Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne do Australii – Ile kosztuje i jakie kupić?

Redakcja

Zaktualizowano: 2023-06-06

Jeden z najdalej położonych od Polski kierunek turystyczny. Miejsce często wybierane przez emigrantów szukających nowej pracy i nowych wyzwań za granicą. Ogromna powierzchnia całej wyspy, a także niezliczona ilość atrakcji, które proponuje Australia powodują, że jest to łakomy kąsek również dla wszystkich wielbicieli podróży. Australia słynie z pięknej przyrody, nowoczesnych miast, raf koralowych i wielu innych atrakcji. Wyjazd w tamte strony to wielka przygoda, choć mimo bycia w sporej odległości od Polski – kulturowo jest ona bliższa Naszej ojczyźnie niż np. państwa Afryki czy Azji.

Polisy i ubezpieczenia

Australia w wielu aspektach nie należy do najtańszych miejsc, w które możemy się wybrać. Znaczna odległość od Polski powoduje również, że ewentualne straty, czy koszty jakie poniesiemy mogą przekroczyć planowany przez nas budżet. Warto więc zaopatrzyć się w dodatkowe ubezpieczenie – którego zakres usług będzie szerszy niż podstawowe zabezpieczenia oferowane przez biura podróży.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Ubezpieczenie zdrowotne/kosztów leczenia

Część usług służby zdrowia dostępna będzie i z podstawowym ubezpieczeniem, jednak zakres usług nie koniecznie ochroni nas w każdym przypadku. Jak w większości państw i w Australii przyjdzie nam ponieść dodatkowe koszta za niektóre usługi. Wizyty u specjalistów lub też w poważniejszych przypadkach hospitalizacja mogą okazać się sporym dodatkowym wydatkiem jeśli zdecydujemy się na wyprawę będąc bez ubezpieczenia lub z ubezpieczeniem na zbyt niską kwotę np. 10 tysięcy euro. Do tak odległego kraju kwota minimalna powinna wynosić 40 tysięcy euro.

Pomoc Assistance

W jej skład wchodzić mogą różnorakie usługi. Takie jak choćby pomoc tłumacza czy pokrycie kosztów podróży do Polski. Szczególnie ta druga opcja może być poważnym wydatkiem gdy z przyczyn losowych będziemy musieli nagle opuścić miejsce wypoczynku i wrócić do kraju. Odległość między Australią i Polską jest spora – kwoty biletów lotniczych z tego tytułu również nie należą do najniższych. Ubezpieczenie Assistance oferuje oczywiście szereg innych usług, które możemy dostosować do Naszych wymogów oraz potrzeb. Czego innego bowiem będziemy potrzebować wybierając się do Sydney by zwiedzić miasto, a co innego w skład pakietu powinno wejść gdy celem naszej podróży jest eksplorowanie raf koralowych.

Ubezpieczenie bagażu

To jedno z podstawowych ubezpieczeń, które powinniśmy posiadać jadąc na wakacje w dowolny zakątek świata. Utrata – często wartościowych – rzeczy nie tylko spowoduje, że poniesiemy spore straty finansowe, ale również spowoduje wiele problemów po dotarciu do punktu docelowego naszej podróży. Rekompensata jaką możemy w takim przypadku otrzymać z tytułu ubezpieczenia pozwoli nam w pewnym stopniu przełknąć taką gorzką pigułkę.

Podróżowanie po Australii

Australia ma wysoce rozwiniętą sieć transportu. Na wysokim poziomie funkcjonuje tu zarówno sieć kolejowa, drogowa jak i komunikacja lotnicza. Odległości między strategicznymi miastami tego kraju są na tyle duże, że warto wcześniej obrać środek lokomocji, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni. Wypożyczalnie samochodów są łatwo dostępne, a ceny wynajmu są dość niskie. Jednak loty wewnątrzpaństwowe również nie należą do specjalnie drogich. Jeśli mamy wystarczająco dużo czasu na śledzenie stron internetowych linii lotniczych, możemy natrafić na bardzo korzystne finansowo okazje, które dodatkowo pozwolą poza pieniędzmi zaoszczędzić sporo czasu.

źródło: opracowanie własne

Co warto zwiedzić w Australii?

Australia kojarzona jest głównie z kilku głównych miast – wokół których skupia się życie większości mieszkańców tej wyspy. Poza miastami i kurortami, położonymi najczęściej na trasie pomiędzy wielkimi aglomeracjami warto jednak poczuć też mniej zurbanizowany klimat kraju kangurów. Tu jednak wyprawy na własną rękę mogą być niebezpiecznie. Zarówno wyjścia w góry, podziwianie stepów, zwierzyny oraz roślinności na własną rękę mogą skończyć się źle dla kogoś nie wprawionego. Podobnie wyprawa na rafy koralowe, w celu podziwiania bądź surfowania, będzie bezpieczniejsza jeśli z Nami będzie ktoś mający pojęcie o miejscu, które przyjdzie Nam odwiedzić.

Ekstremalne podróże warto więc planować ze sporą dokładnością i w oparciu o porady fachowców. Jeśli jednak jesteśmy turystami lubiącymi spokój i odpoczynek – warto zajrzeć na australijskie plaże. Te otoczone oceaniczną błękitną wodą i pokryte białym piaskiem są nie lada gratką dla wielbicieli właśnie plażowego wypoczynku. No i rzecz, która jest niezbędna do odpowiedniego spędzenia wakacji w ten sposób – pogoda. Na nią prawie nigdy nie można na plażach Australii narzekać.

Atrakcje w najważniejszych miastach Australii:

  • Sydney – Głównym symbolem Sydney jest słynna opera. Ponadto warty zobaczenia jest również most Harbour Bridge o rozpiętości 495,6 metrów. We wschodniej części miasta znajduje się utrzymana w wiktoriańskim stylu dzielnica Paddington, a także Taronga Zoo – jeden z najpiękniejszych ogrodów zoologicznych na świecie. Jeśli zechcemy zobaczyć panoramę miasta idealnym miejscem do tego będzie Sydney Tower.
  • Melbourne – Jedno z głównych atrakcji są korty tenisowe, gdzie co roku rozgrywany jest turniej Australian Open, jeden z turniejów zaliczanych do prestiżowego Wielkiego Szlema. Ponadto warte uwagi miejsca to Budynek Wystawy Królewskiej i Ogrody Carlton (wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO jako pierwszy na tej liście obiekt w Australii będący dziełem rąk ludzkich, 2004), pasmo górskie leżące w granicach Melbourne (Góry Dandenong), Półwysep Mornington – półwysep okalający zatokę Port Phillip od wschodu, rejon mieszczący wiele znakomitych winnic, kilka parków narodowych, znakomite plaże.
  • Ponadto szereg ciekawych miejsc spotkać można w takich miastach jak Adelaide czy stolica kraju Canberra.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Oceń tę stronę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments