Ubezpieczenie turystyczne do Japonii – Ile kosztuje i jakie kupić?

Opublikowano: 2016-01-10 (aktualizacja 2022-07-01, godz. 9:05)

Japonia – kraj kwitnącej wiśni, który kusi nas swoim orientalnym klimatem i odmiennością tradycji. Jest to państwo kontrastów – w Tokio dostrzeżemy pęd życia i nowoczesne technologie, w mniejszych miejscowościach pośród chat pokrytych strzechą spotkamy gejsze ubrane w tradycyjne kimona. Japończycy cechują się dbałością o wielopokoleniowe zwyczaje oraz zachowanie etykiety.

Jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem?

Ubezpieczenie turystyczne nie jest wymagane podczas pobytu w Japonii warto jednak się nad nim zastanowić. Koszty życia oraz leczenia są bardzo wysokie. Przykładowo cena wizyty lekarskiej w Tokio może wynosić 8-25 tys. jenów, a doba spędzona w szpitalu wiąże się z kosztami 10-30 tys. JPY. Dla własnego bezpieczeństwa warto wykupić ubezpieczenie zdrowotne. Przed podpisaniem umowy z towarzystwem upewnijmy się czy dane Towarzystwo nie ma limitu na leczenie ambulatoryjne w Japonii. Ubezpieczenie kosztów leczenia może okazać się niezastąpione w sytuacji, gdy będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarskiej. Koszty poniesionych usług medycznych mogą być pokryte przez ubezpieczyciela. Przy wybieraniu polisy zwróćmy uwagę na jego sumę.

Assistance opiera się na całodobowej pomocy informacyjnej oraz organizacyjnej w nagłych przypadkach podczas wyjazdu. W trakcie pobytu możemy znaleźć się w sytuacji, która stworzy nam wiele problemów. Dzięki 24-godzinnej pomocy możemy uzyskać wszelkie potrzebne informacje. Wymagający klienci mogą zakupić Assistance rozszerzony, który przyda się w przypadku konieczności wcześniejszego powrotu do Polski.

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków powinno być dla nas oczywistym wyborem ze względu na sejsmiczne położenie Japonii. Będąc tam możemy trafić na trzęsienie ziemi, porę deszczową, tajfuny, a nawet tsunami. Nie przyzwyczajeni do tego typu zjawisk, możemy niepotrzebnie narazić się na niebezpieczeństwo. W takich sytuacjach nie trudno o wypadek, w którym doznamy poważnych uszkodzeń ciała. Ubezpieczenie NNW wypłaci świadczenie w związku z uszczerbkiem na zdrowiu lub na wypadek śmierci.

Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym dotyczy szkód, które wyrządzimy podczas zagranicznego wyjazdu. Zazwyczaj wypadki, które sami powodujemy nie są zamierzone i najchętniej uniknęlibyśmy ponoszenia za nie odpowiedzialności. Japończycy są narodem, który cechuje uczciwość i sami powinniśmy też właśnie w taki sposób postępować. Za spowodowane straty musimy zapłacić, a pomoże nam w tym ubezpieczenie OC.

źródło: opracowanie własne

Co warto zobaczyć:

  • Tokio – jako stolica Japonii jest ogromnym centrum finansowo-handlowym. Łączy w sobie nowoczesne budynki oraz japońską tradycję. Znajdziemy tam liczne atrakcje: japońska wieża Eiffla, cudowne świątynie oraz uliczki dzielnic przepełnionych ludźmi.
  • Sapporo – miejsce dla fanów zimowych skoków narciarskich. To tutaj odbywają się każdego roku zawody. Okolica słynie z obfitych opadów śniegu oraz przepięknych budowli i rzeźb z lodu, które tworzą artyści z całego świata.
  • Fuji-san – uśpiony wulkan będący charakterystycznym elementem kraju, znajdujący się na wielu obrazach. Jest to najwyższy punkt Japonii wpisany na listę UNESCO. Miejsce religijnego kultu, artystycznych inspiracji oraz obowiązkowy cel turystów. Pamiętajmy, że wspinanie się na szczyt jest możliwe jedynie w lipcu i sierpniu, jednak zdobycie go w czasie wschodu słońca jest niezapomnianym przeżyciem.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments