Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Malediwy – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-08

Ciepły, drobny piach pod stopami, który nieprawdopodobnie białym kolorem kontrastuje z lazurowym odcieniem wody. Niepowtarzalne zachody słońca, będące jednocześnie spektakularnym ukłonem w stronę natury. Hipnotyzująca flora i fauna. Ciepłe dni, wypełnione słońcem i szumem fal. Spokój. Kameralna atmosfera. Błogi bezkres. To właśnie Malediwy – jeden z 11 krajów na świecie, w którym nigdy nie odnotowano ujemnej temperatury. Iście bajkowa sceneria, dostępna na wyciagnięcie ręki.

Jak zaplanować wymarzone wakacje, czego nie zapomnieć, na co się przygotować? Zanim zaplanujesz wyjazd do raju na Ziemi, sprawdź 5 zadawanych pytań w szybkim poradniku, z którymi koniecznie musisz się zapoznać.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Male – stolica Malediwów – położona jest na atolu Kaafu, ok. 645 km na południowy zachód od Sri Lanki i ok. 500 km od południowego wybrzeża Indii. Znajduje się tu siedziba rządu , budynki administracyjne, centra handlowe, szpitale, szkoły, meczety, muzea i galerie sztuki. Male to jednocześnie jedyne miasto na Malediwach, w którym znajdują się markety, w pełni wyposażone szpitale oraz odrestaurowane budynki historyczne, które można zwiedzać.

Male to jednak dopiero przedsmak tego, co najlepsze. Przyjrzyjmy się bliżej Malediwom, odpowiadając na najważniejsze pytania, na które warto odpowiedzieć sobie przed planowanym urlopem.

Malediwy w czasie pandemii – na co się przygotować?

Biorąc pod uwagę zmiany w turystyce, z którymi przyszło nam wszystkim się zmierzyć, w czasie pandemii, Malediwy zdecydowanie nie należą do kierunku ciężkiego do zdobycia. 15 lipca przywrócono możliwość wjazdu turystów na Malediwy, a turyści podczas pobytu na archipelagu mogą przemieszczać się pomiędzy hotelami na różnych wyspach

✔ Należy pamiętać, że wcześniejsza rezerwacja w hotelu jest konieczna. Dozwolone są tzw. split stays (w więcej niż 1 obiekcie). W przypadku noclegu na innej wyspie/zmianie hotelu możliwe jest to wyłącznie po uzyskaniu zezwolenia (drogą mailową na co najmniej 2 dni przed przejazdem).

Wizy on arrival wydawane są za darmo na 30 dni i mogą zostać przedłużone.

Przed wylotem na Malediwy należy wypełnić deklarację o stanie zdrowia i uzyskać kod QR, który należy mieć przy sobie na lotnisku. Formularz należy wypełnić dwukrotnie – przed wylotem na Malediwy i przed lotem powrotnym do Polski. Po przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. W przypadku spędzenia części pobytu w guesthousie, na 72 godziny przed wylotem z Malediwów należy również wykonać test PCR. 

Kiedy najlepiej jechać na Malediwy?

Temperatury w ciągu roku są praktycznie stałe i z reguły wynoszą ok 30 st. Celsjusza w dzień o w granicach 23-25 stopni w nocy. Wydawać by się mogło więc, że w  tropikalnym klimacie, w którym dni wypełnione są słońcem i wymarzona pogodą – każdy miesiąc w roku, jest dobry do spędzenia wakacji na Malediwach.

To, na co niewątpliwie trzeba zwrócić uwagę, to przede wszystkim korelacja częścią archipelagu, z monsunami, czyli układami wiatrów, oraz podział roku na porę suchą i deszczową. Malediwy leżą w strefie dwóch monsunów. Z tego powodu, północne wyspy uważane są za bardziej burzowe i kapryśne– monsun północno-zachodni przywiewa więcej chmur i ulewnych deszczy, zwłaszcza w okresie od czerwca do października. Z kolei  monsun południowo-wschodni przywiewa na południe raczej suche powietrze. Nawet jeśli na południu Malediwów jest pora deszczowa, to dzięki temu nie pada w tym regionie tak obficie, jak w północnej części wyspy.  

Oczywiście na ulewny deszcz można trafić o każdej porze roku i bywa on trudny do przewidzenia, ale jest on również zazwyczaj krótkim epizodem.

Pora sucha rozciąga się w czasie od stycznia do marca (wtedy również ceny ofert są najwyższe), a pora deszczowa na przestrzeni czasu od kwietnia, do listopada.

Malediwy na własną rękę, czy z biurem podróży?

Jeszcze do niedawna, podróż na Malediwy na własną rękę, nie był możliwa. Prawo zabraniało turystom wstępu na tereny osad lokalnych mieszkańców, a wyjątkiem były jedynie wysepki, na których wybudowano kurort – z reguły urokliwy domek na wodzie. Domki te przeznaczone były tylko dla turystów i nie mieszkała w nich ludność miejscowa. Od kilku lat zmieniły się regulacje – wydano pozwolenie na budowanie hoteli w lokalizacjach zamieszkałych przez mieszkańców. Doprowadziło to do prawdziwego rozkwitu infrastruktury wyspy, na której, jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać domki na wodzie.

Dzięki temu, przybywając na Malediwy, mamy możliwość wyboru miejsca na urlop na poziomie szerokiej rozpiętości standardów. Trzeba jednak zaznaczyć, że zarówno „wyspowe kurorty”, jak i mniejsze hoteliki oferują bardzo dobre warunki, a różnica w cenie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo znalezienia idealnej destynacji dla każdego turysty.

Turyści z kolei dzielą się na dwie grupy. Na tych, którzy uwielbiają planować podróż, rozrysowując plan wycieczki, w którym mnóstwo miejsca na spontaniczne działania i przemieszczanie się w obrębie miejsca docelowego oraz tych, którzy z niekłamaną radością kwestie organizacyjne oddają w ręce biura podróży. Jedna i druga forma urlopowania ma swoje zalety i wady, ale z pewnością dobrze w życiu spróbować obu możliwości.

Przyjrzymy się najważniejszej kwestii podróży na Malediwy na własną rękę i z biurem podróży – czyli cenie.

Zacznijmy od samodzielnie organizowanego wyjazdu dla dwóch osób w czasie od 10.01.2022 do 24.01.2022.

  The Calm Inn The Park House **** Six in One *** City House & SPA Double Grand Baros Maledives *****
Rodzaj obiektu Pokój 2-osobowy z balkonem Pokój 2-osobowy typu standard Rodzinny pokój 2-osobowy Pokój dwuosobowy z prywatną łazienką Apartament z jedną sypialnią Willa nad wodą
 Śniadanie wliczone w cenę
Odległość od plaży 900 m 800 m 500 m 550 m 50 m Przy plaży
Ocena w serwisie booking.com 6,0 6,6 7,6 9,5
Cena 3 223 zł 4 409 zł 5 154 zł 6 075 zł 11 831 zł 159 781 zł

Źródło: Booking.com, opracowanie własne, oferty aktualne na dzień 27.12.2021 r.

Jak widać, rozpiętość cenowa wynajmu dostępnego w serwisie Booking.com jest dość spora, a w pokoju 2-osobowym z balkonem, możemy spędzić dwa tygodnie już 3 223 zł. Chcąc zarezerwować typowe dla krajobrazu Malediwów urokliwe domki na wodzie, trzeba liczyć się już z wyższymi kwotami, jak ta w naszym zestawieniu, rzędu prawie 160 000 zł.

Pamiętajmy też, że to jedynie składowa całego planu wycieczki, a do ceny wynajmu należy doliczyć ceny biletów lotniczych, planowane rozrywki, czy wydatki na wyżywienie.

Jak zatem prezentuje się oferta biura podróży?

  Hotel Sun Island Resort & SPA Hotel Eriyadu Island Resort Hotel Lily Beach Resort & Spa Hotel Fihalhohi Island Resort   Hotel Cocoon Maldives Hotel Diamonds Thudufushi  
Rodzaj obiektu Hotel***** Hotel**** Hotel***** Hotel**** Hotel***** Hotel*****
Położenie Na Północnym Atolu Ari, na wyspie Nalaguraidhoo Na północnym atolu Male, na wyspie Eriyadu Na Południowym Atolu Ari, na wyspie Huvahendhoo Na Południowym Atolu Male, na wyspie Fihalhohi na Północnym Atolu Lhaviyani, na wyspie Ookolhufnolhu na Południowym Atolu Ari, na wyspie Thudufushi
Czas urlopu Lato 2022 Lato 2022 Lato 2022 Lato 2022 Lato 2022 Lato 2022
Oferta All inclusive Last minute All inclusive All inclusive All inclusive
Cena 6 829 zł 7 599 zł 18 919 zł 7 959 zł 9 909 zł 8 589 zł

Źródło: Biuro Podróży ITAKA, ceny aktualne na dzień 27.12.2021, cena za 1 osobę

Niemalże wszystkie te oferty gwarantują również plażę bardzo blisko  hotelu, a wraz z nią dostępne udogodnienia, jak bezpłatne parasole, leżaki i materace.

Jak zatem najlepiej wyruszyć w podróż? Na Malediwy z biurem podróży, czy na własną rękę? Odpowiedź na to pytanie, pozostawiamy Wam.

Czy ubezpieczenie na Malediwy jest potrzebne?

Kiedy już wybierzecie, czy Wasza podróż na Malediwy odbędzie się na własną rękę, czy z biurem podróży, należy przemyśleć kolejna bardzo ważną kwestię. A nawet ważniejszą.

Zalecane jest, aby każdy podróżny zadbał o odpowiednie ubezpieczenie na Malediwy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że wyspa znajduje się na innym kontynencie, którego nie obejmuje karta EKUZ.

✔ Warto również zaznaczyć, że na Malediwach znajdują się jedynie dwa szpitale.

Dzięki polisie będzie można otrzymać zwrot pieniędzy wydanych na leczenie, a także uzyskać wsparcie ubezpieczyciela w wielu innych, nieprzewidzianych sytuacjach. Ubezpieczenie turystyczne na Malediwy powinno mieć jak najkrótszą listę wyłączeń odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej, a jednocześnie możliwie jak najwyższe sumy ubezpieczenia. Jeśli chodzi o te ostatnie, to należy zwrócić uwagę przede wszystkim na ubezpieczenie kosztów leczenia – dobrze, jeśli opiewa ono na kwotę co najmniej 100 tys. euro.

W przypadku kosztów akcji ratunkowej i poszukiwawczej, odpowiedzialność ubezpieczyciela powinna wynosić minimum 10 tys. euro. Optymalne ubezpieczenie podróżne posiada też polisę OC z limitem sięgającym 40-50 tys. euro, który pozwoli uchronić się nawet przed kosztownymi szkodami wyrządzonymi osobom trzecim mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Zobaczmy, jak wygląda cena ubezpieczenia turystycznego na Malediwy dla jednej osoby, sprawdzone w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl

Ubezpieczenie turystyczne dla 1 osoby. Wyjazd na Malediwy
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
138 832 zł
Ratownictwo
23 139 zł
Bagaż
1 388 zł
69,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 1 388 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
75,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
78,30 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
90,36 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
97,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ochrona COVID-19
Signal Iduna
Koszty leczenia
185 109 zł
Ratownictwo
32 394 zł
Bagaż
1 000 zł
143,61 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy
Ubezpieczenie turystyczne dla 1 osoby. Wyjazd na Malediwy
Europa
69,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
138 832 zł
Ratownictwo
23 139 zł
Bagaż
1 388 zł
Dodatkowo: NNW: 1 388 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Proama
75,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA Assistance
78,30 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Nationale-Nederlanden
90,36 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Generali
97,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ochrona COVID-19
Signal Iduna
143,61 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
185 109 zł
Ratownictwo
32 394 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy

Jak widzimy, w przypadku tego konkretnie klienta, najtańsze ubezpieczenie na Malediwy można znaleźć już od 69 zł/dzień. Jest to stosunkowo niewielki wydatek, który zapewnia podstawową ochronę i koszty leczenia w kwocie 138 832 zł. Kalkulator ubezpieczeń pozwala na łatwe i szybkie porównanie ofert różnych ubezpieczycieli w zaciszu własnego domu, dzięki czemu możemy na spokojnie przemyśleć decyzję zakupową i wybrać najkorzystniejsze dla siebie rozwiązanie.

Co robić na Malediwach?

Wyspa naszpikowana wieżowcami, krajobraz wypełniony po brzegi cywilizacją, niewielkie odcinki zielonego skrawka, niewidoczne gołym okiem z lotu ptaka. To właśnie Malé – stolica Malediwów. Wyspa o powierzchni niespełna 10 km², sprawia wrażenie nieco przytłaczającego krajobrazu, który z pewnością nie wpisuje się w ramy idealnej przestrzeni urlopowej. Turyści przeważnie są tutaj tylko przejazdem. Robią podstawowe zakupy i drogą morską lub powietrzną, przedostają się na inne atole.

I tutaj zaczyna się prawdziwy raj. Chociaż panorama wyspy skłania do błogiego lenistwa na leżaku, warto pamiętać, że Malediwy to również doskonała lokalizacja dla wszystkich tych, którzy czerpią przyjemność z aktywnego spędzania urlopu.

Zobaczmy jednak, co zobaczyć, korzystając z chwilowej obecności w Malé – najmniejszej stolicy świata.

Muzeum Narodowe w Male – zanim na dobre zanurzycie się w tropikalnym uroku atoli, w Muzeum można zapoznać się z korzeniami mieszkających tutaj ludzi. W zbiorach muzeum znajdują się sułtańskie trony, stroje, militaria czy blisko tysiącletnie rzeźby. Muzeum Narodowe w Male stanowi część Parku Sułtana i jest jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji, przede wszystkim ze względu na walory historyczne, które pięknie obrazują wartość kulturalną kraju.

XVII wieczny Meczet Wielkiego Piątku – budowla w Male, wyróżniająca się złotą kopułą i ścianami z morskiego koralu. W jego grobowcach pochowano największych bohaterów narodowych Malediwów.

Kiedy przeniesiecie się już do nieco bardziej kameralnych zakamarków archipelagu, zachęcamy do skorzystania z którejś z dostępnych aktywności.

Nurkowanie – pobyt na Malediwach bez nurkowania, to jak pobyt w Paryżu bez wieży Eiffela. Niesamowite tajemnice podwodnego świata Oceanu Indyjskiego prezentują tu wyjątkowo czarujący pejzaż, który z pewnością pozostanie na długo w pamięci. Każdy atol wyróżnia się czymś innym, serwując turystom coś więcej niż tylko hipnotyzującą tafle szmaragdowej wody.

 • Na Addu Atoll – znajdziecie naprawdę wyjątkowe widoki, głównie z tego powodu, że nigdy nie dotarło tu zjawisko bielenia koralowców. Jedna z atrakcji w tej lokalizacji jest wrak brytyjskiego okrętu wojennego, oraz Shark Point, w którym można zobaczyć szare rekiny rafowe.
 • Baa Atoll – to prawdziwa mieszanka różnorodności biologicznej, od 2011 roku jest to teren chroniony prze UNESCO.
 • Fuvahmulach Atoll – można tu spotkać aż 7 rodzajów rzadkich odmian rekinów.
 • Huvadhoo Atoll – największy i najgłębszy atol na całych Malediwach.

Lot nad archipelagiem – nie tylko fani głębin znajdą w tym miejscu świata coś dla siebie. Lot nad archipelagiem to uczta dla oka, która gwarantuje przepiękne widoki skąpane w błękicie.

Rejs – popularne na wyspach rejsy łodzią lub katamaranem, pozwalają na przemieszczanie się miedzy wysepkami, ale i na dalsze zapuszczenie w bezkres wód. W biurach podróży, czy na stronach internetowych prywatnych przewoźników z łatwością można zaleźć oferty, które proponują turystom kilkugodzinne lub kilkudniowe wyprawy.

Ponadto, Malediwy to państwo, które zajmuje znajduje się wysoko w czołówce najbardziej romantycznych miejsc na świecie. Spędzona tutaj rocznica, wakacje we dwoje, czy inna okazja z pewnością, w przyszłości będzie kojarzyć Wam się pięknie.

Wyjazd na Malediwy – pytania i odpowiedzi

 1. Czy po przylocie na Malediwy trzeba odbyć kwarantannę?
  Zwolnione z kwarantanny po powrocie do Polski są osoby, które posiadają negatywny wynik testu na COVID-19. 
 2. Czy są jakieś zasady kulturowe, o których należy pamiętać na Malediwach?
  Malediwy to kraj muzułmański. Zaleca się więc przede wszystkim, przestrzeganie odpowiednich zasad zachowania i ubioru w miejscach publicznych. W strojach kąpielowych sugeruje się poruszać tylko w ośrodkach turystycznych i na plaży. Nudyzm jest zakazany, włączając to zamknięte resorty turystyczne.
 3. Jak najlepiej poruszać się między wyspami na Malediwach?
  Między wyspami kursują łodzie oraz samoloty. Należy jednak pamiętać, że środki transportu pomiędzy wyspami zaprzestają kursowania przed zachodem słońca.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem?
 1. Malediwy to archipelag składający się z około 1200 małych wysp.
 2. Po przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19. Podróżni powinni wypełnić online (na 24 godziny przed podróżą) deklarację o stanie zdrowia. W przypadku spędzenia części pobytu w guesthousie, na 72 godziny przed wylotem z Malediwów należy wykonać test PCR.
 3. Stolica Malediwów, Male jest najmniejszą stolicą na świecie.
 4. Na Malediwach nie obowiązuje EKUZ.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

4.3/5 - (23 głosy)
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ilona
2 lat temu

Bardzo przydatne info

Mamuśka
2 lat temu

A symbole religijne? Czy można wjechać z różańcem, krzyżykiem, szkaplerzem, Pismem Świętym?

Editor
2 lat temu
Reply to  Mamuśka

Nie ma przepisów zabraniających posiadania wybranych symboli religijnych.