Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Kosmetyki w bagażu podręcznym – jakie możemy zabrać?

Patrycja Pałka

Zaktualizowano: 2024-03-07

Podróżowanie samolotem nie musi oznaczać rezygnacji z ulubionych kosmetyków. Możesz zabrać ze sobą na pokład wiele produktów do pielęgnacji i makijażu, pod warunkiem że spełnisz pewne wymagania. Dowiedz się, jakie są zasady przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym i jak je prawidłowo zapakować, aby uniknąć kłopotów na lotnisku i cieszyć się pięknym wyglądem podczas podróży.

Każda linia lotnicza ma swoje własne przepisy dotyczące tego, co możesz przewozić w bagażu podręcznym. W szczególności należy zwrócić uwagę na kosmetyki płynne, których przewóz podlega surowym regułom. Aby uniknąć utraty swoich ulubionych produktów, musisz wiedzieć, jak je prawidłowo spakować. Podpowiemy, jakie kosmetyki możesz zabrać do samolotu, a także które z nich przydadzą się podczas lotu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Jakie kosmetyki zabrać na wakacje?

Wybierając się w podróż samolotem na wakacje, warto zabrać ze sobą ulubione kosmetyki, które pomogą nam zadbać o urodę (krem nawilżający, krem z filtrem SPF, szampon i odżywkę do włosów czy produkty do makijażu). Odpowiednio przygotowany zestaw kosmetyków sprawi, że będziemy czuć się komfortowo i pięknie podczas urlopu.

Część z nich można spakować do bagażu podręcznego, pamiętając jednak, że ich opakowania nie mogą przekraczać określonej pojemności.

PAMIĘTAJ❗ Wszystkie kosmetyki płynne o dużej objętości należy umieścić w bagażu rejestrowanym.

Jeśli chcemy zaoszczędzić miejsce w bagażu podręcznym, możemy wykorzystać próbki kosmetyków, które zajmują mało miejsca i są wystarczające na kilka dni.

Jakie kosmetyki do samolotu? Co można zabrać w bagażu podręcznym i rejestrowanym?

Przewóz kosmetyków w samolocie podlega pewnym ograniczeniom.

W przypadku bagażu podręcznego, czyli zabieranego na pokład samolotu, obowiązują przepisy dotyczące kosmetyków płynnych.

Każdy pasażer może zabrać ze sobą płynne kosmetyki, których pojemniki nie mogą mieć pojemności większej niż 100 ml. Dodatkowo muszą być one umieszczone w przezroczystym woreczku i należy je okazać podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku.

W bagażu rejestrowanym, czyli nadawanym do luku samolotu, przewożenie kosmetyków nie jest ograniczone ani ilością, ani pojemnością i dotyczy to zarówno produktów płynnych, jak i stałych.

Kosmetyki w postaci stałej, np. kremy, balsamy, szminki czy produkty do makijażu, nie podlegają ograniczeniom co do ich ilości i pojemności także w bagażu podręcznym.

Ile ml kosmetyków można zabrać do samolotu?

Pakując do bagażu podręcznego kosmetyki w postaci płynnej, takie jak szampony, odżywki, perfumy czy płyn do płukania jamy ustnej, należy pamiętać, że ich pojemność nie może przekraczać 100 ml na jeden produkt i łącznie nie mogą zajmować więcej niż 1 litr w bagażu podręcznym. Kosmetyki płynne należy umieścić w przezroczystym woreczku strunowym lub transparentnej kosmetyczce, które będą łatwo dostępne podczas kontroli bezpieczeństwa. Jeśli chcesz zabrać ze sobą większe opakowania tych produktów, możesz je przewieźć w bagażu rejestrowanym.

Kosmetyki w bagażu podręcznym – co warto mieć pod ręką?

Niezbędne podczas podróży samolotem kosmetyki, które warto mieć w bagażu podręcznym to:

 • krem nawilżający, ponieważ klimatyzacja na pokładzie samolotu mocno wysusza skórę,
 • chusteczki antybakteryjne, które pomogą szybko odświeżyć się w trakcie podróży,
 • krem z filtrem SPF – ochrona przed słońcem jest ważna, nawet w samolocie, zwłaszcza jeśli siedzisz przy oknie,
 • płyn do płukania jamy ustnej, który pomoże utrzymać świeży oddech przez cały lot,
 • suchy szampon – idealny do odświeżenia włosów w długiej podróży samolotem,
 • kosmetyki do makijażu (np. tusz do rzęs, szminka, puder), jeśli planujesz poprawić makijaż przed lądowaniem.

Jak spakować kosmetyki do bagażu podręcznego?

Oto kilka podpowiedzi, które pomogą Ci spakować swoje kosmetyki do bagażu podręcznego:

 • zdecyduj, które ulubione produkty do pielęgnacji skóry, makijażu, czy produkty do mycia włosów będą niezbędne podczas podróży,
 • sprawdź ich pojemność, ponieważ wszystkie kosmetyki płynne, które planujesz zabrać w bagażu podręcznym, muszą mieć pojemność nie większą niż 100 ml,
 • kosmetyki płynne umieść w przezroczystym woreczku strunowym,
 • poza płynami wszystkie inne produkty możesz spakować do swojej kosmetyczki i podlegają one także kontroli bezpieczeństwa,
 • większe opakowania kosmetyków musisz umieścić w bagażu rejestrowanym.

Pamiętaj, że wszystkie linie lotnicze mają własne przepisy dotyczące bagażu podręcznego, dlatego przed podróżą należy sprawdzić szczegółowe informacje na stronie danego przewoźnika.

Jak spakować kosmetyki do bagażu rejestrowanego?

Jeśli chcesz spakować kosmetyki do bagażu rejestrowanego, należy wiedzieć o kilku zasadach, aby zapewnić ich bezpieczeństwo podczas transportu. W przypadku bagażu rejestrowanego możesz przewozić kosmetyki i perfumy, ale nadal obowiązują ograniczenia dotyczące limitów wagi i wymiarów bagażu oraz przewozu materiałów niebezpiecznych.

Jeśli są to kosmetyki płynne najlepiej umieścić je w szczelnych pojemnikach, aby uniknąć wycieku. Warto je także zabezpieczyć przed uszkodzeniem umieszczając w plastikowej torbie i w miękkim opakowaniu, takim jak ręcznik lub kosmetyczka.

O czym jeszcze warto pamiętać, pakując kosmetyki do swojego bagażu?

Kilka wskazówek, o których należy pamiętać, umieszczając swoje kosmetyki w bagażu:

 • zasady dotyczące przewożenia kosmetyków mogą się różnić w zależności od linii lotniczych, dlatego zawsze warto sprawdzić te informacje przed podróżą,
 • wszystkie kosmetyki i niezbędne leki, z których chcesz korzystać w trakcie lotu, spakuj do bagażu podręcznego,
 • osłonięte golarki są dozwolone w bagażu podręcznym, ale muszą być dobrze zabezpieczone,
 • jeśli planujesz przewozić kosmetyki w bagażu rejestrowanym, przewoź je w oryginalnych opakowaniach, co zapobiegnie ich uszkodzeniu.

Ubezpieczenie bagażu i podróży – co powinno zapewniać i ile kosztuje?

Planując wyjazd, warto zadbać o ubezpieczenie bagażu i podróży. Dzięki polisie turystycznej możesz znacznie spokojniej podróżować w trosce o swoje rzeczy i zdrowie w razie nieoczekiwanych problemów, np. utraty lub uszkodzenia bagażu, choroby lub wypadku za granicą. Ważne jest, aby sprawdzić, czy ubezpieczenie bagażu chroni nas również wtedy, gdy linie lotnicze spóźnią się z jego dostawą. Każde ubezpieczenie turystyczne powinno zapewniać pokrycie kosztów leczenia za granicą, ubezpieczenie OC, NNW i assistance.

– mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

PAMIĘTAJ❗ Ubezpieczenie bagażu to jeden z elementów ubezpieczenia turystycznego. Porównując polisy, zwróć uwagę, czy ta, na którą masz zamiar się zdecydować, zapewnia Ci taką ochronę.

Wystarczy, że w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych zaznaczysz na samej górze tabeli czwartą kolumnę Ubezpieczenie bagażu,

ubezpieczenie bagażu

lub box Ubezpieczenie bagażu, po kliknięciu w biały guzik FILTRUJ OFERTY.

Narzędzie przefiltruje dla Ciebie takie zakresy ochrony, dzięki którym w cenie zapewnione będzie ubezpieczenie bagażu.

Szukając ubezpieczenia na wyjazd rozwiązaniem, które ma wiele korzyści jest zakup polisy online. Po pierwsze, jest to szybki i prosty sposób na znalezienie i kupienie polisy, bez konieczności wychodzenia z domu. Po drugie, jest to często tańsza opcja, ponieważ firmy ubezpieczeniowe oferują niższe składki i atrakcyjne rabaty dla klientów online.

Jedną z takich możliwości jest zakup ubezpieczenia turystycznego na stronie polisaturystyczna.pl gdzie polisę możesz kupić już za kilka złotych za 1 dzień ochrony.

Koszt ubezpieczenia turystycznego dla 1 osoby na 14 dni w kraju azjatyckim
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
143 023 zł
Ratownictwo
23 879 zł
Bagaż
1 430 zł
66,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 14 302 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
80,36 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-29 Sporty objęte polisą: 114
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
83,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Koszt ubezpieczenia turystycznego dla 1 osoby na 14 dni w kraju azjatyckim
Europa
66,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
143 023 zł
Ratownictwo
23 879 zł
Bagaż
1 430 zł
Dodatkowo: NNW: 14 302 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
AXA
80,36 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-29 Sporty objęte polisą: 114
Nationale-Nederlanden
83,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60

Pamiętaj również, że ubezpieczenie turystyczne dobrze jest posiadać ze względu na fakt, że niezależnie od kierunku podróży, EKUZ to za mało.

Leczenie za granicą jest dużo droższe niż w Polsce, a za wiele zabiegów poszkodowany musi zapłacić sam. Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, aby z wakacji wrócić w dobrym nastroju i miłymi wspomnieniami, nie zapomnij o polisie turystycznej.

Koszt dnia takiej ochrony często nie przekracza kosztu kubka kawy na mieście, a zapewnić Ci może przede wszystkim spokój ducha – a wszyscy dobrze wiemy, że to kluczowy element udanych wakacji.

Podsumowanie

  1. Do bagażu podręcznego możemy zabrać ulubione produkty kosmetyczne, ale musimy pamiętać o ograniczeniach dotyczących płynów.

  1. Wszystkie płyny kosmetyczne (takie jak szampony czy płyny do płukania jamy ustnej), które chcemy zabrać na pokład samolotu, muszą być w pojemnościach nie większych niż 100 ml i muszą być zapakowane w przezroczystym woreczku.

  1. W przypadku bagażu rejestrowanego nie ma ograniczeń co do ilości kosmetyków, możemy zabrać ich więcej, jak również te w większych opakowaniach.

  1. Niezbędne kosmetyki, takie jak krem nawilżający, suchy szampon, czy chusteczki antybakteryjne, warto mieć zawsze przy sobie na pokładzie samolotu.

  1. Przed wejściem na pokład samolotu, bagaż podręczny przechodzi przez kontrolę bezpieczeństwa, dlatego wszystkie kosmetyki, które planujemy zabrać ze sobą, muszą spełniać wymogi danego przewoźnika.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Jakich kosmetyków nie można zabrać do samolotu?

  W bagażu podręcznym na pokład samolotu nie można zabrać żadnych kosmetyków płynnych o pojemności powyżej 100 ml.

 2. Czy kosmetyki można spakować do bagażu rejestrowanego?

  W bagażu rejestrowanym możesz zabrać wszystkie swoje ulubione kosmetyki. Ważne jednak, żeby były one solidnie zapakowane, aby nie doszło do ich uszkodzenia w czasie transportu.

 3. Czy podkład zalicza się do płynów?

  Tak, kosmetyki płynne to także podkład i obejmują go ograniczenia dotyczące pojemności.

 4. Jakie kosmetyki warto mieć w podróży?

  Ponieważ klimatyzacja w samolocie może wysuszyć skórę, w bagażu podręcznym warto mieć krem nawilżający i balsam do ust. Podczas lotu przydatne będą także chusteczki antybakteryjne.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Patrycja Pałka
Redaktor
Podróże to moja pasja. Piszę o turystyce w taki sposób, aby zachęcić czytelników do eksplorowania świata, ale i uczulić na bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Tłumaczę kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, podpowiadam lepsze rozwiązania i podsuwam ciekawe pomysły na wakacje, urlop, czy city break.

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments