Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Izraela – Ile kosztuje i jakie kupić?

Patrycja Pałka

Zaktualizowano: 2023-06-08

Izrael kryje w sobie wiele tajemnic, a sposobów na ich odkrywanie – nawet podczas kilkunastodniowego urlopu – jest sporo. To tutaj znajdziemy wyraźnie namacalne pozostałości po starożytnych kulturach, splot trzech największych religii świata i niesamowite krajobrazy, których architektura – naturalna i ta wykonana rękami ludzkimi –  na długo pozostanie w pamięci.

Jednak nie wszystko naraz. Wyjazd do Izraela należy odpowiednio zaplanować. Właściwa organizacja pozwoli nam nie tylko przeżyć tę wizytę niezwykle efektywnie, ale też przywieźć z urlopu, to co najcenniejsze – miłe i piękne wspomnienia.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Izrael – najważniejsze informacje o kraju

Gospodarka izraelska przeszła dramatyczną transformację w ciągu ostatnich 25 lat, kierowaną przez najnowocześniejsze sektory high-tech. Odkrycia gazu na morzu na Morzu Śródziemnym, w szczególności na polach gazowych Tamar i Lewiatan, stawiają Izrael w centrum potencjalnego regionalnego rynku gazu ziemnego.

 • Powierzchnia:
  całkowita: 21.937 km2
  grunt: 21.497 km2
  woda: 440 km2
 • Klimat:
  umiarkowany; gorące i suche na południowych i wschodnich obszarach pustynnych.
 • Najniższy punkt: Morze Martwe -431 m
 • Rozmieszczenie ludności:
  ludność skoncentrowana w Tel-Awiwie i wokół niego, a także wokół Jeziora Galilejskiego; południe pozostaje słabo zaludnione, z wyjątkiem wybrzeża Zatoki Akaba.
 • Języki:
  Hebrajski (oficjalny), arabski (specjalny status na mocy prawa izraelskiego), angielski (najczęściej używany język obcy).
 • Religie:
  Żydzi 74%, muzułmanie 18%, chrześcijanie 1,9%, druzowie 1,6%, inni 4,5% .

Czy można podróżować do Izraela?

Obecnie podróże do Izraela są możliwe.

Należy jedynie posiadać ubezpieczenie turystyczne pokrywające koszty leczenia COVID-19. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku.

Dokumenty niezbędne na wyjazd do Izraela

Planując wyjazd do Izraela, należy zacząć od podstawy – czyli jakie dokumenty będą nam potrzebne?

Przede wszystkim należy zapamiętać, że na wyjazd do Izraela konieczny jest paszport (ważny minimum 6 miesięcy), potwierdzenie rezerwacji noclegu oraz planowana trasa wycieczki.

Polacy wyjeżdżający do Izraela nie muszą mieć wizy, jeśli cel ich podroży jest turystyczny. Na lotnisku udzielane jest pozwolenie na pobyt, na okres maksymalnie 3 miesięcy.

Opieka zdrowotna w Izraelu

Izrael ma bardzo dobrze rozwiniętą opiekę zdrowotną. Nie musimy się więc obawiać, że w razie nieprzewidzianego wypadku zostaniemy źle potraktowani przez tamtejszą służbę zdrowia. Należy jednak zwrócić uwagę na dane zaprezentowane przez bazę CIA. Według dostępnych informacji wynika, że na 1000 mieszkańców przypada 3 łózka szpitalne, a za wysokim standardem tamtejszej medycy idą wysokie koszty usług medycznych.

Cena wizyty lekarskiej wynosi ok. 100 USD, a wizyta u specjalisty to koszt od 200 USD wzwyż. Sama konsultacja lekarska to wydatek rzędu 200 USD. Z kolei doba w izraelskim szpitalu wyceniana jest na ponad 1500 USD.

Co w takiej sytuacji? Przede wszystkim – odpowiednia ochrona.

Czy EKUZ w Izrealu zadziała?

PAMIĘTAJ❗ Karta EKUZ nie jest honorowana w Izraelu

EKUZ jest dokumentem, który obowiązuje na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej, na zasadach zbliżonych lub takich samych, jak obywatele tych państw. Niestety, Izrael leży poza Europą i nie wchodzi w skład kierunków objętych ochroną, jaką zapewnia karta.

Jedynie ubezpieczenie turystyczne odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb , jest w stanie zapewnić ochronę w Izraelu.

Ubezpieczenie turystyczne do Izraela

Nie mogąc korzystać z Karty EKUZ, automatycznie stajemy się pozbawieni podstawowej opieki medycznej, która w problematycznej sytuacji może zaważyć o zdrowiu i życiu.

Wysokie temperatury, zupełnie inna gastronomia i obca flora bakteryjna, to okoliczności z którymi styczność może skończyć się dla turysty bardzo źle. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc lekarza i odpowiednio szybka reakcja – mówi Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl – Należy również pamiętać, że w Jerozolimie i innych większych miastach może dochodzić do niepokojów społecznych, w tym demonstracji, zamieszek, starć z siłami porządkowymi i aktów przemocy. Okresowo służby mogą ograniczyć dostęp do niektórych dzielnic i obiektów oraz wprowadzić dodatkowe kontrole bezpieczeństwa dla turystów – dodaje ekspertka.

Każdy niespodziewany wypadek to zatem nie tylko ogromna dawka stresu i urlop pozbawiony beztroski, ale bardzo wysokie koszty.

Ponadto, pamiętajmy, że każdy podróżny jest obowiązany przedstawić dowód posiadania ubezpieczenia zdrowotnego pokrywającego koszty leczenia COVID. Zaleca się, by polisa pokrywała również ewentualne koszty skierowania do odbycia obowiązkowej kwarantanny w wyznaczonym ośrodku. Z obowiązku posiadania ubezpieczenia zwolnieni są jedynie obywatele Izraela oraz rezydenci Izraela posiadający wizy A/1, A/2, A/3, A/4, A/5 lub B/1, którzy są objęci ubezpieczeniem medycznym przez swojego pracodawcę.

Zatem w przypadku Izraela ubezpieczenie turystyczne jest nie tylko dobrą wolą podróżującego, ale zaleceniami ze strony władz Izraelskich.

Co jeszcze powinno zawierać ubezpieczenie turystyczne do Izraela?

Aby ubezpieczenie turystyczne do Izraela stanowiło odpowiednią ochronę, powinno zapewniać:

 • Koszty leczenia i ratownictwa – najważniejszy element każdego turystycznego ubezpieczenia. Ważne, by ich suma gwarabtowana nie była niższa niż 100 000 Euro, ponieważ koszty leczenia i koszty medyczne w Izraelu są bardzo wysokie. Kilkudniowy pobyt w izraelskim szpitalu może wiązać się z koniecznością zapłaty nawet kilku tysięcy dolarów, nie licząc specjalistycznych badań, leków, czy opatrunków. Dlatego tak ważne jest, aby zainwestować z polisę gwarantująca wysoką sumę ubezpieczenia.
 • Koszty transportu medycznego i transportu do kraju – w razie konieczności transportu poszkodowanej osoby do szpitala lub do kraju, za taką usuługę trzeba zapłacić od kilkuset, do nawet kilku tysięcy dolarów. Jeśli posiadamy odpowiednią polisę, ubezpieczyciel pokryje ten koszt. Pomoże również w przypadku, kiedy konieczne będzie sprowadzenie do kraju wyjazdu osoby bliskiej dla poszkodowanego, jeśli ten nie będzie w stanie odbyć podróży, a będzie wymagał opieki.
 • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) – zagwarantuje pomoc w sytuacji nieprzewidzianych, nagłych zdarzeń, w wyniku których doznamy szkody lub uszczerbku na zdrowiu. Będzie pomocne również w razie konieczności dalszego leczenia czy rehabilitacji po wypadku. Zabezpieczy także naszych najbliższych na wypadek naszej śmierci.
 • Ubezpieczenie bagażu – Poza zdrowiem, najistotniejszą rzeczą którą chronimy w czasie wyjazdu jest bagaż. Trudno wyobrazić sobie nawet tygodniowy wyjazd, jeśli w drodze do miejsca docelowego stracimy wszystkie niezbędne rzeczy, które ze sobą zabraliśmy. Ubezpieczenie bagażu jest więc bardzo ważną rzeczą, o której nigdy nie powinniśmy zapominać. W szczególności udając się na zagraniczne wakacje.
  Ubezpieczalnie oferują szeroki wachlarz ubezpieczeń bagażu. Od Nas zależy czy zdecydujemy się ubezpieczyć od kradzieży, zagubienia na lotnisku, zniszczenia itd. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami polisy abyśmy byli dobrze zorientowani, co i w jakim przypadkach oferuje Nam ubezpieczyciel.
 • Pomoc Assistance – kiedy zadbamy o wyjazd do Izraela od strony zdrowia i pełnego komfortu, pora przyjrzeć się innym czynnikom udanej wycieczki. Assistance jest to pomoc przydatna w każdym warunkach, a w szczególności w takich krajach jak Izrael – będących nieco poza naszym obszarem kulturowym. W ramach pakietu Assistance otrzymamy pomoc w możliwie najkrótszym czasie, która pomoże nam w wielu sytuacjach takich jak np.:
  • Pomoc tłumacza – Nie ma chyba nic gorszego, niż znaleźć się w kłopotliwej sytuacji i nie móc się z nikim porozumieć. Z pozoru taka błahostka, może okazać się istotnym wsparciem w wielu nieprzewidywalnych sytuacjach. Oczywiście w Izraelu możemy porozumieć się np. po Angielsku jednak nigdy nie ma gwarancji, że akurat w miejscu do którego trafimy ktokolwiek zna języki obce.
  • Transport do Polski – Jeśli w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia zaistnieje potrzeba pilnego powrotu do kraju, będziemy mogli liczyć na zorganizowanie w ramach ubezpieczenia odpowiedniego transportu.
  • Opieka nad dziećmi – Wybierając się na rodzinne wakacje troska o Nasze pociechy jest kwestią priorytetową. Dlatego, gdy np. z powodu wypadku nie będziemy mogli sami zadbać o dzieci, w ramach Assistance, ubezpieczyciel zapewnie profesjonalny personel, który zadba o najmłodszych.

  Możliwe jest dostosowanie pakietu Assistance do indywidualnych potrzeb, w zależności od tego, jaki tryb zwiedzania interesuje Nas najbardziej.

 • OC w życiu prywatnym– zabezpieczy przed finansowymi konsekwencjami sytuacji oraz zdarzeń, do których dojdzie z naszej winy i w wyniku których ucierpią osoby trzecie. Taka polisa pokryje na przykład koszt leczenia lub rehabilitacji osób, które doznają szkody w wyniku spowodowanego przez nas wypadku.
 • Dodatkowe rozszerzenia – polisę można rozbudować o szereg dodatków, takich jak ubezpieczenie chorób przewlekłych, ochrona dla aktywnych, ochrona zdarzeń pod wpływem alkoholu czy opóźnienie lotu i bagażu. Warto rozważyć też opcję zakupu ubezpieczenia z rozszerzeniem o pasywny udział w wojnie lub aktach terroru

O czym pamiętać podczas wyboru ubezpieczenia turystycznego do Izraela?

Pamiętajmy, że opieka medyczna w Izraelu jest bardzo dobrze rozwinięta, a także uznawana jest za jedną z najbardziej zaawansowanych pod względem technologii na świecie. Niezwykle wysoka jakość usług medycznych idzie jednak w parze z bardzo wysokimi cenami usług medycznych.

Koszt podstawowej konsultacji lekarskiej pierwszego kontaktu to nawet 200 dolarów. Wizyta u specjalisty jest jeszcze droższa i może wynieść około 300 dolarów. Koszt dobowego leczenia w szpitalu to wydatek rzędu 1000 dolarów. W cenę jednak nie wlicza się specjalistycznych badań, zabiegów, opatrunków oraz leków. Za kilkudniowy pobyt w szpitalu wraz z zabiegami, lekami oraz pomocami medycznymi możemy dostać rachunek opiewający nawet na kilkanaście tysięcy złotych – mówi Magdalena Kajzer.

Dlatego, aby uniknąć wysokich rachunków, konieczne jest wykupienie ubezpieczenia, które zapewni pomoc oraz zwrot kosztów leczenia w przypadku nagłej choroby lub wypadku.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Izraela?

Zobaczmy na przykładzie naszego klienta, jak wyglądają propozycje ubezpieczeń turystycznych do Izraela.

Pan Marcin wybiera się na Bliski Wschód na 15 dni, w terminie 01.12.2022-15.12.2022 r..

Ubezpieczenie do Izraela
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
43,20 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
56,10 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
Koszty leczenia
90 697 zł
Ratownictwo
31 744 zł
Bagaż
0 zł
56,95 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
57,00 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
58,80 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Europa
Koszty leczenia
136 046 zł
Ratownictwo
22 674 zł
Bagaż
1 360 zł
67,00 zł
1 os. / 15 dni
Dodatkowo: NNW: 13 605 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
Ubezpieczenie do Izraela
Nationale-Nederlanden
43,20 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Allianz
56,10 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 49
Signal Iduna
56,95 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
90 697 zł
Ratownictwo
31 744 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 15 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83
Proama
57,00 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19
AXA
58,80 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114 Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą)
Europa
67,00 zł 1 os. / 15 dni
Koszty leczenia
136 046 zł
Ratownictwo
22 674 zł
Bagaż
1 360 zł
Dodatkowo: NNW: 13 605 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10

Najtańsze ubezpieczenie, zaczyna się już od ceny 43 zł za 15 dni. Biorąc pod uwagę wysokie ceny usług medycznych w Izraelu, to niewielka kwota, która już jest w stanie zagwarantować nam podstawową opiekę.

Jak kupić polisę bez wychodzenia z domu?

Jak wykupić polisę szybko i bez wychodzenia z domu?

1. Wchodzimy na stronę polisaturystyczna.pl, na której znajduje się kalkulator ubezpieczeń turystycznych – proste w obsłudze narzędzie.

Wybieramy interesującą nas sekcję – w tym konkretnym przypadku będzie to „ubezpieczenie podróży”.

2. Po wyborze właściwej sekcji mamy możliwość porównania cen polis u konkretnych ubezpieczycieli. Aby to zrobić, wystarczy kliknąć zielony przycisk porównaj ceny.

3. Teraz należy wybrać interesujące nas parametry i ewentualne opcje dodatkowe, takie jak:

 • Kontynent i kraj, który planujemy odwiedzić. Możliwy jest wybór kilku kierunków, z wyróżnieniem jednego z nich jako docelowego.
 • Cel wyjazdu – w tym przypadku „narty i snowboard”, ewentualnie „sporty wysokiego ryzyka” lub „sporty ekstremalne”, jeśli planujemy takie uprawiać.
 • Okres ubezpieczenia – początkową i końcową datę planowanego wyjazdu.
 • Liczbę osób, które mają być objęte ubezpieczeniem.

4. Po porównaniu cen i oferty kilkunastu zaproponowanych polis, można wybrać tę najlepiej dostosowaną do własnych potrzeb. Aby szybko i wygodnie zakupić ją przez internet, klikamy przycisk kup online

5. W kolejnym kroku trzeba uzupełnić swoje dane osobowe. W tym miejscu należy podać między innymi numer telefonu, który posłuży do dalszego kontaktu w sprawie polisy. Na ten numer otrzymamy potwierdzenie zawarcia ubezpieczenia, numer polisy oraz telefon do centrum alarmowego ubezpieczyciela (ostatecznie polisa wraz ze wszelkimi niezbędnymi dokumentami zostanie wysłana również na nasz adres e-mail).

6. Ostatni krok to wybór sposobu i metody płatności. Możliwe jest użycie karty płatniczej lub prosta płatność szybkim przelewem.

Co warto zwiedzać w Izraelu?

Izrael jest krajem zróżnicowanym pod względem ukształtowania terenu i różnorodności przyrody. Z jednej strony to miejsce kultu religijnego, a z drugiej wymarzona destynacja urlopowiczów.

źródło: opracowanie własne

Głównymi ośrodkami turystycznymi związanymi z kultem religijnym są oczywiście biblijne miasta Jerozolima i Nazaret. W Jerozolimie znajduje się najczęściej odwiedzane przez judaistów miejsce – słynna Ściana Płaczu. W tym też dystrykcie turyści odwiedzić mogą Górę Oliwną wraz z zabytkowymi murami oplatającymi górskie stoki.

Jednak nie tylko judaiści i katolicy chętnie odwiedzają Jerozolimę, tu znajduje się także ważny dla anglikanów i mormonów – Grób w Ogrodzie, uważany przez wyznawców tych religii za prawdziwe miejsce spoczynku Jezusa Chrystusa. Jerozolima słynie także z największego centrum sakralnego na świecie czyli Wzgórza Świątynnego, znanych z biblijnych czasów jako Moria.

Ponadto, Izrael zachwyca pięknymi krajobrazami, do których większość przyjezdnych chętnie wraca. Szczególnie piękne i malownicze miejsce stanowią Wiszące Ogrody Bahai w Hajfie. Przez niektórych są one uważane za ósmy cud świata, a przez turystów z całego globu podziwiane za swój cudowny wygląd.

Podziwiana jest także słynna promenada Tayelet w Tel Awiwie położona blisko tamtejszej plaży. Niedaleko Jerozolimy znajduje się także Herodion, czyli ruiny fortecy Heroda Wielkiego, będącego postacią nie tylko z ksiąg świętych, ale także z kart historii tego obszaru. Ci których właśnie historia pociąga do zwiedzania świata powinni odwiedzić również jedno z najbardziej imponujących stanowisk archeologicznych znajdujących się właśnie w Izraelu – Megiddo.

Wyjazd do Izraela - Podsumowanie
 1. Przed przyjazdem do Izraela należy dokładnie sprawdzić sytuację dotyczącą obostrzeń.
 2. Naruszenie zasad wjazdu lub kwarantanny skutkuje sankcjami karnymi, w tym np. zakazem wjazdu do Izraela obowiązującym nawet do 5 lat.
 3. Polacy wyjeżdżający do Izraela nie muszą mieć wizy, jeśli cel ich podroży jest turystyczny. Na lotnisku udzielane jest pozwolenie na pobyt, na okres maksymalnie 3 miesięcy.
 4. Cena wizyty lekarskiej w Izraelu wynosi ok. 100 USD, a wizyta u specjalisty to koszt od 200 USD wzwyż. Sama konsultacja lekarska to wydatek rzędu 200 USD. Z kolei doba w izraelskim szpitalu wyceniana jest na ponad 1500 USD.
 5. Posiadanie polisy turystycznej jest ważne chociażby z tego względu, że w Izraelu nie możemy korzystać z Karty EKUZ.
 6. Ubezpieczenie turystyczne dostępne w kalkulatorze ubezpieczeń na polisaturystyczna.pl można nabyć już od 3, 30 zł dzień.

Wyjazd do Izraela - PYTANIA I ODPOWIEDZI

 1. Czy w Izraelu mogę posługiwać się polskim prawem jazdy?

  Jeśli planujemy poruszać się wypożyczonym samochodem, konieczne jest posiadanie europejskiego prawa jazdy, a także ważnej karty kredytowej. Co istotne, kierowca musi mieć ukończone 21 lat. Dodatkowo samochodem, który został wypożyczony w Izraelu, można poruszać się tylko tam.

 2. Czy jako ozdrowieniec muszę odbyć kwarantannę?

  Tak – wszyscy podróżni (w tym również osób posiadających zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu wydane przez Ministerstwo Zdrowia Izraela), muszą odbyć kwarantannę.

 3. Czy dzieci muszą mieć wykonany test na wyjazd do Izraela?

  Dzieci powinny stosować się do takich samych zasad, co dorośli.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Patrycja Pałka
Redaktor
Podróże to moja pasja. Piszę o turystyce w taki sposób, aby zachęcić czytelników do eksplorowania świata, ale i uczulić na bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Tłumaczę kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, podpowiadam lepsze rozwiązania i podsuwam ciekawe pomysły na wakacje, urlop, czy city break.

Oceń artykuł:

5/5 - (3 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments