Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Seszele – Ile kosztuje i jakie wybrać?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-05-19

Wyjazdy wakacyjne za granicę cieszą się ogromną popularnością. Wśród najchętniej wybieranych kierunków znajdują się także te egzotyczne, jak Seszele. O czym warto pamiętać, planując wycieczkę na wyspy? Jak wygląda tam kwestia ubezpieczenia turystycznego?

Seszele

Seszele to duży archipelag, który obejmuje aż kilkadziesiąt wysp. To właśnie dlatego cieszy się on tak dużą popularnością wśród turystów, którzy szukają prawdziwej egzotyki. Nie jest to jednak kierunek bardzo drogi, dlatego co roku na Seszele wyjeżdża wielu turystów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Będąc na Seszelach, warto odpocząć na lokalnych plażach. Są one naprawdę malownicze – wyspy znajdują się bowiem na oceanie. To właśnie dlatego na ich terenie lazurowa woda, zieleń i złoty piasek łączą się w jednym miejscu. Trzeba jednak pamiętać, że Seszele to nie tylko plażowanie. Miłośnicy bardziej aktywnego wypoczynku mogą zobaczyć zabytki na niektórych wyspach oraz poznać niesamowitą, afrykańską kulturę.

Na Seszelach nie znajduje się zbyt wiele zabytków, choć wyspom nie można odmówić uroczego charakteru. Z tego powodu, będąc w tym miejscu, warto zobaczyć następujące punkty:

 • Park Narodowy Praslin – to niezwykle popularny rezerwat, na terenie którego znajdują się złote plaże i turkusowe zatoczki; na terenie parku żyją egzotyczne gatunki ptaków, niespotykane na innych kontynentach,
 • La Digue – to jedna z najpopularniejszych wysp na Seszelach, słynna przede wszystkim wśród osób, które kochają robić zdjęcia; malownicze krajobrazy sprawdzają się doskonale podczas romantycznych kolacji czy sesji zdjęciowych.

Będąc na Seszelach, warto zapoznać się również z lokalnym jedzeniem. Z tego powodu dobrym pomysłem jest korzystanie z usług lokalnych restauracji, nastawionych na kuchnię afrykańską. Na Seszelach znaleźć można też street food pełen egzotycznych owoców przygotowywanych w nietypowy sposób. Kuchnia w tym miejscu jest znana również z dużych ilości ryb, krewetek czy małży.

Seszele słyną oczywiście z niezwykle atrakcyjnych miejsc do nurkowania. Z tego powodu wiele osób decyduje się na odbycie kursów i podziwianie natury pod wodą. W takim przypadku należy upewnić się, że wykupione przez Ciebie ubezpieczenie turystyczne pozwoli na pokrycie kosztów ewentualnych zdarzeń w trakcie nurkowania.

Na terenie Seszeli znaleźć można również fabrykę herbaty i przynależące do niej plantacje. To niezwykle piękne tereny, pełne zielonych krzaczków. W tym miejscu można także zrobić zakupy i zaopatrzyć się w akcesoria oraz herbatę, jakiej nie kupisz w Polsce. Na wyspach znajdują się też plantacje przypraw, a zwłaszcza wanilii i cynamonu.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie podróżne na Seszele? 

Ubezpieczenie turystyczne to produkt dający wiele korzyści. Jego kupowanie nie jest obowiązkowe, choć warto się na niego zdecydować. W trakcie wyjazdu może bowiem dojść do różnego rodzaju zdarzeń losowych. W Polsce obywatele mogą korzystać z pomocy medycznej za darmo, ale za granicą, zwłaszcza w tak odległych krajach, trzeba liczyć się z dużymi opłatami. Do największych korzyści płynących z wykupienia ubezpieczenia turystycznego na Seszele można zaliczyć:

 • możliwość pokrycia kosztów leczenia, w większości przypadków bezgotówkowo, czyli bez angażowania środków finansowych pacjenta,
 • możliwość skorzystania z pomocy prawnika lub tłumacza w razie problemów w trakcie podróży – takie usługi są zawarte w niektórych polisach,
 • przyznanie odszkodowania w razie zgubienia lub zniszczenia bagażu przez linie lotnicze, a także w przypadku kradzieży walizki,
 • możliwość korzystania z prywatnej pomocy medycznej za darmo,
 • pokrycie kosztów transportu medycznego do Polski.

Korzyści z wykupienia ubezpieczenia turystycznego na Seszele jest jednak znacznie więcej. Takie polisy są bardzo tanie, dlatego chronią skutecznie, a jednocześnie nie nadwyrężają budżetu na daną wycieczkę. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe oferuje zupełnie inne pakiety produktów. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zapoznanie się z dokładnymi szczegółami i wybranie polisy, która będzie odpowiednio dostosowana do charakterystyki danego wyjazdu.

Jeśli nie wykupisz ubezpieczenia turystycznego, w razie jakiegokolwiek zdarzenia losowego musisz liczyć się z ogromnymi kosztami. Ceny korzystania z pomocy medycznej różnią się w każdym państwie. Zazwyczaj jednak hospitalizacja za granicą jest jednak dość droga. Niekiedy ostateczny koszt może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w odpowiednią polisę wcześniej.

Co zabrać na urlop na Seszelach?

Zanim wybierzesz się w podróż, konieczne jest skompletowanie niezbędnego bagażu. Nie można zapominać przede wszystkim o dokumentach. Obywatele Polski nie muszą mieć wizy, by legalnie dotrzeć na Seszele. Konieczne jest jednak posiadanie paszportu. Na lotnisku podróżni muszą pokazać powrotny bilet lotniczy, a także rezerwację noclegu i dowód, że mają oni przy sobie pieniądze wystarczające na pobyt. Zapobiega to nielegalnemu pozostawianiu cudzoziemców na terenie wysp. Polacy nie muszą wykonywać dodatkowych szczepień przed udaniem się na Seszele.

Trzeba jednak pamiętać, że Seszele są dość egzotycznym kierunkiem. Z tego powodu organizmy Polaków nie zawsze są przystosowane do panujących tam warunków. Powszechnie dochodzi do zakażeń bakteriami znajdującymi się w tamtejszej wodzie kranowej. Taka choroba może pojawić się nawet po zwykłym umyciu owoców czy wypiciu drinka z lodem. Z tego powodu dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą sprawdzonych leków, zwłaszcza na biegunkę. Konieczne jest też zaopatrzenie się w podstawowe środki przeciwbólowe. W lokalnych aptekach zwykle są dostępne zupełnie inne preparaty, które są dla Twojego organizmu nieznane.

Jeśli chodzi o produkty dostępne w aptekach, przydadzą się także preparaty przeciw ugryzieniom komarów. Dobrym pomysłem jest też zaopatrzenie się w środki do dezynfekcji, zwłaszcza ze względu na dość odmienną florę bakteryjną na tych terenach.

W walizce obowiązkowo powinien znaleźć się też krem z wysokim filtrem SPF. Taki kosmetyk przyda się nawet w pochmurne dni. Pozwala na zapobieganie poparzeniom, a także przedwczesnemu starzeniu się skóry. Nie można zapominać również o czapce, dzięki której zmniejsza się ryzyko dostania udaru słonecznego.

Na Seszelach przyda się też przejściówka do kontaktu, pozwalająca na ładowanie sprzętów elektronicznych z użyciem ładowarek polskich. Oprócz tego warto zabrać ze sobą wszystkie przedmioty, które będą potrzebne podczas plażowania. Pogoda na wyspach jest piękna niemal przez cały czas, dlatego nie trzeba martwić się deszczami. Przed wyjazdem sprawdź jednak regulamin wewnętrzny danej linii lotniczej. Może bowiem okazać się, że konkretnych przedmiotów nie da się wwieźć na teren Seszeli lub przywieźć ich do Polski.

Czy na Seszelach jest bezpiecznie?

Seszele są dość bezpieczne, choć jak w każdym miejscu turystycznym, konieczne jest uważanie na kieszonkowców. Cenne rzeczy należy zabezpieczyć w odpowiedni sposób, najlepiej w depozycie hotelowym. Trzeba uważać też na pozostawianie bagażu na plaży, gdy zamierzasz wejść do morza.

Na Seszelach zdarzają się silne prądy, dlatego tak ważne jest zachowanie ostrożności podczas kąpieli w morzu. Warto korzystać więc z miejsc, w których znajdują się ratownicy i udawać się na plażę w większych grupach.

Na Seszelach nie ma ambasady polskiej, dlatego w razie jakichkolwiek problemów konieczne jest udanie się do placówek innych państw należących do Unii Europejskiej. W ten sposób możliwe jest uzyskanie pomocy i dalsze zgłoszenie sprawy do przedstawicieli Polski.

Karta EKUZ na urlop na Seszelach – czy obowiązuje?

Polacy mogą wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, czyli EKUZ. Pozwala ona na skorzystanie z pomocy medycznej na takiej samej zasadzie, jak w przypadku obywateli danego państwa. Trzeba jednak pamiętać, że karta ta działa tylko na terenie Unii Europejskiej. Oznacza to, że podczas wyjazdów na Seszele nie można liczyć na nawet podstawową ochronę w ramach bezpłatnego ubezpieczenia. Z tego powodu konieczne jest zakupienie osobnej polisy.

Ubezpieczenie turystyczne pozwala na korzystanie z pomocy medycznej bezpłatnie, dlatego zapewnia ono jeszcze szerszą ochronę niż EKUZ. Mowa tu m.in. o usługach w placówkach prywatnych. Takie ubezpieczenie daje także wiele innych korzyści, odciążając turystę w razie kryzysowych sytuacji. W przeciwieństwie do EKUZ, nie jest to polisa bezpłatna. Zazwyczaj jednak koszt wykupienia takiego produktu okazuje się bardzo niski. Jest to zwykle od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych za dzień.

Jak wybrać ubezpieczenie turystyczne? 

Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich oferuje polisy na zupełnie innych zasadach. To właśnie dlatego zdecydowanie się na odpowiedni produkt niekiedy jest dość trudne. Z tego powodu należy dokładnie przeanalizować propozycje od co najmniej kilku różnych firm. Można to zrobić samodzielnie, ponieważ informacje na temat ubezpieczeń turystycznych znajdują się na stronach internetowych. W takich firmach pracują także konsultanci, którzy mogą udzielić porady telefonicznie.

Porównywanie ofert w ten sposób jest jednak dość czasochłonne i mało skuteczne. Zajmuje dużo czasu i wymaga sporządzania notatek na temat poszczególnych produktów. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem jest postawienie na automatyczne systemy. Mowa tu o porównywarkach online. Składają się one ze specjalnego formularza, którzy należy uzupełnić informacjami o wycieczce czy turystach. Wystarczy zrobić to tylko raz, a system wygeneruje dostępne propozycje. Trzeba bowiem pamiętać, że polisy turystyczne różnią się w zależności od tego, w jakim kierunku podróżujesz. Często osoby przewlekle chore nie mogą skorzystać z podstawowych pakietów i muszą wykupić ich rozbudowane wersje, dlatego takie informacje także są wymagane w trakcie obliczania ceny usługi.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie turystyczne na Seszele, trzeba jednak kierować się takimi czynnikami, jak:

 • maksymalna kwota odszkodowania – warto, by była ona jak najwyższa; w razie kosztownego leczenia towarzystwo ubezpieczeniowe może pokryć usługi o wartości nawet kilkudziesięciu tysięcy euro; w wielu przypadkach kwotę odszkodowania da się zwiększyć poprzez wykupienie polisy rozszerzonej,
 • zakres obowiązywania – na rynku znaleźć można ubezpieczenia turystyczne pozwalające na pokrycie tylko kosztów leczenia, a także te obejmujące bagaż czy ewentualne wypadki drogowe; często w sytuacji, gdy zamierzasz uprawiać sporty ekstremalne, np. nurkowanie, musisz wykupić rozszerzoną polisę,
 • cena ubezpieczenia – nie zawsze produkty najtańsze są najlepsze; często niska cena idzie w parze z dość ograniczonym zakresem obowiązywania; niekiedy można jednak skorzystać z atrakcyjnych zniżek, pozwalających na obniżenie kosztu ochrony nawet o kilkadziesiąt złotych,
 • kierunek podróży – ubezpieczenia różnią się w zależności od kierunku, w którym podróżujesz; znaczenie ma m.in. poziom przestępczości czy ryzyko wystąpienia trzęsień ziemi, huraganów lub powodzi; wybrana polisa musi być skierowana do turystów udających się na Seszele,
 • wyłączenia od odpowiedzialności – to sytuacje, w których towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłacenia odszkodowania; informacje na temat zdarzeń wyłączonych z ochrony można znaleźć w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia,
 • możliwość dokupienia dodatkowej ochrony – mowa tu m.in. o ubezpieczeniu bagażu czy polisie działającej w razie wypadków w trakcie uprawiania sportów ekstremalnych; osoby wypożyczające samochody na terenie Seszeli mogą skorzystać również z Assistance turystycznego.

Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno mieć maksymalnie szeroki zakres obowiązywania oraz dość wysoką sumę maksymalnego odszkodowania. Na rynku często pojawiają się nowe oferty, dlatego warto je obserwować. Czasami możliwe jest bowiem znalezienie ubezpieczeń turystycznych w atrakcyjnych cenach, zachowując szeroki zakres obowiązywania. W przypadku standardowych wakacji zwykle koszt polisy nie przekracza około 200 zł.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments