Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot do Turcji? Sprawdź ile się leci do Turcji

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-05-21

Turcja jest częstym wyborem wakacyjnym podróżnych z Polski i Europy. Zachęca do przyjazdu malowniczymi plażami, ciepłym klimatem, licznymi atrakcjami turystycznymi oraz dużą liczbą połączeń lotniczych. Jeśli planujesz wakacje w Turcji, sprawdź, jak długo leci się do tego egzotycznego kraju z Polski i innych krajów europejskich!

Jak długo leci się z Polski do Turcji?

Wiele czynników wpływa na czas trwania lotu z Polski do Turcji. Największe znaczenie dla długości podróży ma prawdopodobnie odległość między miejscem wylotu a punktem docelowym. Polskie porty lotnicze, podobnie jak te tureckie, są rozlokowane w różnych częściach kraju. Wylecieć można np. Krakowa, Warszawy czy Katowic, a wylądować w miejscowościach Antalaya, Stambuł, Ankara, Izmir czy Kayseri. Wraz ze wzrostem liczby kilometrów między jednym portem lotniczym a drugim okres spędzony w samolocie będzie się wydłużał, a wraz ze spadkiem odległości między lotniskami skracał. Poniżej znajduje się kilka popularnych połączeń między Polską i Turcją oraz prognozowany przez przewoźników czas trwania poszczególnych przelotów.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Czas trwania lotów z Polski do Turcji podawany przez linie lotnicze

Miejsce startuMiejsce lądowaniaCzas lotu
KatowiceAntalya2 h 45 min
WarszawaAntalya3 h 05 min
KrakówAntalya2 h 45 min
WarszawaStambuł2 h 35 min
KrakówStambuł2 h 20 min
WarszawaIzmir2 h 40 min
KrakówAnkara2 h 25 min

Wyjeżdżasz do Turcji?

Zaplanuj wszystko i odpocznij na urlopie!

💡 Relaksuj się z dala od problemów
 1. Znajdź ubezpieczenie turystyczne dla siebie i Twojej rodziny Polisa turystyczna już od mniej niż 4 zł/dzień ochrony
📌 Sprawdź dokumenty potrzebne na wyjazd
 1. Wiza do Turcji Upewnij się, czy będzie Ci potrzebna
✈️ Transport
 1. Ile trwa lot do Turcji? Rzuć okiem na długość lotu z Polski do Turcji
💸 Zapoznaj się z cenami przed wyjazdem
 1. Ile kosztują wakacje w Turcji? Zaplanuj swój budżet
🏙️ Czy już wiesz co koniecznie zwiedzić?
 1. Największe atrakcje w Turcji Stambuł - miasto, które musisz zobaczyć

Biorąc pod uwagę powyższe połączenia, najmniej czasu w samolocie spędzą osoby podróżujące z Krakowa do Stambułu, a najwięcej – turyści lecący z Warszawy do położonej nad Morzem Śródziemnym miejscowości Antalya. Warto jednak pamiętać, że czas podróży określany przez linie lotnicze może odbiegać od rzeczywistego czasu przelotu i zmieniać się w zależności od warunków pogodowych, typu samolotu, prędkości wiatru i wielu innych czynników, trudnych do przewidzenia.

Ile leci się do Turcji z różnych miast europejskich?

Duża liczba zabytków architektury i sztuki, zachwycająca przyroda oraz orientalna kultura przyciągają do Turcji turystów z całej Europy. Przyjezdni z Niemiec, Anglii, Belgii, Holandii, Francji i innych państw Starego Kontynentu doceniają ten egzotyczny, jak na europejskie standardy, kraj głównie za ciepły klimat i malownicze plaże. Wpływ na jego atrakcyjność w oczach Europejczyków ma również stosunkowo dobrze rozwinięta sieć połączeń lotniczych oraz krótki czas podróży. Czas trwania lotu z największych miast Europy do tureckich miejscowości obrazuje poniższa tabela.

Czas trwania lotów do Turcji z różnych miast europejskich

Miejsce startuMiejsce lądowaniaCzas lotu
BerlinAntalya3 h 20 min
AtenyStambuł1 h 30 min
RotterdamKayseri3 h 45 min
EindhovenStambuł3 h 15 min
SztokholmAntalya4 h
MediolanStambuł2 h 45 min
LondynStambuł4 h 05 min
DublinIzmir2 h 20 min
OsloStambuł3 h 55 min

Najszybciej do Turcji dotrą mieszkańcy Aten, którzy w drodze na wakacje w samolocie spędzą zaledwie półtorej godziny. Najdłużej na wypoczynek w kraju ze stolicą w Stambule będą musieli czekać Anglicy, gdyż przelot zajmie im ponad 4 godziny. Mimo to dostępność komunikacyjna Turcji dla większości Europejczyków może być określona jako dobra. Z większości stolic i dużych aglomeracji można dotrzeć do tego egzotycznego kraju bezpośrednio, w ciągu zaledwie kilku godzin. Największe problemy z organizacją transportu do Turcji mogą napotkać obywatele odległej Islandii. Obywatele tego wyspiarskiego państwa nie mogą liczyć na loty bezpośrednie, a ich jedyną szansą na dostanie się do miejscowości takich jak Alanya czy Stambuł są co najmniej 10-godzinne loty z kilkoma przesiadkami.

Ile kosztują bilety lotnicze do Turcji?

Do podróży w kierunku tureckich kurortów zachęcają niskie ceny biletów. Trudno jest jednoznacznie podać stawki za przelot samolotem z Polski do miejscowości takich jak Alanya, Stambuł czy Izmir, ponieważ na ich wysokość wpływa między innymi okres roku, popularność danego połączenia, dostępność miejsc, klasa podróży, cennik linii lotniczych i wiele innych czynników.
Można jednak podać średnie ceny biletów, które na przykład w przypadku przelotu z Warszawy do miasta Antalya i z powrotem oscylują w zakresie od 600 do około 1500 zł. Zasadniczo na najlepsze okazje mogą liczyć osoby planujące wylot z Krakowa, Warszawy lub Katowic. Nieco więcej za bilety zapłacą turyści wyruszający z Gdańska lub Poznania, gdzie trudniej jest o znalezienie lotów bezpośrednich.

Stawki za bilety lotnicze z Polski do Turcji w różnych sezonach roku

Miejsce startuMiejsce lądowaniaSezon (2024)Cena biletów
KrakówAntalyamarzec593 zł
KrakówAntalyalipiec1189 zł
WarszawaAntalyamarzec632 zł
WarszawaAntalyalipiec1202 zł
KatowiceStambułmarzec744 zł
KatowiceStambułlipiec1146 zł

Tabela jasno wskazuje, że duży wpływ na ceny biletów do Turcji ma okres planowanej wycieczki. W tzw. sezonie wysokim, czyli od czerwca do sierpnia, stawki za przeloty są zwykle najwyższe. Dlatego osoby, które cenią oszczędne podróżowanie, powinny planować wyjazd na wiosnę, jesienią lub zimą.
Ciepły klimat w Turcji umożliwia organizację urlopu nawet w listopadzie czy grudniu, gdy temperatura w ciągu dnia rzadko spada poniżej 13-15°C. Takie warunki pogodowe stwarzają doskonałe okoliczności do zwiedzania zabytków architektury. Ponadto, jesienią czy zimą Turcję odwiedza znacznie mniej turystów, co umożliwia odkrywanie tego pięknego kraju bez tłumów przyjezdnych z całego świata. Poza sezonem niższe są nie tylko ceny lotów, ale również stawki za noclegi i jedzenie w restauracjach.

Ile kosztuje wyjazd z biurem podróży do Turcji?

Wpływ na cenę wycieczki do Turcji z biurem podróży, podobnie jak na koszt biletów lotniczych, mają różnorodne czynniki. Oto najważniejsze.

 • Termin wyjazdu — ze względu na sprzyjające warunki pogodowe w Turcji, wycieczki do tego ciepłego kraju są organizowane przez cały rok. Najmniej za podróż zapłacą osoby planujące wczasy poza sezonem, np. w styczniu lub w listopadzie, a najwięcej turyści udający się na urlop w okresie od czerwca do sierpnia.
 • Wyżywienie — osoby decydujące się na oferty biur podróży mogą wybierać spośród różnych rodzajów wyżywienia. Najpopularniejszą, a zarazem najdroższą opcją jest „all inclusive”, zapewniająca nieograniczony dostęp do jedzenia i napojów, w tym także alkoholowych. Na przeciwnym biegunie znajduje się wariant najtańszy, który nie uwzględnia wyżywienia. Dostępne są również inne opcje: BB (same śniadania), HB (śniadania i obiadokolacje) oraz FB (śniadania, obiady i kolacje).
 • Standard hotelu — zasada, że im wyższy standard hotelu, tym wyższa cena wakacji, jest powszechnie znana. Najmniej kosztują wakacje w obiektach 2- i 3-gwiazdkowych, a najwięcej w hotelach o wysokim standardzie, mających 4 i więcej gwiazdek.
 • Udogodnienia — na cenę wyjazdu wpływają również dodatkowe udogodnienia pożądane przez niektórych turystów. Na przykład za pobyt w hotelach położonych blisko plaży trzeba zapłacić więcej niż za wakacje w obiekcie oddalonym od morza o 2-3 km. Do czynników podnoszących koszt wycieczki z biurem podróży należą także takie udogodnienia jak aquapark, basen czy obiekty spa&wellness.
 • Długość pobytu — wycieczki z biurem podróży trwają zazwyczaj od 7 do 14 dni. Generalnie, im dłuższy urlop, tym wyższy jego koszt.

Wymienione czynniki mają największy wpływ na koszt wycieczki do Turcji z biurem podróży. Jeśli zależy ci na maksymalnym obniżeniu kosztów takiego wyjazdu, najlepiej zaplanować urlop poza sezonem wakacyjnym, zdecydować się na tańszą opcję wyżywienia i wybrać hotel o średnim standardzie zamiast luksusowego obiektu.

Przykładowa oferta wakacji z biurem podróży w Turcji w kwietniu 2024

 • Lokalizacja: Riwiera Turecka
 • Nocleg: Hotel 3-gwiazdkowy
 • Transport: samolot
 • Wyżywienie: All inclusive
 • Cena: od 1635 zł/osoba

Przykładowa oferta wakacji z biurem podróży w Turcji w lipcu 2024

 • Lokalizacja: Riwiera Turecka
 • Nocleg: Hotel 3-gwiazdkowy
 • Transport: samolot
 • Wyżywienie: All inclusive
 • Cena: 2 611 zł/osoba

O czym warto pamiętać przed wyjazdem do Turcji?

Osoby planujące wyjazd do Turcji muszą zdawać sobie sprawę z dość skomplikowanej sytuacji politycznej w tym kraju. Turcja jest uznawana za obszar zagrożony terroryzmem, a ponadto w niektórych jej regionach toczą się działania zbrojne. Dodatkowo, w popularnych miejscowościach turystycznych mogą przytrafić się nieprzewidziane i niekoniecznie przyjemne sytuacje. Dość często odnotowuje się przypadki rozbojów i kradzieży.

Podczas wyjazdu do Turcji należy mieć ze sobą:

 • dokument tożsamości — do przekroczenia tureckiej granicy w celach turystycznych niezbędne jest okazanie paszportu lub dowodu osobistego;
 • polisę turystyczną — w Turcji nie obowiązuje Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), dlatego konieczne jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego. Suma gwarantowana w odniesieniu do kosztów leczenia powinna wynosić co najmniej 50 tys. EUR, a w przypadku osób chorych przewlekle – co najmniej 100 tys. EUR;
 • zgodę na przewóz leków — jeśli na stałe przyjmujesz leki, przed wyjazdem zasięgnij porady lekarza w celu wystawienia odpowiedniego zaświadczenia. Należy je dodatkowo przetłumaczyć na język turecki i uzyskać potwierdzenie jego poprawności w konsulacie Turcji.

Pamiętaj również, że Turcja jest państwem muzułmańskim, w którym religia odgrywa ważną rolę w życiu obywateli. Przy zwiedzaniu miejsc kultu religijnego musisz przestrzegać określonych zasad, takich jak zdejmowanie butów przed wejściem do meczetu czy, w przypadku kobiet, zakrywanie włosów i ciała.

Podsumowanie
 • Lot z Polski do Turcji trwa ok. 2-3 godziny.
 • Czas przelotu do Turcji zmienia się w zależności od miejsca wylotu i punktu docelowego.
 • Bilety do Turcji i z powrotem można kupić już od 600 zł.
 • Przed wyjazdem do Turcji warto pamiętać o wykupieniu odpowiedniego ubezpieczenia turystycznego.

FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 1. Kiedy w Turcji jest najcieplej?

  Najcieplejszym miesiącem w Turcji jest lipiec. Jeżeli więc nie lubisz upałów, lepiej zaplanuj urlop w tym kraju na chłodniejszy okres.

 2. Jakie ubezpieczenie turystyczne na wyjazd do Turcji?

  Na wyjazd do Turcji warto wykupić ubezpieczenie kosztów leczenia, NNW, OC i polisę na bagaż. Im szerszy zakres będzie mieć polisa, tym lepsze będzie Twoja ochrona w razie nieprzewidzianych zdarzeń

 3. 3. Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Turcji?

  Za 1 dzień ochrony w Turcji zapłacisz ok. 4 zł. Wysokość składki zależy od zakresu ochrony, długości pobytu i Twojego stanu zdrowia.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments