Wyjeżdżam do Wietnamu – jak się przygotować?

Opublikowano: 2015-12-16 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Czas spędzony w Wietnamie z pewnością zapadnie nam w pamięć, choćby ze względu na egzotykę, której nie doświadczymy w Europie. Jest to kraj pełen kontrastów, podzielony na północną i południową część, różniące się kulturowo oraz geograficznie. Wybierając się do Wietnamu z pewnością możemy liczyć na otwartość i gościnność mieszkańców.

Ile zapłacimy za leczenie?

Wietnam jest azjatyckim krajem, w którym z pewnością nie będzie obowiązywać nas EKUZ. Warto przed wyjazdem wykupić odpowiednią polisę turystyczną dopasowaną do naszych potrzeb. Może ona chociażby pokryć koszty leczenia na miejscu, które niestety nie są na zbyt wysokim poziomie. Usługi oraz sprzęt medyczny jest dosyć ograniczony i znacząco odbiega od europejskich standardów. Na bardziej fachową opiekę możemy liczyć jedynie w dużych miastach. W Hanoi oraz Sajgonie otrzymamy odpowiednią, prywatną opiekę, jednak musimy liczyć się z wydatkami. Konsultacja w klinikach to koszt wysokości 50-90 dolarów. Nie jest to mała suma, warto więc przed wyjazdem pomyśleć o dobrym ubezpieczeniu zdrowotnym. Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Pomoc Assistance

Ubezpieczenie Assistance pomoże nam w dodatkowych nieprzewidzianych sytuacjach. Zapewnia całodobową pomoc telefoniczną oraz dostarczenie niezbędnych informacji w kryzysowych sytuacjach. Występuje w wersji podstawowej i rozszerzonej, w zależności od naszych potrzeb. Warto zastanowić się nad tą bogatszą, która może obejmować przykładowo opiekę nad dziećmi, gdy trafimy do szpitala, czy zorganizowanie i pokrycie kosztów ich transportu do Polski. Wielu sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć, warto więc posiadać dodatkowe opcje ubezpieczenia.

Ubezpieczenie NNW

Znajdując się w obcym kraju, o zupełnie innej kulturze posiadamy chęć poznania nowych obyczajów i jesteśmy skłonni podjąć większe ryzyko. Czasem w wyniku braku ostrożności może dojść do nieoczekiwanych wypadków. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków pozwoli na wypłacenie odszkodowania właśnie w takim przypadku. Zakres polisy może obejmować ubezpieczenie na wypadek uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci.

Odpowiedzialność cywilna

Ubezpieczenie OC to kolejny rodzaj ochrony, o którym powinniśmy pomyśleć przed wyjazdem do Wietnamu. Będąc na miejscu możemy być sprawcą zdarzenia, w którym druga osoba poniesie straty. Ubezpieczenie pozwoli pokryć koszty naprawy szkód czy leczenia w sytuacjach, w których zawiniliśmy. Może to być przykładowo uszkodzenie sprzętu fotograficznego czy innych cennych przedmiotów.

 

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć:

  • Zatokę Hạ Long – cud natury nazywany „zatoką zanurzającego się smoka”; zachwycą nas liczne wyspy wyrastające pionowo z dna morza, groty, jaskinie, przepiękne, małe plaże oraz pływające wioski rybaków.
  • Cần Thơ – serce delty Mekongu, powinniśmy odwiedzić zarówno miasto będące ważnym ośrodkiem gospodarczym oraz badawczym, ale także wynająć łódkę i udać się w rejs, aby zaobserwować „życie Wielkiej Rzeki” (np. pływające targi).
  • Hanoi – stolicę Wietnamu, znajdującą się w północnej części kraju, będącą politycznym, kulturalnym i ekonomicznym centrum państwa. Miasto pełne jest uroku oraz cudownych uliczek, zatrzymane w czasach komunizmu.
  • Sajgon (Ho Chi Minh) – największe miasto znajdujące na południu Wietnamu, pełne kolorów oraz egzotyki. Codziennością jest widok mnóstwa osób poruszających się na rowerach, skuterach i motocyklach, a także plątanina przewodów elektrycznych.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments