Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot do Dubaju? Sprawdź ile leci się do Dubaju

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-04-22

Dubaj to nadmorskie miasto znane z luksusowego i nowoczesnego charakteru, wchodzące w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Z całego świata przyciąga turystów, którzy chcą na własne oczy zobaczyć pełne rozmachu drapacze chmur, ekskluzywne hotele i luksusowe sklepy. Z Europy dostaniesz się tam samolotem w zaledwie kilka godzin. Sprawdź, ile dokładnie leci się do Dubaju.

Dlaczego warto polecieć do Dubaju?

Dubaj jest jednym z 7 emiratów składających się na Zjednoczone Emiraty Arabskie (ZEA). Zajmuje 2. miejsce pod względem powierzchni, zaraz po Abu Zabi stanowiącym aż 80% obszaru kraju. Leży nad wcinającą się głęboko w ląd zatoką Dubaj. Obejmuje wiele interesujących zabytków i atrakcji, niemożliwych do doświadczenia w innych zakątkach świata.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Do najciekawszych miejsc wartych odwiedzenia w Dubaju należą:

 • Dubai Marina — zamożna dzielnica zamieszkiwana przez najbogatszych obywateli. Składa się z licznych restauracji, eleganckich kawiarni, nadbrzeżnej promenady Dubai Marina Walk i luksusowych butików;
 • Dubai Mall — centrum handlowe działające od 2008 roku, uznawane za największe na świecie. Jego powierzchnia liczy nieco ponad 112 ha, co oznacza, że zmieściłyby się tam ok. 164 pełnowymiarowe boiska piłkarskie;
 • Burj Khalifa — wieżowiec w Dubaju o wysokości 828 m. Jest najwyższym budynkiem na świecie. Dla porównania Pałac Kultury i Nauki w Warszawie liczy „zaledwie” 237 m, a wieża Eiffla 324 m;
 • Palma Jumeirah — sztuczna budowla stworzona na wodach Zatoki Perskiej składająca się z kilkunastu wysepek układających się w kształt palmy. Znajdują się na niej liczne hotele, kluby, bary i restauracje wyróżniające się wysokim standardem i ekskluzywną obsługą;
 • Burj Al Arab — luksusowy hotel 7-gwiazdkowy, jedyny na świecie o tak wysokim standardzie;
 • Old Dubai — stara dzielnica Dubaju, w której można zobaczyć tradycyjne domy jedno- lub dwupiętrowe oraz gwarne targowiska.

Na osoby żądne przygód w Dubaju czekają takie atrakcje jak safari po pustyni, podróż balonem nad pustynią, pływanie z delfinami w Dolphin Bay, kolacja na wodzie czy wizyta w parku wodnym Wild Wadi Waterpark.

Jedziesz do Dubaju?

Z nami wyjazd do Dubaju zaplanujesz od A do Z!

☔ Miej wszystko pod kontrolą - niezbędne ubezpieczenia
 1. Ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Dubaju (oszczędź do 50%)
🌅 Ceny i atrakcje w Dubaju
 1. Najpiękniejsze plaże w Dubaju (nasza lista 8 najpiękniejszych plaż publicznych i prywatnych)
 2. Ceny w Dubaju w 2024 roku (kompleksowy przewodnik po cenach w ZEA)
✈️ Transport
 1. Ile trwa lot do Dubaju? (dowiedz się ile będziesz leciał z Polski)

Jak długo trwa lot do Dubaju z Polski?

Loty z Polski do Dubaju odbywają się z portów lotniczych zlokalizowanych we Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Krakowie. Dostępność biletów jest duża i zmienia się nieco w zależności sezonu.

Czas trwania podróży ma z kolei związek z odległością między lotniskami i warunkami atmosferycznymi panującymi w danym dniu. Przeważnie jednak podróż nie przekracza 6 godzin.

Oto kilka przykładowych połączeń z Polski do Dubaju wraz z czasem przelotu:

 • Wrocław-Dubaj — 5 h 55 min;
 • Poznań-Dubaj — 6 h 05 min;
 • Katowice-Dubaj — 5 h 40 min;
 • Warszawa-Dubaj — 5 h 40 min;
 • Kraków-Dubaj — 5 h 45 min.

Ceny biletów do Dubaju są stosunkowo niskie. Finalny koszt podróży samolotem zmienia się w zależności od aktualnej oferty linii lotniczych. Za bezpośredni lot w tę i z powrotem trzeba zapłacić ok. 1500 zł, choć prawdopodobnie da się znaleźć i tańsze, i droższe oferty. Warto z dużym wyprzedzeniem śledzić propozycje linii lotniczych i szukać sezonowych promocji.

Jak długo trwa lot do Dubaju z innych państw europejskich?

Dubaj jest istotnym hubem przesiadkowym nie tylko dla Polski, ale również dla innych krajów Unii Europejskiej. Z tego niezwykle ważnego lotniska są realizowane przeloty do państw afrykańskich i wschodnioazjatyckich.

Poniżej prezentujemy średni czas podróży samolotem z miast europejskich do Dubaju.

 • Berlin-Dubaj — 5 h 50 min
 • Madryt-Dubaj — 7 h
 • Praga-Dubaj — 6 h 10 min
 • Oslo-Dubaj — 6 h 45 min
 • Lyon-Dubaj — 6 h 45 min
 • Ateny-Dubaj — 4 h 50 min
 • Sofia-Dubaj — 5 h
 • Lizbona-Dubaj — 7 h 30 min
 • Helsinki-Dubaj — 5 h 15 min

Na podstawie powyższych przykładów można stwierdzić, że czas podróży ma duży związek z odległością między lotniskami. Im dalej miejsce startu znajduje się od Dubaju, tym dłużej potrwa podróż.

Co warto wiedzieć o lotnisku w Dubaju?

Lotnisko Dubaj (DXB) to największy port lotniczy Zjednoczonych Emiratów Arabskich zaliczający się do grupy 20 największych portów lotniczych świata. Obsługuje niemal wyłącznie międzynarodowy ruch pasażerski. Jest głównym portem linii Emirates zaliczanej do kategorii największych przewoźników lotniczych. Realizuje połączenia z państwami europejskimi, azjatyckimi i amerykańskimi. Znajduje się 5 km na północ od centrum Dubaju, do którego można się dostać środkami komunikacji publicznej — metrem lub autokarem.

Historia portu lotniczego Dubaj sięga końcówki lat 30. XX wieku, kiedy to stworzono bazę łodzi latających dla samolotów z Imperial Airways. Budowę pełnowymiarowego lotniska rozpoczęto nieco ponad 20 lat później, a jego rozbudowę kontynuowano przez kolejne dekady. Już w 2011 roku port składał się z 3 terminali, 3 hal, 3 terminali mega cargo i ogromnego centrum wystawowego.

Dubaj jest obecnie jednym z głównych hubów przesiadkowych obsługujących ruch z Polski. W Europie Środkowo-Wschodniej nie ma obecnie portu o podobnej randze, który oferowałby tak rozbudowaną siatkę połączeń w Azji, Afryce i Australii, i to w tak atrakcyjnych cenach.

Co warto wiedzieć przed wylotem do Dubaju?

Zjednoczone Emiraty Arabskie wyróżniają się jednym z najniższych wskaźników przestępczości na świecie. Kradzieże czy rabunki są w tym kraju zjawiskiem marginalnym i podczas pobytu w Dubaju raczej nie należy się ich obawiać. Potencjalne ryzyko stanowią ataki terrorystyczne wynikające z działań zbrojnych toczących się w sąsiednim Jemenie. Z tego powodu podczas urlopu w ZEA należy śledzić komunikaty służb porządkowych i zachowywać szczególną ostrożność w czasie pobytu w zatłoczonych miejscach i w pobliżu atrakcji turystycznych.

Ponadto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a więc również w Dubaju, obowiązują dość restrykcyjne normy odnośnie do wielu kwestii związanych z życiem codziennym. Jeśli chcesz bezpiecznie i bez stresu spędzić urlop, zapamiętaj kilka poniższych zasad obowiązujących w tym nietypowym pod względem przepisów mieście.

 • W Dubaju jest zakazane utrzymywanie związków nieformalnych. Ta zasada dotyczy również osób, które nie wyznają islamu.
 • Posiadanie, zażywanie i handel narkotykami są w Dubaju bardzo surowo karane. Za popełnienie jednego z wymienionych czynów grozi wieloletnie więzienie lub nawet kara śmierci.
 • Aby kupić, spożywać czy nawet przewozić alkohol w Dubaju, musisz uzyskać odpowiednie pozwolenie od policji.
 • Napoje wysokoprocentowe są dostępne w nielicznych sklepach monopolowych.
 • Za picie alkoholu w miejscach publicznych grozi mandat lub osadzenie w areszcie. Wyjątkiem od tej zasady są specjalnie wyznaczone do tego miejsca w klubach i hotelach.
 • Wśród kobiet nie ma wymogu zasłaniania w Dubaju ramion czy nóg, jednak nie zaleca się noszenia zbyt wyzywających ubrań.
 • Podczas ramadanu od wschodu do zachodu słońca nie można jeść, pić ani palić tytoniu w miejscach publicznych.
 • W czasie wizyty w Dubaju należy unikać publicznego okazywania uczuć, bo za jakiekolwiek „czułości” również grozi tam kara pozbawienia wolności.

To tylko kilka najważniejszych zasad i wskazówek dotyczących pobytu w Dubaju. Przed wylotem do tego arabskiego kraju zapoznaj się dokładnie ze wszelkimi obowiązującymi tam restrykcjami, aby uniknąć stresujących sytuacji, kary grzywny czy nawet osadzenia w areszcie.

Dlaczego na wyjazd do Dubaju trzeba wykupić polisę turystyczną?

Niektórych zdarzeń nie da się przewidzieć, zwłaszcza w czasie podróży na inny kontynent. Do takich nieprzewidywalnych sytuacji należą m.in. choroby i wypadki oraz problemy z transportem czy bagażem. Aby uniknąć związanych z nimi konsekwencji finansowych, warto wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Pozwoli ono pokryć koszt rozmaitych usług medycznych. Dzięki polisie uzyskasz wsparcie przy finansowaniu leczenia, hospitalizacji, badań i transportu medycznego. Otrzymasz też dodatkowe profity, np. odszkodowanie za odwołanie lub opóźnienie lotu, ochronę bagażu, assistance czy ubezpieczenie OC.

W Dubaju opieka medyczna jest bardzo droga, a przed wykonaniem konkretnej usługi od pacjenta często wymaga się wniesienia zaliczki lub pełnej opłaty. Za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu trzeba zapłacić ok. 300 AED (325 PLN), a za poradę specjalisty lub stomatologa od 250 do 500 AED 270-541 PLN). Jeszcze więcej kosztuje hospitalizacja, bo koszt 1-dniowego pobytu w szpitalu to wydatek rzędu 1000-2500 AED (1083-2706 PLN).

Podsumowanie
 • W Dubaju znajduje się wiele ekscytujących miejsc, m.in. ogromne centrum handlowe Dubai Mall i wieżowiec Burj Khalifa będący najwyższym budynkiem na świecie.
 • Osoby lecące do Dubaju wylądują na jednym z 20 największych portów lotniczych świata, który jest jednocześnie głównym portem linii Emirates.
 • Lot z Polski do Dubaju trwa ok. 6 h.
 • W Dubaju obowiązują dość restrykcyjne przepisy i nietypowe obyczaje. Warto zapoznać się z nimi przed wyjazdem, aby uniknąć problemów podczas urlopu.
 • Na wyjazd do Dubaju trzeba wykupić polisę turystyczną, bo leczenie jest tam bardzo kosztowne.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje wycieczka na 7 dni do Dubaju?

  Cena wycieczki do Dubaju zależy w głównej mierze od terminu wyjazdu, rodzaju wyżywienia i standardu hotelu. Oferty zapewniające nocleg w 3-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniami zaczynają się już od 4200 zł

 2. Czy Polacy muszą mieć wizę do Dubaju?

  Polacy muszą mieć wizę do Dubaju. 30-dniowe pozwolenie na pobyt można uzyskać w porcie lotniczym tuż po przylocie na miejsce.

 3. W jakim języku mówi się w Dubaju?

  Oficjalnym językiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest arabski.

 4. le kosztuje ubezpieczenie do Dubaju?

  Zdrowa osoba dorosła za 1 dzień ochrony ubezpieczeniowej podczas pobytu w Dubaju zapłaci od 4,30 zł.

 5. Czy w Dubaju jest drogo?

  Uogólniając, koszty życia w Dubaju są wyższe niż w Polsce. Za jedzenie, napoje i wizyty w restauracjach trzeba zapłacić o ok. 30-40% więcej.

 6. W jakim miesiącu najlepiej jechać do Dubaju?

  Zjednoczone Emiraty Arabskie, w tym również Dubaj, leżą w zasięgu bardzo ciepłego klimatu. Stwarza to doskonałe okoliczności do zwiedzania i spędzania urlopu przez cały rok. Jeśli chcesz uniknąć największych upałów, zaplanuj wyjazd w okresie od stycznia do kwietnia

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments