Poznaj 5 powodów, aby kupić ubezpieczenie assistance na wakacje

Opublikowano: 2017-09-01 (aktualizacja 2020-05-22, godz. 10:53)

Wyjeżdżasz i zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić, by oddać się urlopowym przyjemnościom bez zmartwień? Sprawdź, wiesz do kogo zwrócić się po niezbędną pomoc w razie niespodziewanych problemów. Na ratunek ktoś na pewno pospieszy, jeśli zawrzesz dobrowolne ubezpieczenie assistance.

To, jaką pomoc otrzymamy podczas podróży od naszego ubezpieczyciela, w dużej mierze zależy od nas – a mianowicie od tego, jaki wariant pomocowy wybierzemy. W standardowych opcjach limity ubezpieczenia assistance są dość ograniczone, ale w szerszych zakresach możemy liczyć naprawdę na kompleksowe wsparcie. Dlatego szczególnie warto zapoznać się z ofertą ubezpieczyciela przed wyjazdem i zapewnić sobie spokój w postaci dobrego pakietu assisatance – starannie dobranego do naszych potrzeb i charakteru wyjazdu.

Powód 1. Całodobowa infolinia

Całodobowe Centrum Alarmowe ubezpieczyciela to podstawa bezpiecznego wyjazdu. Taka usługa jest bardzo przydatna, gdy wyjeżdżamy za granicę. W razie nieprzewidzianej sytuacji zawsze możemy zadzwonić na infolinię, której pracownicy udzielą nam wszelkich przydatnych wskazówek oraz pomogą w organizacji pomocy w miejscu, w którym przebywamy. Z pomocy konsultantów możesz także skorzystać przed wyjazdem – gdy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o kraju, do którego jedziesz, o wymaganych na miejscu dokumentach, o zakresie przysługującej opieki medycznej za granicą.

Pamiętaj, aby mieć numer pomocowej infolinii zawsze przy sobie.

Powód 2. Dodatkowa pomoc po wypadku lub zachorowaniu

Najczęściej w skład ubezpieczenia turystycznego wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia połączone z najbardziej podstawowym ubezpieczeniem assistance. Jeśli zachorujesz za granicą lub będziesz mieć wypadek, możesz liczyć na wsparcie medyczne ubezpieczyciela w ramach kosztów leczenia. W bardzo skomplikowanych sytuacjach standardowy assistance może nie wystarczyć i będzie konieczna dodatkowa opieka po udzieleniu wstępnej pomocy. Wtedy przydatne okażą się szersze warianty pakietu assistance.

W zależności od oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych możesz skorzystać m.in. z organizacji i pokrycia kosztów:

 • transportu do kraju stałego zamieszkania,

 • organizacji kontynuacji leczenia po powrocie do domu – tutaj uzyskuje się np. wizytę lekarza czy pielęgniarki,

 • rehabilitacji po powrocie do domu,

 • powypadkowej pomocy psychologa,

 • pomocy w prowadzeniu domu – jeśli Twój stan to uniemożliwia,

 • opieki nad psami i kotami,

 • powiadomienia rodziny o Twoim stanie zdrowia,

 • pokrycia kosztów wcześniejszego powrotu – Twojego lub członków Twojej rodziny,

 • pokrycia kosztów zakwaterowania osoby wezwanej do towarzyszenia,

 • pokrycia kosztów opieki nad dziećmi,

 • pokrycia kosztów leków – np. tych zaginionych podczas podróży,

 • transportu zwłok lub pogrzebu za granicą.

 

Nie zapomnij oczywiście zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które wybierasz. Znajdziesz tam szczegółowe informacje o limitach oraz o dokładnej pomocy, która zostanie udzielona Tobie i Twoim bliskim.

Powód 3. Pomoc w razie opóźnień czy utraty bagażu lub dokumentów

Z ubezpieczeniem assistance możesz uzyskać pomoc nie tylko w trudnych sytuacjach takich jak choroba czy nieszczęśliwy wypadek. Jeśli ktoś ukradnie lub zniszczy Twoje dokumenty (dowód osobisty, paszport, wizę czy bilety) albo je po prostu zgubisz, to ubezpieczyciel udzieli Ci wszelkich informacji, aby wyrobić dokumenty zastępcze. Gdy przewoźnik nie dostarczy Ci na czas Twojego bagażu lub go zgubi – też możesz liczyć na rekompensatę, jeśli w Twoim ubezpieczeniu assistance jest taka opcja. Porównaj oferty dostępne na rynku za pomocą kalkulatora ubezpieczeń turystycznych i ciesz się spokojem podczas wakacyjnego wyjazdu.

Powód 4. Pomoc prawna i pomoc tłumacza

Przed wyjazdem na wakacje na pewno nie przewidujesz, że w obcym kraju będziesz mieć jakiś zatarg z tamtejszym wymiarem sprawiedliwości. Skutki konfliktu z prawem mogą być dla Ciebie bardzo kosztowne i popsuć cały wyjazd. Z ubezpieczeniem assistance możesz uzyskać natomiast pomoc prawnika oraz tłumacza. Możesz też skorzystać w pomocy w przekazaniu kaucji, jeśli znajdziesz się np. w areszcie.

Powód 5. Zmiennik kierowcy

Pojechałeś na wakacje własnym środkiem transportu, ale z powodów zdrowotnych nie możesz prowadzić w drodze powrotnej? Żaden z Twoich pasażerów nie ma prawa jazdy? To nic! Jeśli Twój assistance ma taką opcję, może poprosić o przysłanie wybranej przez siebie osoby, która zamieni Cię za kierownicą – a ubezpieczyciel pokryje koszt transportu tej osoby do Ciebie.

Z ubezpieczeniem assistance pewniej

Nadal zastanawiasz się, czy warto dopłacić za dodatkowy assistance? Przed wyjazdem przyjrzyj się różnym ofertom, które są dostępne na rynku i wybierz takie ubezpieczenie, które zapewni Ci ochronę nawet w sytuacjach, których wcześniej sobie nie wyobrażałeś. Firmy ubezpieczeniowe proponują bardzo różne zestawy ochrony assistance. Możesz więc wybierać także spośród pakietów assistance przygotowanych np. specjalnie dla rowerzystów, osób uprawiających inne sporty, podróżujących z rodziną, dziećmi, osobami niesamodzielnymi, wyjeżdżających w sprawach biznesowych.

Standardowe ubezpieczenie na zagraniczny wyjazd do Europy kosztuje jedyne 2,56 zł za jeden dzień dla jednej osoby. W jego skład wchodzi ubezpieczenie kosztów leczenia, do którego zwyczajowo jest dołączany podstawowy zakres ubezpieczenia assistance. Poza tym w pakiecie jest NNW i ubezpieczenie bagażu. Jeśli potrzebujesz większego zabezpieczenia – np. w postaci OC w życiu prywatnym czy ubezpieczenia dla aktywnych – zapoznaj się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia lub porównaj wiele firm w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments