Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot na Zanzibar? Sprawdź ile się leci na Zanzibar z Polski

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-04-11

Mimo dużej odległości od Europy, Zanzibar cieszy się rosnącą popularnością wśród Polaków jako cel wakacyjny. Jest szczególnie ceniony przez osoby poszukujące egzotycznych widoków i malowniczych plaż. Znajdą tam coś dla siebie również miłośnicy zabytków architektonicznych i pięknej przyrody. Sprawdź, jak długo trwa podróż samolotem na Zanzibar.

Ile trwa lot na Zanzibar z Polski?

Polskę i Zanzibar dzieli prawie 7 tys. km. Podróż na tę afrykańską wyspę samolotem zajmuje co najmniej 10 godzin, jeśli uda Ci się znaleźć bezpośrednie połączenie z Warszawy, Wrocławia czy Katowic. Jeśli musisz skorzystać z usług kilku przewoźników i dokonać przesiadek, podróż może trwać nawet kilkanaście godzin, w zależności od rozkładu i dostępności lotów

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Czas lotu z Polski na Zanzibar

Miejsce wylotuLiczba przesiadekMiejsce przesiadekMiejsce lądowaniaCzas lotu
Warszawa0-Zanzibar10 h 30 min
Katowice2Frankfurt (Niemcy), Mombasa-Moi (Kenia)Zanzibar15 h 20 min
Warszawa1Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)Zanzibar16 h 05 min

Podróż samolotem na Zanzibar przeważnie zajmuje kilkanaście godzin, a czas ten może się dodatkowo wydłużać z powodu różnych czynników. Częstą przyczyną opóźnień są rozmaite problemy techniczne, kłopoty z odprawą czy niesprzyjające warunki pogodowe.

Ile kosztuje lot na Zanzibar?

Ceny biletów na Zanzibar są dość wysokie. Jednak ich ostateczny koszt zależy w głównej mierze od rodzaju połączenia, sezonu przelotu oraz miejsca rozpoczęcia podróży. Poniżej znajduje się kilka przykładowych stawek za podróż samolotem na tę rajską wyspę.

Miejsce wylotuSezonLiczba przesiadekCena biletów
Katowicekwiecień 202423161 zł
Warszawamarzec 202404455 zł
Warszawaczerwiec 202413208 zł
Warszawalipiec 202424626 zł

Gdzie leży Zanzibar?

Zanzibar to archipelag składający się z dwóch dużych wysp, Unguja i Pemba, oraz kilkunastu mniejszych wysepek, położonych na Oceanie Indyjskim u wschodnich wybrzeży Afryki. Jako autonomiczny region administracyjnie należy do Tanzanii i zajmuje łącznie 2643 km², co stanowi obszar ponad pięciokrotnie większy od Warszawy. Największa z wysp ma 1464 km², a druga, nieco mniejsza i położona 50 km dalej, około 985 km².

Z czego słynie Zanzibar?

Zanzibar oferuje atrakcje dla każdego turysty. Amatorzy kąpieli słonecznych mogą cieszyć się kilometrami piaszczystych plaż, porośniętych palmami kokosowymi i otoczonych lasem tropikalnym. Miłośnicy zwiedzania docenią zanzibarskie zabytki, w tym wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowe miasto Stone Town, gdzie urodził się lider zespołu Queen, Freddie Mercury.

Unikalna przyroda

Wyspa Zanzibar przyciąga turystów z całego świata dzięki unikalnej faunie i florze. Menai Bay oferuje możliwość spotkania wyskakujących z wody delfinów. Park Narodowy Jozani Chwaka Bay, jedyny na wyspie, cieszy się popularnością dzięki niewielkim małpkom z gatunku gereżanka trójbarwna. Warte odwiedzenia są również Prison Island, dom największych żółwi lądowych na świecie, oraz Rezerwat Lasu Ngezi, zamieszkiwany przez rudawkę pembańską.

Malownicze plaże

Zanzibar słynie z malowniczych, piaszczystych plaż, przyciągających turystów nawet poza sezonem. Do najpiękniejszych należy plaża Paje, popularna wśród surferów, oraz Pingwe, zachwycająca błękitną i przejrzystą wodą. Urocza plaża Didimizi, zlokalizowana w południowo-wschodniej części Zanzibaru, oferuje spokojny odpoczynek w towarzystwie uroczych krabów.

Na co uważać na Zanzibarze?

Na turystów podróżujących po Zanzibarze czyha wiele niebezpieczeństw, zwłaszcza związanych z tamtejszą trudną sytuacją sanitarno-epidemiologiczną. Przyjezdnym z Europy zagrażają liczne choroby tropikalne, m.in. żółta febra, zika, denga czy malaria. Często nieuodpornionym cudzoziemcom przydarzają się rozmaite schorzenia układu pokarmowego wywołane infekcjami, np. WZW A, salmonelloza czy czerwonka bakteryjna. Najlepszym sposobem na zmniejszenie ryzyko wystąpienia problemów trawiennych jest dbałość o higieną i częste mycie rąk. Ponadto podczas pobytu na Zanzibarze zaleca się używać wyłącznie wody przegotowanej lub butelkowanej, również w czasie mycia zębów. W ramach profilaktyki trzeba też dokładnie myć warzywa i owoce przed ich spożyciem oraz nie korzystać z ofert ulicznych sprzedawców.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega również przed zamieszkami, do których w ostatnim czasie często dochodzi w Tanzanii, również na Zanzibarze. Duże zagrożenie stanowią też ataki terrorystyczne oraz kradzieże i wymuszenia.

MSZ rekomenduje unikanie dużych skupisk ludzi oraz zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach popularnych turystycznie. Ponadto zaleca, aby na czas zwiedzania nie zabierać ze sobą cennych przedmiotów i dużej ilości gotówki.

Czy trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Publiczna służba zdrowia na Zanzibarze w znacznym stopniu odbiega standardem od tej, z którą ma się do czynienia na co dzień w Europie. Głównym problemem, nie tylko tej wyspy, ale również całej Tanzanii i wielu innych krajów afrykańskich, jest mała liczba lekarzy oraz niska dostępność specjalistycznego sprzętu lekarskiego. Lepszą opiekę medyczną niż placówki publiczne na Zanzibarze, oferują szpitale misyjne i prywatne oraz te zlokalizowane na terenie Kenii czy RPA.

W razie problemów zdrowotnych podczas pobytu na Zanzibarze często niezbędne okazują się wizyta w płatnych ośrodkach, a także, przy poważnych schorzeniach i urazach, w lepiej wyposażonych szpitalach oddalonych o setki kilometrów. Aby pokryć koszt leczenia prywatnego i transportu medycznego, potrzebna jest odpowiednia polisa. W przeciwnym razie wszelkie wydatki na pomoc medyczną pacjent musi pokryć z własnej kieszeni.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na Zanzibar?

Zakup ubezpieczenia turystycznego do Tanzanii stanowi niewielki ułamek wszystkich kosztów ponoszonych w związku z wyjazdem na urlop. Znacznie więcej niż za polisę zapłacisz m.in. za nocleg czy bilety lotnicze. Dlatego nie rezygnuj z wykupienia ubezpieczenia ze względów ekonomicznych. Ceny zaczynają się już od 4,60 zł za dzień ochrony.

Przykładowe oferty ubezpieczenia do Tanzanii dla zdrowej 27-letniej kobiety
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
mtu24.pl
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
4,60 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: OC NNW ubezpieczenie dla aktywnych zdarzenia pod wpływem alkoholu transport medyczny do Polski transport zwłok
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
6,30 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: transport medyczny do Polski i transport zwłok NNW ubezpieczenie dla aktywnych zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
11,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19
Przykładowe oferty ubezpieczenia do Tanzanii dla zdrowej 27-letniej kobiety
mtu24.pl
4,60 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: OC NNW ubezpieczenie dla aktywnych zdarzenia pod wpływem alkoholu transport medyczny do Polski transport zwłok
AXA
6,30 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: transport medyczny do Polski i transport zwłok NNW ubezpieczenie dla aktywnych zdarzenia pod wpływem alkoholu
Generali
11,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
500 000 zł
Ratownictwo
500 000 zł
Bagaż
1 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19

Powyższe przykłady obrazują, jak niewiele kosztuje ubezpieczenie podróżne na wyjazd na Zanzibar. Aby uniknąć problemów z opłaceniem usług medycznych, warto przed podróżą zaopatrzyć się w odpowiednią polisę. Pozwoli to spędzić urlop na tej malowniczej wyspie bez stresu o problemy zdrowotne i związane z tym koszty.

Podsumowanie
 • Zanzibar to autonomiczny region należący do Tanzanii składający się z archipelagu wysp na Oceanie Indyjskim.
 • Zanzibar przyciąga turystów z całego świata unikalną przyrodą, ciekawymi zabytkami architektonicznymi i przepięknymi plażami.
 • Bezpośredni lot na Zanzibar trwa co najmniej 10 godzin.
 • Przelot na Zanzibar uwzględniający kilka przesiadek może zająć nawet do 20 godzin.
 • Ceny biletów na Zanzibar zaczynają się już od 3161 zł (w obie strony).
 • Na Zanzibarze łatwo o infekcje pokarmowe, dlatego należy pić wyłącznie wodę butelkowaną.
 • Turyści przebywający na Zanzibarze muszą korzystać z płatnej opieki medycznej, dlatego przed wyjazdem zaleca się wykupienie ubezpieczenia turystycznego.
 • Cena za 1 dzień ochrony ubezpieczeniowej na Zanzibarze zaczyna się już od 4,60 zł.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje 7-dniowy pobyt na Zanzibarze?

  Koszt tygodniowego pobytu na Zanzibarze zależy od wielu czynników. Wpływ na cenę takiego egzotycznego urlopu mają m.in. standard obiektu noclegowego, rodzaj wyżywienia i data wyjazdu. Wycieczki typu last minute z biurem podróży zaczynają się już od 4 200 zł. Za 7-dniowy urlop na Zanzibarze wykupiony z wyprzedzeniem trzeba jednak zapłacić co najmniej 5 500 zł

 2. W jakim miesiącu najlepiej lecieć na Zanzibar?

  Z uwagi na tropikalny klimat sezon na Zanzibarze trwa cały rok. Najwięcej turystów przybywa tam w okresie od czerwca do września. Jeśli zależy Ci na spędzeniu urlopu w spokojnych warunkach, zaplanuj wyjazd poza porą wakacyjną.

 3. W jakim języku mówi się w Zanzibarze?

  Językami urzędowymi na Zanzibarze są angielski i suahili

 4. Czy potrzebna jest wiza do Zanzibaru?

  Turyści z Polski muszą mieć wizę, aby przebywać na obszarze Tanzanii. Można ją uzyskać na przejściu granicznym na lotnisku na Zanzibarze, a także przez internet.

 5. Jakie szczepienia przed wyjazdem na Zanzibar?

  Przed wyjazdem do Tanzanii warto wykonać szczepionki na WZW A i dur brzuszny oraz tężec, błonicę i krztusiec.

 6. Czy na Zanzibar można lecieć bezpośrednio z Polski?

  Sezonowo pojawiają się loty bezpośrednie na Zanzibar. Przeważnie są to jednak loty czarterowe.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments