AXA Assitance

Z tego artykułu dowiesz się:

15 października 2020 r. nowym właścicielem AXA w Polsce stała się UNIQA.
Porównaj oferty

UNIQA to wiodąca marka ubezpieczeniowa w Austrii i jedna z największych grup ubezpieczeniowych, działająca w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obsługuje aż 10,5 mln klientów. Dzięki połączeniu firm klienci w Polsce otrzymują pełną paletę produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych czy inwestycyjnych.
Integracja nie nakłada żadnych dodatkowych obowiązków na klientów. Dotychczasowe umowy ubezpieczenia pozostają aktywne i nie wymagają żadnych zmian.

***

AXA Assistance należy do jednej z największych i najstarszych grup na światowym rynku usług finansowych – AXA Group. Zasięgiem działania obejmuje cały świat. Posiada filie w ponad 30 krajach, a w pozostałych sieć ponad 200 korespondentów. W sieci usługodawców medycznych współpracuje obecnie z 35 000 firm z całego świata.

O firmie

AXA Assistance jest marką handlową należącą do Grupy AXA Assistance, którą w Polsce reprezentują Inter Partner Assistance S.A. Oddział w Polsce oraz Inter Partner Assistance Polska S.A.

Jest to najstarsza na świecie grupa świadcząca usługi assistance i działająca niemalże we wszystkich krajach na świecie. W Polsce swoją działalność rozpoczęła w 1994 roku, współpracując z klientami korporacyjnymi i nieustannie poszerzając grono partnerów biznesowych. Wraz z rozwojem firmy utworzono własną sieć medyczną. Od roku 2014 Axa Assistance zajmuje się sprzedażą swoich produktów także klientom indywidualnym.

Centrum Pomocy Axa Assistance dostępne jest 24 godziny na dobę przez cały rok, zapewniając nieprzerwaną ochronę Polakom w kraju i za granicą, a także obcokrajowcom przebywającym w Polsce. Konsultanci porozumiewają się w 14 językach obcych.

Grupa Axa, posiadająca swoją siedzibę w Paryżu, jest drugim największym na świecie ubezpieczycielem. Wchodząca w jej skład Axa Assistance została stworzona, aby pomagać podróżującym i kieruje się misją:

Rozwiązujemy ludzkie problemy, śpiesząc z pomocą w nagłych zdarzeniach i ułatwiając życie na co dzień. Zapewniając więcej niż standard, pomagamy instytucjom zdobywać przewagę rynkową. Przez wiedzę i innowację już dziś tworzymy assistance przyszłości.

Oferta ubezpieczeniowa

Axa Assistance zajmuje się czterema podstawowymi branżami ubezpieczeniowymi, obejmującymi samochód, dom, zdrowie i podróż. W ramach ubezpieczeń turystycznych dostępny jest produkt Daleko od Domu, który można zakupić szybko i bezpiecznie przez internet i znajduje się  w naszej porównywarce.

Daleko od Domu

Ten produkt spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Pozwala na zawarcie polisy w trzech wariantach: Urlopowicz, Podróżnik lub Zdobywca. Ostatni z nich zapewnia ubezpieczenie kosztów leczenia z nielimitowaną sumą ubezpieczenia, niestraszne będą więc podróże do najdroższych rejonów świata. W pakietach Podróżnik i Zdobywca towarzystwo gwarantuje również pomoc w wyniku aktów terroryzmu (na sumy 200 tys. i 600 tys. zł).

W podstawowej wersji polisy Daleko od Domu zawarte jest ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance, pomocy telefonicznej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeżeli zdecydujemy się na bogatszy pakiet, możemy zostać objęci również ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej, bagażu a nawet podróży samolotem (na wypadek opóźnienia bagażu i opóźnienia lub odwołania lotu).

Porównaj oferty