Opublikowano: 2016-08-12 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)
Najnowszym trendem w branży ubezpieczeniowej jest możliwość zakupu polisy turystycznej bez wychodzenia z domu. Dla klienta taka opcja wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy potrzebnych choćby na osobistą wizytę w oddziale ubezpieczyciela. Czy jednak samodzielne zdobycie polisy drogą on-line jest metodą dla wszystkich prostą i zrozumiałą? Prześwietlamy stronę produktu PZU Wojażer.
Dla klientów, którzy decydują się na polisę turystyczną istotna jest cena takiej ochrony, wyłączenia odpowiedzialności i zakres produktu. Jednak w razie zdarzenia najważniejszy jest kontakt z ubezpieczycielem, bo nic tak nie psuje dobrego wrażenia jak milcząca infolinia czy długi czas oczekiwania na e-mail z odpowiedzią na nurtujące pytanie. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
PZU Wojażer udostępnia swoim ubezpieczonym kilka opcji szybkiego kontaktu. Można to zrobić bezpośrednio na stronie za pomocą czatu, wiadomości SMS czy narzędzi mediów społecznościowych (Facebook, Twitter).
W sprawie nagłych przypadków związanych z zachorowaniem, nieszczęśliwym wypadkiem lub innym zdarzeniem objętym umową, PZU udostępnia specjalne Centrum Alarmowe pod numerem telefonu: +48 22 566 55 44. Jest to kontakt przeznaczony dla poszkodowanych lub ich rodzin przebywających za granicą. Natomiast ci, którzy potrzebują pomocy, a znajdują się na terenie Polski powinni łączyć się z całodobową Infolinią PZU: 801 102 102 lub 22 566 55 55.
Źródło: opracowanie własne
Na tej samej stronie ubezpieczyciela, w zakładce „Pliki do pobrania” znajduje się ponad 50 dokumentów w wersji PDF do pobrania na własny komputer. Oczywiście, nie trzeba zapisywać ani tym bardziej czytać wszystkiego. Ważna jest znajomość Ogólnych Warunków Ubezpieczenia czy szczegółów nt. rozszerzeń zawartych w 11 klauzulach. Klient może wybrać dodatkową umowę w pakiecie assistance:
Wszystkie wymienione rozszerzenia są dostępne do pobrania także w obcych językach (angielski, niemiecki, rosyjski), co potęguje wrażenie, że zainteresowany ubezpieczeniem PZU Wojażer ma przed sobą kilkadziesiąt dokumentów. W wersji polskojęzycznej jest to kilkanaście plików.
Interesującym załącznikiem jest tabela norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na zdrowiu. Ubezpieczyciel w przejrzysty sposób zebrał tu wartości dla najczęściej występujących przypadków, ale i tych bardziej szczegółowych. To sprawia, że przyszły klient Towarzystwa i już ubezpieczony zyskuje świadomość i cenną wiedzę dotycząca wysokości ewentualnego odszkodowania.
Każda polisa turystyczna składa się z części podstawowej i rozszerzonej, przy czym umów dodatkowych nie można zawrzeć bez posiadanej już podstawy. Zakres produktu PZU Wojażer jest bardzo szeroki, ale w rzeczywistości klienci wybierają tylko te elementy, które ich zdaniem będą przydatne w trakcie urlopu czy wyjazdu do pracy za granicę.
Usługi z pakietu rozszerzonego obejmują koszty leczenia i ubezpieczenie assistance – Pakiet Podstawowy, w tym organizację i opłacenie:
Inne pakiety ubezpieczenia assistance oraz pozostałe ubezpieczenia, które wchodzą w skład PZU Wojażer, są ubezpieczeniami dodatkowymi.
O tym, co dokładnie zawiera się w Pakiecie Podstawowym informuje dokument Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Dla rozszerzeń źródłem wiedzy o zakresie, wyłączeniach, sumie ubezpieczenia, ustaleniach odszkodowania i definicjach są Klauzule, z którym przyszły lub obecny ubezpieczony dowie się jak postępować w razie zaistnienia szkody.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznegoOceń artykuł: