Ubezpieczenie podróżne Itaka – czy wystarczy na wycieczkę?

Opublikowano: 2017-06-20 (aktualizacja 2021-06-29, godz. 8:06)

Część z nas nie wyobraża sobie dobrze spędzonych wakacji bez planu podróży. Sprawia to, że coraz częściej sięgamy po oferty z biur podróży, aby organizowanie naszego wolnego czasu zostawić ekspertom. Jednak musimy pamiętać, aby nie zostawiać wszystkiego touroperatorowi. Mowa tu o ubezpieczeniu turystycznym.

Sprawdź ceny polis turystycznych!

Warto zastanowić się przed kupnem wycieczki firmy,np. Itaka nad dodatkowym ubezpieczeniem podróżnym, ponieważ podstawowa wersja polisy turystycznej Itaka może nie wystarczyć podczas wyjazdu.
Rozszerzony zakres ubezpieczenia turystycznego? Czy naprawdę jest potrzebny? Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Warto tutaj przytoczyć historię z 2016 roku, o której było głośno w ogólnopolskich mediach. Pan Stanisław wyjechał na tydzień do Meksyku w ramach usług biura podróży. Wszystko układało się bezproblemowo do momentu doznania przez turystę udaru mózgu. Polak został przewieziony do szpitala. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, podróżnik otrzymał rachunek za wysokiej klasy opiekę medyczną. Zadłużenie wynosiło w przeliczeniu 800 tysięcy zł.

Transport medyczny, zabiegi, hospitalizacja, leki – usług, które miały wpływ na wysoki rachunek było jeszcze więcej. Niestety, pan Stanisław wykupił jedynie podstawowy zakres ubezpieczenia turystycznego oferowanego przez biuro podróży. Suma wykupionego ubezpieczenia nawet w 10% nie pokrywała stanu zadłużenia turysty.

Co zawiera w sobie Itaka ubezpieczenie turystyczne?

Itaka ubezpieczenie podstawowe, które jest najczęściej oferowane i kupowane przez klientów, zawiera w sobie niskie sumy ubezpieczeń oraz okrojony zakres ochrony. Touroperatorzy mają obowiązek ubezpieczyć swoich klientów. Z tego powodu firmy Itaka ubezpieczenie cena jest niska i nieodczuwalna przez klientów biura.

Co zawiera w sobie podstawowe ubezpieczenie turystyczne Itaka?

Ubezpieczenie

Suma ubezpieczenia

Koszty leczenia

15 000 EUR

NNW:

– śmierć

– trwały uszczerbek na zdrowiu

3 000 PLN

1 500 PLN

Assistance

Podstawowa wersja

Jak widzimy, wystawiony na pana Stanisława rachunek byłby opłacony jedynie w małym procencie przez ubezpieczyciela, gdyby posiadał tylko podstawową wersję ubezpieczenia turystycznego z Itaka.
Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne

Klienci biur podróży powinni wykupić swoją dodatkową polisę podróżną, która będzie zawierać więcej usług z wyższymi sumami ubezpieczenia, niż ta oferowana przez biuro Itaka. Dzięki porównywarce ubezpieczeń turystycznych sprawdziliśmy oferty polis na 7-dniowy wyjazd do Hiszpanii dla 30-letniej osoby, która ma zamiar wypoczywać podczas wyjazdu.

Towarzystwo ubezpieczeniowe

Sumy ubezpieczeń

Cena polisy

Uniqa

Koszty leczenia: 30 000 €

NNW: 4 000 €

Bagaż podróżny: 400 €

Odpowiedzialność cywilna: 50 000 €

29 zł

Gothaer

Koszty leczenia: 40 000 €

NNW: 10 000 zł

Bagaż podróżny: 1 000 zł

Odpowiedzialność cywilna: 25 000 €

43 zł

Aviva

Koszty leczenia: 120 000 zł

NNW: 20 000 zł

Bagaż podróżny: 2 000 zł

Odpowiedzialność cywilna: 200 000 zł

44 zł

Allianz

Koszty leczenia: 200 000 zł

NNW: 20 000 zł

Bagaż podróżny: 1 800 zł

Odpowiedzialność cywilna: 50 000 zł

47 zł

Ceny za dodatkowe ubezpieczenie turystyczne nie są wygórowane, ale zapewnią nam spokojny wypoczynek, bez obaw o powrót do domu z wielkim rachunkiem za np. opiekę medyczną w innym kraju.

Itaka ubezpieczenie od rezygnacji z wycieczki

Warto zastanowić się również nad kupnem ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży, które zagwarantuje nam zwrot kosztów za wykupioną wcześniej wycieczkę. Ubezpieczyciel zwraca poniesione przez ubezpieczonego wydatki, jeśli ten nie może wziąć udziału w imprezie turystycznej z powodu:

śmierci,
nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku,
utraty lub zniszczenia mienia, które wymagają obecności ubezpieczonego w Polsce,
daty rozpoczęcia pracy na dzień rozpoczęcia lub trwania wycieczki,
zwolnienia z pracy,
ciąży zagrożonej,
kradzieży dokumentów,
wyznaczenia daty egzaminu poprawkowego na dzień rozpoczęcia lub trwania wycieczki.

Towarzystwo ubezpieczeniowe świadczące ubezpieczenia w ramach oferty firmy Itaka zwróci koszt równy cenie imprezy turystycznej, ale nie więcej niż 25 000 PLN od osoby. Dla osób, które planują wcześniej wyjazd i wykupują wycieczki, taka usługa na pewno się przyda. Nigdy nie możemy być pewni, czy będziemy mogli wyjechać np. za miesiąc od daty zarezerwowania miejsca na imprezie turystycznej.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments