Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Madagaskar – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-27

Wakacje na Madagaskarze to co najmniej 18 godzin lotu i ponad 8 000 km do przebycia. Warto jednak pokonać tę trasę, bo jej zwieńczeniem będzie wyjątkowa wyspa. Jedyna taka na świecie. Nie jest to wyjazd najtańszy – 7-9 dni dla dwóch osób to koszt ok. 15 tysięcy złotych. Jednak zdecydowanie warto go odbyć, tym bardziej, że przedłużając pobyt dużo bardziej się on opłaca finansowo.

Madagaskar to największa wyspa na Ocenie Indyjskim i miejsce o niespotykanej florze i faunie. Przez wieki ta duża wyspa oderwana od Afryki, nieprzynależąca do Azji, czerpała obficie z obydwu kontynentów. Teoretycznie należy do Afryki, jednak znacznie się od niej różni – oddalona o kilkaset kilometrów ma niepowtarzalną kulturę, tradycję, roślinność i zwierzęta.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Madagaskar – podstawowe informacje

Madagaskar to wyspiarskie państwo położone na wschodnim wybrzeżu Afryki, w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Z powierzchnią 587 040 km² jest 46. co do wielkości państwem na świecieJest to czwarta co do wielkości wyspa na świecie. Stolicą Madagaskaru jest Antananarywa, znana również jako Tana. Jest to największe miasto i ośrodek polityczny, ekonomiczny i kulturalny kraju.

Oficjalnym językiem jest malgaski, który należy do rodziny języków austronezyjskich. Ponadto, część społeczeństwa mówi w języku francuskim, który jest używany w administracji i biznesie. iększość ludzi wyznaje chrześcijaństwo, wierzenia tradycyjne lub połączenie obu religii.

Kiedy najlepiej lecieć na Madagaskar?

Na wyspie występują dwie pory roku: sucha i deszczowa, jednak warunki pogodowe są względnie stałe. Na wschodnim wybrzeżu panuje klimat równikowy wilgotny, a na zachodnim podrównikowy suchy. Pora deszczowa trwa od listopada do marca, z największą kumulacją opadów w styczniu, temperatura w tym czasie to ok. 25-30 stopni. Pora sucha występuje od kwietnia/maja do października, a średnie temperatury to ok. 20 stopni.

Reasumując, pogoda jest sprzyjająca cały rok, a wybór miesiąca jest uzależniony od osobistych preferencji i tego, czy wolimy pewny brak deszczu, ale nieco niższą, wiosenną temperaturę, czy wysoką wilgotność i deszcz, ale za to więcej stopni Celsjusza.

Madagaskar z biurem podróży – ile kosztuje wycieczka?

Podróż na Madagaskar, trwająca nawet 22 godziny z przesiadką, a do tego samodzielna organizacja atrakcji na miejscu może być zbyt wyczerpująca dla części turystów, także dla tych niemówiących w dostatecznym stopniu po angielsku. Stąd liczne oferty biur podróży, które organizują wyjazd na Madagaskar od początku do końca. Wiele z nich to propozycje objazdowe, nawet 16-dniowe, które umożliwiają zobaczenie naprawdę wielu pięknych zakątków tej wyspy.

Wycieczka na Madagaskar z biura podróży to nie jest najtańsza podróż. Koszt wyjazdu dla dwóch osób plasuje się między 15 a 25 tysięcy złotych. Jednak cena zawiera wszystko, co potrzebne do bezpiecznego i ekscytującego urlopu: transfer na lotnisko, opiekę rezydenta, posiłki, organizację wycieczek objazdowych.

Cena dla 2 osób Czas trwania Oferta Biuro podróży
15 800 zł 9 dni 3 posiłki

Wycieczka objazdowa po wyspach katamaranem

Wylot z Warszawy

Itaka
18 300 zł 9 dni 3 posiłki

Wycieczka objazdowa z zakwaterowaniem w hotelu

Itaka
15900 zł 16 dni 2 posiłki: śniadania i obiadokolacje

Wycieczka objazdowa z zakwaterowaniem w hotelu

Rainbow
20 130 zł 15 dni 2 posiłki: śniadania i obiadokolacje

Objazd i wypoczynek

Rainbow
25 000 zł 13 dni 2 posiłki: śniadania i obiadokolacje

Wycieczka objazdowa

Rainbow

Madagaskar na własną rękę – czy samodzielnie zorganizowany wyjazd się opłaca?

Wyjazd na Madagaskar można z powodzeniem zorganizować również na własną rękę. Wymaga to znacznie większego zaangażowania, umiejętności wyszukiwania i rezerwowania lotów i obiektów oraz znajomości języka angielskiego, ale z powodzeniem da się zorganizować podróż bez korzystania z touroperatora.

Poniżej przedstawiamy podstawowe koszty samodzielnego wyjazdu na Madagaskar. W zależności od sposobu spędzania czasu – relaks na plaży czy zwiedzanie i wycieczki – końcowa suma może znacznie się różnić. Chcąc zobaczyć niepowtarzalną faunę i florę wyspy, należy przeznaczyć dodatkową kwotę na wycieczki, dojazd, przewodników, bilety wstępu itp. 

Madagaskar na własną rękę. Przykładowe koszty podróży dla 2 osób w lipcu na 7 dni.

Linia lotnicza Cena biletu Cena noclegu/7 dni Dodatkowe warunki Cena końcowa
Lufthansa
Ethiopian Airlines
12 500 zł

(2 przesiadki)

7500 zł Nosy By

VOI Amarina Resort
All inclusive

Apartament typu superior

Basen

Bezpłatny transfer z lotniska

Przy plaży

Widok na morze/taras

20 000 zł
Lufthansa
Ethiopian Airlines
12 500 zł

(2 przesiadki) –

2000 zł Nosy By

Le Grand Bleu

Bungalow z widokiem na ogród

Śniadania

2 baseny

Prywatna plaża

14 500 zł
Air France 13 000 zł

(2 przesiadki) –

2900 zł Sainte-Marie

Libertalia Hotel

Śniadania i kolacje

Basen

Przy samej plaży

15 900zł

Czy Karta EKUZ wystarczy na Madagaskarze?

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) zapewnia podstawową i niezbędną opiekę medyczną w krajach członkowskich UE i EFTA. Oznacza to, że EKUZ na Madagaskarze nie działa i będzie stanowił żadnej ochrony. A ta, podczas wyjazdów zagranicznych – szczególnie tak dalekich – niezbędna jest w sposób kompleksowy.

Dodatkowo karta EKUZ nie zapewnia wielu istotnych usług takich jak:

 • Transport medyczny do kraju – w przypadku wielu urazów, schorzeń czy po operacji konieczne jest przewiezienie do domu samolotem medycznym wraz z asystą lekarską. EKUZ nie finansuje takich rozwiązań, a poszkodowany musi samodzielnie sfinansować podróż. Zwrot kosztów transportu zapewni wyłącznie ubezpieczenie turystyczne. Oddalony o 8000 km Madagaskar powinien być pod tym względem szczególnie wysoko ubezpieczony – czym dalej od Polski, tym te koszty będą większe.
 • Ubezpieczenie OC – uszkodzenie cudzego mienia lub narażenie na utratę zdrowia to aspekty, które podlegają odpowiedzialności cywilnej turysty i muszą zostać sfinansowane z jego własnej kieszeni, chyba że posiada odpowiednio wysokie ubezpieczenie OC. Większość ubezpieczeń turystycznych posiada pakiet OC i OC sportowe.
 • Ubezpieczenie NNW – pozwala pokryć koszty rehabilitacji oraz zapewnia wypłatę odszkodowania w razie wypadku, w wyniku którego doszło do uszczerbku na zdrowiu.
 • Ratownictwo – niezmiernie ważna usługa za granicą, które niestety EKUZ nie uwzględnia. Turysta koszty akcji ratowniczej pokrywa osobiście, a warto wiedzieć, że są to bardzo duże sumy – sam start helikoptera ratowniczego wyceniany jest na 5 000 euro, a czym bardziej długa i skomplikowana akcja ratownicza, tym koszt rośnie.

Jak widać, nawet gdyby EKUZ był honorowany na Madagaskarze, to nie obejmowałby wiele użytecznych usług, które w dalekiej podróży zagranicznej mogą okazać się niezbędne. Z racji tego, że EKUZ nie obejmuje swoją ochroną wyjazdów zagranicznych na Madagaskar, rozwiązanie może być tylko jedno – zakup ubezpieczenia turystycznego.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Madagaskar?

Skoro już wiadomo, że ubezpieczenie na Madagaskar to niezbędna rzecz, zastanówmy się, czy ubezpieczenie powinno obejmować konkretne sumy i zakresy oraz ile kosztuje ubezpieczenie na Madagaskar?

Poniższego zestawienia w tabeli dokonaliśmy na podstawie kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, który oferuje możliwość szybkiego porównania i zakupy ubezpieczenia turystycznego na wyjazd. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, gdyż cały proces wyboru i zakupu polisy może odbyć się przez internet nawet w dniu wyjazdu. Niepotrzebny jest żaden okres karencji na ubezpieczenie, co docenią szczególnie osoby organizujące spontaniczne wyjazdy lub te, którym umknęło wcześniejsze wykupienie ubezpieczenia na wyjazd.

Koszt ubezpieczenia na Madagaskar to od 5,22 zł do 27,76 zł za jeden dzień ochrony. Rozbieżności są spore z uwagi na odmienny zakres ochrony i sumy gwarantowane. Dlatego nie warto sugerować się wyłącznie ceną, a tym, co polisa zapewnia.

Ubezpieczenie turystyczne na Madagaskar
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
5,22 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ubezpieczenie COVID-19
Generali
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ubezpieczenie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
15,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 25 000 zł OC: 300 000 zł Ubezpieczenie COVID-19 OC Sportowe: 300 000 zł
Ubezpieczenie turystyczne na Madagaskar
AXA
5,22 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Ubezpieczenie COVID-19
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 30 000 zł OC: 50 000 zł Ubezpieczenie COVID-19
Nationale-Nederlanden
15,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
300 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 25 000 zł OC: 300 000 zł Ubezpieczenie COVID-19 OC Sportowe: 300 000 zł

Powyższa tabela pokazuje, że najtańsze ubezpieczenie może być niewystarczające – brak jest OC i OC sportowego, a koszt leczenia to jedyne 200 000 zł (niewiele jak na tak daleką podróż).

Już ubezpieczenie Generali za 15 zł/dzień oferuje znacznie lepsze warunki: KL 800 000 zł, Ratownictwo 800 000 zł, NNW 50 000 zł, OC 300 000 zł.

Korzystając z polisaturystyczna.pl i kalkulatora ubezpieczeń turystycznych, możesz przeanalizować każdą polisę wraz z OWU, co jest bardzo korzystne i wskazane. OWU to dokument, który opisuje pełny zakres ubezpieczenia, wraz ze wszystkimi wyłączeniami oraz rozszerzeniami dającymi jeszcze szerszą ochronę – mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w rankomat.pl

Co warto wiedzieć
 1. Madagaskar to największa wyspa w obrębie kontynentu Afryki i czwarta na świecie. Jest to wyjątkowe miejsce – ponad 90% przyrody to gatunki endemiczne, czyli niewystępujące nigdzie indziej na świecie.
 2. Wyjazd na Madagaskar dla 2 osób na 7-9 dni kosztuje od 15 000 zł.
 3. Na Madagaskarze nie funkcjonuje EKUZ. Turysta zobowiązany jest samodzielnie zadbać o swoją ochronę – wskazany jest zakup ubezpieczenia turystycznego.
 4. Najtańsze ubezpieczenie na Madagaskar kosztuje 5,22 zł za dzień ochrony.
 5. Wybierając ubezpieczenie, należy szczególnie zwrócić uwagę, czy obejmuje transport medyczny do domu – wyspa oddalona jest o 8000 km od Polski, więc koszty w tym zakresie są ogromne.

 

 

Najczęściej zadawane pytania o wyjazd na Madagaskar

 1. Planuję podróż na Madagaskar z biurem podróży. W cenę bardzo wysokiej zresztą wycieczki wliczone jest już ubezpieczenie. Czy jest sens wykupywać osobne?

  Ubezpieczenia oferowane w ramach kosztów wycieczki z biura podróży zazwyczaj obejmują mały zakres ochrony oraz niskie koszty leczenia. Jednym słowem są niewystarczające. Najlepiej zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia (OWU) takiej polisy i przeanalizować, czy sumy gwarantowane poszczególnych składowych są odpowiednio wysokie. Jednak rekomendujemy zakup ubezpieczenia turystycznego, którego zaletą – oprócz pełniejszego wachlarzu ochrony – jest też to, że można je indywidualnie dostosować do swoich potrzeb i wzbogacić o potrzebne rozszerzenia. Koszt tygodniowego ubezpieczenia na Madagaskar ze średniej półki cenowej to ok. 150 zł. Jest to tylko niewielki ułamek całościowej kwoty za wycieczkę, więc tym bardziej oszczędzanie jest bezcelowe.

 2. Podczas urlopu na Madagaskarze miałem wypadek na basenie, którego konsekwencją było uszkodzenie nogi, zabieg w szpitalu i konieczność powrotu transportem medycznym do Polski. Wystawiono mi rachunek na astronomiczną kwotę 200 000 zł, a gdy zgłosiłem się do ubezpieczenia, odmówiono jego pokrycia, bo w chwili wypadku miałem niecałe 0,7 promila we krwi. Czy tak można? Czy to zgodne z prawem?

  Ubezpieczyciel ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania i pokrycia kosztów ubezpieczenia, jeśli ubezpieczony w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Sytuację taką określa OWU, dlatego zawsze rekomendujemy zapoznanie się z tym dokumentem przed wykupieniem polisy i wyjazdem. Gdy na wakacjach zdarza się spożywać alkohol, warto wykupić dodatkowo do ubezpieczenia tzw. klauzulę alkoholową. Zabezpiecza ona w momencie, gdy do zdarzenia dojdzie po spożyciu trunków wyskokowych. Każdy ubezpieczyciel indywidualnie określa, jakie stężenie alkoholu we krwi jest dopuszczalne, aby ubezpieczenie było skuteczne.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

4.5/5 - (20 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments