Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Belgii – ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-03-06

Belgia to polityczno-gospodarcze centrum Europy ze względu na znajdujące się w stolicy tego kraju – Brukseli – budynki administracyjne Unii Europejskiej. Belgia jest 1/3 Beneluxu, a poza tym to piękne i wciągające państwo, które poza politykami i finansistami przyciąga turystów z wielu zakątków świata. W Belgii występują trzy główne regiony – Stołeczny Brukseli, Flamandzki oraz Waloński. Kraj słynie z tradycyjnej architektury przenikającej się z nowoczesnymi budowlami oraz z różnorodności etnicznej. Wybierając się do tego wysoce rozwiniętego kraju warto jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Przydatne polisy i ubezpieczenia

Polisa turystyczna przydatna jest nie tylko w przypadku ekstremalnych wyjazdów czy też w krajach egzotycznych dla polskich turystów. Kraje takie jak Niemcy, Belgia, Francja czy Holandia choć kuszą swoją dostępnością i są w większości przypadków bezpieczne oraz łatwo w nich się porozumieć oraz zorganizować – mają jedną wadę. Ta wada to wysokie koszty jakie trzeba ponieść za wiele podstawowych, a szczególnie dodatkowych usług. W tym tak kluczowych jak pomoc medyczna. Oczywiście w Belgii obowiązuje EKUZ – czyli europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego pozwalająca na otrzymanie bezpłatnej, podstawowej pomocy medycznej. Nie pokryje ona jednak wszystkich kosztów związanych z wizytami u specjalistów (np. dentysta).

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Assistance

Przydatnym rozwiązaniem jest również nabycie ubezpieczenia Assistance – dzięki niemu będziemy mogli np. skorzystać z transportu medycznego, który może się okazać niezastąpiony, gdy leczenie będzie wymagać długiego okresu, który wolelibyśmy spędzić w pobliżu rodziny zamiast kilkaset kilometrów od Polski. Oczywiście to, co wejdzie w pakiet ubezpieczenia Assistance zależy od konkretnych warunków polisy. Najlepiej więc zapoznać się z indywidualną propozycją ubezpieczyciela, którą powinniśmy dostosować do naszych indywidualnych potrzeb.

NNW i OC – co to takiego?

Są równie ważnymi składnikami polisy turystycznej. NNW jest ubezpieczeniem pozwalającym nam na otrzymanie świadczenia wynikającego z poniesionego uszczerbku na zdrowiu. Nawet jeśli uda nam się uniknąć kosztów leczenia związanych z pomocą medyczną bądź hospitalizacją w trakcie wyjazdu – nie wykluczone, że koszty leków, wizyt u specjalistów bądź rehabilitacji na terenie Polski nadal będą wysokie, a podstawowe ubezpieczenie nie będzie już wtedy obowiązywać. Wykupienie polisy NNW niweluje ten kłopot. Za poniesioną szkodę będzie przysługiwało nam odszkodowanie. Przed wykupieniem powinniśmy się zastanowić jaką kwotę chcemy na taką polisę przeznaczyć oraz dokładnie zapoznać się ze wszystkimi warunkami i wytycznymi, które przedstawi nam ubezpieczyciel.

OC z kolei pozwoli nam uniknąć dodatkowych kosztów, gdy ktoś ucierpi z naszej winy. Może to być choćby kolizja drogowa. W krajach wysoko rozwiniętych takich jak Belgia na kulturę jazdy stawia się bardzo mocno – stąd nie ma co się łudzić, jeśli kolizję spowodujemy my, przyjdzie słono zapłacić. Czasem wystarczy ledwie moment nieuwagi i najlepsze wakacje mogą zmienić się w koszmar z przypadkowego zagapienia się, bądź braku znajomości terenu. Polisa OC jest szczególnie istotna jeśli na wyjazd wybieramy się z małymi dziećmi lub naszymi czworonożnymi przyjaciółmi – mogą niechcący narazić nas na spore koszty, których unikniemy kupując odpowiednią polisę OC na życie do polisy turystycznej.

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Belgii?

  1. Większość aptek pracuje w godzinach od 9 do 19, są jednak również punkty całodobowe.
  2. Belgia jest krajem dwujęzycznym, a wraz z podziałem administracyjnym wyraźnie widać również podział językowy kraju na francuski oraz niderlandzki.
  3. Belgowie mają 12 świąt w roku, w które mają wolne od pracy. Jeśli jakieś święto wypada w niedzielę – dzień wolny przesuwany jest na poniedziałek.
  4. System transportowy w Belgii jest mocno rozbudowany. Poza wieloma autostradami prężnie działają lotniska, kanały wodne. W stolicy w ramach komunikacji publicznej działa również metro. Ponadto oczywiście rozwinięty jest międzynarodowy transport kolejowy.

źródło: opracowanie własne

Co warto zwiedzić w Belgii?

  • Bruksela – stolica kraju. Warte zobaczenia są znane obiekty jak Wielki Plac czy Ratusz, a także Dom Króla (obecnie Muzeum) czy też Katedra św. Michała i św. Gaduli. Ponadto ciekawym miejscem jest tzw. Czarna Wieża – pozostałość fortyfikacji miejskich z czasów średniowiecza. Poza zabytkami Bruksela oferuje liczne muzea idealnie ukazujące to, z czego słynie Belgia. I tak znajdziemy np. muzeum browarnictwa czy muzeum czekolady i kakao. Spacerując wokół parków i wąskimi uliczkami podziwiać będziemy liczne przykłady architektury secesyjnej oraz piękne zdobione kamienice.
  • Antwerpia – centrum przemysłowe, handlowe, finansowe i naukowe. Podziwiać można tu m.in. kilkanaście zabytkowych kościołów, Grote Markt – zabytkowy ratusz, muzeum Rubensa czy też ZOO wraz z oceanarium.
  • Gandawa – popularne turystycznie miasto w Belgii. Znane z wielu zabytków oraz słynnego uniwersytetu. Poza licznymi kościołami podziwiać można tu Ratusz gotycko-klasycystyczny z XVI wieku, zabytkowy magazyn rybny, Rabot – średniowieczną śluzę warowną oraz wiele muzeów.
  • Liege – główne francuskojęzyczne miasto w Belgii. Podziwiać w nim możemy choćby XVI-wieczny pałac biskupa Liège na placu św. Lamberta, cytadelę czy Carre – historyczne centrum miasta. Ponad to w Liege znajduje się Opera Royal oraz Muzeum Curtriusa, będące jednym z ciekawszych archeologicznych muzeów tej części Europy.
  • Brugia – nazywana flamandzką Wenecją ze względu na liczne kanały. Znajdują się tu m.in. słynne kościoły i katedry, a także muzea i zabytkowe centrum miasta. Ponadto malownicze dzielnice Markt i Burg w pierwotnym układzie czy choćby Provinciaal Hof – dawna siedziba Rady Flandrii Zachodniej.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (1 głos)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments