Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Filipiny – ile kosztuje i jakie kupić?

Patrycja Pałka

Zaktualizowano: 2023-06-05

Wybierasz się na Filipiny? To piękny, ale niezbyt bezpieczny kraj. Dlatego należy dobrze się przygotować do takiej podróży. Sprawdź, o czym nie można zapomnieć, planując pobyt na malowniczych wyspach tego archipelagu.

Filipiny – najważniejsze informacje

Poznaj najważniejsze informacje o tym fascynującym kraju.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

 • Filipiny leżą w południowo-wschodniej części Azji. Są rozmieszczone na archipelagu około 7100 wysp, z czego mniej niż tysiąc jest zamieszkałych. Jedenaście dużych wysp skupia się w trzy regiony – Luzon, Visayas i Mindanao. Stanowią one główną część państwa. Oprócz tego w obręb Filipin wchodzi wiele małych wysepek, z których większość to pojedyncze skały lub rafy koralowe.
 • Manila to stolica i jednocześnie największe miasto Filipin. Zamieszkuje je aż 20 milionów osób.
 • Walutą kraju jest peso filipińskie (1 peso to około 0,075 zł).
 • Filipiny są bardzo różnorodne nie tylko pod względem geograficznym, ale również kulturowym. Widać tam wpływy azjatyckie, europejskie i amerykańskie.
 • Dominującą religią kraju jest chrześcijaństwo.
 • Turystów przyciągają rajskie plaże oraz ocean, który skrywa jedną z najładniejszych raf koralowych na świecie. Słynnymi plażami są Boracay, Bantayan, Apo, Panglao, Camiguin, Siargao czy Siquijor.
 • Filipiny są wręcz stworzone do uprawiania sportów wodnych, nurkowania czy snorkelingu.
 • Bardzo ciekawa jest wyspa Mindanao oraz Palawan z licznymi wioskami rybackimi oraz miejscami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto zobaczyć także Boracay – małą wyspę o długości zaledwie 7 km.

Sprawdź, jak przygotować się do wyjazdu.

Co zabrać na urlop na Filipinach?

W bagażu nie może zabraknąć dokumentów wyjazdowych oraz ubezpieczenia turystycznego na Filipiny. Warto również zaopatrzyć się w podręczne akcesoria, które przydadzą się podczas podróży do tego egzotycznego kraju.

Dokumenty

Polacy mogą wjechać do kraju wyłącznie na podstawie paszportu lub paszportu tymczasowego. Nie uprawnia do tego dowód osobisty. Przedstawiany dokument musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju.

Obywatele RP nie mają obowiązku wyrobienia wizy przy pobycie do 30 dni. Wymagane jest natomiast okazanie biletu powrotnego lub biletu do innego kraju, dokumentów potwierdzających cel przyjazdu, a także udokumentowanie środków finansowych na pokrycie kosztów pobytu. Nie ma możliwości wjazdu bez spełnienia tych warunków.

Nie ma obowiązku przedstawienia ubezpieczenia podróżnego. Pomimo to jego wykupienie to praktyczna konieczność. Powinno zawierać przede wszystkim koszty leczenia, najlepiej na poziomie minimum 35 000 USD. Warto wiedzieć, że honorowane są polisy tylko tych ubezpieczycieli, którzy zawarli odpowiednie umowy z firmami mającymi przedstawicieli na Filipinach. Trzeba zatem to sprawdzić podczas zakupu polisy.

Co jeszcze się przyda?

Przewiewne ubrania to niezbędny ekwipunek. Na Filipinach jest bardzo gorąco i wilgotno. Temperatura rzadko spada poniżej 30°C. Nie można zapomnieć o ochronie głowy przed słońcem i kremie z wysokim filtrem.

Panie powinny zabrać ze sobą tampony, jeśli ich używają. Na Filipinach jest to praktycznie niedostępny środek higieniczny. Warto także zabrać apteczkę z podstawowymi lekami. Apteki funkcjonują, jednak ich zaopatrzenie może być różne.

Czy na Filipinach jest bezpiecznie?

Filipińczycy są przyjaźnie nastawieni do turystów, dlatego nie należy obawiać się zaczepek z ich strony. Jednak spore zagrożenie stanowią ataki terrorystyczne. Global terrorism index jest w tym kraju wysoki – wynosi prawie 6,8. Ryzyko występuje na całym terytorium Filipin, w tym w stolicy kraju, czyli Manili. Ponadto na południu Filipin działają islamistyczne ugrupowania rebelianckie. Może dochodzić do starć z siłami zbrojnymi, a także do porwań cudzoziemców – zarówno na lądzie, jak i na morzu.

Polskie MSZ odradza podróże szczególnie:

 • do południowo-zachodniej części wyspy Mindanao;
 • na Archipelag Sulu;
 • do południowego obszaru Morza Sulu.

Odwiedzanie Mindanao i miasta Davao również nie jest zalecane.

Na Filipinach występuje sporo kradzieży. Nie powinno się zawierać znajomości z przygodnie poznanymi mieszkańcami, a szczególnie korzystać z ich poczęstunku. Zdarzają się przypadki podawania środków nasennych w jedzeniu w celu dokonania kradzieży. Nie jest także rekomendowane korzystanie z nieoznakowanych taksówek.

Filipiny leżą w obszarze aktywnym sejsmicznie. Od czerwca do listopada występuje zagrożenie tajfunami. Ryzyko klęski żywiołowej wynosi niemal 27%.

Biorąc pod uwagę powyższe zagrożenia, Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o rezygnację z podróży, które nie są konieczne. Dotyczy to także urlopów.

Czy karta EKUZ jest uznawana na Filipinach?

Karta EKUZ nie działa w tym kraju, dlatego nie ma potrzeby jej wyrabiania. Jedynym sposobem, aby zapewnić sobie bezpłatny dostęp do opieki medycznej, jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego na Filipiny.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne na Filipiny?

Podstawową składową ubezpieczenia turystycznego na Filipiny powinny być koszty leczenia. Warto wiedzieć, że z dostępem do opieki medycznej nie ma w tym kraju większych problemów. Jednak brak polisy może obciążyć turystę podróżującego ogromnymi kosztami. Przede wszystkim upewnij się, że suma gwarantowana kosztów leczenia w ofercie, którą wybrałeś, nie jest niższa niż 35 000 USD.

Jeśli szukasz idealnego ubezpieczenia turystycznego na Filipiny, skorzystaj z porównywarki internetowej. Szybko i wygodnie przejrzysz dostępne opcje i od razu kupisz polisę bez wychodzenia z domu.

Ubezpieczenie warto także rozszerzyć o dodatkowe warianty. Przydadzą się szczególnie, gdy masz zamiar uprawiać sporty ekstremalne, na przykład nurkowanie,  ale nie tylko.

Elementy, które warto uwzględnić w polisie ubezpieczeniowej, to między innymi:

 • klauzula sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka,
 • klauzula chorób przewlekłych, jeśli na nie cierpisz,
 • ochrona bagażu – szczególnie polecana na Filipinach,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego – kradzieże zdarzają się w tym kraju często,
 • OC sportowe,
 • OC w życiu prywatnym.

Zobacz, jak wybrać dobrą polisę.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne na Filipiny?

Twoje ubezpieczenie turystyczne na Filipiny powinno być dobrane do tego, w jaki sposób będziesz spędzać urlop. Jeśli czekają Cię wymagające aktywności, takie jak nurkowanie, koniecznie zadbaj o odpowiednio wysokie koszty ratownictwa. Zawsze także warto zabezpieczyć swój bagaż, szczególnie jeśli zabierasz ze sobą drogie przedmioty – aparat fotograficzny, laptop czy sportowy ekwipunek.

Dobrze dobrane ubezpieczenie turystyczne na Filipiny powinno zawierać następujące składowe.

 • Koszty leczenia – to podstawa, abyś mógł skorzystać z pomocy medycznej bez ponoszenia bardzo wysokich wydatków. Minimum to 35 000 USD gwarantowanej sumy kosztów leczenia.
 • Koszty ratownictwa – warto je wykupić nie tylko, jeśli planujesz sporty ekstremalne.
 • Ochrona bagażu – bardzo przydatna na Filipinach, gdzie często zdarzają się kradzieże i napady na turystów.
 • Koszt transportu medycznego i sprowadzenia zwłok – w razie poważnego wypadku ubezpieczyciel pokryje koszty transportu medycznego do Polski. To także niezwykle pomocna opcja w razie śmierci ubezpieczonej osoby.
 • OC w życiu prywatnym – jest przydatne, jeśli na przykład Ty lub Twoje dziecko niechcący uszkodzicie wyposażenie hotelu. Nie musisz wówczas płacić rekompensaty za takie zdarzenie.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Filipiny?

Koszt jednodniowej polisy nie jest wysoki, szczególnie w porównaniu z kosztami leczenia za granicą. W przypadku hospitalizacji, leczenia czy organizacji transportu powrotnego do kraju, ochrona ubezpieczeniowa jest niezastąpiona. Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturustyczna.pl pozwala przyjrzeć się dokładnie ofertom różnych towarzystw ubezpieczeniowych, zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz dopasować zakres ochrony przed kupnem polisy.

Przykładowe oferty ubezpieczenia turystycznego na Filipiny:

Ubezpieczenia turystyczne dla jednej osoby
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
3,74 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
3,97 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19
Ubezpieczenia turystyczne dla jednej osoby
AXA
3,74 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114
Nationale-Nederlanden
3,97 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19

Pamiętaj jednak, aby cena nie była elementem decydującym o wyborze konkretnej polisy. Zwróć uwagę przede wszystkim na zakres ochrony i poszczególne elementy ubezpieczenia, gdyż to od nich zależy, czy w problematycznej sytuacji możesz liczyć na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego lub pokrycie kosztów leczeni.

Podsumowanie

  1. Filipiny nie są bezpiecznym krajem. Przed wyjazdem zawsze należy zapoznać się z aktualnymi informacjami na stronie polskiego MSZ. Trzeba bezwzględnie unikać najbardziej ryzykownych rejonów.

  1. Na Filipinach jest spore zagrożenie zarażenia się malarią przenoszoną między innymi przez komary.

  1. Karta EKUZ nie obowiązuje w tym kraju – niezbędne jest ubezpieczenie turystyczne.

  1. Nie jest wymagana wiza podczas pobytu poniżej miesiąca.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Jaka temperatura panuje na Filipinach?

  Jest tam bardzo gorąca, a do tego wilgotno, co potęguje wrażenie upału. Koniecznie trzeba zabrać ze sobą skuteczną ochronę przed słońcem – krem z filtrem, kapelusz lub czapkę, przewiewne ubrania.

 2. Na co uważać podczas pobytu?

  Sporym zagrożeniem są kradzieże i napady. Warto więc ubezpieczyć swój bagaż i ekwipunek sportowy. Należy unikać spoufalania się z nieznajomymi, aby nie paść ofiarą oszustwa lub okradzenia w wyniku podania środków nasennych. Nie poleca się również jedzenia potraw z niesprawdzonego źródła. Trzeba także chronić się przed ukąszeniami komarów mogących roznosić poważne choroby.

 3. Jak wygląda opieka medyczna?

  Nie ma z tym większego problemu, jednak wizyty lekarskie mogą być drogie. Przed wydatkami uchroni zakup polisy podróżnej z odpowiednio wysokimi kosztami leczenia. Działają także apteki – ich asortyment jest jednak zróżnicowany.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Patrycja Pałka
Redaktor
Podróże to moja pasja. Piszę o turystyce w taki sposób, aby zachęcić czytelników do eksplorowania świata, ale i uczulić na bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Tłumaczę kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, podpowiadam lepsze rozwiązania i podsuwam ciekawe pomysły na wakacje, urlop, czy city break.

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments