Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne Revolut – co to jest i co zapewnia?

Kamil Sztandera

Zaktualizowano: 2022-08-17

Ubezpieczenie turystyczne Revolut to rozwiązanie dla użytkowników korzystających z planu Revolut Premium oraz Revolut Metal. Dostawcą ubezpieczenia jest firma Allianz. Jednak ubezpieczyć się można jedynie na podróż nie dłuższą niż 90 dni.

Revolut jako aplikacja do płatności wielowalutowych i zarządzania finansami, stale zyskuje ogólnoświatową popularność. Podróżując po świecie, mamy również możliwość skorzystania z ubezpieczenia turystycznego oferowanego przez Revolut. Sprawdziliśmy na czym polega taka froma polisy turystycznej i jak wypada w konfrontacji ze standardowym ubezpieczeniem, dostępnym w kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Co to jest ubezpieczenie turystyczne Revolut?

Ubezpieczenie turystyczne Revolut to rodzaj polisy, jaki oferowany jest klientom, którzy korzystają z planu Revolut Premium oraz Revolut Metal. Od 1 kwietnia 2022 dostawcą ubezpieczenia jest firma Allianz Partners.

Revolut podaje na swojej stronie:

Z dniem 1 kwietnia 2022 roku wszyscy klienci Revolut Premium i Revolut Metal przestali podlegać ubezpieczeniu firmy White Horse; nowym dostawcą usług ubezpieczeniowych została firma Allianz.

Do tej pory dzięki geolokalizacji, ubezpieczenie uruchamiało się automatycznie, tuż po przekroczeniu granicy. Płatność naliczana była za każdy jeden dzień pobytu za granicą, bezpośrednio z konta klienta. Obecnie ubezpieczenie zakupić można w aplikacji.

Jakie podróże obejmuje ubezpieczenie podróżne Revolut?

Ubezpieczeniem turystycznym Revolut można objąć podróże nie dłuższe niż 90 dni. Taka zasada obowiązuje również w przypadku dłuższej podróży –  nie ma możliwości objęcia ochroną wyprawy, której okres przekracza 90 dni. Jeśli więc chcemy ubezpieczyć dłuższy wyjazd należy wykupić oddzielną polisę. W ubezpieczeniu turystycznym Revolut nie ma możliwości połączenia ubezpieczenia z innym.

Na stronie revolut.com czytamy:

Maksymalny czas trwania jednej podróży zależy od planu:

 • Premium: 90 dni
 • Metal: 90 dni

Każda podróż trwająca dłużej niż wskazany limit nie zostanie objęta ubezpieczeniem. Dotyczy to również jakiejkolwiek jej części, która była krótsza niż obowiązująca maksymalna liczba dni trwania podróży; dlatego pamiętaj, że w celu objęcia ochroną dłuższej podróży tego ubezpieczenia nie można łączyć z inną polisą ubezpieczeniową.

Jeśli planujesz dłuższą podróż, polecamy wykupić osobne ubezpieczenie, które obejmie pełny czas jej trwania.

Pod pojęciem podróży Revolut rozumie wakacje lub wycieczkę, która rozpoczęła się z momentem opuszczenia kraju zamieszkania i skończyła w chwili powrotu.

PAMIĘTAJ❗ Podróż nie obejmuje przemieszczania się do i z miejsca pracy.

Dla kogo ubezpieczenie turystyczne Revolut?

Ubezpieczenie turystyczne Revolut dostępne jest jedynie dla użytkowników aplikacji, korzystających z planu Premium lub Metal – roczna ochrona ubezpieczenia stanowi jego część.

Ponadto ubezpieczenie turystyczne Revolut, dostępne jest dla:

 • obywateli krajów strefy Europejskiego Obszaru Gospodarczego (w tym Polski) oraz Wielkiej Brytanii;
 • osób powyżej 18. roku życia;
 • małżonka/małżonki lub partnera/partnerki właściciela konta, o ile podróżuje i mieszka razem z nim od co najmniej 12 miesięcy (wyłącznie w wersji Metal);
 • dzieci właściciela konta w wieku do 17 lat, o ile podróżują razem z nim i mieszkają w tym samym kraju.

Wady i zalety ubezpieczenia turystycznego Revolut

Decydując się na ubezpieczenie turystyczne Revolut warto dokładnie poznać jego wady i zalety.

Zalety ubezpieczenia turystycznego Revolut:

 • wygoda,
 • oszczędność czasu,
 • wysoka suma gwarantowana kosztów leczenia (10 000 000 euro),
 • ochrona kosztów rezygnacji z wyjazdu w pakiecie razem z ubezpieczeniem,
 • w przypadku opóźnienia podróży – finansowa pomoc.

Wady ubezpieczenia turystycznego Revolut:

 • dostępne tylko dla klientów Revolut w opcji Premium i Metal,
 • tylko jeden rodzaj pakietu i ubezpieczyciela do wyboru,
 • brak możliwości wyboru sum gwarantowanych i dodatków,
 • niskie koszty ratownictwa,
 • brak ubezpieczenia NNW,
 • brak możliwości dopasowania ochrony do kierunku i charakteru swojej podróży,
 • brak informacji o cenie ubezpieczenia.

Pamiętaj W ubezpieczeniu podróżnym Revolut nie ma zastosowania limit w postaci górnej granicy wieku posiadacza konta.

Ubezpieczenie podróżne Revolut, a standardowa polisa turystyczne – co opłaca się bardziej?

Biorąc pod uwagę wszystkie rozwiązania, jakie zapewnia ubezpieczenia turystyczne Revolut, nie trudno zauważyć, że stawia przed turystą również wiele ograniczeń. Decydując się z kolei na standardowe ubezpieczenie turystyczne, możemy być pewni, że każdy jego aspekt zostanie idealnie dostosowany do naszych potrzeb.

Kalkulator ubezpieczeń turystycznych na polisaturystyczna.pl pozwala nie tylko przyjrzeć się zakresowi cen konkretnych ubezpieczeń, ale także przed przejrzeć dokument OWU.  

1 dzień ubezpieczenia turystycznego we Włoszech
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Allianz
Koszty leczenia
5 000 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
10 000 zł
15,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 2 000 000 zł OC sportowe: 2 000 000 zł Sporty objęte polisą: 54 Zdarzenia pod wpływem alkoholu Zachorowanie COVID-19
Ergo Hestia
Koszty leczenia
3 000 000 zł
Ratownictwo
3 000 000 zł
Bagaż
10 000 zł
106,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 60 000 zł OC: 1 000 000 zł OC sportowe: 1 000 000 zł Sporty objęte polisą: 64 Zdarzenia pod wpływem alkoholu Zachorowanie COVID-19
Uniqa
Koszty leczenia
2 500 000 zł
Ratownictwo
2 500 000 zł
Bagaż
7 500 zł
16,00 zł
1 os. / 1 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 000 000 zł Sporty objęte polisą: 52 Zdarzenia pod wpływem alkoholu Zachorowanie COVID-19
1 dzień ubezpieczenia turystycznego we Włoszech
Allianz
15,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
5 000 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
10 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 2 000 000 zł OC sportowe: 2 000 000 zł Sporty objęte polisą: 54 Zdarzenia pod wpływem alkoholu Zachorowanie COVID-19
Ergo Hestia
106,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
3 000 000 zł
Ratownictwo
3 000 000 zł
Bagaż
10 000 zł
Dodatkowo: NNW: 60 000 zł OC: 1 000 000 zł OC sportowe: 1 000 000 zł Sporty objęte polisą: 64 Zdarzenia pod wpływem alkoholu Zachorowanie COVID-19
Uniqa
16,00 zł 1 os. / 1 dni
Koszty leczenia
2 500 000 zł
Ratownictwo
2 500 000 zł
Bagaż
7 500 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 000 000 zł Sporty objęte polisą: 52 Zdarzenia pod wpływem alkoholu Zachorowanie COVID-19

Na przykładzie powyższej kalkulacji dla jednego  klientów widzimy, że różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują różne warianty – od ceny, bo dostosowanie konkretnych rozszerzeń.

Aby polisa turystyczna chroniła podróżującego, a w sytuacji problematycznej zapewniała pokrycie kosztów leczenia, hospitalizacji, czy transportu do Polski – musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczenie powinno być dopasowane do kierunku podróży, stanu zdrowia podróżującego, podejmowanych decyzji podczas wypoczynku, czy sportów, które planujemy uprawiać. Samodzielne porównanie ofert zapewnia dużą swobodę w modyfikacji zakresu i ceny. Zapewnienie sobie komfortu, jakim jest bezpieczeństwo podczas wakacji to gwarancja udanego urlopu, z którego wrócimy z miłymi wspomnieniami, a nie kilkutysięcznymi długami

– mówi Patrycja Pałka, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych w polisaturystyczna.pl

Co powinno zapewniać ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne, które jest efektywną ochroną powinno zapewniać podróżującemu:

Dobrym rozwiązaniem jest również rozszerzenie od chorób przewlekłych oraz dokupienie klauzuli alkoholowej, która gwarantuje wypłatę odszkodowania w momencie, kiedy we krwi ubezpieczonego został wyryty alkohol (zgodnie z zasadami przyjętymi w OWU).

Czy ubezpieczenie turystyczne Revolut chroni na wypadek zachorowania na COVID-19?

Jak podaje Revolut na swojej stronie: ” Ochrona zadziała, jeśli musisz odwołać lub skrócić podróż lub spóźnisz się na nią z któregokolwiek z poniższych powodów:

 • U Ciebie lub Twojego towarzysza podróży zdiagnozowano Covid-19;
 • U członka rodziny, który nie podróżuje z Tobą, zdiagnozowano Covid-19;
 • Ty lub Twój towarzysz podróży musicie odbyć kwarantannę przed podróżą lub w trakcie jej trwania;

Ochrona ubezpieczeniowa zadziała również w przypadku, gdy zarazisz się Covid-19 podczas podróży i będziesz potrzebować nagłej opieki medycznej, transportu lub relokacji podczas pobytu za granicą. Ubezpieczenie zadziała również, jeśli spóźnisz się na lot i będziesz potrzebować dodatkowego zakwaterowania”

Revolut zastrzega sobie również odmowę ochrony, kiedy podróż odbędzie się wbrew zaleceniom rządu lub, kiedy podróżny nie zastosuje się do przepisów lub wymogów związanych z Covid-19 w swoim kraju lub w miejscu docelowym.

Podsumowanie
 1. Ubezpieczenie turystyczne Revolut to rozwiązanie dla użytkowników korzystających z planu Revolut Premium oraz Revolut Metal.
 2. Dostawcą ubezpieczenia jest firma Allianz.
 3. Ubezpieczyć się można jedynie na podróż nie dłuższą niż 90 dni.
 4. W kalkulatorze ubezpieczeń turystycznych w polisaturystyczna.pl znaleźć można ubezpieczenie turystyczne dostosowane do indywidualnych potrzeb podróżującego.

Ubezpieczenie turystyczne Revolut – pytania i odpowiedzi

 1. Jak skorzystać z ubezpieczenia turystycznego Revolut?

  Przede wszystkim należy być użytkownikiem aplikacji Revolut. Ubezpieczenie podróżne dostępne jest dla posiadaczy pakietów Premium lub Metal. Ochrona ubezpieczeniowa wchodzi w zakres pakietu usług Revolut i nie ma możliwości jej dokupienia lub rozszerzenia.

 2. Czy jeśli posiadam ubezpieczenie turystyczne Revolut podczas rejsu statkiem, to koszty leczenia zostaną pokryte?

  Ubezpieczenie podróżne Revolut pokryje jedynie koszty nagłych wypadków medycznych podczas rejsu.

 3. Czy jeśli lot się opóźni, to ubezpieczenie turystyczne Revolut zadziała?

  Ochrona w ubezpieczeniu turystycznym Revolut obowiązuje w przypadku opóźnień przewoźników, w tym również opóźnień linii lotniczych. Ubezpieczenie podróżne Revolut nie obejmuje opóźnień spowodowanych brakami kadrowymi na lotnisku, z powodu których powstają długie kolejki, będące przyczyną spóźnienia na lot. Zwrot kosztów może być dostępny w liniach lotniczych.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Kamil Sztandera
Redaktor
Redaktor ds. podróży i ekspert ds. ubezpieczeń turystycznych. Entuzjasta wycieczek rowerowych. Specjalizuje się w dziennikarstwie ekonomicznym. Prywatnie zainteresowany inwestowaniem i pomnażaniem oszczędności.

Oceń artykuł:

4.1/5 - (21 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments