Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot na Mauritius? Zobacz ile się leci na Mauritius

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-06-27

Marzysz o wakacjach na rajskiej wyspie? Mauritius będzie zdecydowanie dobrym wyborem. Piękne plaże, stabilna pogoda, bezchmurne niebo — to tylko kilka zalet tego miejsca. Jeśli jednak planujesz w nim swój urlop, warto dowiedzieć się, ile trwa lot na Mauritius. Okazuje się, że Polska nie ma z nim najlepszego połączenia. Podróż będzie więc stosunkowo długa, ale pozwoli też dotrzeć do wyjątkowego miejsca. 

Mauritius jest państwem wyspiarskim. Leży w południowo-zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Populacja kraju wynosi około 1 280 000 osób. Na wyspie komunikuje się głównie po angielsku oraz po francusku. W związku z tym podróżujący z Europy nie mają problemu z barierą językową. 

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Mauritius — atrakcje turystyczne 

Mauritius to popularne miejsce, które każdego roku przyciąga wielu turystów — jasne plaże, błękitna woda, a także bogata flora i fauna czynią je wartym każdej minuty, którą trzeba spędzić w powietrzu, aby tutaj dotrzeć. Co ciekawego można zobaczyć na wyspie? Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych zaliczają się opcje ujęte w poniższym zestawieniu. 

 • Ogród botaniczny w Pamplemousses — jest jednym z najstarszych i najbardziej popularnych na południowej półkuli. Można tutaj podziwiać liczne egzotyczne rośliny, w tym kilkadziesiąt gatunków palm oraz gigantyczne kwiaty lotosu pokrywające staw. 
 • Podwodny wodospad — to jedyne tego typu miejsce na świecie, które dodatkowo zostało stworzone przez naturę. Piasek, naniesiony w czasie odpływu, tworzy żłobienia, z których spływa woda. W efekcie powstaje trójwymiarowy obraz, który jest widoczny tylko z góry (organizuje się wycieczki lotnicze, w których trakcie można podziwiać podwodny wodospad). 
 • Kolorowe wydmy w Chamarel — są utworzone przez glebę o nazwie Ziemia Siedmiu Kolorów. Znajdują się w południowej części wyspy. Całość wygląda inaczej w zależności od pogody (im jest słoneczniej, tym ciekawiej się prezentuje). W pobliżu znajduje się park, w którym żyją żółwie olbrzymie. 
 • Black River Gorges National Park — to jedyny park narodowy na wyspie. Żyją tu m.in. latające lisy i różowe gołębie. Turyści mogą spacerować trasami, które mają około 60 km długości. 

Będąc na wyspie, zdecydowanie warto też poświęcić czas na odwiedzenie wodospadów: Chamarel, Rochester i Tamarind. U podnóża części z nich można nawet zażyć orzeźwiającej kąpieli. 

Kiedy warto wybrać się na Mauritius? Najlepsze warunki do plażowania i zwiedzania wyspy 

Mauritius leży na półkuli południowej. W związku z tym pory roku występują tam odwrotnie niż w Polsce. Kiedy u nas jest zima, tam panuje lato — i odwrotnie. Warto jednak pamiętać o tym, że zima na Mauritiusie to nie mróz i śnieg, a raczej temperatura spadająca do… około 20 oC. Pora deszczowa nie występuje, a opady ogólnie nie są zbyt częste. Jeśli już się zdarzą, nie utrudniają życia turystom. 

Kiedy najlepiej wybrać się na Mauritius? Idealny czas to ten między czerwcem a grudniem. Wtedy jest tam ciepło i słonecznie. Panują więc idealne warunki do zwiedzania wyspy, plażowania i cieszenia się rajskimi widokami. 

Średnie temperatury na Mauritiusie

styczeńlutymarzeckwiecieńmajczerwieclipiecsierpieńwrzesieńpaździerniklistopadgrudzień
temperatura powietrza w dzień30°C29°C29°C28°C26°C25°C24°C24°C25°C26°C28°C29°C
temperatura powietrza w nocy23°C24°C24°C23°C21°C20°C19°C19°C19°C20°C21°C23°C
Źródło: travelplanet.pl

Polska i Mauritius: połączenia lotnicze. Skąd można wylecieć na wakacje? 

Dla wielu osób połączenia lotnicze między Polską a Mauritiusem są rozczarowujące. Jeśli chcesz się tam dostać bezpośrednio z polskich lotnisk, musisz zdecydować się na lot czarterowy. W przeciwnym razie trzeba będzie nastawić się na przesiadki. Loty czarterowe startują z największych lotnisk w Polsce, w tym z Warszawy czy z Krakowa. Te wymagające przesiadek już praktycznie z całego kraju. 

Możesz polecieć na Mauritius przez Paryż, Wiedeń, Frankfurt albo np. przez Dubaj. Wyloty do tych lokalizacji obsługują lotniska m.in. w Gdańsku, Krakowie, Katowicach, Łodzi i w Warszawie. Dzięki temu możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie opcję. 

Ile trwa lot z Polski na Mauritius? Informacje dotyczące poszczególnych połączeń 

Bezpośredni lot z Polski na Mauritius, odbywający się w linii prostej, trwa nieco ponad 10 godzin. Warto jednak pamiętać o tym, że taka opcja podróżowania jest zarezerwowana głównie dla klientów biur podróży. Jeśli nie chcesz lecieć z nimi na swoje wakacje, musisz skorzystać z alternatywnego rozwiązania. Jest nim lot z przesiadką. Trwa on kilka godzin więcej, w związku z tym w powietrzu spędzisz od 12 do 16 godzin. 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że jest to czas samego lotu. Dolicz do niego czas oczekiwania na kolejne połączenia. Kiedy uwzględnisz je w kalkulacji, może się okazać, że podróż potrwa nawet ponad dobę. Warto o tym pamiętać podczas planowania wakacji — 1 dzień na podróż na wyspę i 1 dzień na powrót do domu to 2 dni wyjęte z Twojego urlopu. 

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo na wyspie? 

Każda podróż wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania się do jej odbycia. W państwach członkowskich UE Polacy mogą korzystać z karty EKUZ, dającej uprawnienia do bezpłatnego leczenia na terenie placówek publicznych opieki zdrowotnej na takich samych zasadach, jakie dotyczą obywateli danego państwa. Na Mauritiusie nie będziesz mógł skorzystać z tej opcji. Lepiej nie wychodzić z założenia, że na pewno nic Ci się nie stanie. Wypadki czy kontuzje zdarzają się w najmniej spodziewanych momentach. Ich konsekwencje mogą być dla Ciebie stresujące i kosztowne. 

Możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Zadbaj o odpowiednią polisę ubezpieczeniową. Wybierz optymalny zakres ubezpieczenia, obejmujący koszty leczenia, ratownictwo czy ubezpieczenie bagażu. Jego koszt wyniesie od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Pozwoli Ci jednak zaoszczędzić mnóstwo stresu, a na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń — pokryć koszty świadczeń medycznych, transportu czy zrekompensować inne wydatki ze środków Towarzystwa Ubezpieczeniowego. 

Podsumowanie
 • Mauritius jest rajską wyspą położoną na Oceanie Indyjskim. Zamieszkuje go nieco ponad 1 280 000 mieszkańców. Turystów przyciągają rajskie plaże, błękitna woda i liczne atrakcje turystyczne. Można obcować tutaj z egzotyczną florą i fauną.
 • Polska nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych z wyspą Mauritius. Są one możliwe jedynie w przypadku lotów czarterowych. Możesz dostać się na wyspę z przesiadką np. w Paryżu, Wiedniu, Frankfurcie czy Dubaju.
 • Czas bezpośredniego lotu na wyspę to trochę ponad 10 godzin. Jeśli wybierzesz rejs z przesiadką, w powietrzu spędzisz kilka godzin więcej. Sama podróż będzie mogła jednak trwać nawet ponad dobę w zależności od tego, jak długo będziesz czekał na kolejny lot.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztują bilety lotnicze na Mauritius?

  Koszt biletów lotniczych zależy od wielu czynników, w tym od tego, z jakiego miasta wylatujesz, z usług jakich linii lotniczych korzystasz i w jakim okresie wybierasz się na wyspę. Ceny zaczynają się od prawie 4 000 zł za lot jedną stronę. Mogą być jednak nawet kilkukrotnie wyższe.

 2. Jak znaleźć tanie połączenie między Polską a wyspą?

  Aby znaleźć jak najtańsze bilety lotnicze, z wyprzedzeniem zacznij korzystać z internetowych porównywarek. Regularnie sprawdzaj aktualizowane dane. Dzięki temu będziesz miał bieżące informacje dotyczące kosztów podróży.

 3. Na ile dni wybrać się na Mauritius?

  Podróż na wyspę zajmuje około 1 dnia. Powrót do domu podobnie. Aby móc odpocząć i żeby koszty podróży zrekompensowały Ci jej trudy, warto wybrać się na co najmniej 9 dni.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments