Kilka sposobów na tanie wakacje

Opublikowano: 2015-05-08 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 1:00)

Każdy turysta wie, jak dużo potrafią kosztować wakacje w atrakcyjnym miejscu. A miejsc, które warto odwiedzić w życiu chociaż, raz są setki. Mało prawdopodobne, żeby komuś udało się zjechać świat i zobaczyć wszystkie cuda natury i cywilizacji, ale zobaczenie przynajmniej części jest jak najbardziej możliwe i to wcale nie za tak duże pieniądze, jakby się mogło wydawać. Jest kilka sposobów na zminimalizowanie kosztów wakacyjnych wypraw. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Po pierwsze – zrezygnuj z drogiego hotelu!

Wiadomo, że dużo wygodniej i bardziej komfortowo mieszka się w pięciogwiazdkowym hotelu z pełną obsługą i pięknym widokiem na morze. Jednak do standardu zakwaterowania proporcjonalne są zawsze koszty wynajmu pokoju czy apartamentu. Tu ceny za dobę mogą sięgać kilkuset złotych. Warto więc zaoszczędzić i wybrać nocleg w schronisku, agroturystyce czy hostelu, gdzie ceny będą kilkakrotnie niższe, a pieniądze, które zostaną w naszych kieszeniach lepiej przeznaczyć na dodatkowy dzień czy dwa pobytu. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Po drugie – podróżuj autostopem!

Jeśli poza chłonięciem piękna natury i sztuki spragnieni jesteśmy wrażeń i przygód, z pewnością dostarczy nam ich taka forma podróżowania. Dzięki temu sami decydujemy, co chcemy zobaczyć i na jak długo zatrzymamy się w danym miejscu. Co szczególnie nas interesuje, za ten środek lokomocji nie zapłacimy ani grosza. Idea podróżowania autostopem polega bowiem na dobrej woli i chęciach pomocy ze strony kierowców.

Po trzecie – last minute!

Mimo, że termin goni to wciąż jeszcze na wiele wycieczek organizowanych przez biura podróży możemy znaleźć wolne miejsca. Oczywiście trzeba liczyć się z tym, że będziemy musieli zmienić plany i zrezygnować z wyjazdu do Włoch, na który już miejsc nie będzie, na rzecz wycieczki do Grecji czy Bułgarii. Na pocieszenie dostaniemy rabat związany właśnie ze sprzedażą na ostatnią chwilę.

Po czwarte – w grupie raźniej!

Podróżowanie w większym gronie niż we dwoje czy troje niesie poza dobrą zabawą i wyśmienitą atmosferą także korzyści finansowe. Zarówno koszty transportu, jak i zakwaterowania, a nawet niektórych biletów wstępu do muzeów i innych lokalnych atrakcji turystycznych będą niższe, jeśli wykupimy je dla większej liczby osób. Świadczący dane usługi mogą dać nam korzystną zniżkę, bo i tak suma ta zwróci im się skoro obsługują tak liczną grupę. Jeśli cena liczona jest przykładowo za wynajem domku letniskowego to ma stałą cenę, zwykle niezależną od tego, ile osób będzie w nim mieszkało. Wówczas sami możemy zmniejszyć koszt wynajmu za osobę zabierając więcej przyjaciół.

Po piąte – kup ubezpieczenie!

Nie należy bagatelizować zagrożeń, jakie na nas czyhają podczas wakacji. Choroba, w której będziemy potrzebowali pomocy lekarza lub wyrządzenie szkody innemu turyście to dodatkowe koszty, na które każdy podróżnik powinien być przygotowany. Możemy odłożyć pieniądze na tzw. czarną godzinę i w razie potrzeby wypłacić je we właściwym momencie. Możemy także wyposażyć się w , dzięki której oszczędzanie dużych ilości pieniędzy na wymienione wyżej cele nie będzie konieczne. Koszty ubezpieczeń turystycznych zamykają się zwykle w kilkuset złotych, co jest niewielką sumą w porównaniu z dziesiątkami tysięcy, do których zapłacenia możemy zostać zobowiązani.

   

Poniżej znajduje się wyszczególnienie zakresy kompleksowej polisy. Tylko z taką możemy poczuć się na prawdę bezpiecznie. Warto porównać kilka ofert i wybrać tą najlepszą zarówno pod względem zakresu i ceny. Okazuje się bowiem, że nie zawsze najdroższe ubezpieczenie jest tym najkorzystniejszym.

Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne
Ubezpieczenie Kosztów Leczenia
Pomoc Assistance
Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków
Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej

źródło: opracowanie własne

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments