PZU

Z tego artykułu dowiesz się:

Powszechny Zakład Ubezpieczeń SA w swojej ofercie posiada ubezpieczenia majątkowe oraz osobowe i jest najbardziej rozpoznawalną i zarazem najstarszą firmą ubezpieczeniową działającą na polskim rynku. Spośród wszystkich TU posiada największą liczbę placówek, klientów, agentów, a także wartość obrotów. Porównaj oferty

O firmie

PZU to jedna z największych instytucji finansowych w Polsce. W swojej działalności odnosi się do tradycji i do powstałego w 1803 roku pierwszego towarzystwa ubezpieczeniowego na polskich ziemiach. Obecna firma swoje początki datuje na lata dwudzieste XX wieku, kiedy to utworzona została Polska Dyrekcja Ubezpieczeń Wzajemnych. Oferowała ona pełen pakiet ubezpieczeń, a w późniejszym czasie została przekształcona w Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Firma ubezpieczeniowa z polskimi korzeniami nieustannie podnosi poziom swoich usług, zarówno udoskonalając swoje produkty, jak i poprawiając poziom obsługi klienta. W swojej ofercie posiada ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie oraz pozostałe rodzaje ubezpieczeń osobowych. Może pochwalić się ponad 200 rodzajami polis, tak aby spełnić oczekiwania każdego z klientów.

Grupa PZU swoją działalność rozszerzyła także na zagraniczne rynki Środkowo-Wschodniej Europy i poza Polską działa również na Litwie, Łotwie oraz w Estonii. Ekspansja międzynarodowa PZU jest jednym z kluczowych elementów strategii Grupy. Spółka nie skupia się wyłącznie na rynku ubezpieczeń. Aktywnie działa także z branży otwartych funduszy emerytalnych, funduszy inwestycyjnych oraz programów inwestycyjnych.

Oferta ubezpieczeniowa

PZU SA posiada pełen pakiet ubezpieczeń, oferując między innymi ubezpieczenia na życie, polisy mieszkaniowe, komunikacyjne oraz turystyczne. Dla osób planujących wyjazd za granicę lub podróżujących po Polsce odpowiednim rozwiązaniem będzie polisa turystyczna Wojażer. Produkt zapewnia kompleksową ochronę w sytuacji zachorowania, w przypadku gdy wyrządzisz szkodę innej osobie oraz w wielu innych zdarzeniach, które mogą się nam przytrafić podczas podróży.

Wojażer

Ubezpieczenie turystyczne Wojażer sprawi, że w razie problemów zdrowotnych nie będziemy musieli martwić się o organizację pomocy, ani porycie kosztów. PZU pokryje za nas koszty związane z wizytą u lekarza, badaniami, operacjami i zabiegami, transportem medycznym czy transportem zwłok do Polski. Oprócz ubezpieczenia kosztów leczenia oraz assistance możliwe jest wykupienie ubezpieczeń następstw nieszczęśliwych wypadków, odpowiedzialności cywilnej, bagażu podróżnego oraz wielu rozszerzeń ochrony Assistance. Opcje dodatkowe dedykowane są zarówno osobom mającym zamiar uprawiać sport, podróżujących służbowo oraz tym, którzy na wakacje wybierają się z dziećmi. Ubezpieczenie PZU Wojażer może kosztować już od 5 zł dziennie.

Porównaj oferty