Gdzie na weekend majowy w 2022 roku?

Opublikowano: 2022-04-25 (aktualizacja 2022-07-26, godz. 8:03)

Kiedy wypada majówka 2022?

Majówka 2022 w Polsce z dziećmi? Gdzie na majówkę 2022? Weekend majowy 2022 za granicą? Już mniej więcej w połowie kwietnia w głowach większości z nas pojawią się takie dylematy. Patrząc na tegoroczny kalendarz niestety nie można pozwolić sobie na mocno zaawansowane plany. Pomimo tego, że 1 maja wypada w niedzielę, to licząc sobotę, poniedziałek 2 maja jako urlop oraz 3 maja jako dzień wolny od pracy – zyskujemy 4 dniowy weekend. Przy odrobienie szczęścia i możliwości zawodowych, jeśli weźmiemy wolne 29 kwietnia i 4 maja – weekend przedłuży się już do 6 dni.

Zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie to doskonałe podłoże do zaplanowania aktywności. Niezależnie od tego, gdzie weekend majowy 2022 planuje spędzić i z kim – może to być wyjątkowy czas, który pozwoli naładować nam baterie. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Przedstawiamy zestawienie propozycji dla tych, którzy wolny czas planują spędzić poza domem, a także dla tych, którzy planów jeszcze nie mają.

Majówka 2022 nad morzem

Bałtyk nigdy nie zawodzi. Pomimo wysokich cen, które na północy Polski utrzymują się nawet poza sezonem – co roku tłumy turystów nadciągają nad morze. Z początkiem maja raczej nie ma co spodziewać się pięknej pogody i słońca podczas spaceru brzegiem plaży, ale nadmorska aura, nawet w takim wydaniu potrafi być czarująca.

Miejscowości, w których można się zatrzymać jest sporo. Każda z nich urzeka charakterystycznym dla siebie klimatem, rozkochując w sobie przyjezdnych. Jednak na majówkę 2022 zachęcamy wybrać Gdańsk. Dlaczego akurat Gdańsk?

To wyjątkowe miasto, położone w województwie pomorski, to prawdziwa perełka na Polskiej mapie. Jako jedno z najstarszych miast w naszym kraju, dumnie może pochwalić się jednym z najcenniejszych zespołów zabytkowych, a także ciekawą historią, której symbolika odczuwalna jest na każdym kroku. Zabytki, niesamowita architektura, kameralne kawiarenki usytuowane w kamienicach pozostawiają niedosyt i pytanie, czy weekend to aby nie za mało.

Co zobaczyć w Gdańsku?

Gdańsk to zagłębie atrakcji turystycznych, do której chętnie nadciągają turyści z całego świata. Co więcej Organizacja European Best Destinations, uznała Gdańsk za jedno z najbezpieczniejszych miejsc na urlop w 2020 roku.

Wybór atrakcji bywa nie lada wyzwaniem, tym bardziej że każda z nich zachwyca i nie pozwala oderwać od siebie uwagi. Znajdziemy tu liczne interesujące muzea. Ciekawe obiekty symbolizujące wydarzenia z przeszłości oraz piękne widoki.

Majówka 2022 w Gdańsku, co zobaczyć:

 • Muzeum Historyczne, ratusz głównego miasta – czyli prawdziwa wizytówka miasta. Gotycko-renesansowy budynek pochodzi z późnego średniowiecza, a od XIV w. do 1921 roku był siedzibą władz miasta.
 • Pomnik Neptuna – sąsiad muzeum, który wyjątkowo pięknie wygląda wieczorem, w scenerii świetlnej. Neptun stoi w najbardziej reprezentacyjnej części Gdańska – na Długim Targu.
 • Ulica Długa i Długi Targ – Nazwa została nadana ul. Długiej i jej przedłużeniu – Długiemu Targowi – w związku z uroczystymi wjazdami polskich monarchów do miasta. Ti tutaj mieszą się charakterystyczne dla miasta piękne kamienice. Drogę Królewską wieńczy Brama Zielona prowadząca na Długie Pobrzeże.
 • Długie pobrzeże – deptak wypełniony kawiarenkami, pubami, kwiaciarniami i urokliwymi restauracjami. Scenerię jak z pocztówki dopełnią bramy wodne i statki, którymi można ruszyć w rejs.
 • Plaża w Gdańsku – być w Gdańsku i nie pójść na plaże, to jak być w Londynie i nie zobaczyć Big Bena. Najpopularniejszą z plaż jest położona na granicy z Sopotem plaża w Jelitkowie. Charakteryzuje się drobnym, złocistym piaskiem, a wzdłuż niej biegnie ścieżka rowerowa oraz deptak.
 • Bazylika mariacka w Gdańsku – największa w Europie świątynia zbudowana z cegieł, będąca przykładem sztuki gotyckiej. Budzi zachwyt majestatyką  a wnętrze skrywa liczne zabytki średniowiecznych mistrzów, jak „Pieta” czy „Piękna Madonna Gdańska” oraz dzieła późniejszych epok.

To tylko kilka z przykładów obowiązkowych atrakcji w Gdańsku, z których można skorzystać podczas majówki 2022.

Ile kosztuje weekend majowy 2022 w Gdańsku?

Gdańsk – podobnie jak wiele innych miast turystycznych na świecie – oferuje lokacje na zróżnicowanym poziomie finansowym. Znajdziemy tutaj zarówno 5* hotele, jak i kameralne rodzinne pensjonaty, w których doba będzie znacznie tańsza.

Biorąc pod uwagę naszą kalkulację, widzimy, że pokój dwuosobowy typu Deluxe, w hotelu 3* z dużym łóżkiem i w odległości zaledwie 2 km od centrum Gdańska, można wynająć już od 1 300 zł za dwie osoby na 4 noce. Podobny pułap cenowy mają obiektu w Gdyni i Sopocie.

30.04.2022-04.05.2022 (4 noce)

Obiekt Lokalizacja Dodatkowe informacje Cena
Studio Sopot 1 łazienka 22m2   2 łóżka 2 691 zł
Hotel*** Sopot Pokój dwuosobowy 300 m od plaży   3 738 zł
Hotel*** Gdańsk 1 duże łóżko 2 km od centrum   1 300 zł
Hotel**** Gdańsk Pokój dwuosobowy 1 łózko dwuosobowe Obiekt przy plaży 2 107 zł
Willa Gdynia Pokój dwuosobowy 1 łózko podwójne 1,7 km od plaży 1 890 zł  
Apartament typu studio Gdynia Apartament na wyłączność 1 sypialnia+1 łazienka 1 km od plaży 1 930 zł

opracowanie własne

Bieszczady – rzuć wszystko i jedź na weekend majowy 2022 w góry

Jeśli nie do końca odpowiada nam nadmorska aura, a w dalszym ciągu zastanawiamy się gdzie na majówkę 2022 ruszyć, aby zorganizować ją aktywnie, odpowiedź jest prosta. Bieszczady. W góry warto wybrać się o każdej porze roku, ale jeśli pogoda dopisze – wiosna może być jedną z najbardziej uroczych scenerii, jaką tam zastaniemy.

Widoki w Bieszczadach zaskakują i długo nie pozwalają o sobie zapomnieć. Stykają się tutaj 3 granice: Polski, Ukrainy i Słowacji. Góry dzielą się na Bieszczady Zachodnie, które są zarówno na polskiej stronie, jak i ukraińskiej oraz na Bieszczady Wschodnie, które ulokowały się jedynie po stronie ukraińskiej. Do dziś przez niektórych uważane z niedostępne, dzikie i bezludne mają sporo do zaoferowania.

Co robić w Bieszczadach podczas weekendu majowego 2022? Przede wszystkim oddychać, czerpać całym sobą zdrowe powietrze i otaczającą naturę. Szlaki górskie pozostają do dyspozycji turystów, stawiając przed nimi ścieżki o różnym poziomie trudności. Długi weekend spędzony w taki właśnie sposób, to doskonałe rozwiązanie dla rodzinnego wyjazdu, wycieczki we dwoje, czy samotnej eskapady.

Kiedy po geograficznej eksploracji, zapragniemy przerzucić się na turystyczną formę zwiedzania, w stosunkowo niedalekiej odległości znajdują się ciekawe miasteczka i obiekty:

 • Sanok – jedną z największych atrakcji w Sanoku jest niewątpliwie Muzeum Historyczne z bogatymi zbiorami ikon i dużą kolekcją dzieł Zdzisława Beksińskiego.
 • Lesko – rozwiązanie dla miłośników małych miasteczek o pięknej architekturze. Centrum miasta zdobi rynek otoczony kamienicami, w pobliżu którego ulokowany jest kościół parafialny p.w. Nawiedzenia NMP zbudowany w XVI w. Budowla charakteryzuje się barokowym wnętrzem i okazałym ołtarzem.
 • Muczne – wieś, w której w 1975 r. powstał tutaj luksusowy ośrodek łowiecki Urzędu Rady Ministrów. Miejscowość to prawdziwe uosobienie ducha Bieszczad – urzeka tu cisza i spokój. Znajduje się tutaj duży hotel (część rządowego ośrodka z czasów PRL) oraz kilka gospodarstw agroturystycznych.
 • Ustrzyki Górne – wieś położona w Bieszczadzkim Parku Narodowym, nad potokiem o Wołosaty. W niedalekiej odległości mieszą się tutaj liczne ścieżki przyrodnicze, historyczna i edukacyjne.
 • Lutowiska – jedna z najmniej zaludnionych wiosek w Polsce, co oznacza ciszę, spokój i beztrosko biegające sarny i jelenie po zboczach dróg.

Ile kosztuje majówka 2022 w Bieszczadach?

Zobaczmy, jak cenowo wyglądają obiekty dostępne w różnych miejscowościach położonych w Bieszczadach.

Obiekt Lokalizacja Dodatkowe informacje Cena
Apartament dwupoziomowy Baligród 2 sypialnie 5 łóżek 1 730 zł
Pensjonat Rymanów 3 łóżka pojedyncze ogród   472 zł
Pokój z prywatną łazienką Komańcza restauracja na miejscu ogród   850 zł
Apartament Berezka 2 sypialnie 2 łazienki 3 409 zł
Pokój dwuosobowy Polańczyk 1 łózko podwójne widok na góry 692 zł  
Domek z dwoma sypialniami Uherce Mineralne domek na wyłączność 1 łazienka+2 sypialnie+1 salon 1 930 zł

opracowanie własne, Booking.com

Pokój dwuosobowy w Polańczyku na 4 noce można wynająć już o 692 zł. Jeden z droższych obiektów – apartament dwupoziomowy – zachęca ceną 1 730 zł, tym bardziej, że posiada on 2 sypialnie, dzięki czemu można się ulokować w nim w 4 osoby.

Szukając więc noclegu Bieszczadach, można znaleźć zarówno rozwiązanie budżetowe, jak to droższe. Najdroższa propozycja w tym zestawieniu to domek z dwoma sypialniami.

Mazury – cudne widoki w weekend majówkowy

Mazury to symbol natury, jezior i aktywnego wypoczynku, usytuowany w jednym z najpiękniejszych regionów Polski. Wielkie Jeziora Mazurskie są położone w północno – wschodnim krańcu Polski, blisko granicy z Rosją. Większość z miejscowości na Mazurach jest połączona koleją, jednak najłatwiej dostać się do nas samochodem.

Na turystów, poza malowniczą naturą, czekają tu również: pokrzyżackie warowniebetonowe bunkry z okresu II wojny światowejskansenymuzeazabytki techniki czy parki linowe. Jest to doskonały pomysł na majówkę 2022 w Polsce z dziećmi. Najmłodsi zapewne doskonale się tutaj odnajdą, poznając Polskę poprzez wspaniałą zabawę. Spacer z jeleniami, wozy militarne, leśne ścieżki dydaktyczne, safari wśród zwierząt, skansen… różnorodność atrakcji daje wiele możliwości, a przy tym stanowi również ciekawe rozwiązania dla rodziców.

Ile kosztuje majówka 2022 na Mazurach?

Obiekt Lokalizacja Dodatkowe informacje Cena
Apartament Mikołajki 1 sypialnia 33 m2 1 021 zł
Dom z dwoma sypialniami Ryn Dom na wyłączność 2 sypialnie+1 salon 2000 zł
Studio Ełk 33 m2 1 sypialnia 874 zł
Apartament Tomaszkowo Widok na jezioro 2 sypialnie+1 łazienka 3 825 zł
Penthouse Mrągowo 1 apartament na wyłączność 2 sypialnie+1 salon+1 łazienka 5 266 zł  
Hotel**** Stare Jabłonki Pokój dwuosobowy Śniadanie wliczone w cenę 1 łózko podwójne 2 576 zł

Opracowanie własne, Booking.com

Wachlarz obiektów do wynajęcia na Mazurach jest bardzo szeroki – zarówno pod kątem rodzaju wynajmu, jak i ceny. Z łatwością można znaleźć tu rozwiązanie budżetowe i to droższe.

Gdzie na majówkę 2022 w klimacie city break?

Poza Trójmiastem, Polska w temacie city break ma całkiem sporo do zaoferowania. Niezależnie od miejsca w kraju, z którego startujemy, możemy skorzystać z własnego auta, pociągu lub samolotu. Majówka 2022 to doskonały moment na szybki wypad do jednego z najciekawszych (a często i najpiękniejszych) miast w Polsce.

Warszawa, Kraków i Wrocław na majówkowy city break 20022 – ten pomysł z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom leniwych spacerów deptakiem, kameralnych kawiarenek oraz strefie SPA w hotelu.

Obiekt Lokalizacja Dodatkowe informacje Cena
Pokój dwuosobowy ze wspólna łazienką Śródmieście, Warszawa 400 m od centrum 971 zł
Hotel**** Wola, Warszawa Niedaleko stacji metra 1 389 zł
Apartament Stare miasto, Kraków 1 sypialnia 874 zł
Hotel**** Dębniki, Kraków 3,6 km od centrum 1 023 zł
Pokój dwuosobowy Stare Miasto, Wrocław 1,1 km od centrum   5 592 zł  
Hotel**** Stare Miasto, Wrocław Pokój dwuosobowy 1 526 zł

Majówka 2022 w Polsce z dziećmi – gdzie na rodzinny wyjazd?

Jeśli planując rodzinny wypad, wystarczająco sprytnie zaplanujemy dni urlopowe, majówka 2022 z dziećmi może okazać się odpowiednio długim weekendem, podczas którego każdy zdąży odpocząć. Taka okazja do wypoczynku może pojawić się dopiero w okresie wakacyjnym – więc warto skorzystać z możliwości, jakie w tym roku daje nam kalendarz.

Jak więc zaplanować majówkę 2022 w Polsce z dziećmi, tak aby tchu złapali także rodzice? Przede wszystkim postawić na lokalizację, w której znajdziemy atrakcje dla najmłodszych i najstarszych. Niewątpliwie dobrym rozwiązaniem dla takich oczekiwań będzie klimatyczna okolica, z dala od miasta, w otoczeniu której każdy złapie oddech. Zatem majówka z dziećmi w Polsce to doskonały czas długi weekend w jednej z najpiękniejszych części Polski.

Obiekt Lokalizacja Atrakcje dla dzieci i dorosłych Dodatkowe informacje Cena
Cały dom Warmia Ogród (namioty Las Konie Gry planszowe Leżaki Trasy biegowe 3 km do najbliższego sklepu 450 zł/doba
Dwór myśliwski Kaszuby Sala do jogi Kaszubski Park Narodowy Na skraju lasu Idealna przestrzeń dla tych, którzy chcą kontaktu z naturą i wyciszenia 620 zł/2 pokoje 2-osobwe z łazienką
Dom na wyłączność Kotlina Kłodzka Basen zewnętrzny Ogród Staw w ogrodzie Miejsce na ognisko Grill Bawialnia dla dzieci W pobliżu można zakupić eko-produkty 1990 zł/dobę do 10 osób
4-osobowe juty z komfortowym wyposażeniem Mazowsze Ekobasen z brodzikiem Drewniana sauna Ruska bania Stajnia w niedalekiej odległości Leśny park rekreacji, park linowy, ścieżka edukacyjna dla dzieci   Brak telewizorów 400 zł/juta 4-osobowa
Willa Beskid Żywiecki Posiłki przygotowywane z lokalnych produktów Można przyjechać z psem Trasy rowerowe Strefa relaksu z widokiem na las, w wyremontowanej stodole   Śniadanie w cenie 485 zł/Studio 2+2 – (łóżko małżeńskie lub pojedyncze plus 2 łóżka pojedyncze)  

Weekend majowy 2022 za granicą – szybkie wczasy

Majówka 2022 to również idealny czas do szybkiego wypadu za granicę. Coraz więcej państw znosi obostrzenia, dzięki czemu podróżowanie staje się prostsze. Również w okolicach długiego weekendu linie lotnicze oferują tanie przeloty.

Weekend majowy 2022 za granicą to szybkie wczasy, których odpowiednia organizacja nie musi dużo kosztować.

Lokalizacja Linie lotnicze Cena biletu lotniczego   Nocleg Cena noclegu
Londyn Warszawa – Londyn RYANAIR 641 zł Hotel**** pokój dwuosobowy 2726 zł
Londyn Warszawa – Londyn WIZZAIR 864 zł Hotel*** pokój z dwoma łózkami pojedynczymi 2998 zł
Amsterdam Warszawa – Amsterdam LOT 1917 zł Hotel*** Mały pokój dwuosobowy 2931 zł
Amsterdam Warszawa – Amsterdam KLM 1991 zł Hotel**** Pokój dwuosobowy typu deluxe 3216 zł
Barcelona Warszawa – Barcelona LOT 1917 zł Hotel**** Pokój dwuosobowy typu deluxe 4005 zł
Barcelona Warszawa – Barcelona KLM 1991 zł Hotel*** Pokój dwuosobowy 2510 zł
Rzym Warszawa – Rzym RYANAIR 1023 zł Hotel**** Pokój dwuosobowy 3476 zł
Rzym Warszawa – Rzym LUFTHANSA 2839 zł Hotel*** Mały pokój z łóżkiem francuskim 2707 zł

Ubezpieczenie na majówkę 2022

Czy ubezpieczenie na majówkę 2022 jest potrzebne?

Jeśli chcemy z długiego weekendu przywieźć miłe wspomnienia, zamiast kilkutysięcznego rachunku – owszem. Inwestycja kilku złotych dziennie, to niewielki wydatek w stosunku do tego, co gwarantuje nam odpowiednio dobrana polisa

mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w polisaturystyczna.pl

Pamiętajmy, że ubezpieczenie turystyczne powinno gwarantować:

 • Koszty leczenia i ratownictwa,
 • Ubezpieczenie od COVID-19,
 • OC w życiu prywatnym,
 • NNW,
 • Ubezpieczenie bagażu,
 • Ubezpieczenie sportów ekstremalnych – jeśli majówka 2022 będzie aktywna,
 • Assistance,
 • Klauzula alkoholowa.

Ile kosztuje ubezpieczenie na majówkę 2022?

Ubezpieczenie na majówkę 2022 to niewielki koszt, w porównaniu do ochrony, jaką gwarantuje.          

Zobaczmy na przykładzie jednego z naszych klientów, jak wyglądała kalkulacja na weekend majowy:

Ubezpieczenie na majówkę 2022 dla dwóch dorosłych osób
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
37,40 zł
2 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
Koszty leczenia
92 629 zł
Ratownictwo
32 420 zł
Bagaż
0 zł
38,96 zł
2 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 83
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
39,00 zł
2 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
45,00 zł
2 os. / 5 dni
Dodatkowo: Ubezpieczenie od COVID-19
Europa
Koszty leczenia
138 943 zł
Ratownictwo
23 157 zł
Bagaż
0 zł
46,00 zł
2 os. / 5 dni
Dodatkowo: NNW: 13 894 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Ubezpieczenie na majówkę 2022 dla dwóch dorosłych osób
Allianz
37,40 zł 2 os. / 5 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
38,96 zł 2 os. / 5 dni
Koszty leczenia
92 629 zł
Ratownictwo
32 420 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 83
AXA
39,00 zł 2 os. / 5 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Proama
45,00 zł 2 os. / 5 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ubezpieczenie od COVID-19
Europa
46,00 zł 2 os. / 5 dni
Koszty leczenia
138 943 zł
Ratownictwo
23 157 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 13 894 zł Ubezpieczenie od COVID-19 Sporty objęte polisą: 10

Majówka 2022 – pytania i odpowiedzi

 1. Co to jest klauzula alkoholowa?
  To dodatkowa opcja zapewniająca rozszerzenie ochrony ubezpieczeniowej także w przypadku szkody po spożyciu alkoholu.
 2. Czy Karta EKUZ nie wystarczy na majówkę 2022?
  Zdecydowanie nie. Posiadacz karty EKUZ może się leczyć tylko w placówkach, które podpisały umowy z odpowiednikiem naszego NFZ. W razie skorzystania z placówki prywatnej za leczenie zapłacisz sam. Jest to istotna informacja, bowiem w wielu popularnych rejonach turystycznych, na przykład w czasie podróży po greckich wyspach, może się zdarzyć, że państwowe placówki zdrowia będą na tyle oddalone, że siłą rzeczy w razie nagłego wypadku, będziesz zmuszony skorzystać z najbliższej, prywatnej opieki zdrowotnej. A w konsekwencji pokryć wszystkie koszty z własnej kieszeni. EKUZ nie pokrywa kosztów transportu medycznego do Polski oraz nie zwalnia z konieczności częściowych dopłat do leczenia lub leków w niektórych państwach.
 3. Czy mogę kupić ubezpieczenie, które zapewni odszkodowanie za opóźniony lot?
  Ubezpieczenie za opóźniony lub odwołany lot w ramach polisy turystycznej gwarantuje odszkodowanie rekompensujące te poniesione wydatki. Oczywiście dotyczy to lotów odwołanych lub opóźnionych powyżej określonej liczby godzin – każdy ubezpieczyciel ma w tym względzie własne regulacje. Należy jednocześnie pamiętać, że strajki są wyłączone z ochrony.

Co warto wiedzieć?
 1. Majówka 2022 wypada w tym roku w niedzielę, poniedziałek i wtorek.
 2. Północna część kraju, w tym flagowe miejscowości Trójmiasta należą do jednych z najdroższych pod względem cen wynajmu.
 3. Dobrym rozwiązaniem na majówkę 2022 z dziećmi jest urlop na wsi.
 4. Ubezpieczenie turystyczne na majówkę za granicą można kupić już od kilku złotych dziennie.
 5. Polisa turystyczna na majówkę powinna być dopasowana do indywidulanych potrzeb i kierunku wyjazdu.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Kamil Sztandera
Redaktor
Redaktor ds. podróży i ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych. Entuzjasta wycieczek rowerowych. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym. Prywatnie zainteresowany inwestowaniem i pomnażaniem oszczędności.

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments