Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Azji. Jakie wybrać?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-10-25

Azja kusi niesamowitymi krajobrazami, egzotyczną florą i fauną oraz wyjątkową kulturą. W połączeniu z pysznym jedzeniem i przystępnymi cenami stanowi jeden z ulubionych kierunków Europejczyków. Nie można jednak zapomnieć, że podróż na ten barwny kontynent wymaga odpowiedniego przygotowania.

Podróżowanie po Azji to niesamowite doświadczenie, szczególnie dla tych, którzy wybierają się tam po raz pierwszy. Doświadczysz tu bogactwa kulturowego, fantastycznych krajobrazów – od majestatycznych Himalajów, po rajskie plaże w Tajlandii, wyjątkowej kuchni oraz gościnności lokalnych mieszkańców. Podróż po Azji to przyjemność i edukacja. Pamiętaj jednak, że kluczem do udanej podróży jest odpowiednie przygotowanie i bezpieczeństwo.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Sprawdź z nami, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać do Azji i czego spodziewać się na tym wyjątkowym kontynencie

Podróż do Azji – dlaczego Europejczycy tak chętnie tu latają?

Żyjąc na co dzień w Europie, w klimacie czterech pór roku, często przygnębiającej jesieni i ziemie, bywamy głodni słońca, lekkiej odzieży i spacerów po piaszczystych plażach. Podróż do Azji potrafi zaspokoić potrzeby większości Europejczyków ze względu na warunki klimatyczne właśnie. Europejczycy ściągają tu z całego świata, w poszukiwaniu słońca i wysokich temperatur. Ale Azja to nie tylko błogi odpoczynek pod słonecznym niebem.

Kontynent jest mieszanką egzotycznej kultury i sztuki, obejmującej różnorodne tradycja kulinarne, religie języki. Azja zachwyca tajemniczymi obyczajami i śladami cywilizacji, które podczas podróży możesz odkrywać na każdym kroku.

Kiedy jechać do Azji?

Klimat w Azji znacznie różni się od tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Kiedy w Europie przychodzi jesień i temperatura znacznie spada, Azja rozpoczyna swój najlepszy dla turystów czas.

Ze względu na wielkość kontynentu, zauważyć tu możemy znaczne kontrasty i zróżnicowany klimat, w zależności od regionu.

 • Wschodnia Azja, w tym Chiny, Japonia i Korea, to zróżnicowany klimat.

  Chiny charakteryzują się obszarem o klimacie zwrotnikowym na południu, gdzie panują upalne lata i łagodne zimy. Na północy kontynentu panuje klimat umiarkowany z gorącym latem i zimnym zimą.
  Japonia ma klimat umiarkowany o różnym nasileniu w zależności od regionu, podobnie jak Korea.
 • Azja Południowo-Wschodnia znana jest z tropikalnego klimatu, który charakteryzuje się wysokimi temperaturami przez większość roku i dużą ilością opadów.

  Kraje takie jak Tajlandia, Malezja, Indonezja i Filipiny cieszą się ciepłym i wilgotnym klimatem przez większość roku.
  Średnie temperatury wahają się między 25°C a 35°C.
 • Indie i Sri Lanka w Azji Południowej to zróżnicowany klimat.

  Na północy Indii występuje klimat kontynentalny z gorącymi latami i zimnymi zimami, podczas gdy na południu panuje klimat równikowy o wyższych temperaturach i wysokiej wilgotności.
 • W regionie Bliskiego Wschodu (jak Arabia Saudyjska czy Zjednoczone Emiraty Arabskie) dominuje klimat pustynny z bardzo wysokimi temperaturami, zwłaszcza latem.

Dlaczego warto mieć polisę turystyczną na wyjazd do Azji?

Wybierając się do Azji, należy przede wszystkim pamiętaj, że nie skorzystamy tam z karty EKUZ. Dokument obowiązuje jedynie na terenie krajów Unii Europejskiej oraz w Islandii, Liechtensteinie, Norwegii, Szwajcarii.  To właśnie z tego powodu wykupienie polisy turystycznej jest pewnym sposobem na zapewnienie sobie ochrony w państwach Azjatyckich. 

Pamiętaj również, że klimat Azji to dla Europejczyka dwie strony medalu. Piękne słońce może być zaletą, ale i wadą, szczególnie, że nie jesteśmy przyzwyczajeni (zwłaszcza zimą) do promieni słonecznych w takim natężeniu. Dlatego często, spędzając cały dzień na plaży nietrudno o poparzenia słoneczne, czy udar.

Azja to również specyficzna gastronomia – do której nie każdy jest się w stanie przyzwyczaić od razu. Zatrucia, niestrawności, wymioty, biegunka to dolegliwości, które towarzyszą przyjezdnym bardzo często, przez znaczną część urlopu.

Jeśli cudzoziemiec nie ma ubezpieczenia, płaci za wszystkie usługi medyczne gotówką przed rozpoczęciem leczenia. Koszty leczenia są wysokie. W przypadku chorób ciężkich mogą wynosić od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych – jak podaje rządowa strona gov.pl. Jeśli więc nie zadbamy o odpowiednio dobrane ubezpieczenie do wyjazdu i naszych preferencji, jedyne co możemy przywieźć z takich wakacji to horrendalny rachunek, który w niedalekim czasie w wielu przypadkach zamienia się w uciążliwe długimówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w ranomat.pl

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne do Azji?

Poszukując ubezpieczenia turystycznego do Azji, pamiętaj, że powinno być ono przede wszystkim dopasowane do Ciebie, Twojej indywidualnej sytuacji, stanu zdrowia i charakteru wyjazdu. Innej polisy będziesz potrzebować, mając w planach uprawianie ulubionego sportu, a jeszcze innej leżąc całe dnia na plaży.

Również na inny zakres ochrony należy zwrócić uwagę, jeśli borykasz się z jakimiś przewlekłymi dolegliwościami (cukrzyca, nadciśnienie tętnicze) lub jeśli planujesz pić alkohol podczas wakacji.

Niezależnie jednak od wszystkich tych planów, najważniejszym elementem ubezpieczenia turystycznego do Azji jest suma kosztów leczenia.

Koszty leczenia w Azji – jaką sumę gwarantowaną wybrać?

Uwaga❗ Suma gwarantowana kosztów leczenia w przypadku podróży do Azji powinna wynosić minimalnie 60 000 euro.

Koszty opieki medycznej w Azji są  bardzo wysokie. Niestety, w parze z wysoką ceną nie idzie równie wysoka jakość usług. Na profesjonalną opiekę i najlepszych specjalistów można liczyć jedynie w prywatnych placówkach, które oferują leczenie w znacznie wyższych cenach niż ośrodki publiczne. Oczywiście, koszty leczenia w takim miejscu spokojnie pokryje ubezpieczenie turystyczne.

Polisa zaoszczędzi Ci więc ogromnego stresu związanego z hospitalizacją, czy leczeniem na obcym kontynencie, ale i uchroni też przed horrendalnym rachunkami.

Decydując się na odpowiednio wysoką sumę gwarantowaną kosztów leczenia, masz pewność, że wszystkie koszty zostaną pokryte przez ubezpieczyciela.

Ubezpieczenie turystyczne do Azji pokryje koszty:

 • hospitalizacji,
 • wizyty lekarskiej,
 • szeroko rozumianych badań medycznych,
 • zakupu lekarstw i opatrunków,
 • transportu medycznego.

Co jeszcze musi zawierać dobra polisa turystyczna do Azji?

Aby polisa turystyczna na wyjazd do Azji zapewniała realną ochronę przed kosztami i konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń i nagłych wypadków, musi zawierać w sobie kilka podstawowych elementów. 

Najważniejsze z nich to:

 • NNW (ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków) – pokryje koszty leczenia oraz rehabilitacji osoby ubezpieczonej, jeśli w trakcie podróży dozna ona uszczerbku na zdrowiu.
 • OC w życiu prywatnym (ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej) – to ono zabezpiecza nas przed wydatkami związanymi z koniecznością rekompensaty wszelkich wypadków, w których z naszej winy ucierpią osoby trzecie. OC przyda się, kiedy w wyniku naszego działania inne osoby doznają uszczerbku na zdrowiu lub innej szkody wymagającej finansowego zadośćuczynienia czy leczenia.
 • Assistance – czyli szybka pomoc ze strony centrum alarmowego (niezależnie od pory dnia oraz nocy) w przypadku zdarzenia kryzysowego.
 • Ubezpieczenie bagażu – warto zadbać o to, aby ten element znalazł się w wybranej przez nas polisie. Jest to szczególnie ważne, jeśli w podróż zabieramy ze sobą drogi sprzęt elektroniczny czy sportowy, lub inne wartościowe przedmioty. Ubezpieczenie bagażu zapewni nam wy

Podróż do Azji – rozszerzenia ochrony, które mogą Ci się przydać

 • Klauzula sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka

 jeśli w trakcie wycieczki do Azji zamierzamy uprawiać jakiekolwiek sporty – trzeba zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oferty, nad którą się zastanawiamy. Zawarte są tam wszystkie niezbędne informacje i lista sportów, które wymagają rozszerzenia ochrony o klauzulę sportów ekstremalnych lub wysokiego ryzyka. Możliwe, zdarzyć się tak, że w zakresie dyscyplin sportowych uznawanych za ekstremalne lub wysokiego ryzyka pomiędzy różnymi towarzystwami będą zachodzić drobne różnice.

Od jakiegoś czasu klauzula alkoholowa jest w standardzie ubezpieczenia turystycznego, w przypadku większości towarzystw ubezpieczeniowych w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.

Znajdź ubezpieczenie turystyczne z rozszerzeniem o klauzulę alkoholową

To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają w planach spożywanie nawet niewielkiej ilości alkoholu podczas wakacji.

 • Rozszerzenie dla chorych przewlekle

Jeśli borykasz się z przewlekłymi dolegliwościami, pamiętaj, że musisz zaznaczyć odpowiednie pole

w formularzu, podczas wyboru polisy turystycznej:

To, co zapewnia ubezpieczenie turystyczne w standardowym zakresie, dla osoby z chorobą przewlekłą to zdecydowanie za mało. Jeśli dojdzie do sytuacji, w której Twój stan zdrowia się pogorszy, a sytuacja wymagać będzie hospitalizacji – towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty leczenia jedynie wtedy, kiedy wcześniej zadbasz o stosowne rozszerzenie.

Ile kosztuje dobre ubezpieczenie na wycieczkę do Azji?

Ubezpieczenie turystyczne do Azji zdecydowanie nie należy do najdroższych. Ponadto, cenę jak i zakres polisy możesz z łatwością dopasować do swoich potrzeb i możliwości.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl pozwala na dokładne zapoznanie się ze wszystkimi informacjami dotyczącymi oferty, dokumentem OWU oraz zakresem ochrony przed zakupem ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii na 14-dniowy urlop
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
136 961 zł
Ratownictwo
22 827 zł
Bagaż
1 370 zł
68,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 13 696 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10 Gratis: RankoPomoc Prawna
Proama
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
68,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Gratis: RankoPomoc Prawna
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 000 zł
141,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł Ochrona COVID-19 Gratis: RankoPomoc Prawna
Signal Iduna
Koszty leczenia
182 614 zł
Ratownictwo
31 958 zł
Bagaż
1 000 zł
141,15 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy Gratis: RankoPomoc Prawna
Allianz
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
147,75 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 49 Gratis: RankoPomoc Prawna
Ubezpieczenie turystyczne do Tajlandii na 14-dniowy urlop
Europa
68,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
136 961 zł
Ratownictwo
22 827 zł
Bagaż
1 370 zł
Dodatkowo: NNW: 13 696 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10 Gratis: RankoPomoc Prawna
Proama
68,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
100 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ochrona COVID-19 Gratis: RankoPomoc Prawna
Generali
141,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 200 000 zł Ochrona COVID-19 Gratis: RankoPomoc Prawna
Signal Iduna
141,15 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
182 614 zł
Ratownictwo
31 958 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 83 Sprzęt sportowy Gratis: RankoPomoc Prawna
Allianz
147,75 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 14 000 zł Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 49 Gratis: RankoPomoc Prawna

Zakup ubezpieczenia online pozwala również na zaoszczędzenie czasu, poprzez możliwość kupna polisy całkowicie online. Dokument z wybranym wariantem zostaje przesłany na maila, obejmując ochroną właściciela. Najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia dla siebie jest wykonanie kalkulacji samodzielnie.

W jakich sytuacjach ubezpieczenie turystyczne w Azji może się przydać?

Ubezpieczenie turystyczne w Azji może przydać się w wielu sytuacjach, które bez polisy mogą być sporym problemem dla turysty.

Podróżując do któregoś z państw azjatyckich nagminnie możemy zetknąć się z takimi sytuacjami, jak:

 • żądanie zapłaty zawyżonych odszkodowań za drobne uszkodzenia wypożyczonych skuterów,
 • wypadki (często ze skutkiem śmiertelnym) spowodowanych przez kierowców skuterów i motocykli,
 • trzęsienia ziemi, tsunami,
 • kradzieże,
 • ataki agresji ze strony lokalnych mieszkańców,

We wszystkich tych sytuacjach odpowiednio dobrane ubezpieczenie turystyczne do Azji będzie najlepszym ratunkiem.

Azjatyckie wakacje – czy warto się szczepić?

Jeśli wybieramy się w podróż do Azji, powinniśmy się poddać kilku ważnym szczepieniom, które uchronią nas przed poważnymi, niechcianymi chorobami. Warto pamiętać, że dobór odpowiednich szczepień musi być związany nie tylko ze ścisłym kierunkiem, ale i charakterem planowanej podróży.

Do najważniejszych szczepień, którym powinniśmy się poddać wyjeżdżając na azjatycki urlop należą:

 • Wirusowe zapalenie wątroby typu A – niezależnie od długości i bezpośredniego celu podróży, polecane szczególnie dla osób udających się w rejony Azji Południowo-Wschodniej.
 • Wirusowe zapalenie wątroby typu B – wyjątkowo ważne w przypadku dorosłych, którzy wcześniej nie szczepili się na tę chorobę.
 • Błonica, tężec, krztusiec – szczepienia te, w przypadku podróżnych, powinno się powtarzać co kilka lat.
 • Dur brzuszny – wyjątkowo istotne w przypadku podróży do Azji. Polecane dla osób, które w trakcie wyjazdu mogą mieć styczność z żywnością przetwarzaną w złych warunkach sanitarnych.

Szczepienia dodatkowe:

 • japońskie zapalenie mózgu,
 • cholera,
 • wścieklizna,

Jak więc widzisz, ubezpieczenie turystyczne do Azji to zdecydowanie nie kaprys, a odpowiedzialne podejście do podróżowania. Podczas podróży zawsze istnieje ryzyko zachorowania lub wypadku czy urazu. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia ochronę zdrowia, pokrywając koszty leczenia, hospitalizacji i powrotu medycznego do kraju, w razie potrzeby. W niektórych krajach Azji opieka medyczna może być kosztowna, dlatego ubezpieczenie może zapobiec dużym wydatkom na leczenie.

Co warto wiedzieć?
 1. Azja to coraz popularniejszy kierunek wśród polskich turystów.
 2. Do podróży trzeba odpowiednio się przygotować, pamiętając o dokumentach, bagaż i szczepieniach.
 3. Koszty leczenia w krajach azjatyckich są bardzo wysokie – posiadanie polisy ubezpieczeniowej jest zalecane.
 4. Ubezpieczenie turystyczne do Azji można kupić w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl, od kilku złotych dziennie.

Najczęściej zadawane pytania o wyjazd do Azji

 1. Czy w Azji jest bezpiecznie?

  Bezpieczeństwo w Azji to w dużej mierze kwestia danego regionu. Niezależnie od miasta, czy kraju, w którym jesteś zawsze zachowuj podstawowe zasady bezpieczeństwa, takie jak unikanie niebezpiecznych terytoriów w nocy, dbanie o swoje wartościowe rzeczy oraz korzystanie z certyfikowanych środków transportu i zakwaterowania.

 2. Czy ubezpieczenie turystyczne do Azji jest droższe niż do Europy?

  Ubezpieczenie do Azji będzie droższe niż do Europy, z kilku względów. Przede wszystkim ubezpieczyciele naliczają wyższą składkę z uwagi na większe ryzyko korzystania z ubezpieczenia oraz wyższe koszty leczenia. Istotna jest również kwestia, że w Azji EKUZ nie jest dokumentem honorowanym, dlatego w grę wchodzi jedynie leczenie na koszt podróżnika lub w ramach polisy turystycznej. W dalszym jednak ciągu koszt polisy turystycznej do Azji nie jest bardzo drogi, dzień ochrony to zaledwie kilka złotych.

 3. Czy EKUZ zadziała w Azji?

  Nie. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie jest tam honorowana. Wszystkie koszty leczenia pokrywa sam poszkodowany z własnej kieszeni, chyba że posiada ubezpieczenie turystyczne.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments