Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot na Seszele? Sprawdź ile się leci na Seszele

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-04-17

Nieziemskie piękno Seszeli od dawna przyciąga ciekawskich podróżników. To miejsce ma reputację uosobienia egzotyki i elitarności. Są tam chronione rezerwaty przyrody, obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz oszałamiająca i różnorodna przyroda. Osoby, które planują tam pobyt, muszą przygotować się na długą podróż. Ile trwa lot na Seszele? Szczegółowo wyjaśniamy!

Jak lecieć na Seszele?

Seszele położone są na kontynencie afrykańskim, a dokładniej na wschodnim wybrzeżu Afryki. Znajdują się w odległości około 1600 kilometrów od wybrzeży takich krajów jak Somalia, Kenia i Tanzania. Archipelag składający się ze 115 wysp położony jest na Oceanie Indyjskim, tuż nad wyspą Madagaskar. Dotarcie tam nie jest ani łatwe, ani bardzo szybkie. Dolecenie na jedno z głównych lotnisk to dopiero początek. Po przybyciu na Seszele, aby przemieszczać się pomiędzy ekskluzywnymi wyspami, trzeba skorzystać z transferu łodzią, promem lub lokalną linią lotniczą, w zależności od położenia miejsca docelowego.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Czy jest lot bezpośredni na Seszele?

Niestety, ale nie ma bezpośrednich lotów na Seszele z żadnego polskiego miasta. Są to samoloty rejsowe i większość lotów zakłada co najmniej jedną przesiadkę. Najczęściej odbywa się ona we Frankfurcie, w Londynie, w Paryżu, w Stambule, Doha, Dubaju lub Abu Zabi. Organizowane wyjazdy przez biura podróży również zakładają przesiadkę podczas lotu na rajskie Seszele.

Skąd lecieć na Seszele z Polski?

Organizacja lotu na Seszele powinna obejmować dobry wybór miejsca wylotu oraz przylotu. Trzeba się liczyć z przesiadkami, więc najlepiej zdecydować się na wylot z Lotniska Chopina w Warszawie. Tam można znaleźć najwięcej dogodnych połączeń. Czasami można też trafić na tani lot z Krakowa, ale wtedy często podróż trwa nawet o dwie godziny dłużej. Na Seszelach samoloty lądują najczęściej na lotnisku Mahe Island (SEZ) lub Praslin Island (PRI).

Ile trwa lot na Seszele?

Wiadomo, że nie ma bezpośrednich lotów Warszawa-Seszele. W związku z tym często pojawia się pytanie, jak długo leci się na Seszele? Otóż najszybszy lot z lotniska w Warszawie zajmuje 12 godzin 45 minut i uwzględnia jedną przesiadkę. Większość lotów rejsowych trwa około 14 godzin. Jednak, jeśli przesiadek będzie więcej, na przykład dwie lub trzy, wówczas czas podróży może trwać nawet do 22 godziny lub dłużej.

Jak szybko latają samoloty na Seszele?

Zainteresowani podróżą na Seszele często pytają nie tylko o czas trwania lotu, ale także o prędkość, z jaką leci samolot. Odległość między Polską a Seszelami wynosi około 10 000 km. Trzeba więc dużej szybkości, by pokonać w kilkanaście godzin taki dystans. Samoloty przeznaczane na tak odległe trasy są przystosowane do lotów o prędkości około 850 kilometrów na godzinę. Oczywiście pilot jest zobowiązany dostosować ją do warunków pogodowych i kierunku wiatru, więc może się zdarzyć, że samolot będzie leciał wolniej.

Na jakiej wysokości latają samoloty na Seszele?

Lot na Seszele z pewnością spodoba się miłośnikom podróży w przestworzach. Samolot leci ponad chmurami na wysokości 10 000-13 000 metrów, co pozwala w większości przypadków uniknąć turbulencji. Oczywiście wiele zależy od warunków pogodowych, ale najczęściej lot odbywa się właśnie na takich wysokościach. Ma to związek nie tylko z bezpieczeństwem, ale i z efektywnością spalania paliwa.

Jakimi liniami lotniczymi można polecieć na Seszele?

Najpopularniejsi i zarazem najtańsi przewoźnicy, którzy obsługują trasę Warszawa-Seszele, to:

 • SWISS,
 • Air France,
 • Austrian Airlines,
 • KLM.

Na Seszele z Polski latają również samoloty linii Qatar Airways oraz Turkish Airlines. Bardzo szybko rozwijają się również narodowe linie lotnicze z Seszeli. Operator Air Seychelles obsługuje m.in. loty z Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Singapuru i Republiki Południowej Afryki. Od stycznia 2022 roku seszelski przewoźnik miał organizować także bezpośrednie loty z Polski na Seszele, ale ostatecznie do tego nie doszło i nadal trzeba podróżować z przesiadką.

Kiedy najlepiej lecieć na Seszele?

Seszele są miejscem, w którym przez cały rok jest ciepło. Jednak trzeba mieć świadomość, że istnieją zmienne warunki pogodowe, które należy wziąć pod uwagę przy rezerwacji podróży. Na początek warto unikać okresu od stycznia do lutego, ponieważ te letnie miesiące zbiegają się z porą monsunową na archipelagu. To sprawia, że prawdopodobieństwo wystąpienia dni deszczowych jest tam znacznie wyższe niż zwykle.

Z drugiej strony przez większą część roku Seszele nawiedzane są przez zjawisko zwane pasatami. Wtedy jest nieco (lub znacznie) wietrzniej niż zwykle, ale może również dochodzić do tworzenia się dużych kęp glonów w pobliżu plaż i znacznie silniejszego prądu w wodzie. W tym przypadku trzeba wziąć pod uwagę kierunki wiatru. Na przykład od maja do sierpnia wieją wiatry z południowego wschodu, dlatego warto wybierać plaże na zachodnim wybrzeżu wysp. Natomiast w okresie od listopada do grudnia wieją z północnego zachodu, dlatego warto planować swój pobyt na wschodnim wybrzeżu.

Jeśli naprawdę zależy Ci na niemalże idealnym pobycie ze sprzyjającą aurą, to najlepszy czas na wizytę na Seszelach przypada na okres od marca do kwietnia oraz od września do października. Wtedy pogoda jest dość stabilna, a pasaty już nie przeszkadzają w odpoczynku. W przypadku wiosennego pobytu jest to również bardzo dobry moment na obserwację narodzin lokalnych gatunków żółwi i ich legendarnego wyścigu w kierunku wód Oceanu Indyjskiego.

Z jakimi dokumentami można lecieć na Seszele?

Seszele znajdują się poza Europą i nie mają żadnej umowy z Unią Europejską, która pozwalałaby na wjazd na podstawie innego dokumentu tożsamości niż paszport. Dlatego podczas wizyty na Seszelach jest on absolutnie obowiązkowy i – co więcej – musi być ważny przez minimum 6 miesięcy. Do wyjazdu nie jest potrzebna wiza.

Po wylądowaniu na granicy otrzymuje się bezpłatne zezwolenie turystyczne (visitor’s permit), które pozwala każdemu odwiedzającemu przebywać w kraju przez maksymalnie 90 kolejnych dni. Aby pozwolenie zostało wydane, trzeba mieć potwierdzenie rezerwacji noclegu, środków na pobyt oraz dowód potwierdzający wyjazd z archipelagu (np. rezerwację lotu powrotnego).

Czy warto kupić ubezpieczenie podróżne przed wylotem na Seszele?

Biorąc pod uwagę, że Seszele to archipelag i że często plan podróży obejmuje wizyty na co najmniej trzech różnych wyspach, część pobytu będzie oczywiście poświęcona przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Największe wyspy, czyli Mahe, Praslin i La Digue oferują w razie potrzeby możliwość bezproblemowego skorzystania z opieki medycznej. Jednak na dalej położonych wyspach archipelagu dostęp do usług lekarskich może być ograniczony.

Bez względu na rodzaj wypoczynku, trzeba mieć na uwadze, że jest to obce, egzotyczne i daleko położone miejsce. Warto wykupić ubezpieczenie turystyczne, które obejmie także opiekę zdrowotną. Poza tym taka polisa daje zabezpieczenie na wypadek zaginięcia bagażu lub innych nieprzewidzianych i nieprzyjemnych sytuacji. Lepiej ją kupić przed wylotem dla własnego bezpieczeństwa i spokoju

Podsumowanie
 1. Lot na Seszele trwa średnio 14 godzin, chociaż można znaleźć krótsze lub dłuższe propozycje. Wszystko zależy od miejsca przesiadki.
 2. Większość lotów z Polski odbywa się z Lotniska Chopina w Warszawie.
 3. Samoloty na Seszele latają na wysokości od 10 000 do 13 000 metrów z prędkością około 850 km na godzinę.
 4. Najlepszy czas na wyjazd na Seszele to okresy stabilnej pogody, czyli od marca do kwietnia oraz od września do października.
 5. Na Seszele nie jest wymagana wiza, ale trzeba mieć paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski.
 6. Podczas kontroli paszportowej po przylocie podróżni otrzymują bezpłatne zezwolenie turystyczne na wjazd i pobyt nieprzekraczający 90 dni.
 7. Na czas podróży i urlopu na Seszelach warto mieć wykupioną polisę turystyczną.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje transport lotniczy między wyspami Mahe i Praslin?

  Ci, którym po przybyciu na Seszele nie znudziło się latanie, mogą pokonać lokalnym samolotem odległość pomiędzy głównymi wyspami Mahe i Praslin. To trwające zaledwie 20 minut połączenie zapewnia Air Seychelles, a ceny biletów dla turystów zaczynają się od 75 euro.

 2. Czy Seszele są bezpiecznym miejscem?

  Ogólnie Seszele to bardzo bezpieczny kraj. Jednak ważne jest, aby zawsze zachować ostrożność i nie zostawiać kosztowności bez opieki, na przykład na plaży, w restauracji, przy basenie. Liczba przestępstw jest tam niewielka, ale mimo to lepiej nie nosić przy sobie dużej ilości pieniędzy, kosztownej biżuterii lub ważnych dokumentów. Warto też ostrożnie podchodzić do pozostawiania na plaży drogiej elektroniki. Podczas samotnych podróży lepiej unikać spacerów nocą po odizolowanych miejscach. Zawsze też warto poinformować obsługę hotelu o celu, do którego planujesz się udać.

 3. Seszele a bagaż: czego nie wolno wwozić i wywozić?

  Warto pamiętać, że bardzo surowe są kary nakładane za posiadanie i używanie narkotyków. Na teren Seszeli nie wolno wwozić broni oraz sprzętu łowieckiego. Nie można też zabierać z Polski ani z innego kraju warzyw i owoców. Natomiast zabronione jest wywożenie chronionych gatunków roślin i zwierząt oraz wykonanych z nich „pamiątek”. Lepiej pokusić się o coś, co można legalnie zabrać ze sobą do Polski, czyli wyroby rękodzielnicze, tkaniny, przyprawy, łupiny kokosa Coco de Mer oraz piękną biżuterię.

 4. Na jak długo polecieć na Seszele?

  Na prawdziwy wypoczynek w raju, gdzie można po pierwsze coś zobaczyć, a po drugie odpocząć, warto przeznaczyć co najmniej dziesięć dni. Pobyt na Seszelach najlepiej zacząć od stolicy, Victorii na wyspie Mahe. Po trzech pełnych dniach pobytu warto wybrać się na przyjemną wycieczkę po Praslin, gdzie można spędzić kolejne pięć dni w niesamowitych hotelach. Warto też przeznaczyć czas na przystanek na uroczej wyspie La Digue. Od Praslin dzieli ją zaledwie 15 minut podróży katamaranem. Ci, którzy poddadzą się jej urokom i spędzą tam noc, naprawdę zrozumieją, czym są Seszele

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments