci oraz od budżetu, jaki przeznacza się na podróż samolotem. Nie jest tajemnicą, że można kupić bilety lotnicze za 350 zł w obie strony, ale też można zapłacić za nie kilka razy więcej.

Które lotnisko w Bułgarii jest najtańsze?

Podróżując do Bułgarii, można zaoszczędzić na locie, decydując się na mniej popularne lotnisko. Na pewno przylot do Burgas będzie tańszy niż na lotnisko w Sofii.

Kiedy lecieć do Bułgarii?

Bułgaria cieszy się klimatem umiarkowanym z gorącymi, suchymi latami i mroźnymi, wilgotnymi zimami, często z obfitymi opadami śniegu. Najwyższe temperatury odnotowują południowa Bułgaria i wybrzeże Morza Czarnego. Klimat w Sofii jest przyjemny, średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 28°C latem i 3°C zimą.

Jednak to wiosna, czyli okres od kwietnia do czerwca, to najlepszy czas na wizytę w Bułgarii. Pogoda dopisuje, teatry i wydarzenia kulturalne działają pełną parą, turystów jest mniej, a i ceny lotów oraz pobytu są bardzo przystępne.

Na jak długo lecieć do Bułgarii?

W Bułgarii nie sposób się nudzić. Można wiele zobaczyć, więc im dłużej trwa pobyt, tym lepiej. To jednak nie oznacza, że nie warto polecieć tam na sam weekend. Tyle na przykład wystarczy do zwiedzenia Sofii lub Warny. Jeśli jednak ktoś dysponuje większą ilością wolnych dni, warto zarezerwować sobie minimum 5 dni na pobyt w Bułgarii, aby w ten sposób zobaczyć kilka najciekawszych atrakcji.

Jak poruszać się po Bułgarii?

Zainteresowani zwiedzaniem różnych części kraju, zapewne zastanawiają się, jak po przylocie poruszać się po Bułgarii. O to można być spokojnym, ponieważ istnieje wiele opcji dostępnych na miejscu. Zaliczają się do nich:

 • taksówki: są dobrym wyborem na krótkie trasy, by dotrzeć bezpiecznie do pobliskich miejsc;
 • metro: w stolicy Bułgarii znajduje się metro z dwiema liniami łączącymi centrum miasta z lotniskiem, a także centralny dworzec autobusowy i kolejowy;
 • autobus: między miastami kursuje wiele publicznych i prywatnych linii autobusowych;
 • pociąg: jest jedną z najtańszych możliwości poruszania się po Bułgarii;
 • wynajem samochodu: dobra opcja dla tych, którzy chcą podróżować po Bułgarii we własnym tempie, ciesząc się podziwianiem pięknych krajobrazów w wolnym czasie.

Czy warto ubezpieczyć się przed lotem do Bułgarii?

Bułgaria ogólnie uchodzi za kraj bezpieczny, ale Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Polsce rekomenduje wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Głównie ze względów ewentualnego korzystania z usług medycznych. Okazuje się, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) jest honorowana w Bułgarii, ale pokrywa zaledwie podstawowe usługi medyczne. Jak się okazuje i do tych trzeba też często dopłacać.

Dlatego przed wylotem do Bułgarii warto wykupić dodatkową polisę turystyczną, która w razie potrzeby pokryje koszty leczenia

Podsumowanie
 1.  Z Polski do Bułgarii realizowane są loty bezpośrednie.
 2.  Samoloty do Bułgarii najczęściej odlatują z lotniska w Warszawie, ale w okresie wakacyjnym realizowane są również czartery z innych dużych lotnisk w Polsce.
 3. Najpopularniejsze miejsca przylotu do Bułgarii to lotniska w Sofii, Burgas i w Warnie.
 4. Lot Polska-Bułgaria jest dość krótki i trwa mniej więcej 2 godziny.
 5. Najlepszy czas na najtańszy pobyt w Bułgarii przypada na okres od kwietnia do czerwca.
 6. Nawet za podstawową pomoc medyczną w Bułgarii czasami trzeba płacić. Dlatego lepiej lecieć z wykupionym dodatkowym ubezpieczeniem podróżnym.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy są dni, w które lot do Bułgarii jest tańszy?

  Osoby, które szukają oszczędności i dysponują elastycznością w doborze terminu podróży, mogą zdecydować się na wylot w tzw. najtańszy dzień. Okazuje się, że w ciągu tygodnia można wyznaczyć dni, kiedy to loty do Bułgarii są dostępne po okazyjnych cenach, ale także dni, kiedy są one drogie. Najtaniej można lecieć do Bułgarii w czwartek lub w niedzielę. Najdrożej jest w piątek, co ma prawdopodobnie związek z rozpoczynającym się weekendem oraz zmianą turnusu turystów

 2. Czy do Bułgarii potrzebny jest paszport, czy wystarczy dowód osobisty?

  Bułgaria jest krajem członkowskim Unii Europejskiej i nie jest konieczny paszport, by dostać się na jej teren. Oczywiście jest to jeden z dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy, ale równie dobrze można to zrobić na dowodzie osobistym. Nie ma też określonej minimalnej ważności dokumentu podróży dla polskich obywateli.

 3. Czy do Bułgarii można zabrać swoje leki?

  Wymagane jest obowiązkowe zaświadczenie od polskiego lekarza, najlepiej w języku angielskim lub bułgarskim, które poświadczy konieczność wwiezienia na teren Bułgarii niezbędnych lekarstw. Dotyczy to głównie osób, które muszą przyjmować m.in. silne leki przeciwbólowe, chemioterapeutyki lub środki psychotropowe.

 4. Czy po przylocie do Bułgarii jest ta sama godzina co w Polsce?

  Nie. Jest tam inna godzina niż w Polsce. Czas lokalny w Bułgarii to plus 1 godzina do czasu polskiego.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments