Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Kanady – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-07-25

Spływ kajakiem po lodowcu, spotkanie z niedźwiedziem, podziwianie zorzy polarnej, przemierzanie bezkresnych dróg w otoczeniu dziewiczej, zachwycającej przyrody, parki narodowe, majestatyczne Góry Skaliste – w drugim największym kraju świata nie można narzekać na brak atrakcji. Jak się przygotować na wyjazd do Kanady?

Wielkość Kanady – obejmująca niemal 10 milionów kilometrów kwadratowych – znacząco utrudnia zwiedzanie. Organizacja choćby 2-4-tygodniowego wyjazdu wiązać się musi z licznymi kompromisami. Ze względu na odległości trzeba roztropnie zaplanować podróż, skupiając się na wybranych atrakcjach. Nieodzownym będzie także wypożyczenie samochodu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Kanada – najważniejsze informacje

Kanada nie jest najpopularniejszym celem destynacji urlopowych, głównie ze względu na odległość, koszty podróży i pobytu oraz rozległość kraju. Nie jest to pierwszy wybór typowego turysty, który szuka pomysłu, gdzie wyjechać na wakacje. Jednak Kanada to spełnienie marzeń dla podróżników, którzy cenią dziewiczą przyrodę, olbrzymie, onieśmielające wręcz przestrzenie i proste przyjemności, które w obliczu niepowtarzalnego krajobrazu, stają się wysmakowanym, niepowtarzalnym doświadczeniem. Oczywiście kanadyjskie metropolie też robią wrażenie i oferują szereg rozrywek, ale spotkanie oko w oko z niedźwiedziem czy rafting na rzece zasilanej wodą z lodowca są czymś, czego nie doświadczy się w każdym miejscu.

Co należy wiedzieć o Kanadzie?

 • Językiem urzędowych jest angielski i francuski.
 • Otaczają ją 3 oceany: Spokojny, Atlantycki i Arktyczny. Stolica to Ottawa, a inne duże miasta – Montreal, Toronto, Quebec, Calgary.
 • Montreal to największe francuskojęzyczne miasto zaraz po Paryżu.
 • Walutą jest dolar kanadyjski. Przelicznik: 1 dolar kanadyjski = 3,16 złotych polskich.
 • Kanada podzielona jest na sześć stref czasowych.
 • Niemal połowę powierzchni kraju stanowią lasy (głównie tundra, lasy liściaste i lasy deszczowe ), a przyroda odgrywa tu niezwykle ważną rolę – mieszkańcy traktują ją z poszanowaniem, korzystając z jej uroków na zasadach gościa.
 • Wybierając się na trekking do Parku Narodowego w Kanadzie, należy się liczyć z możliwością spotkania kojota, łosia czy niedźwiedzia. Mieszkańcy i turyści są instruowani, jak zachować się w sytuacji spotkania dzikiego zwierzęcia, a w sklepach można kupić gaz na niedźwiedzie „bear spray”.
 • Kanada to kraj rodzinny Supermana, a właściwie jego twórcy, czyli rysownika Joe Shuster, który mieszkał w Toronto.

Kanada – jak przygotować się do podróży?

Położoną w Ameryce Północnej Kanadę oddziela od Polski 7142 km. Bezpośredni lot trwa ok. 17,5 godziny. Taką podróż możemy odbyć z Warszawy, korzystając z Polskich Linii Lotniczych LOT lub Air Canada. Loty z przesiadką dostępne są z Wrocławia.
Nie tyko odległość jest znaczna, ale też koszt podróży – bilet lotniczy do Kanady wynosi mniej więcej od 3 tysięcy złotych w górę, w zależności od terminu czy linii lotniczych.

Na wjeździe do Kanady potrzebny będzie paszport akceptowany przez Immigration, Refugees and Citizenship Canada. Podróż o charakterze turystycznym lub biznesowym trwająca do 90 dni nie wymaga wizy. Dla Polaków przy przyjeździe drogą lotniczą wymagana jest obowiązkowa ważna Elektroniczna Autoryzacja Podróży (eTA). Niezbędnym dokumentem podczas podróży do Kanady jest ubezpieczenie turystyczne. Co ciekawe, to fakultatywne prywatne ubezpieczenie w Kanadzie może być sprawdzane przy wjeździe, a osoba podróżująca bez ważnej polisy, może mieć utrudniony wjazd do kraju. Nie jest to regułą, ale należy liczyć się z taką możliwością.

PAMIĘTAJ! Dziecko podróżujące bez opiekunów/rodziców powinno być zaopatrzone w dokumenty notarialnie poświadczone i przetłumaczone na język angielski lub francuski.

Kanada jest dość drogim krajem. Ceny noclegów są oczywiście uzależnione od standardu, lokalizacji, ilości osób (wynajęcie mieszkania do podziału), jednak średnio należy liczyć się z kosztem od 200 zł za dobę/1 osoba.

Czy w Kanadzie jest bezpiecznie?

Poziom bezpieczeństwa w Kanadzie określić można jako średni. Zdarzają się napady rabunkowe czy przestępczość pospolita w większych miastach. Jak zawsze należy też uważać na drobne kradzieże w miejscach uczęszczanych przez turystów.

W niektórych regionach Kanady zdarzają się trzęsienia ziemi. Istnieje ryzyko wystąpienia huraganów i tsunami – od lipca do listopada. Zagrożenie niebezpieczeństwem występuje w lasach i na łonie natury, szczególnie w rejonach poza szlakiem i mało uczęszczanych, np. możliwość spotkania niedźwiedzia, kojota.

Chcąc korzystać z możliwości aktywnego spędzania czasu, także trzeba liczyć się z ryzykiem wypadku czy kontuzji, np. rafting, spływ canoe itp.

Informacje praktyczne i kiedy jechać – czyli jaka jest pogoda w Kanadzie?

Na północy kraju występuje klimat arktyczny, a na południu, bliżej granicy ze Stanami Zjednoczonymi – klimat kontynentalny. Charakterystyczne dla Kanady są surowe zimy, podczas których słupki wskazują nawet 40 stopni mrozu oraz upalne lata. Natomiast w nadmorskich miastach temperatury zimą są przyjaźniejsze i dochodzą nawet do 4 stopni powyżej zera.

Amatorzy ciepła powinni zaplanować urlop w Kanadzie w czerwcu, lipcu bądź sierpniu – to wtedy temperatury są najwyższe. Najdogodniejszy będzie lipiec z temperaturą sięgającą do 25 stopni Celsjusza.

Kanada – co zabrać ze sobą na wyjazd?

Spakowanie bagażu do Kanady to bardzo indywidualna rzecz. Wszystko zależy od tego, jakie aktywności planujemy. To, co na pewno warto zabrać to przejściówkę do kontaktu. W Kanadzie występują wtyczki typu A, w Polsce – typu E.

Pamiętaj też o ksero dokumentów. Zapisz je sobie na dysku w chmurze czy na skrzynce pocztowej. Mając zdjęcie swoich dokumentów, zdecydowanie łatwiej wyrobić nowe w sytuacji, gdyby doszło do utraty oryginałów.

Na co uważać w Kanadzie?

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina:

W Kanadzie obowiązuje trzeci stopień zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali i utrzymuje się na tym poziomie od października 2014 r. Bądź czujny w miejscach publicznych, zgłaszaj policji podejrzane zachowania, śledź doniesienia medialne dotyczące zagrożeń. Przestrzegaj oficjalnych zaleceń władz lokalnych. Zachowaj szczególną ostrożność w miejscach, gdzie odbywają się zgromadzenia lub demonstracje. Osobne zagrożenie stanowi przyroda i trudny klimat. Kanada ma dość surowy klimat oraz spory obszar niezagospodarowanych i niezaludnionych terenów. Jeśli planujesz wyjazd w plener, zachowaj szczególną ostrożność. Niebezpieczeństwo wiąże się ze słabo rozwiniętą siecią dróg i szlaków turystycznych. Uważaj również na dzikie zwierzęta, które mogą Cię zaatakować w sytuacji zagrożenia.

Co robić i zobaczyć w Kanadzie?

 • Wodospad Niagara – wodospad spadający z 57 metrów leży na granicy Kanady i Stanów Zjednoczonych. W skład Niagara Falls wchodzą aż trzy wodospady, a największy z nich – Horseshoe Falls – znajduje się właśnie po stronie kanadyjskiej.
 • Boya Lake – niezwykle czyste, lazurowe jezioro, przy brzegu którego znajduje się samoobsługowa wypożyczalnia canoe i kajaków (zostawiasz opłatę w skrytce).
 • Dawson City – miasteczko z czasów tzw. gorączki złota, zwane kiedyś Paryżem północy. Dziś zamieszkane przez ok. 2 tysiące osób. Niezwykle fotogeniczne, urocze i świetnie zachowane. Niedaleko miasteczka znajduje się miejsce, w którym można legalnie szukać złota.
 • Zatoka Fundy – położona we wschodniej Kanadzie, na Oceanie Atlantyckim. Ma długość 258 km, głębokość do 214 m, a wejście ma szerokość ok. 100 km, wysokość pływów dochodzi do 21 metrów.
 • Banff National Park – razem z Parkiem Narodowym Jasper, Parkiem Narodowym Kootenay oraz Parkiem Narodowym Yoho tworzą kompleks czterech parków narodowych w kanadyjskich Górach Skalistych. W Banff National Park spotkać można wiele dzikich gatunków zwierząt, min.: grizli, pumę, rosomaka, wilka, jelenia wirginijskiego, łosia, wapiti. Do największych atrakcji należą: gorące źródła Upper Hot Springs, trzy kurorty narciarskie oraz jeziora lodowcowe, m.in. Lake Louise, Lake Moraine.
  Na szczególne wyróżnienie zasługuje droga prowadząca przez te Banff National Park i Jasper National Park w kierunku Gór Skalistych. Sąsiedztwo wodospadów, jezior, gór i strzelistych drzew czyni z niej zachwycającą trasę, która jest atrakcją samą w sobie.
 • Vancouver – zachwyca przede wszystkim położenie miasta – na półwyspie Burrard pomiędzy rzeką Fraser a fiordem Burrard Inlet w otoczeniu malowniczych Gór Nadbrzeżnych. Vancouver jest mocno zanurzone w przyrodzie, znajduje się w nim nie tylko jeden z największych parków Ameryki Północnej, ale też jeziora miejskie – Deer Lake, Burnaby Lake. Będąc w Vancouver, warto zwiedzić Centrum Miasta (Downtown Vancouver), Granville Island (poprzemysłowa wyspa pod mostem), Steveston Village i Britannia Shipyards (odnowione wioski rybackie), dworzec Waterfront, rzeki Capilano i most o tej samej nazwie.

EKUZ w Kanadzie – czy dokument jest honorowany?

Europejska Karta Ubezpieczenia Turystycznego (EKUZ) jak nazwa wskazuje jest honorowana jedynie w krajach Unii Europejskiej i EFTA. W Kandzie EKUZ jest bezwartościowa, nie będzie uwzględniana, dlatego jedyne, co ochroni podróżnego, to ubezpieczenie turystyczne. Ze względu na wysokie koszty opieki medycznej w Kanadzie posiadanie ubezpieczenia turystycznego jest nieodzowne. Tylko polisa podróżna jest w stanie uchronić przed wysokim rachunkiem za usługę medyczną.

PAMIĘTAJ❗ Wizyta u lekarza specjalisty to koszt 40-100  dolarów kanadyjskich, doba hospitalizacji bez zabiegów – 1500-2000 dolarów kanadyjskich.

Opieka medyczna w Kanadzie przypomina tę dostępną w Polsce. Jest ogólnie dostępna, powszechna i w założeniu bezpłatna – ale tylko dla mieszkańców. Turyści opłacają 100% kosztów lekarza i szpitala. W Kanadzie zapłacisz też za leki, dentystę, badania laboratoryjne.

Jakie ubezpieczenie wybrać do Kanady?

Wybór ubezpieczenia turystycznego do Kanady powinien być szczególnie staranny. Nie ma tu miejsca na oszczędności i przypadkową polisę. Gdyby cokolwiek się stało, koszty leczenia czy zabiegów operacyjnych będą bardzo wysokie, nie wspominając o transporcie medycznym do kraju, który będzie opiewał na horrendalną kwotę nawet 180-200 tysięcy zł.

Należy też brać pod uwagę najgorsze możliwe scenariusze, a takim jest konieczność transport zwłok z Kanady do Polski. W takiej sytuacji kosztami obciążeni są najbliżsi, rodzice czy rodzeństwo. Oczywiście w obliczu ekscytującego urlopu nikt nie chce myśleć o tak dramatycznych zdarzeniach, ale wykupując odpowiednie ubezpieczenie zadbamy wtedy o najbliższych. Konieczność pokrycia tak wysokich kosztów ściągnięcia ciała z drugiego końca świata niejedną rodzinę wpędziła już w długi – to zdecydowanie aspekt, o który trzeba odpowiedzialnie zadbać.

Pamiętaj! Na wyjazd do Kanady wykup ubezpieczenie z możliwie jak najwyższą sumą gwarantowaną kosztów leczenia. Taką polisę bez problemu znajdziesz w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Kanady?

Wspomniane wyżej ubezpieczenie turystyczne AXA z sumą gwarantowaną kosztów leczenia 40 mln zł kosztuje 28,50 zł za dzień ochrony. Dwutygodniowy wyjazd wymaga ochrony w kwocie 399 zł. Biorąc pod uwagę całość kosztów podróży do Kanady, kwota ta jest niewysoka w porównaniu z ochroną, jaką zapewnia.

W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych znajdziesz kilka różnych ofert ubezpieczenia do Kanady, które dopasujesz idealne do swoich potrzeb w kilku prostych krokach. Weź pod uwagę rodzaj planowanych aktywności na urlopie, swoją sytuację zdrowotną (np. choroby przewlekłe) oraz indywidulne potrzeby (np. ochronę bagażu/wizyty u dentysty).

Pamiętaj❗ Przed zakupem ubezpieczenia turystycznego przeczytaj OWU – to w tym dokumencie znajdziesz wszystkie szczegóły ochrony.

14-dniowe wakacje w Kanadzie
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Proama
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
81,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł ubezpieczenie Covid-19
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
118,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł ubezpieczenie Covid-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
221,49 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 zł OC: 300 000 zł ubezpieczenie Covid-19 OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych polisą
AXA
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
345,10 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 500 000 zł ubezpieczenie Covid-19 OC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych polisą sprzęt sportowy
14-dniowe wakacje w Kanadzie
Proama
81,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
300 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł ubezpieczenie Covid-19
Generali
118,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł ubezpieczenie Covid-19
Nationale-Nederlanden
221,49 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
5 000 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 zł OC: 300 000 zł ubezpieczenie Covid-19 OC sportowe: 300 000 zł 60 sportów objętych polisą
AXA
345,10 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 500 000 zł ubezpieczenie Covid-19 OC sportowe: 1 500 000 zł 114 sportów objętych polisą sprzęt sportowy

Pamiętaj też o odpowiednim rozszerzeniu polisy. Taka personalizacja polisy pozwoli Ci jeszcze lepiej dopasować ochronę i zabezpieczyć się na wypadek nieplanowanych, problematycznych sytuacji. Polisę turystyczną do Kanady również znajdziesz w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych. Jeśli więc planujesz uprawiać sport, wspinać się na górskie szczyty, lub cierpisz z powodu choroby przewlekłej – zastanów się nad odpowiednim rozszerzeniem – mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Ubezpieczenie na wakacje z ochroną COVID-19
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Signal Iduna
Koszty leczenia
90 357 zł
Ratownictwo
27 161 zł
Bagaż
0 zł
3,31 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztów testu zleconego przez lekarza przedłużony pobyt opiekuna w razie zachorowania dziecka
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
5,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztu testu z wynikiem pozytywnym zleconego przez lekarza lub placówkę medyczną przedłużony pobyt z powodu zachorowania dziecka pokrycie kosztów izolacji w wyniku pozytywnego testu
AXA
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
7,70 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztu testu zleconego przez lekarza pokrycie kosztów izolacji w wyniku pozytywnego testu pokrycie kosztów kwarantanny
Europa
Koszty leczenia
1 354 651 zł
Ratownictwo
451 550 zł
Bagaż
4 516 zł
19,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 45 155 zł OC: 451 155 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztu testu z wynikiem pozytywnym przedłużony pobyt z powodu zachorowania dziecka pokrycie kosztów izolacji w wyniku pozytywnego testu pokrycie kosztów kwarantanny
Ubezpieczenie na wakacje z ochroną COVID-19
Signal Iduna
3,31 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
90 357 zł
Ratownictwo
27 161 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztów testu zleconego przez lekarza przedłużony pobyt opiekuna w razie zachorowania dziecka
Proama
5,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztu testu z wynikiem pozytywnym zleconego przez lekarza lub placówkę medyczną przedłużony pobyt z powodu zachorowania dziecka pokrycie kosztów izolacji w wyniku pozytywnego testu
AXA
7,70 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 250 000 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztu testu zleconego przez lekarza pokrycie kosztów izolacji w wyniku pozytywnego testu pokrycie kosztów kwarantanny
Europa
19,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
1 354 651 zł
Ratownictwo
451 550 zł
Bagaż
4 516 zł
Dodatkowo: NNW: 45 155 zł OC: 451 155 zł leczenie w razie zachorowania na Covid-19 pokrycie kosztu testu z wynikiem pozytywnym przedłużony pobyt z powodu zachorowania dziecka pokrycie kosztów izolacji w wyniku pozytywnego testu pokrycie kosztów kwarantanny

Co warto wiedzieć?
 1. Kanada oddalona jest od Polski 7142 km. Bezpośredni lot trwa ok. 17,5 godziny.
 2. Podróż biznesowa lub turystyczna do 3 miesięcy nie wymaga wizy, ale konieczna jest Elektroniczna Autoryzacja Podróży (eTA).
 3. W Kanadzie nie obowiązuje karta EKUZ. Wskazane jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego.
 4. Koszt najtańszego ubezpieczenia do Kanady to 7,23 zł, jednak poleca się wykupienie możliwe najlepszego ubezpieczenia z wysokimi sumami gwarantowanymi kosztów leczenia.
 5. Rekomendowane ubezpieczenie kosztuje 28,50 zł/dzień i opiewa na 40 mln zł kosztów leczenia.

Najczęściej zadawane pytania o wyjazd do Kanady

 1. Czy są loty bezpośredni z Polski do Kanady?

  Tak, bezpośredni lot do Toronto w Kanadzie realizowany jest z Warszawy liniami LOT.

 2. Czy warto wyrobić kartę EKUZ do Kanady?

  Nie. EKUZ w Kanadzie jest bezużyteczne. Nie warto kłopotać się wyrobieniem karty przed podróżą do Kanady.

 3. Na co zwrócić uwagę, kupują ubezpieczenie do Kanady?

  Zakup pierwszego z brzegu ubezpieczenia turystycznego mija się z celem. Konieczne jest nabycie takiej polisy, która da realną, wysoką ochronę. Stąd należy zwrócić uwagę na sumę gwarantowanych kosztów leczenia, ratownictwa, OC, NWW. Powinny być jak najwyższe.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

4.1/5 - (10 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments