Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ile trwa lot do Kenii? Sprawdź ile się leci do Kenii

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-06-11

Imponujące safari, rajskie plaże, przyjaźni ludzie, atrakcyjne ceny — na to wszystko możesz liczyć, jeśli zdecydujesz się na wakacje w Kenii. Ten kraj ma wiele do zaoferowania turystom z całego świata, dlatego coraz częściej na jego zwiedzanie decydują się również Polacy. Formą transportu, którą wybierają, zwykle jest samolot. Ile trwa lot do Kenii? Na jak długą podróż się nastawić?
Zobacz, co warto wiedzieć zanim zaczniesz planować wakacje w Kenii. 

Kenia to państwo leżące we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim. Stolicą kraju jest Nairobi. Populacja Kenii w 2023 roku wynosiła trochę ponad 53 000 000 mieszkańców. To miejsce jest uznawane za jedno z najpiękniejszych na kontynencie. Jednocześnie ma ono największą gospodarkę w tym regionie. 

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ile trwa lot z Polski do Kenii? 

Najkrócej trwa lot bezpośredni z Warszawy do Nairobi, z międzylądowaniem w Hurghadzie. Aby dotrzeć do celu w ten sposób, trzeba spędzić w powietrzu około 10 godzin. Opcja z przesiadką, np. w Amsterdamie, będzie wiązała się z podróżą dłuższą o około 2 godziny. Jeżeli z kolei wybierzesz lot z jedną lub z dwoma przesiadkami, spędzisz w powietrzu kilkanaście godzin — prawie 14 lub nawet więcej.

Połączenia lotnicze między Polską i Kenią — z jakich miast można wylecieć? Loty pośrednie czy bezpośrednie? 

Kenia jest położona w Afryce, a więc podróż do niej wiąże się z wyprawą międzykontynentalną. To z kolei oznacza, że w samolocie na pewno spędzi się sporo czasu. Trzeba nastawić się na długą podróż, która jednak pozwoli dotrzeć do bardzo wyjątkowego miejsca — takiego klimatu nie zaznasz nigdzie indziej. 

Sprawę związaną z podróżą komplikuje także fakt, że nie dostaniesz się do Kenii bezpośrednim lotem. Turyści są zmuszeni do tego, aby wybrać opcję z przesiadką lub z przesiadkami albo z międzylądowaniem (dodatkowe lądowanie na trasie do docelowego miejsca). To wszystko wydłuża czas dotarcia do Afryki, a także sprawia, że podróż staje się bardziej męcząca niż ta bezpośrednia. 

Do samej Kenii możesz wylecieć z większości miast w Polsce, w zależności od tego, na jaką opcję się zdecydujesz. Wiele lotów jest oferowanych z Warszawy, ale też z Katowic, Gdańska, Krakowa czy Wrocławia. Będziesz mógł zdecydować się na opcję z przesiadką bądź z przesiadkami (np. przez Frankfurt, Zanzibar, Amsterdam) albo z międzylądowaniem (np. w Hurghadzie). Warto przy tym wziąć pod uwagę to, że możesz wybrać jedno z kilku lotnisk w Kenii — np. Nairobi, Mombasę. 

Kenia: atrakcje turystyczne, pogoda

Będąc w Kenii, koniecznie trzeba wybrać się na safari, czyli zorganizowaną wycieczkę w tereny, w których ślad działalności człowieka jest ograniczony. W trakcie wyprawy można podziwiać lokalną florę i faunę, w tym w szczególności zwierzęta w ich naturalnym środowisku. 

Do najpopularniejszych atrakcji turystycznych należą również: 

 • Park Narodowy Lake Nakuru — znajduje się około 160 km od stolicy. Jego wizytówką są miliony flamingów, które żyją wokół jeziora. Ci, którzy już tam byli, mogli spotkać też wiele innych gatunków wodnego ptactwa, ale również żyrafy, lwy, a nawet nosorożce żyjące w tym miejscu; 
 • Mombasa — jest drugim co do wielkości miastem w kraju. Znajduje się w nim port morski, obsługujący dostawy do Kenii, ale także do sąsiednich państw, które nie mają dostępu do linii brzegowej. Początki miasta sięgają XI wieku, kiedy założyli je arabscy kupcy. Widać w nim jednak wpływy europejskie, głównie portugalskie i brytyjskie. Warto pospacerować ulicami, aby przyjrzeć się z bliska lokalnym zwyczajom; 
 • Shimba Hills National Reserve — to miejsce jest bardzo niepozorne. Jest to niewielki rezerwat położony około 30 km od miasta Mombasa. Możesz tutaj podziwiać rzadkie rośliny, kilkadziesiąt słoni oraz inne gatunki zwierząt. 
 • Malindi Marine National Park — to najstarszy morski park narodowy w Afryce. Znajduje się nieco ponad 100 km od Mombasy. Możesz tutaj spacerować po pięknych plażach, nurkować i uprawiać różne sporty wodne. 

Kenia jest położona w klimacie równikowym. Warto jednak mieć świadomość, że pogoda nie jest  tutaj tą typową dla tego klimatu. Zależy też w dużej mierze od konkretnego regionu. Najniższe średnie temperatury wynoszą 25-26oC. Pojawiają się one od czerwca do września. Później wynoszą do kilku stopni więcej. 

Jeżeli chodzi o opady, to na ich wystąpienie są niewielkie szanse — wynoszą one średnio od kilku do kilkunastu procent. Najbardziej deszczowym miesiącem jest maj. Wówczas szansa na deszcz wynosi już prawie 45%. Temperatura wody w morzu ma od 25oC w górę. Słonecznych godzin w ciągu dnia jest 12-13. 

Średnie temperatury w Kenii

styczeńlutymarzeckwiecieńmajczerwieclipiecsierpieńwrzesieńpaździerniklistopadgrudzień
temperatura powietrza w dzień32°C32°C32°C30°C29°C27°C27°C28°C28°C29°C31°C32°C
temperatura powietrza w nocy24°C24°C25°C25°C24°C24°C23°C22°C23°C24°C24°C24°C
Źródło: travelplanet.pl

Kiedy najlepiej wybrać się do Kenii? 

W Kenii przez cały rok jest stosunkowo ciepło. Warto jednak zwrócić uwagę na występowanie pory suchej i deszczowej. Podczas pierwszej z nich nie jest szczególnie zimno, a opadów jest raczej niewiele. Warto jednak mieć świadomość tego, że mogą się one pojawić. Pora deszczowa co do zasady obejmuje okres od kwietnia do czerwca i od listopada do grudnia. Są to dane odnoszące się do wybrzeża i północno-wschodniej części kraju. W innych regionach mogą mieć one nieco zmieniony charakter. 

Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze — zadbaj o siebie w podróży i kup polisę turystyczną 

Kenia jest krajem o zupełnie innym klimacie niż Polska. Na turystów czekają tam również inne zagrożenia niż w kraju — lokalne choroby, ukąszenia owadów lub po prostu kontuzje związane z podróżowaniem, zwiedzaniem i korzystaniem z atrakcji. W związku z tym bardzo ważne jest zadbanie o swoje bezpieczeństwo poprzez wykupienie polisy turystycznej na czas pobytu w kraju. Dzięki temu, jeśli będziesz potrzebował pomocy medycznej, nie będziesz musiał obawiać się kosztów wynikających z jej udzielenia. Zostaną one pokryte przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Zwróć uwagę na warunki ubezpieczenia. Wybierz tę opcję, która ma odpowiedni dla Ciebie zakres ochrony. 

Podsumowanie
 1. Kenia jest położona we wschodniej Afryce, nad Oceanem Indyjskim. Turystów przyciągają do tego kraju rajskie plaże oraz liczne atrakcje, w tym safari.
 2. Podróż do Afryki jest wymagająca. Bezpośredni lot w przypadku Kenii wiąże się z koniecznością międzylądowania i nie jest często realizowany. W związku z tym turyści przeważnie wybierają opcję z jedną lub z dwoma przesiadkami.
 3. Lot z międzylądowaniem trwa 10 godzin. Podróż przez Amsterdam trwa około 12 godzin. Z kolei rejs z przesiadką np. we Frankfurcie i na Zanzibarze to już prawie 14 godzin, które trzeba spędzić w drodze.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Z jaką prędkością leci samolot do Kenii?

  Prędkość samolotu do Kenii zależy od wielu czynników, w tym od etapu lotu, warunków atmosferycznych czy modelu samolotu. Można przyjąć, że na tej trasie leci się co najmniej 600 km/h.

 2. Ile kosztuje bilet na samolot do Kenii?

  Zakup biletu na samolot do Kenii to koszt co najmniej kilku tysięcy zł (3-4). Średnia cena podróży w obie strony to jednak nieco ponad 6000 zł, a może być jeszcze drożej w zależności od tego, w jakim momencie wybierzesz się na wakacje i na jakie połączenie się zdecydujesz.

 3. Jak znaleźć tanie bilety do Kenii?

  Szukając tanich połączeń z Kenią, warto korzystać z internetowych wyszukiwarek i porównywarek. Możesz też regularnie sprawdzać strony poszczególnych linii lotniczych. Wtedy zorientujesz się, jakie są ceny w konkretnych okresach i będziesz wiedział, kiedy zakup stanie się dla Ciebie najkorzystniejszy.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments