Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.

Rozwinięciem skrótu OWU są Ogólne Warunki Ubezpieczenia czyli szczegółowe warunki danej umowy ubezpieczeniowej. Dokument OWU powinien być zgodny z ustawą ubezpieczeniową oraz przepisami kodeksu cywilnego.  Dokument OWU zawiera:

  1. Zasady zawarcia ubezpieczenia na przykład: dla kogo przeznaczone jest dane ubezpieczenie, na jaki okres zostaje zawarta polisa.
  2. Definicje pojęć ubezpieczeniowych o których mowa w polisie turystycznej na przykład: wyjaśnienie czym jest choroba przewlekła, jakie dyscypliny sportowe zaliczane są do grona sportów wysokiego ryzyka, czym jest zdarzenie losowe, co rozumiemy przez termin zorganizowany wypoczynek.
  3. Zakres ubezpieczenia czyli co obejmuje twoja polisa turystyczna na przykład: koszty leczenia, koszty ratownictwa i poszukiwania, NNW, OC, ubezpieczenie bagażu.
  4. Zakres terytorialny działania ubezpieczenia, a więc jaki jest zasięg wykupionej ochrony ubezpieczeniowej. Na przykład: w całej Europie za wyjątkiem Białorusi.
  5. Obowiązki ubezpieczyciela i ubezpieczonego. Do obowiązków ubezpieczonego zalicza się m. in.  opłacenie składki ubezpieczeniowej i szybkie zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi. Obowiązkiem ubezpieczyciela  jest zwrot kosztów poniesionych przez ubezpieczonego w ramach sum gwarancyjnych.
  6. Wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela czyli lista sytuacji, gdy ubezpieczyciel nie jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania. Przykład: w sytuacji, gdy do zdarzenia doszło pod wpływem alkoholu lub gdy doszło do zaostrzenia skutków choroby przewlekłej a ubezpieczony nie wykupił wyłączenia związanego z chorobą przewlekłą.
  7. Procedura postępowania w razie wypadku ubezpieczonego oraz procesu likwidacji szkody czyli co należy zrobić po wypadku, kogo poinformować, jakie formalności należy spełnić aby uzyskać pomoc ubezpieczyciela.

Przed zakupem polisy turystycznej, koniecznie zapoznaj się z OWU wybranej oferty ubezpieczeniowej. Pamiętaj, że w momencie ubiegania się o wypłatę świadczenia z tytułu ubezpieczenia turystycznego, dokument OWU będzie podstawą do uzasadnienia i wypłaty świadczenia lub odrzucenia zasadności roszczeń.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments