Jak się przygotować do wyjazdu na Seszele?

Opublikowano: 2017-04-05 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Archipelag Wysp Seszelskich staje się jednym z głównych kierunków wypoczynku wśród turystów, którzy cenią sobie spokój, idylliczne plaże oraz kontakt z naturą. Wyspy są położone blisko siebie, co sprawia, że krajobraz staje się niemal bajkowy. Jednak musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że podczas urlopu, w tak odległej części świata, mogą czyhać na nas różne niebezpieczeństwa.

Ubezpieczenie na Seszele to po prostu „must have” podróży. Wypadki komunikacyjne, atak dzikiego zwierzęcia lub po prostu złamanie kończyny podczas zabawy na plaży – takie incydenty się zdarzają, dlatego należy się przed kosztami tych zdarzeń ubezpieczyć. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Seszele to raj! Po co mi ubezpieczenie?

Podczas planowania wyjazdu, myślimy tylko o dobrych chwilach, które na nas czekają. Niestety, zdarzają się wypadki wśród turystów, których wynikiem jest nie tylko uszkodzenie ciała, ale także duże koszty leczenia.

Odnotowano kilka wypadków turystów z dzikimi zwierzętami na seszelskich wyspach. Przeważająca większość takich spotkań kończy się obrażeniami ciała urlopowiczów. Innymi zagrożeniami są zdarzenia komunikacyjne. W 2013 roku życie straciło 8 osób na drodze1, gdzie 60% śmiertelnych wypadków spowodowały osoby, które były pod wpływem alkoholu. Tak naprawdę, to właśnie wypadki komunikacyjne są główną przyczyną obrażeń ciała wśród turystów. Dlatego prócz wykupienia polisy turystycznej na Seszele powinniśmy pamiętać o:

  • unikaniu picia alkoholu przed prowadzeniem skutera lub samochodu;
  • założeniu kasku podczas jazdy na rowerze/skuterze lub motocyklu;
  • zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Koszty leczenia na Seszelach

Jak już wspominaliśmy, wakacje na Seszelach mogą być niesamowitą przygodą, ale warto ubezpieczyć się w razie nagłego, nieprzewidzianego wypadku. Seszelska opieka medyczna jest dość kosztowna. Bez odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego na Seszelach możemy wrócić do domu po wakacjach z dużym długiem, o którym będziemy długo i dotkliwie pamiętać. Dlatego polisa uchroni nas m.in. od kosztów wizyty lekarskiej, opiewających do 50$ za jednorazowe spotkanie ze specjalistą lub od hospitalizacji – dzień pobytu w szpitalu kosztuje do 200$.

Seszele wakacje – jak to pięknie brzmi!

Archipelag Wysp Seszelskich zawiera ponad 100 wysp tropikalnych. Obywatele Seszeli bardzo dbają o to, aby nie ingerować mocno w faunę i florę. Z tego powodu jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwa, których normalnie nie możemy sobie wyobrazić. Wybierając się tam, musimy wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Granitowe wyspy położone na środku Oceanu Indyjskiego są bardzo atrakcyjnym punktem na mapie podróżników. Nic więc dziwnego, że coraz więcej turystów odwiedza ten niesamowity archipelag.

Co zrobić przed wyjazdem na Seszele?

Polacy zwolnieni są z posiadania wiz na wyjazd na Seszele, pod warunkiem, jeśli pobyt tam nie przekroczy 90 dni. Podróżni muszą mieć wykupiony bilet powrotny oraz posiadać książeczkę z aktualnymi szczepieniami. Szczepienie przeciwko żółtej febrze jest wymagane, ale jedynie dla osób, które w okresie 6 dni przed przylotem na Seszele przebywały w miejscu, gdzie występuje ta choroba. Pełnowartościowe ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać:

  • Koszty leczenia- w razie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku będziesz musiał poddać się leczeniu, to ubezpieczyciel podejmie się pokrycia kosztów związanych z opieką medyczną.
  • Assistance – w trudnych sytuacjach podczas podróży towarzystwo ubezpieczeniowe podejmie się organizacji i pokryciem kosztów np. transportów, które będą niezbędne w trakcie tych niespodziewanych okoliczności.
  • Odpowiedzialność Cywilna – jeśli w trakcie wyjazdu wyrządzisz szkodę osobową lub rzeczową osobie trzeciej, ubezpieczyciel zobowiąże się do wypłacenia odszkodowania.
  • NNW – w przypadku doznania trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci osoby ubezpieczonej, biuro ubezpieczeniowe wypłaci wskazaną w polisie sumę ubezpieczenia.
  • Ubezpieczenie bagażu – w momencie uszkodzenia, zniszczenia lub utraty bagażu, zakład ubezpieczeniowy wypłaci odszkodowanie.

Koszt ubezpieczenia na Seszele

Cena polisy turystycznej na 14-dniowy wyjazd na Seszele nie jest wysoka. W ogólnym rozrachunku wyjazdu jest to nikły wydatek, który pomoże nam zaoszczędzić duże kwoty w nagłych wypadkach. Poniżej przedstawiamy, ile kosztuje ubezpieczenie z rekomendowaną sumą ubezpieczenia KL na minimum 160 000 zł.

*stan cen na dzień 05.04.2017

Co warto zwiedzić na Seszelach?

1. Praslin – jest to druga co do wielkości wyspa Seszeli. Dzika przyroda, plaże jak z pocztówek oraz klarowna woda mogą zauroczyć każdego podróżnika. Warto zaznaczyć, że wyspa ta jest jedynym na świecie miejscem, gdzie rosną palmy Coco de Mer.

2. Mahe – największa wyspa na Seszelach. Znajduje się na niej również stolica Seszeli – Victoria. Jest ona najczęściej odwiedzaną wyspą przez turystów.

3. Archipelag La Digue &ndash na niej znajduje się jedna z najpopularniejszych i najpiękniejszych plaż Seszeli. Archipelag charakteryzuje niemal nietknięta przyroda oraz bajkowe skały na brzegu.

 

1.Informacja z portalu poznajnieznane.pl.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments