Wyjeżdżam do Kanady – jak się przygotować

Opublikowano: 2017-05-16 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

5 (100%) 1 głosów

Kanada to kraj niezwykle interesujący i wysoko rozwinięty. Odnajdą się w nim Ci, których ciekawi wielokulturowość oraz Ci, którzy chcą obcować z dzika przyrodą i szukają zachwycających krajobrazów. Jest to miejsca, do którego można jechać zimą, aby poszusować na nartach i obserwować zorzę polarną jak i latem, by wędrować po licznych parkach narodowych.

Przed wyjazdem na inny kontynent, warto wykupić polisę turystyczną, która zapewni nam kompleksową ochronę. W tym artykule prezentujemy to, co powinno się w niej znaleźć. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie zdrowotne

Chociaż ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe to jednak ze względu na bardzo wysokie ceny usług medycznych zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego. Wizyta u lekarza pierwszego kontaktu to koszt 40-100 dolarów kanadyjskich (120-300zł), doba pobytu w szpitalu, bez kosztów zabiegów to 1500-2000 CAD (4300-5800zł).  Zdarzały się również przypadki, że brak ubezpieczenia był powodem odmowy wjazdu na teren Kanady. Wykupienie dodatkowej polisy, która obejmie koszty leczenia wydaje się być niezbędne. Zapewni nam ona pomoc w przypadku konieczności skorzystania z opieki zdrowotnej. Konkretna polisa może obejmować leczenia ambulatoryjne, zabiegi lekarskie czy leczenie stomatologiczne. Dzięki niej ewentualne koszty leczenia zostaną przeniesione na wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe.

Pomoc Assistance

Pakiet Assistance to zakres usług, które możemy dobrać tak, aby były dostosowane do rodzaju naszego wyjazdu. W zależności od tego czy nasz pobyt w Kanadzie będzie skoncentrowany na poznawaniu wielokulturowych miast czy na obcowaniu z przyrodą, możemy wykupić odpowiednie pakiety. Przykładowe usługi świadczone w ramach assistance:

  • całodobowa infolinia – dzięki której będziemy mogli skontaktować się z ubezpieczycielem, kiedy będziemy chcieli zgłosić szkodę lub gdy potrzebna będzie nam pomoc
  • transport chorego do Polski – w ramach tej polisy towarzystwo ubezpieczeniowe zapewni transport chorego do kraju. Biorą pod uwagę dużą odległość i konieczność podróży samolotem, koszty takie transportu mogą być bardzo wysokie i samodzielne ich pokrycie może być niezwykle trudne
  • ubezpieczenie opóźnienia bagażu – w przypadku opóźnienia bagażu możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Zagubienie walizki na ogromnym lotnisku przez jego obsługę, już pierwszego dnia pobytu, może być bardzo stresujące dla pasażera.

NNW czyli ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków

Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się wszędzie. Czy to na zatłoczonej ulicy Toronto czy na bezdrożach Gór Skalistych. W ramach tego ubezpieczenia koszty ewentualnego leczenia czy rehabilitacji zostają przerzucone na ubezpieczyciela. To on pokryje zobowiązania finansowe oraz może wypłacić odszkodowanie, jeśli doznamy trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Koszty poszukiwania i ratownictwa

Kanada to kraj, który chętnie odwiedzają miłośnicy przyrody. Jest tu wiele niesamowitych i odludnych miejsc, gdzie możemy obcować z prawdziwą dziką naturą. Rozległe lasy i piękne góry kuszą miłośników wędrówek. Niestety czają się w nich także niebezpieczeństwa. Jednym z nich są dzikie zwierzęta, takie jak niedźwiedzie, pumy czy kojoty. Innym niebezpieczeństwem są odludne tereny, które choć piękne, mogą okazać się trudne w sytuacji, gdy ulegniemy jakiemuś wypadkowi lub się zgubimy.

Jeżeli planujemy wypoczywać na łonie przyrody warto wykupić polisę, która zapewni nam pomoc w razie wypadku. Będziemy czuć się bezpiecznie wiedząc, że koszty ewentualnego ratownictwa czy poszukiwania, które mogą być bardzo wysokie, obejmuje nasze ubezpieczenie Assistance.

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć?

Największe miasta Kanady takie jak Vancouver, Toronto czy Montreal. Te interesujące aglomeracje to doskonałe miejsca na zapoznanie się z atrakcjami kulturalnymi i przyjrzeniu się z bliska barwnej, wielokulturowej społeczności.

  • Prowincja Quebec – ta francuskojęzyczna prowincja zachwyca piękną architekturą rodem z XVII wiecznej Francji.
  • Narty w Górach Skalistych – doskonałe stoki narciarskie i znakomicie przygotowana infrastruktura to idealne miejsce na uprawianie sportów zimowych.
  • Spotkanie z dziką przyrodą – bardzo popularną atrakcją jest rejs łodzią i podziwianie wielorybów. Na północy, wśród gór lodowych możemy obserwować niedźwiedzie i zorze polarną.
  • Wodospad Niagara – ten 50 metrowy, najbardziej znany na świecie wodospad, co roku zachwyca rzesze turystów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja