Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie PKO BP – czym jest i czy warto?

Patrycja Pałka

Zaktualizowano: 2023-04-03

Ubezpieczenie turystyczne PKO BP dostępne jest w trzech wariantach – Standard, Optimum i Lux. Taka ochrona dostępna jest jedynie dla klientów konta w banku PKO.

Bank Polski PKO przygotował dla swoich klientów ofertę specjalną. Jest nią polisa turystyczna, którą możemy dowolnie personalizować i zakupić z poziomu aplikacji mobilnej lub strony internetowej. Produkt mogą jednak zakupić tylko Ci, którzy mają swoją bankowość w PKO. 

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Oferta PKO BP ubezpieczenia podróżnego wydaje się ciekawa i dobrze skonstruowana. Okazuje się jednak, że ma sporo luk, a my, jako strażnicy bezpieczeństwa Twoich wakacji, powiemy sobie o tym, czym jest ta oferta, jakie ma warianty i czy warto się na nią zdecydować. 

Ubezpieczenie podróżne PKO BP – dla kogo?

Ubezpieczenie turystyczne PKO Bank Polski to oferta przygotowana specjalnie dla klientów banku, którzy udają się w podróż. Bank gwarantuje Ci pewien pakiet ochrony zdrowia i życia za granicą na czas wyjazdu po uiszczeniu stosownej składki. Oczywiście, zakres ochrony jest ściśle zdefiniowany w umowie, a jej maksymalny czas może obejmować 365 dni.

Oznacza to, że po wykupieniu rocznego ubezpieczenia podróżnego PKO, możesz odbyć wiele różnych podróży, a wszystkie będą odjęte tę samą ochrona (chyba, że wykraczają poza strefy geograficzne zawarte w umowie). 

WAŻNE❗ Należy podkreślić, że aby skorzystać z oferty, musisz posiadać konto w banku PKO.

W innym przypadku nie możesz wykupić tej polisy. Mimo wszystko, dla klientów PKO, to bardzo wygodna opcja, szczególnie, że polisę można kupić i spersonalizować z poziomu aplikacji mobilnej. 

Ubezpieczenie podróżne PKO BP – zakres ochrony 

Każda z polis, niezależnie od wariantu, posiada:

 • pokrycie kosztów leczenia,
 • pokrycie kosztów ratownictwa,
 • pakiet assistance,
 • ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków, tzw. NNW,
 • OC w życiu prywatnym,
 • ochronę bagażu.
 • ochronę COVID-19.

Ponadto, w podstawowym pakiecie dostaniemy rozszerzenia:

 • ochronę na wypadek leczenia zaostrzonych nagle chorób przewlekłych,
 • uprawianie sportów rekreacyjnych

To całkiem szeroki zakres ochrony, jednak wiele zależy od sum gwarantowanych. Z kolei to, jakie sumy gwarantowane będą Ci zapewnione, zależy od wariantu, który wybierzesz.

Na stronie dostępne są trzy:

 • Standard,
 • Optimum,
 • Lux.

Ostatni pakiet jest najdroższy, ale zapewnia najwyższe sumy gwarantowane (np. 250 000 zł na leczenie, podczas gdy pakiet Standard na taki sam obszar geograficzny to zaledwie 40 000 zł). 

Jakie pakiety oferuje ubezpieczenie podróżne PKO BP?

Bank PKO przygotował dla swoich podróżujących klientów naprawdę szeroką gamę pakietów, w których każdy znajdzie coś dla siebie. 

Jeśli chodzi o terytorium, jakie obejmują polisy, mamy do wyboru 3 warianty:

 • wariant Polska, obejmujący terytorium Polski i stref przygranicznych do 30 kilometrów od granicy,
 • wariant Europa i Kraje Basenu Morza Śródziemnego, który obejmuje ochroną wszystkie państwa Europy,
 • wariant Cały Świat z wyłączeniem USA, Kanady, Japonii i Australii, 
 • wariant  Cały Świat, który chroni Cię na całym świecie, na wszystkich kontynentach. 

Ze względu na cel podróży, możemy zdecydować się na wariant:

 • wypoczynek – jeśli na swoich wakacjach planujesz postawić na bierny odpoczynek i nie potrzebujesz dodatkowych rozszerzeń, to idealna opcja dla Ciebie;
 • sport – jeśli na wakacjach planujesz podejmować się uprawiania sportów wysokiego ryzyka, ekstremalnych lub potrzebujesz dodatkowej ochrony np. W zakresie ochrony sprzętu sportowego, to wariant sport zdecydowanie przypadnie Ci do gustu;
 • praca – ten wariant może poszerzyć o dodatkową ochronę, związaną np. z ryzykiem zawodowym, jeśli wybierasz się gdzieś w celach służbowych. 

Dostępny jest również prorodzinny wariant Family Assistance, w którym ochroną zostajesz objęty nie tylko Ty, ale również ochrona bliskich Ci osób, które zostają w kraju. 

Ubezpieczenie podróżne PKO BP opinie: zalety i wady

Oferta przygotowana przez PKO Bank Polski wydaje się kompletnym i pełnym zakresem ochrony na każdą podróż. Zawiera wszystkie potrzebne elementy, a nawet kilka ciekawych rozszerzeń, które często są dodatkowo płatne.

Zaletą tej oferty jest również to, jak łatwodostępna jest ona dla klientów PKO, którzy polisę na wyjazd mogą spersonalizować i zakupić z poziomu aplikacji mobilnej swojej bankowości. W dodatku umowę możesz zawrzeć aż na rok i nie przejmować się każdorazowym poszukiwaniem ubezpieczenia turystycznego przed podróżą.

Wariant przygotowany przez PKO nie pozostaje jednak bez wad, a pierwszą i podstawową jest to, że nie jest to oferta ogólnodostępna dla wszystkich. Jeśli chcesz z niej korzystać, musisz korzystać również z bankowości PKO. W dodatku, decydując się na jeden z wariantów, odbierasz sobie możliwość przygotowania swojej oferty ubezpieczenia wedle wymagań podróży. W niektórych krajach potrzebne są horrendalne sumy gwarantowane na leczenie, podczas gdy w innych ochrona zdrowia jest na tyle tania, że wystarczy kilkadziesiąt tysięcy.

Wybierając opcję będącą “po środku”, Twoja polisa nie jest dobrze przygotowana na wyjazd do drogiego kraju, a jednocześnie przepłacasz za ogromne sumy gwarantowane tam, gdzie jest to zbędne. To niekwestionowany minus takiego rozwiązania, bowiem należy pamiętać, że dobra polisa to polisa idealnie dostosowana do Twoich potrzeb. Warto również zauważyć, że w każdym z trzech dostępnych pakietów cenowych, suma ubezpieczenia kosztów ratownictwa wynosi zaledwie 22 000 zł, a to stanowczo za mało (szczególnie w ubezpieczeniu narciarskim).

Ubezpieczenie podróżne PKO BP a ubezpieczenie turystyczne wybrane samodzielnie 

Jeśli planujesz wyjazd, zapewne jesteś świadom ryzyka związanego z uprawianiem sportów. Oczywiście, robiąc to odpowiedzialnie i pod czujnym okiem ekspertów na stoku wszystko powinno być w porządku, ale przezorny zawsze ubezpieczony. Szczególnie, że we Włoszech wymaga się właśnie bycia “zawsze ubezpieczonym”, bowiem kraj wprowadził przepis, wedle którego każda osoba wchodząca na stok musi posiadać ubezpieczenie.

Świadomy wybór polisy jest szczególnie ważny. W przypadku wybrania rozszerzenia sportowego w polisie PKO BP, mamy znacznie mniejsze pole manewru, personalizacji oferty czy doboru sum gwarantowanych. Decydując się za to na własną analizę rynku, możemy znaleźć o wiele ciekawsze (a niejednokrotnie również korzystniejsze cenowo!) oferty. W dobie, w której takiej analizy rynku ubezpieczeń dokona za Ciebie kalkulator ubezpieczeń, staje się to szczególnie proste. Z łatwością zweryfikujesz swoje potrzeby i to, czy dana oferta im sprosta, a wszystkie szczegóły ubezpieczenia zostaną Ci podane na tacy. Zdecydowanie warto postawić na samodzielny i świadomy wybór polisy.

Jak znaleźć ubezpieczenie turystyczne?

Obecnie znalezienie dobrego ubezpieczenia turystycznego jest łatwiejsze niż myślisz, a to za sprawą dostępnych narzędzi do analizy ubezpieczeń. Jak znaleźć ubezpieczenie krok po kroku?

 1. Otwórz kalkulator ubezpieczeń turystycznych, na stronie polisaturystyczna.pl
 2. Wprowadź na stronie odpowiednie dane jak data podróży, jej cel, wiek podróżujących czy obecność lub brak chorób przewlekłych. Pamiętaj, aby odpowiadać zgodnie z prawdą, gdyż to właśnie pod te odpowiedzi system dopasuje oferty.
 3. Przejrzyj przygotowane dla Ciebie oferty. Zwróć uwagę na wysokość sum gwarantowanych, dostępne rozszerzenia oraz stosunek ceny do zakresu ochrony. Zakres ochrony najczęściej jest widoczny bardzo dobrze dzięki przejrzystym punktom, zapisanym pod każdą z ofert.
 4. Jeśli zdecydujesz się na jakąś ofertę, zapoznaj się z jej OWU – Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których zawierają się wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela i wszelkie zasady, na które godzisz się kupując polisę. 
 5. Jeśli wszystko w OWU wydaje Ci się w porządku, przejdź na stronę płatności i ciesz się bezpiecznym wyjazdem! Jeśli w OWU coś cię niepokoi, możesz poszukać w ten sam sposób innej polisy lub skontaktować się z towarzystwem ubezpieczeniowym celem rozwiązania Twoich wątpliwości. 

Wiesz już, jak znaleźć, to teraz pytanie: czego szukać?

Poniżej lista elementów, które powinna zawierać Twoja idealna polisa:

 • pokrycie kosztów leczenia na co najmniej 30 000 euro, jeśli podróżujemy po Europie i znacznie więcej, jeśli podróż wykracza poza Europę;
 • ochronę COVID-19;
 • OC w życiu prywatnym;
 • ochronę od następstw nieszczęśliwych wypadków (NWW),
 • ubezpieczenie bagażu, z tytułu którego możemy starać się o odszkodowanie za zgubiony czy uszkodzony na lotnisku bagaż (a to wbrew pozorom zdarza się często).
 • rozszerzenia dobrane do naszych potrzeb i celu wyjazdu (szczególna ochrona, gdy jesteśmy przewlekle chorzy, ochrona sprzętu sportowego, czy klauzula alkoholowa, jeśli planujemy spożywać alkohol na wyjeździe). 

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie

PAMIĘTAJ❗ Polisa turystyczna to podstawa bezpiecznej podróży. Dobrze wybrane ubezpieczenie gwarantuje efektywną pomoc na wypadek problematycznych zdarzeń. Miej na uwadze również fakt, że EKUZ zapewnia jedynie podstawową ochronę i w wielu sytuacjach może się okazać, że dopłatę za zabiegi medyczne musisz pokryć z własnej kieszeni.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Grafika-EKUZ-vs-polisa-turystyczna.jpg

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne?

Koszt ubezpieczenia turystycznego czy ubezpieczenia turystycznego nie jest wysoki i zazwyczaj waha się w granicach ledwie kilku do maksymalnie kilkunastu złotych przy naprawdę bogatym zakresie ochrony. 

Ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
AXA
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
575,00 zł
4 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 500 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114
Europa
Koszty leczenia
1 406 208 zł
Ratownictwo
46 874 zł
Bagaż
4 687 zł
787,00 zł
4 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 46 874 zł OC: 468 736 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sprzęt sportowy
Generali
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
650,00 zł
4 os. / 10 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19
Ubezpieczenie turystyczne do Hiszpanii
AXA
575,00 zł 4 os. / 10 dni
Koszty leczenia
40 000 000 zł
Ratownictwo
40 000 000 zł
Bagaż
6 000 zł
Dodatkowo: NNW: 150 000 zł OC: 1 500 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 114
Europa
787,00 zł 4 os. / 10 dni
Koszty leczenia
1 406 208 zł
Ratownictwo
46 874 zł
Bagaż
4 687 zł
Dodatkowo: NNW: 46 874 zł OC: 468 736 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sprzęt sportowy
Generali
650,00 zł 4 os. / 10 dni
Koszty leczenia
800 000 zł
Ratownictwo
800 000 zł
Bagaż
4 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 zł OC: 300 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19

Na wysokość ceny polisy wpływają takie czynniki jak cel podróży (bierny lub aktywny wypoczynek), stan zdrowia podróżującego, kraj docelowy i ceny ochrony medycznej w nim oraz wybrane przez nas rozszerzenia.  Pamiętaj jednak, aby to nie cena była elementem decydującym o wyborze polisy. Najważniejszy jest zakres ochrony, jaki zapewnia Ci ubezpieczenie podczas podróży.

Znajdź najlepsze ubezpieczenie dla siebie


Podsumowanie
 1. Ubezpieczenie podróżne PKO BP to oferta dostępna jedynie dla klientów banku PKO, którzy mogą wykupić ubezpieczenie podróże w kilka chwil, dowolnie je modelując z poziomu aplikacji mobilnej lub strony.
 2. PKO oferuje polisę w wielu wariantach z różnymi rozszerzeniami: praca, wypoczynek czy sport, w zależności od celu naszej podróży.
 3. Dobrze wybrane ubezpieczenie turystyczne powinno być idealnie dopasowane do szczegółów Twoich wakacji. Właśnie dlatego polisę warto wybierać każdorazowo przed wyjazdem.
 4. Koszt samodzielnego ubezpieczenia turystycznego za jeden dzień pobytu za granicą to zazwyczaj zaledwie kilka złotych dziennie, choć kwota zależy od zakresu ochrony i cen ochrony medycznej w danym kraju. 

Najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne PKO BP?

  Cena siedmiodniowych polis na podróż po Europie waha się w granicach od 33 do 60 złotych za jedną osobę dorosłą, zaś ubezpieczenie obejmujące zakresem ochrony całą Europę to już przedział cenowy rzędu 110 do 280 złotych za siedem dni za jedną osobę dorosłą. Składkę naszej polisy możemy obliczyć w kalkulatorze dostępnym dla klientów banku PKO.

 2. Czy można zrezygnować z oferty PKO BP po zakupie?

  Klient ma prawo odstąpić od umowy. Jeśli umowa została zawarta na okres dłuższy niż 6 miesięcy to odstąpienie od niej trwa 30 dni, zaś jeśli okres trwania umowy jest krótszy niż 6 miesięcy rozwiązanie umowy następuje wraz z momentem dostarczenie ubezpieczycielowi stosownego dokumentu.

 3. Czy ubezpieczenie turystyczne jest obowiązkowe na wyjazd?

  Nie, nie jest ono obowiązkowe za granicą, natomiast jego posiadanie jest bardzo wskazane.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Patrycja Pałka
Redaktor
Podróże to moja pasja. Piszę o turystyce w taki sposób, aby zachęcić czytelników do eksplorowania świata, ale i uczulić na bezpieczeństwo i odpowiedzialność. Tłumaczę kwestie związane z ubezpieczeniem turystycznym, podpowiadam lepsze rozwiązania i podsuwam ciekawe pomysły na wakacje, urlop, czy city break.

Oceń artykuł:

4.7/5 - (6 głosów)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments