Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie podróżne Santander – co zawiera i ile kosztuje?

Kamil Sztandera

Zaktualizowano: 2022-06-22

Wybierając się na wakacje, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Obecnie na rynku działa wiele firm, które oferują tego typu produkty. Które z nich są najlepsze? Jak wygląda oferta firmy Santander, ile kosztuje i co zawiera?

Ubezpieczenie „Na podróż” Santander – co zapewnia?

Ubezpieczenia turystyczne oferowane przez poszczególne towarzystwa różnią się od siebie dokładnym zakresem ochrony. Oznacza to, że za taką samą cenę można wykupić polisy o zupełnie innym działaniu. Z tego powodu tak ważne jest dokładne zapoznanie się z warunkami obowiązywania danego ubezpieczenia, zanim zdecydujesz się na jego wykupienie.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

W przypadku firmy Santander standardowa polisa turystyczna jest skierowana tylko do klientów przed 70 rokiem życia. Pozwala ona na zwrócenie kosztów leczenia, bez względu na to, w jakim kierunku podróżujesz. W skład pakietu wchodzi ubezpieczenie NNW, Assistance, OC w życiu prywatnym, a także ochrona bagażu. Klient może samodzielnie zdecydować o tym, jaką formę polisy wybierze – w poszczególnych wersjach różnią się bowiem maksymalne kwoty odszkodowania.

W Santander można również wykupić ubezpieczenie sprzętu sportowego. Jest to polecane rozwiązanie zwłaszcza w przypadku osób, które podróżują za granicę i chcą realizować aktywność fizyczną.

Jakie rozszerzenia zapewnia ubezpieczenie turystyczne w Santander?

Do każdego ubezpieczenia turystycznego można również dokupić dodatki, które pozwalają na rozszerzenie zakresu obowiązywania polisy. W przypadku Santander najczęściej klienci decydują się na następujące produkty:

 • ubezpieczenie podczas nurkowania – to produkt skierowany do osób, które w trakcie wyjazdu chcą nurkować (zazwyczaj w przypadku podstawowych polis nie ma możliwości pokrycia kosztów leczenia po wypadkach w trakcie nurkowania),
 • ochrona w razie ciężkiej pracy fizycznej – to produkt skierowany do osób, które podróżują za granicę w celu podjęcia pracy; jeśli w trakcie działań szczególnie wyczerpujących dla organizmu dojdzie do wypadku, klient może liczyć na wypłacenie odszkodowania,
 • ubezpieczenie w trakcie uprawiania sportów zimowych – w wielu przypadkach konieczne jest wykupienie dodatkowego produktu w sytuacji, gdy planujesz jeździć na nartach lub snowboardzie podczas wakacji; zazwyczaj wypadki w trakcie uprawiania takich sportów nie są brane pod uwagę w przypadku podstawowego pakietu ubezpieczenia,
 • choroby przewlekłe – osoby, które borykają się z chorobami przewlekłymi, powinny za każdym razem wykupić taki produkt; mowa tu także o klientach w podeszłym wieku; jeśli dojdzie do problemów wynikających z takiego schorzenia, standardowa polisa nie pokryje kosztów leczenia.

Ubezpieczenie podróżne Santander a Covid-19 – na co można liczyć?

W ostatnim czasie ubezpieczenia nieco zmieniły swoją formę ze względu na panującą pandemię Covid-19. Ma to znaczenie przede wszystkim w państwach, w których pojawiają się restrykcje związane z tą chorobą. Jeśli w kraju, do którego podróżujesz, zostanie ogłoszony stan wyjątkowy, możesz liczyć na przyznanie odszkodowania. Upewnij się jednak, że wykupiona przez Ciebie polisa zawiera zapisy na temat Covid-19.

Ubezpieczenia podróżne obejmujące wypadki wynikające z pandemii Covid-19 często pozwala również na wypłacenie świadczenia w sytuacji, gdy zachorujesz na terenie innego państwa. Zwykle wiąże się to z koniecznością odbycia hospitalizacji lub kwarantanny przez określony czas. Z tego powodu dobrym pomysłem jest kupowanie produktów, które zapewniają pokrycie kosztów ewentualnego pobytu w odizolowanym miejscu. Często wiąże się to z koniecznością przedłużenia wyjazdu, co skutkuje pojawieniem się dodatkowych kosztów.

Kiedy ubezpieczenie podróżne Santander nie zadziała? Wyłączenia ochrony

W każdej umowie znajduje się lista wyłączeń, czyli sytuacji, w których ubezpieczyciel odmówi wypłacenia odszkodowania. Są to tzw. wyłączenia od odpowiedzialności. W przypadku firmy Santander chodzi o takie przypadki, jak:

 • pokrycie kosztów leczenia poniżej 25 euro,
 • pokrycie kosztów pomocy stomatologicznej powyżej 150 euro,
 • pokrycie kosztów leczenia, które nie były niezbędne w celu ratowania zdrowia i życia,
 • pokrycie kosztów dalszego leczenia w Polsce,
 • pokrycie kosztów związanych z medycznymi przeciwwskazaniami do odbycia podróży (mowa tu  o sytuacji, gdy klient świadomie zdecydował się na wyjazd pomimo ograniczeń i konsultacji z lekarzem),
 • niedbałość podróżującego – chodzi tu o sytuacje, gdy turysta świadomie nie zabezpieczył odpowiednio bagażu lub popełnił inne błędy, w wyniku których doszło do wypadku,
 • pokrycie kosztów leczenia protetycznego i stomatologicznego.

Wyłączenia od odpowiedzialności mogą różnić się w zależności od wykupionej formy polisy. Z tego powodu tak ważne jest dokładne przeczytanie dokumentów przed zdecydowaniem się na wykupienie produktu. Najważniejsze informacje o wyłączeniach znajdują się w OWU, czyli w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jak kupić ubezpieczenie podróżne Santander?

Ubezpieczenie podróżne można obecnie kupić zupełnie bez wychodzenia z domu. Taki produkt jest bowiem dostępny na stronie internetowej banku. To właśnie w tym miejscu należy wypełnić wniosek, wpisując najważniejsze informacje o turyście oraz planowanej podróży. Na tym etapie klient może zdecydować także o produktach dodatkowych, pozwalających na poszerzenie zakresu obowiązywania polisy. Następnie należy opłacić składkę. Oznacza to, że ubezpieczenie turystyczne w Santander można zakupić całkowicie online.

Istnieje również opcja skorzystania z aplikacji mobilnej banku. W jej przypadku cały proces wygląda bardzo podobnie, ale jest to sposób dostosowany do potrzeb użytkowników smartfonów.

Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne Santander?

Koszty ubezpieczenia podróżnego nigdy nie są stałe, bez względu na to, jaka firma oferuje takie produkty. Trzeba bowiem pamiętać, że na dokładną cenę polisy wpływa wiele czynników. Mowa tu m.in. o kierunku, w którym podróżujesz, a także długości wyjazdu czy dokupionych dodatkach. Zazwyczaj jednak koszt wykupienia takiego produktu jest dość niski i wynosi od kilku do maksymalnie kilkudziesięciu złotych za dzień.

Na cenę może wpłynąć również suma gwarantowana, czyli maksymalna wartość odszkodowania wypłacanego w razie wypadku. Czasami istnieje opcja wykupienia rozszerzenia, które pozwala na zwiększenie tej kwoty.

Jak otrzymać pomoc w ramach ubezpieczenia Santander?

Jeśli podczas wyjazdu dojdzie do dowolnego wypadku, ale masz wykupienie ubezpieczenie turystycznego, możesz zgłosić ten fakt firmie. Trzeba jednak pamiętać, że musi być to wydarzenie zawarte w OWU.

Zgłaszanie szkód do towarzystwa ubezpieczeniowego w przypadku zdarzenia podczas podróży jest bardzo łatwe. Można zrobić to przez stronę internetową lub telefon. Poleca się skorzystanie z infolinii, ponieważ w tym miejscu pracownicy mogą poradzić odnośnie kolejnych kroków i odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Trzeba jednak pamiętać, że na zgłoszenie szkody masz określony czas. W przypadku banku Santander jest to aż 7 dni od daty powrotu z wyjazdu.

Jakie zalety ma ubezpieczenie turystyczne od Santandera?

Ubezpieczenie turystyczne jest produktem, który pozwala na uzyskanie wielu korzyści w kryzysowych sytuacjach w trakcie podróży. Do najważniejszych zalet takiej polisy można zaliczyć:

 • uzyskanie odszkodowania za różnego rodzaju zdarzenia losowe, w tym m.in. kradzież bagażu, uszkodzenie ciała czy problemy w trakcie poruszania się pojazdem po obcym państwie,
 • możliwość zakupienia ubezpieczenia turystycznego całkowicie online,
 • pokrycie kosztów leczenia o wartości nawet kilkuset tysięcy złotych,
 • możliwość dokupienia dowolnych dodatków, zgodnych z potrzebami ubezpieczonego i charakteru danego wyjazdu.

Ubezpieczenie turystyczne od Santandera obowiązuje w wielu państwach. Jest to dość szeroki zakres ochrony, który sprawdza się doskonale podczas typowych wyjazdów za granicę.

Jakie wady ma ubezpieczenie podróżne Santander?

Na rynku znaleźć można szeroki wybór ubezpieczeń podróżnych. Każde z nich ma wady i zalety, dlatego tak ważne jest dokładne przeanalizowanie wszystkich czynników. Wśród wad ubezpieczenia od Santander można wyróżnić:

 • brak możliwości wykupienia polisy dla osób powyżej 70 roku życia,
 • ograniczona długość wyjazdów – w tym przypadku jest to od 2 do 29 dni,
 • brak klauzuli alkoholowej,
 • brak możliwości pokrycia kosztów ratownictwa, co ma znaczenie zwłaszcza podczas wyjazdów w góry,
 • możliwość wykupienia rozszerzeń, które obejmują tylko trzy dyscypliny sportu.

Dla niektórych osób cena ubezpieczenia od Santander może być wysoka, jednak warto porównać ją z innymi produktami dostępnymi na rynku. Niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują bowiem produkty znacznie droższe, których koszt może przekraczać 20 zł dziennie. Nie zawsze najtańsza polisa jest najlepsza, choć dla niektórych osób cena takiej ochrony ma ogromne znaczenie. To właśnie dlatego dobrym pomysłem jest obserwowanie rynku i aktualnych promocji.

Czy ubezpieczenie podróżne Santander się opłaca?

Ubezpieczenie turystyczne jest produktem, który pozwala na uchronienie się przed ogromnymi kosztami po wypadku na terenie innego państwa. Trzeba bowiem pamiętać, że w niektórych krajach hospitalizacja czy pomoc specjalistów prywatnych może kosztować nawet więcej niż kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mowa tu przede wszystkim o sytuacji, gdy doszło do poważnego zagrożenia życia czy zdrowia podróżnika. To właśnie dlatego tak ważne jest kupowanie odpowiednich polis, zwłaszcza ze względu na fakt, że jest to dość tania forma ochrony.

Ubezpieczenie podróżne Santander ma zakres obowiązywania dość podobny do wielu produktów dostępnych na rynku. Z tego powodu jest to polisa godna uwagi. Najniższy koszt takiego produktu to zaledwie kilka złotych na dzień. Nawet jeśli wybierasz się na tygodniowy wyjazd, cena wykupienia ubezpieczenia podróżnego nie będzie większa niż 100 zł. Za każdym razem, zanim zdecydujesz się na zakupienie polisy, porównaj co najmniej kilka produktów dostępnych na rynku. W ten sposób sprawdzisz, jak prezentuje się zakres poszczególnych ubezpieczeń w stosunku do ich ceny.

Co warto wiedzieć?
 1. Ubezpieczenie mogą kupić osoby do 70. roku życia.
 2. Ubezpieczenie można kupić na okres od 2 do 29 dni.
 3. Można skorzystać ze zniżek rodzinnych (50% dziecka i 20% dla członka rodziny).
 4. Ubezpieczenie działa na całym świecie z wyłączeniem Polski.
 5. Ubezpieczenie można rozszerzyć m.in. o choroby przewlekłe czy pracę fizyczną za granicą.
Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Kamil Sztandera
Redaktor
Redaktor ds. podróży i ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych. Entuzjasta wycieczek rowerowych. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym. Prywatnie zainteresowany inwestowaniem i pomnażaniem oszczędności.

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments