Wyjeżdżam na Sri Lankę – jak się przygotować?

Opublikowano: 2016-02-24 (aktualizacja 2018-09-11, godz. 12:59)

Sri Lanka to kraj, który może kojarzyć się z tragicznym w konsekwencjach tsunami sprzed ponad 10 lat. Wyspa niezmiennie jednak kusi turystów swoim orientalnym klimatem oraz różnorodnością przyrodniczą. Liczne plantacje herbaty, parki narodowe, oraz zabytki znajdujące się na liście światowego dziedzictwa UNESCO są tego najlepszym dowodem.

Jakie ubezpieczenie wybrać przed wyjazdem?

Koszt dziennego pobytu w szpitalu publicznym wynosi ok. 30 USD. Opłata ta nie uwzględnia kosztów usług lekarskich i podanych lekarstw. Wskazane jest więc wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego, które będzie obowiązywało na Sri Lance. Wybierając polisę warto zwrócić uwagę na droższy pakiet ochronny, tak aby suma ubezpieczenia mogła pokryć wszystkie koszty związane z leczeniem. Podróż do Sri Lanki nie będzie spontanicznym weekendowym wypadem, podczas którego zakładamy, że nic nam nie grozi. Odległość od Polski jest duża, a i koszty wyjazdu nie należą do najniższych. Warto więc zadbać o odpowiednią polisę, aby nie narażać się na jeszcze wyższe opłaty i w pełni cieszyć się wyjazdu oraz zasmakować tamtejszej kultury.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Pakiet Assistance będzie obejmował pomoc telefoniczną przez całą dobę oraz organizacyjną, która może być nam potrzebna w nagłych sytuacjach. Przebywając w Azji może dojść do nieszczęśliwego wypadku czy nagłego zachorowania. W najgorszej sytuacji konieczny okaże się nawet powrót do Polski. Polisa może zapewnić nam transport medyczny na teren RP. W zależności od pakietu, który wybraliśmy zapewniona zostanie również opieka nad nieletnimi dziećmi bądź ich powrót do domu. Sri Lanka jest zróżnicowanym przyrodniczo krajem i nie wiemy co może nas spotkać. Wybierając się na spacer w góry nietrudno o wypadek. W przypadku gdy zaginiemy (w górach bądź na morzu), Assistance pokryje koszty poszukiwań oraz ratownictwa.

Ubezpieczenie NNW także pomoże nam w niespodziewanych sytuacjach. Ochrona następstw nieszczęśliwych wypadków może obejmować zwrot kosztów w dwóch wariantach:

  • Ubezpieczenie NNW Uszczerbek
  • Ubezpieczenie NNW Śmierć

Ubezpieczenie na wypadek śmierci może wydawać nam się zbędne, jednak nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć, warto więc zadbać o przyszłość swojej rodziny. W przypadku uszczerbku możemy liczyć na zwrot kosztów rehabilitacji. Jaką ich część pokryje towarzystwo, zależy od tego, na jaką sumę się ubezpieczyliśmy.

Ubezpieczenie OC będzie nas dotyczyło w sytuacji, gdy to my będziemy sprawcami zdarzenia. Wyrządzenie szkód na czyimś mieniu lub osobie będzie zmuszało nas do poniesienia odpowiedzialności. Często nieumyślnie zdarza nam się coś zepsuć i jeśli nie jest to naszą własnością, właściciel może domagać się naprawy. Jeżeli była to cenna rzecz, sprawa zostanie skierowana do sądu i w przypadku orzeczenia naszej winy będziemy musieli pokryć koszty. Towarzystwo opłaci je do ustalonej w umowie sumy.

 

źródło: materiały własne

Co warto zobaczyć:

  • Plantacje herbaty – każdy z pewnością słyszał o cejlońskich uprawach herbaty. Warto zobaczyć jak odbywa się cały proces uprawy, zbierania i suszenia liści, które w końcu trafiają do naszych sklepów.
  • Świątynia Zęba w Kandy – miejsce, którego nie możemy ominąć i które najlepiej odwiedzić wieczorną porą podczas tradycyjnych uroczystości Lankijczyków.
  • Colombo – jedno z większych i piękniejszych miast na Cejlonie.
  • Liczne parki narodowe: Yala National Park, Park Narodowy Udawalawe, Minneriya National Park.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments