PZU Wojażer – polisa turystyczna w 4 krokach

Opublikowano: 2016-08-12 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Najnowszym trendem w branży ubezpieczeniowej jest możliwość zakupu polisy turystycznej bez wychodzenia z domu. Dla klienta taka opcja wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy potrzebnych choćby na osobistą wizytę w oddziale ubezpieczyciela. Czy jednak samodzielne zdobycie polisy drogą on-line jest metodą dla wszystkich prostą i zrozumiałą? Prześwietlamy stronę produktu PZU Wojażer.

Dla klientów, którzy decydują się na polisę turystyczną istotna jest cena takiej ochrony, wyłączenia odpowiedzialności i zakres produktu. Jednak w razie zdarzenia najważniejszy jest kontakt z ubezpieczycielem, bo nic tak nie psuje dobrego wrażenia jak milcząca infolinia czy długi czas oczekiwania na e-mail z odpowiedzią na nurtujące pytanie.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

PZU Wojażer – zgłoszenie szkody

PZU Wojażer udostępnia swoim ubezpieczonym kilka opcji szybkiego kontaktu. Można to zrobić bezpośrednio na stronie za pomocą czatu, wiadomości SMS czy narzędzi mediów społecznościowych (Facebook, Twitter).

W sprawie nagłych przypadków związanych z zachorowaniem, nieszczęśliwym wypadkiem lub innym zdarzeniem objętym umową, PZU udostępnia specjalne Centrum Alarmowe pod numerem telefonu: +48 22 566 55 44. Jest to kontakt przeznaczony dla poszkodowanych lub ich rodzin przebywających za granicą. Natomiast ci, którzy potrzebują pomocy, a znajdują się na terenie Polski powinni łączyć się z całodobową Infolinią PZU: 801 102 102 lub 22 566 55 55.

Źródło: opracowanie własne

PZU Wojażer – jak pobrac dokumenty

Na tej samej stronie ubezpieczyciela, w zakładce „Pliki do pobrania” znajduje się ponad 50 dokumentów w wersji PDF do pobrania na własny komputer. Oczywiście, nie trzeba zapisywać ani tym bardziej czytać wszystkiego. Ważna jest znajomość Ogólnych Warunków Ubezpieczenia czy szczegółów nt. rozszerzeń zawartych w 11 klauzulach. Klient może wybrać dodatkową umowę w pakiecie assistance:

 • Rodzina;
 • Dziecko/Osoba niesamodzielna;
 • Biznes;
 • Sport;
 • Rowerzysta;
 • Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW);
 • Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym (OC).

Wszystkie wymienione rozszerzenia są dostępne do pobrania także w obcych językach (angielski, niemiecki, rosyjski), co potęguje wrażenie, że zainteresowany ubezpieczeniem PZU Wojażer ma przed sobą kilkadziesiąt dokumentów. W wersji polskojęzycznej jest to kilkanaście plików.

Interesującym załącznikiem jest tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczyciel w przejrzysty sposób zebrał tu wartości dla najczęściej występujących przypadków, ale i tych bardziej szczegółowych. To sprawia, że przyszły klient Towarzystwa i już ubezpieczony zyskuje świadomość i cenną wiedzę dotycząca wysokości ewentualnego odszkodowania.

 

Co wchodzi w skład ochrony podstawowej PZU Wojażer?

Każda polisa turystyczna składa się z części podstawowej i rozszerzonej, przy czym umów dodatkowych nie można zawrzeć bez posiadanej już podstawy. Zakres produktu PZU Wojażer jest bardzo szeroki, ale w rzeczywistości klienci wybierają tylko te elementy, które ich zdaniem będą przydatne w trakcie urlopu czy wyjazdu do pracy za granicę.

Usługi z pakietu rozszerzonego obejmują koszty leczenia i ubezpieczenie assistance – Pakiet Podstawowy, w tym organizację i opłacenie:

 • wizyty u lekarza (również stomatologa),
 • badań lekarskich,
 • operacji i zabiegów,
 • transportu medycznego,
 • transportu zwłok do kraju,
 • leków,
 • wizyty psychologa lub rehabilitanta (po transporcie PZU do kraju),
 • poszukiwania osoby zaginionej.

Inne pakiety ubezpieczenia assistance oraz pozostałe ubezpieczenia, które wchodzą w skład PZU Wojażer, są ubezpieczeniami dodatkowymi.

O tym, co dokładnie zawiera się w Pakiecie Podstawowym informuje dokument Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dla rozszerzeń źródłem wiedzy o zakresie, wyłączeniach, sumie ubezpieczenia, ustaleniach odszkodowania i definicjach są Klauzule, z którym przyszły lub obecny ubezpieczony dowie się jak postępować w razie zaistnienia szkody.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments