Ubezpieczenie turystyczne Rainbow Tours – czy wystarczy na wycieczkę?

Opublikowano: 2017-08-24 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:58)

Zwykle organizujesz wakacje samodzielnie, ale tym razem jedziesz z biurem podróży? Zastanawiasz się, czy masz odpowiednie zabezpieczenie na niespodziewane sytuacje, takie jak choroba, utrata bagażu czy kradzież? Sprawdź, jak najlepiej wybrać ubezpieczenie, kupując wycieczkę z Rainbow Tours.

Rainbow Tours działa od 1990 roku i jest drugim touroperatorem na polskim rynku. Firma wyróżnia się mianem stabilnego i pewnego biura podróży, a jej wiarygodność potwierdza obecność w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Ministerstwa Sportu i Turystyki. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Aby klienci cieszyli się udanym urlopem, Rainbow Tours zatrudnia wykwalifikowanych i pełnych pasji pilotów oraz rezydentów, a także korzysta z usług TU Europa S.A. w zakresie ubezpieczenia wyjazdu. W cenie każdej wycieczki uczestnicy mają zagwarantowany pakiet ubezpieczeniowy, który zapewnia ochronę w razie najczęstszych zdarzeń. Warto jednak rozbudować swoje ubezpieczenie podróżne o dodatkowe opcje – dopasowane do własnych potrzeb i charakteru wycieczki.

Ubezpieczenie w cenie wycieczki

TU Europa w swoim ubezpieczeniu podróżnym oferuje urlopowiczom trzy warianty: Standard, Standard Plus i The Best. W skład standardowego zakresu ochrony, który posiada każdy wyjeżdżający z Rainbow Tours, wchodzi:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu (m.in. pokrycie kosztów pobytu w szpitalu, leczenia stomatologicznego),
  • ubezpieczenie pomocy w podróży (m.in. organizacja leków, udzielenie informacji, pokrycie kosztów podróży i wizyty osoby towarzyszącej wezwanej w nagłej sytuacji),
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (wypłata pieniędzy w razie uszczerbku na zdrowiu czy śmierci),
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego (zwrot kosztów w razie zniszczenia lub utraty bagażu).

 

 

Wariant dedykowany uczestnikom wycieczki jednak nie zawsze wystarcza – np. z powodu stosunkowo niewielkich sum ubezpieczenia, które w niektórych krajach mogą się dość szybko wyczerpać. Poszczególne sumy ubezpieczenia kształtują się w tym wariancie następująco:

  • maks. 10 tys. zł w razie uszczerbku na zdrowiu,
  • 5 tys. zł za śmierć,
  • 100 lub 140 tys. zł na ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu – w zależności od kierunku podróży,
  • 1000 zł na ubezpieczenie bagażu.

Warto przyjrzeć się szczegółowej ofercie ubezpieczyciela, by nie być niemile zaskoczonym w razie nieprzewidzianej sytuacji za granicą. Przykładowo koszt czterodniowego pobytu w szpitalu z powodu podejrzenia zawału serca podczas wyjazdu do USA wynosi niemal 60 tys. dolarów. Oznacza to, że w tak skrajnej – lecz jak najbardziej możliwej sytuacji – takie ubezpieczenie nie pokryłoby wszystkich wydatków na nasze leczenie.

Spokój w razie opóźnień i OC, czyli wariant Standard Plus

Aby czuć się bezpieczniej podczas wyjazdu z Rainbow Tour, można skorzystać z wariantów o szerszym zakresie. Wariant Standard Plus przeznaczony jest dla osób, które obawiają się o swój bagaż lub mają np. przykre wspomnienia z lotniska – mowa o ubezpieczeniu kosztów związanych z opóźnieniem dostarczenia bagażu podróżnego. Taka opcja może się przydać, jeśli opóźnienie wyniesie co najmniej 5 godzin – wtedy ubezpieczyciel pokrywa koszty zakupu przedmiotów osobistego użytku do 600 zł.

Poza tym ważnym uzupełnieniem tego wariantu jest ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC). Czasami za nieumyślne zachowanie może przyjść nam słono zapłacić. Jeśli wyrządzisz komuś szkodę podczas wakacji, ubezpieczyciel wypłaci tej osobie odszkodowanie do sumy 400 tys. zł. Z tym wariantem mamy kolejny bonus, czyli wyższe sumy ubezpieczenia – np. dla kosztów leczenia to 250 tys. zł, a w razie uszczerbku na zdrowiu – 20 tys. zł.

Wakacje bez stresu przed kradzieżą z wariantem The Best

Standardowe ubezpieczenie, które touroperator zapewnia nam w cenie wycieczki, nie chroni nas przed kradzieżą. A przecież podczas wakacji jako turyści jesteśmy łakomym kąskiem dla kieszonkowców, czekających na naszą nieuwagę. Dlatego dobrym wyborem dla wymagających urlopowiczów będzie wariant The Best, który poszerza poprzednie warianty o dwa ubezpieczenia:

  • ubezpieczenie Komfortowa Kieszeń oraz
  • ubezpieczenie mieszkania i domu na czas podróży zagranicznej.

Z takim zabezpieczeniem już nie ma obaw o rzeczy najcenniejsze, które najczęściej mamy przy sobie podczas wyjazdu, takie jak: telefon komórkowy, portfel, dokumenty czy klucze. Poza tym nie musimy się także martwić o nasz dom pozostawiony bez opieki – jeśli wybierzemy ten wariant będzie on ubezpieczony m.in. od kradzieży z włamaniem czy zdarzeń losowych (np. od pożaru, powodzi czy huraganu) także podczas naszego wyjazdu.

W wariancie The Best mamy także najwyższe sumy ubezpieczenia – np. 1 mln zł dla ubezpieczenia kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, 40 tys. zł w razie uszczerbku na zdrowiu czy 20 tys. w razie śmierci.

Niestandardowe opcje za dodatkową składkę

W czasie swojej wycieczki zabierasz swój sprzęt, żeby uprawiać sport? Możesz go ubezpieczyć z Pakietem Sport – np. od kradzieży albo zniszczenia przez ogień, powódź, trzęsienie ziemi czy inne zdarzenie losowe. Wystarczy, że opłacisz dodatkową składkę za wybraną przez siebie ochronę.

Jeśli natomiast wykupujesz wycieczkę z dużym wyprzedzeniem, nie jesteś w stanie przewidzieć, czy nie wydarzy się coś, co sprawi, że będzie trzeba odwołać lub przerwać wyjazd. Może to być nagła choroba, utrata pracy, komplikacje związane z przebiegiem ciąży. Jak uchronić się przed taką sytuacją i nie stracić sporej kwoty? Możesz rozszerzyć ochronę jeszcze o ubezpieczenie kosztów rezygnacji lub przerwania uczestnictwa w imprezie turystycznej. Pamiętaj jednak, aby przed wyjazdem zapoznać się z warunkami ubezpieczenia podróżnego.

Czego nie zapewni ubezpieczenie z biura podróży?

Ubezpieczenie w cenie wycieczki z Rainbow Tours nie gwarantuje nam pełnej ochrony. Oczywiście możemy skorzystać z szerszych wariantów i innych płatnych dodatkowo opcji czy pakietów. Wciąż wybieramy tylko z oferty jednego ubezpieczyciela i właściwie nie wiemy, czy inna firma nie ma nam czegoś lepszego do zaoferowania. Tym samym nie możemy porównać zakresu, a jedynie warianty w ramach jednego, niekoniecznie najlepszego dla nas ubezpieczenia.

Korzystanie z oferty towarzystwa współpracującego z naszym touroperatorem jest wygodne – nie mamy jednak dużego wpływu na cenę naszej składki, a jeśli potrzebujemy bardzo nietypowej ochrony, to możemy jej po prostu nie otrzymać. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść porównywarka ubezpieczeń turystycznych. Dzięki niej szybko zestawisz wiele ofert jednocześnie i kupisz taką polisę, która będzie najbardziej odpowiadała Twoim potrzebom i charakterowi podróży. Będziesz wtedy w pełni cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem bez ponoszenia dodatkowych kosztów za granicą.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments