Ubezpieczenie do Kazachstanu – gdzie i jak kupić?

Opublikowano: 2017-06-01 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:58)

Liczący tysiące kilometrów step przyprawił o zawrót głowy niejednego podróżnika, ale Kazachstan to nie tylko rozległa płaska powierzchnia. Turyści zakochują się w tym kraju, ponieważ oferuje im bardzo wiele krajobrazowych atrakcji – od Morza Kaspijskiego do wysokich grzbietów gór Tien-shan. Sposobów spędzenia wolnego czasu jest mnóstwo, a posiadanie ubezpieczenia turystycznego w tak odległym kraju jest przejawem zdrowego rozsądku.

 Polskie MSZ zaleca wykupienie dodatkowego ubezpieczenia do Kazachstanu, ponieważ koszty za leczenie bądź hospitalizację mogą przewyższyć budżet przeciętnego turysty. Dlatego należy uchronić się od niezaplanowanych, a często horrendalnych wydatków.

Ubezpieczenie aktywności fizycznej w Kazachstanie

Przeważająca większość turystów, którzy odwiedzają Kazachstan, jedzie w celu uprawiania sportów. Wspinaczki wysokogórskie w paśmie górskim Ałtaj, rozrywki wodne nad Jeziorem Kaspijskim albo jazda na rowerze po stepie, jak już wcześniej wspominaliśmy, możliwości spędzenia czasu wolnego w Kazachstanie jest mnóstwo. Większość z nich opiera się właśnie na aktywności fizycznej.

Im więcej ruszamy się podczas wyjazdu, tym zwiększa się możliwość doznania kontuzji. Od kosztów związanych z doznaniem uszczerbku na zdrowiu w trakcie uprawiania sportów powinniśmy się ubezpieczyć. Ubezpieczenie turystyczne do Kazachstanu powinno zawierać jedną z dodatkowych opcji oferowanych przez towarzystwa:

  • Uprawianie sportów amatorskich – jeżeli nie mamy na celu uprawiania sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka, opcja amatorska będzie dla nas idealna. Tego typu aktywności fizyczne mają głównie służyć relaksowi oraz rozrywce. Ochroną objęte są m.in. wędrówki górskie po wyznaczonych szlakach, jazda na rowerze, gry zespołowe lub żeglarstwo.
  • Uprawianie sportów wysokiego ryzyka – dotyczy aktywności, które wiążą się z podwyższonym ryzykiem doznania urazu, jak np. jazda na quadzie, nurkowanie albo sporty wodne uprawiane na rzekach górskich.
  • Udział w zawodach – jeśli uprawiamy sport regularnie i intensywnie oraz mamy zamiar wziąć udział w treningach, zawodach, zorganizowanych wyprawach, ekspedycjach lub w obozie kondycyjnym, powinniśmy wykupić tę dodatkową usługę.
  • Uprawianie sportów ekstremalnych – od osób, które biorą udział w sportach ekstremalnych wymaga się ponadprzeciętnych umiejętności, odwagi oraz działania w warunkach dużego ryzyka, dotyczy to m.in. alpinizmu, himalaizmu, wypraw wysokogórskich powyżej 3000 m n.p.m. lub wspinaczki lodowej.

Przed kupnem musimy zaznaczyć, jaki typ aktywności fizycznej mamy zamiar uprawiać. Jeśli tego nie zrobimy, towarzystwo może odmówić opłacenia np. kosztów leczenia za urazy, których nabawiliśmy się podczas ruchu.

Co powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Kazachstanu?

Oprócz wykupienia opcji uprawiania sportów nasza polisa podróżna powinna zawierać również ubezpieczenie:

Kosztów Leczenia (KL)

Towarzystwo ubezpieczeniowe zwróci nam udokumentowane koszty leczenia i transportu medycznego związku z nagłym zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem.

Assistance

Nie znając języka będzie nam trudno uzyskać pomoc na terenie Kazachstanu. Assistance to po prostu zorganizowanie pomocy w nagłych wypadkach, jak np. obecność tłumacza w sytuacjach, kiedy jest nam niezbędny. Podstawowa wersja assistance znajduje się w ubezpieczeniu KL.

Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW)

Ochroną objęte zostanie nasze zdrowie i życie. Świadczenia finansowe otrzymamy my lub nasi najbliżsi w razie doznania przez osobę ubezpieczoną trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci.

Odpowiedzialności Cywilnej (OC)

W sytuacji, gdy wyrządzimy osobie trzeciej szkodę osobową lub rzeczową, towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie się wypłacenia odszkodowania dla osoby poszkodowanej.

Bagażu Podróżnego (BP) lub Sprzętu Sportowego (SS)

W trakcie wakacji nie tylko my jesteśmy narażeni na różnego typu zagrożenia. Dotyczy to również naszego mienia, które bierzemy ze sobą. Ubezpieczenie obejmuje koszty związane z uszkodzeniem, zniszczeniem albo utratą bagażu podróżnego lub sprzętu sportowego podczas podróży.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Kazachstanu?

Sprawdziliśmy w naszej porównywarce ubezpieczeń turystycznych, jaka będzie cena za polisę podróżną na 14-dniowy wyjazd dla 30-letniego turysty, który zamierza amatorsko uprawiać sport podczas swojego urlopu. Takie ubezpieczenie turystyczne do Kazachstanu kosztuje w granicach od 105 do 190 zł. W takiej usłudze znajduje się ubezpieczenie KL na minimum 40 000 EUR, NNW, podstawowy assistance oraz OC. Polisa podróżna może nas uchronić przed wysokimi kosztami w wyjątkowych sytuacjach, więc nie powinniśmy na niej oszczędzać.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments