Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka? Sprawdź ile się leci na Wyspy Zielonego Przylądka

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-04-17

Chcesz wyjechać na wakacje poza Europę, do miejsca z pięknymi plażami, na których można odpocząć lub korzystać windsurfingu i kitesurfingu? Republika Zielonego Przylądka to Twój wymarzony cel podróży. Chcesz wiedzieć, ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka? Skąd najlepiej lecieć? Czytaj dalej, a poznasz odpowiedzi na te i inne pytania o urlop w tym malowniczym raju.

Lot na Wysypy Zielonego Przylądka – długo czy krótko?

Długość lotu na Wyspy Zielonego Przylądka to pojęcie względne. Miłośnicy długich podróży twierdzą, że to pestka i podróż mija bardzo szybko. Ci, którzy nie lubią latać samolotem, muszą jednak liczyć się z tym, że spędzą w nim trochę czasu.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Średni czas lotu na Wyspy Zielonego Przylądka jest znacznie dłuższy niż w jakiekolwiek inne miejsce w południowej części Europy. Jednak z pewnością jest krótszy niż na przykład podróż do egzotycznej Azji lub obu Ameryk. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile trwa lot z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka, warto sprawdzić bezpośrednio oferty linii lotniczych lub skorzystać z wyszukiwarek lotów. Wtedy uzyskasz dokładne dane o możliwych połączeniach i możesz wybierać spośród najkrócej trwających podróży. Jeżeli preferujesz przesiadki i cenny jest dla Ciebie czas spędzony na odpoczynku między kolejnymi lotami, możesz skorzystać właśnie z takiej opcji dotarcia na Wyspy Zielonego Przylądka.

Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka z Polski?

Lot Polska – Wyspy Zielonego Przylądka może trwać kilka lub nawet kilkanaście godzin. Wszystko zależy od kilku czynników. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę:

 • miejsce startu – w Polsce jest kilka lotnisk, z których można odlecieć na Wysypy Zielonego Przylądka
 • miejsce docelowe – archipelag kilkunastu wysp i wysepek ma główne, duże lotniska oraz mniejsze, na których lądują samoloty z turystami;
 • rodzaj lotu: rejsy liniowe z przesiadkami lub rejsy czarterowe bezpośrednie;
 • sytuacje losowe: na przykład opóźnienia lotu związane z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi;
 • czas poświęcony na przesiadki i dojazdy na lotniska.

Skąd z Polski lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka?

Miejsce startu najczęściej jest powiązane z rodzajem lotu. Jeśli jest to linia rejsowa, to najlepiej wystartować z Lotniska Chopina w Warszawie. Rejsy czarterowe mogą być organizowane również z innych dużych lotnisk w Polsce. Może to być na przykład Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice, Port Lotniczy Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego lub Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika.

Gdzie można wylądować na Wyspach Zielonego Przylądka?

Istnieje kilka mniejszych lub większych lotnisk w Republice Zielonego Przylądka. Główne miejsca, gdzie lądują samoloty z polskimi turystami to:

 • Międzynarodowy Port Lotniczy im. Amílcara Cabrala (SID) niedaleko miejscowości Espargos na wyspie Sal;
 • Port lotniczy Sao Pedro (VXE) na wyspie Sao Vicente;
 • Port lotniczy Rabil (BVC) na wyspie Boa Vista.

Ile trwa lot na Wyspy Zielonego Przylądka samolotem rejsowym?

Niestety, ale żadne rejsowe linie lotnicze nie dysponują ofertą bezpośrednich lotów z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka. Trzeba się nastawić na co najmniej jedną przesiadkę. To znacznie wydłuża czas lotu, nawet o 2-3 godziny. Niemniej warto poszukać najszybszych połączeń, by lot Polska – Wyspy Zielonego Przylądka trwał możliwie jak najkrócej.

Na przykład dość szybko można dostać się do tego malowniczego raju z Warszawy z przesiadką w Lizbonie. Wtedy na lot trzeba poświęcić od 8 do 9 godzin. Podobny czas podróży zajmuje lot ze stolicy Polski z przesiadką w Genewie. Natomiast wylot samolotem z innego miasta w Polsce i inne miejsce przesiadki mogą skutkować spędzeniem w podróży nawet kilkunastu godzin (powyżej 12 godzin).

Zastanawiasz się, czy można dolecieć na Wyspy Zielonego Przylądka w jeden dzień? Tak, bo jak widzisz, podróż nie zajmuje więcej niż kilkanaście godzin, więc można tam dolecieć w mniej niż dobę.

Ile leci się z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka z biurem podróży?

Alternatywą dla lotów rejsowych są te organizowane przez biura podróży, czyli tzw. czartery. Jest to bardzo popularna propozycja transportu zwłaszcza w sezonie urlopowym. Większość popularnych organizatorów egzotycznych wczasów oferuje również wakacje marzeń na Wyspach Zielonego Przylądka. Wtedy podróż odbywa się lotem czarterowym. Zastanawiasz się, czy trwa tak długo jak lot rejsowy? Otóż dobra wiadomość jest taka, że nie! W przypadku czarteru pokonywana jest odległość w linii prostej, czyli około 5500 kilometrów. Czas takiego lotu z Polski na Wysypy Zielonego Przylądka to mniej więcej 7 godzin.

Jak szybko leci samolot na Wyspy Zielonego Przylądka?

Pewnie Twoją ciekawość budzi prędkość lotu na Wyspy Zielonego Przylądka. Skoro do pokonania jest co najmniej 5500 kilometrów w kilka godzin, to nie może odbywać się powoli. I rzeczywiście wolno nie jest. Samoloty rejsowe i czarterowe, które mają do pokonania tak dalekie dystanse, zostały przystosowane do poruszania się w dosyć dużych prędkościach. Najczęściej jest to 850 km na godzinę. Oczywiście wiele zależy od warunków atmosferycznych, bo przy złej pogodzie pilot musi zdecydować o obniżeniu prędkości i dostosowaniu jej do zaistniałej sytuacji w powietrzu.

Jak wysoko leci samolot na Wyspy Zielonego Przylądka?

Czy wysokość lotu jest równie zawrotna jak jego prędkość? Na pewno trzeba być przygotowanym na podróż nawet nie w chmurach, a nad nimi i na prawdziwe emocje podczas wyglądania przez okno. Samolot, który leci na Wyspy Zielonego Przylądka, zwykle porusza się na pułapie 10 000 metrów.

Samolot lecący na tle nieba

Czy można lecieć samolotem na Wysypy Zielonego Przylądka bez paszportu?

Dokument, który upoważnia do wjazdu na teren Republiki Zielonego Przylądka to paszport, który musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty rozpoczęcia podróży.

Czy wymagana jest wiza na lot na Wyspy Zielonego Przylądka?

Wiza do Republiki Zielonego Przylądka dla osób, które podróżują na okres do 30 dni, nie jest wymagana. Jednak konieczna jest wstępna rejestracja na platformie www.ease.gov.cv, 5 dni przed podróżą na Wyspy Zielonego Przylądka i uiszczenie podatku lotniskowego (Airport Security Tax). Rejestracji wjazdowej może dokonać pasażer lub organizator wycieczki (biuro podróży). Każdy, kto sam kupuje bilet lotniczy i podróżuje samodzielnie też musi się zarejestrować. Jest to obowiązkowe. Rejestracji można dokonać na lotnisku na Wyspach Zielonego Przylądka, ale radzimy zrobić to online. Cena jest identyczna, wynosi ok. 31 EUR, a po przylocie może być długa kolejka do punktu rejestracji i poboru opłat.

Kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Zielonego Przylądka?

Wyspy Zielonego Przylądka można zwiedzać przez cały rok. Umiarkowane temperatury powietrza i wody morskiej w połączeniu z niską wilgotnością zachęcają do kąpieli zarówno zimą, jak i latem. Od czerwca do listopada temperatury są wysokie, zarówno w dzień, jak i w nocy. Średnia maksymalna temperatura wynosi 28°C, w nocy spada do 24°C. W miesiącach zimowych, od grudnia do marca, średnia maksymalna temperatura wynosi około 25°C, a minimalna wynosi około 20°C.

Warto pamiętać, że na Wyspach Zielonego Przylądka panuje wysoki sezon, który rozpoczyna się w czerwcu i kończy w październiku. W tym okresie pakiety wakacyjne w biurach podróży charakteryzują się zazwyczaj wyższymi cenami niż te dostępne w pozostałych miesiącach roku.

Ważne jest jednak, żeby po wyspach podróżować z kompleksowym ubezpieczeniem podróżnym, które jest respektowane w Republice Zielonego Przylądka. Najlepiej, by był to pakiet obejmujący NNW, koszty hospitalizacji i ewentualny transport medyczny do kraju. Wtedy podróż będzie nie tylko piękna, ale i bardziej komfortowa pod względem poczucia bezpieczeństwa.

Podsumowanie
 1. Na Wyspy Zielonego Przylądka z Polski można dostać się liniami rejsowymi lub czarterowymi (wyjazd organizowany przez biuro podróży).
 2. Czas lotu na Wyspy Zielonego Przylądka jest uzależniony od ilości przesiadek. Jeżeli lot jest bezpośredni, trwa najczęściej 7 godzin. Lot z jedną przesiadką zajmuje około 9 godzin.
 3. Lotem rejsowym z Polski najlepiej wylecieć z Warszawy i przesiąść się w Lizbonie lub Genewie.
 4. Loty czarterowe na Wysypy Zielonego Przylądka mogą odbywać się z największych lotnisk w Polsce m.in. z Warszawy, Katowic, Poznania i Krakowa.
 5. Wjazd na teren Republiki Zielonego Przylądka jest możliwy tylko z ważnym co najmniej 6 miesięcy paszportem oraz po rejestracji i uiszczeniu podatku lotniskowego.
 6. Temperatura i klimat Wysp Zielonego Przylądka zachęcają do odwiedzania archipelagu przez cały rok.
 7. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca zakup kompleksowego ubezpieczenia turystycznego dla udających się w podróż do Republiki Zielonego Przylądka.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Które linie lotnicze mają loty bezpośrednie z Polski na Wyspy Zielonego Przylądka?

  Bezpośrednie loty z Polski na Wyspy Zielonego przylądka organizują tylko linie lotnicze świadczące usługi czarterowe. Są to Smartwings Poland oraz Enter Air.

 2. Na które lotnisko na Wyspach Zielonego Przylądka lot jest najtańszy?

  Najtańsze loty na Wysypy Zielonego Przylądka docierają do Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Amílcara Cabrala (SID) na wyspie Sal

 3. . Co wolno zabrać do samolotu na Wysypy Zielonego Przylądka?

  Zanim zaczniesz pakowanie, zapoznaj się z listą zakazanych rzeczy stworzoną przez wybraną linię lotniczą. Jednak są też artykuły, których bezwzględnie nie można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Co więcej, nie można ich mieć ani w bagażu podręcznym, ani w rejestrowanym. Należą do nich m.in. • artykuły ogólnie uważane za niebezpieczne, w tym środki łatwopalne, chemiczne, wybuchowe; • broń, także ta w formie zabawki; • materiały stałe i ciekłe, w tym gaz do zapalniczek, spirytus, aerozole z palną zawartością; • substancje powodujące korozję; • inne przedmioty niebezpieczne na przykład o silnym polu magnetycznym; • broń biała i jej imitacje; • ostre i tępe narzędzia; • narkotyki. Warto pamiętać, że do Republiki Zielonego Przylądka nie wolno zabierać również produktów mlecznych i wyrobów mięsnych własnej produkcji.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments