Bukmacher Mostbet to jedna z najbardziej znanych platform gier w Polsce, oferująca usługi w zakresie zakładów sportowych, e-sportu i gier kasynowych online. Strona bukmachera oferuje wysokie kursy, a także liczne bonusy i promocje, darmowe zakłady, darmowe spiny i szybkie wypłaty. Dzięki bonusom bez depozytu w Mostbet Twoja gra stanie się jeszcze bardziej opłacalna. Dodatkowo Mostbet posiada aplikację mobilną, która pozwala na zawieranie zakładów w dowolnym miejscu i czasie.
ZNAJDŹ NAJTAŃSZE UBEZPIECZENIE
Kontynent
Kraj

Ubezpieczenie turystyczne na Sri Lankę – jak wybrać i ile kosztuje?

Redakcja

Zaktualizowano: 2024-03-12

Cena ubezpieczenia turystycznego na Sri Lankę zależna jest od kilku istotnych czynników. Dzienną ochronę możesz mieć już od kilku złotych, ale pamiętaj, że EKUZ nie jest tutaj honorowany. Sprawdź, jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na Sri Lankę i o czym pamiętać przed wyjazdem.

Sri Lanka jest niewielkim krajem położonym na jednej z wysp Oceanu Indyjskiego. Choć uważana przez niektórych za niebezpieczną, jest chętnie odwiedzana przez turystów z całego świata. W naszym artykule odnajdziesz listę wartych zobaczenia miejsc i aromatycznych potraw. Poznasz warunki klimatyczne panujące na wyspie. Dowiesz się, jakie niezbędne dokumenty i rzeczy musisz posiadać w momencie przylotu. A także poznasz kilka warunków ubezpieczenia, które zapewni Ci bezpieczeństwo w trakcie pobytu na Sri Lance..

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego

Wybierasz się w podróż na Sri Lankę? Pomożemy Ci w zaplanowaniu bezpiecznych i ciekawych wakacji na tropikalnej wyspie.

Sri Lanka – informacje praktyczne

Demokratyczno-Socjalistyczna Republika Sri Lanki jest niewielkim państwem położonym na wyspie Cejlon. Otoczona wodami Oceanu Indyjskiego oraz Zatoki Bengalskiej, stanowi ciekawy kierunek podróży.

Piękne piaszczyste plaże, niesamowite widoki, aleje palm kokosowych i porośnięte roślinnością wzgórza to wizytówki tego miejsca. Na wyspie panuje klimat tropikalny. Dlatego przed wyjazdem sprawdź, w jakich miesiącach panuje pora deszczowa, a w jakich pora sucha.

Sri Lanka informacje ogólne

Językami urzędowymi są lokalne dialekty: syngaleski i tamilski. Pomocniczo używa się także języka angielskiego – co jest szczególnie istotne dla turystów. Walutą Sri Lanki jest rupia lankijska.

Czy wiesz, że…
Sporą część wyspy zajmują plantacje herbaty? Sri Lanka jest drugim na świecie eksporterem tego produktu. Pamiętaj także, że zażywanie kąpieli słonecznych na wyspie jest dozwolone wyłącznie w kostiumie kąpielowym.
Sri Lanka ciekawostka

Stolica Sri Lanki

Od 1982 roku Sri Lanki ma aż dwie stolice. Colombo oraz Kotte (Sri Dźajawardanapura Kotte). Colombo to największe miasto położone w zachodniej części wyspy. Cechuje je nowoczesność wieżowców i kolonialna zabudowa, a także miejsca kultu buddystów, hindusów czy muzułmanów.

Zwiedzając Colombo, nie możesz zapomnieć o zobaczeniu Viharamahadevi Park – najstarszego i największego parku, zbudowanego w miejscu dawnej plantacji cynamonowej. Wielkie wrażenie robi także Independence Square z monumentem Independence Memorial Hall, upamiętniający dzień uwolnienia się Sri Lanki spod wpływów brytyjskich w 1948 roku.

Pogoda na Sri Lance – kiedy jechać na wakacje?

Decydując się na egzotyczne wczasy, musisz pamiętać, że pogoda na Sri Lance jest niezwykle kapryśna. Powodem jest tropikalny, wilgotny i gorący klimat Azji południowej.

Według raportu Global Mind Project, Sri Lanka znalazła się na drugim miejscu na świecie pod względem dobrostanu psychicznego, źródło: Twitter

Wyspa położona jest w strefie równikowej, możesz zatem spodziewać się dwóch pór roku. Pora sucha (pomonsunowa) trwa od grudnia do początku kwietnia, ale także w czerwcu i lipcu (wschodnia część wyspy). W tym okresie możesz spodziewać się wysokich temperatur i dni pełnych słońca.

Pora deszczowa (monsunowa) na Sri Lance różni się od innych krajów Azji południowej. W czasie monsunów możesz spodziewać się, że obfite opady, bardzo szybko zamienią się w kilka słonecznych dni, aby ponownie zamienić się w ulewę. Co ciekawe: w poszczególnych miesiącach, pogoda różni się w zależności od regionu. Średnia roczna temperatura wynosi około 27 stopni Celsjusza.

Pewnie zastanawiasz się, kiedy najlepiej jechać na Sri Lankę, aby nie dopadła Cię pora deszczowa? Wybierając się w podróż zimą – najlepszym wyborem będzie wypoczynek na piaszczystych plażach na południowej i zachodniej części wyspy. Latem natomiast warto zatrzymać się na wschodnim wybrzeżu. Temperatura wody na wyspie Cejlon waha się w ciągu roku od 27 do nawet 29 stopni Celsjusza.

Jakiej pogody możesz się spodziewać na Sri Lance w poszczególnych miesiącach?

Styczeń

 • Max. temperatura w dzień – 29 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 23 stopnie Celsjusza

Luty

 • Max. temperatura w dzień – 30 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 23 stopnie Celsjusza

Marzec

 • Max. temperatura w dzień – 30 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 24 stopnie Celsjusza

Kwiecień

 • Max. temperatura w dzień – 30 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 25 stopni Celsjusza

Maj

 • Max. temperatura w dzień – 29 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 25 stopni Celsjusza

Czerwiec

 • Max. temperatura w dzień – 28 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 25 stopni Celsjusza

Lipiec – Październik

 • Max. temperatura w dzień – 28 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 24 stopni Celsjusza

Listopad – Grudzień

 • Max. temperatura w dzień – 28 stopni Celsjusza
 • Max. temperatura w nocy – 23 stopni Celsjusza

Ceny na Sri Lance

Walutą Sri Lanki jest rupia lankijska (LKR). Dzieli się ona na 100 centów. Na wyspie akceptowana jest płatność w banknotach i monetach, a w niektórych miejscach także kartą płatniczą. Przed wyjazdem upewnij się, jaki sposób płatności jest preferowany w miejscu Twojego pobytu.

Aktualnie 100 LKR to ok. 1,28 PLN

Ceny na Sri Lance są niezwykle atrakcyjne, prawie o połowę niższe niż w Polsce.

Sri Lanka ceny, źródło: Twitter

Obiad w restauracji dla jednej osoby to koszt około 30 zł. Za filiżankę kawy zapłacisz prawie 8 zł, a za kufel piwa średnio 7 zł. W przypadku zakupów w sklepie spożywczym, możesz liczyć na ceny niższe niż w polskich sklepach. Bochenek chleba oraz ryż to koszt około 3 zł. Za kilogram piersi z kurczaka zapłacisz do 20 zł.

Produkty takie jak: pomarańcze, ser żółty, mleko, jabłka, wino i piwo posiadają wyższe ceny, niż te oferowane w polskich marketach.

Warto zwrócić także uwagę na korzystne ceny paliwa – nawet do 5 zł za 1 litr benzyny. 1 litr gazu to koszt niecałych 6 zł. Jeśli planujesz dłuższy pobyt, ciekawie prezentują się ceny wynajmu miesięcznego.

Koszt jednopokojowego mieszkania to średnio 850 zł w przypadku lokalizacji w centrum miasta, na obrzeżach cena spada do około 460 zł. Wybierasz się na wakacje z grupą znajomych? Na Sri Lance wynajmiesz mieszkanie trzypokojowe w kwocie nieprzekraczającej 2500 zł. Zachęcić mogą Cię także niewielkie opłaty za zużycie mediów. Dla jednej osoby taki koszt wyniesie do 90 zł na miesiąc. W przypadku rodziny do 140 zł. Wykupienie pakietu Internetu to przeważnie suma 45 zł.

Jak przygotować się do podróży na Sri Lance?

Planując pobyt na wyspie Cejlon, pamiętaj, że musisz mieć ze sobą niezbędne dokumenty, uprawniającego do pobytu w tym kraju. Oprócz wizy istotny jest także paszport, którego ważność będzie obowiązywała przez kolejne 6. miesięcy od dnia wyjazdu na Sri lankę.

W chwili obecnej możesz nabyć elektroniczną wizę, czyli electronic travel authorization (ETA). Uprawnia Cię ona do pobytu na wyspie do 30 dni i może być przedłużona do 6. miesięcy. Należy w tym celu złożyć elektroniczny wniosek na rządowej stronie internetowej Sri Lanki. Aby uzyskać electronic travel authorization, musisz przedstawić ważny paszport. Warto wiedzieć, że Sri Lanka nie wymaga okazania przez turystów książeczki szczepień przeciwko Covid-19.

Bezpieczeństwo na Sri Lance

Zanim wykupisz bajeczne wakacje na Sri Lance, zadbaj o swoje bezpieczeństwo w trakcie podróży. MSZ przestrzega turystów przed kryzysem gospodarczym, który spowodował braki podstawowych artykułów, niepokoje społeczne oraz możliwe zagrożenie terrorystyczne. Na rządowej stronie internetowej MSZ czytamy:

Sri Lanka zmaga się z problem niedoboru importowanych artykułów pierwszej potrzeby, w tym paliwa, żywności i leków. Czasami zdarzają się przerwy w dostawie prądu o ograniczonym czasie trwania. Jednakże, większość obiektów turystycznych (w tym hotele) posiada zapasowe generatory. Z powodu niepokojów społecznych istnieje ryzyko wystąpienia protestów.

MSZ zachęca turystów do zarejestrowania się w programie Odyseusz. W przypadku pojawienia się realnego zagrożenia zdrowia lub życia, MSZ skontaktuje się z Tobą i poinformuje o zaistniałej sytuacji.

Należy pamiętać także o realnym zagrożeniu ze strony kieszonkowców:

Do najczęstszych przestępstw dotykających turystów należą oszustwa z wykorzystaniem kart bankowych. Zaleca się korzystanie z kart wyłącznie w bezpiecznych i pewnych punktach obsługi klientów.

Sri Lanka – loty z Polski

Sri Lanka znajduje się w Azji południowej. Lot samolotem z Polski na wyspę trwa około 9 godzin bez przesiadek. Jeżeli trafisz na przelot z międzylądowaniem Twoja podróż może potrwać nawet 15 godzin.

Polska - Sri Lanka, loty, źródło: Google
Sri Lanka loty z Polski, źródło: Google

Warto wcześniej przygotować się na długi pobyt w samolocie. Co warto ze sobą zabrać?

Lista rzeczy, które mogą Ci się przydać podczas lotu samolotem z Polski na Sri Lankę:

 • ulubiona książka,
 • słuchawki,
 • zestaw kosmetyków (szczoteczka, pasta do zębów, dezodorant, suchy szampon),
 • powerbank,
 • poduszka podróżna,
 • wygodne ubrania,
 • butelka filtrująca.

Najlepsze kierunki na Sri Lance – co warto zobaczyć na Sri Lance?

Sri Lanka dzieli się na 9 regionów: Prowincja Centralna, Południowa, Północna, Północno-Centralna, Północno-Zachodnia, Sabaragamuwa, Uva, Wschodnia, Zachodnia.

Każdy z regionów posiada niesamowite widoki, apetycznie wyglądające potrawy i niezwykłe budowle. Są jednak trzy miejsca, których odwiedzenia nie możesz przegapić. Trzy historyczne stolice Sri Lanki: Kandy, Polonnaruwa oraz Anuradhapura – tworzą Trójkąt Kulturalny. Jest to obszar mogący pochwalić się interesującymi miejscami oraz 5 niezwykłymi zabytkami, wpisanymi na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przedstawiamy kilka punktów, które należy odwiedzić, będąc na wyspie Cejlon!

Sigiriya (Lwia skała)

Najbardziej rozpoznawalne miejsce na wyspie. Tworzy je bryła magmy, tworząca pozostałość po nieaktywnym wulkanie. Pierwotnie znajdował się tam buddyjskie klasztory oraz twierdza króla Kandy. Obecnie Lwia skała jest destynacją wielu turystów. Spacerując królewskimi ogrodami, dotrzesz pod samą skałę. Same ogrody zachwycają pozostałościami po budynkach klasztornych i sztucznymi sadzawkami. Możesz tam także spotkać… warany. Wejście na skałę naznaczone jest wielkimi łapami lwa. Po drodze na samą górę zobaczysz przepiękne freski, przedstawiające postaci żon lub nałożnic króla Kashyapa.

Dalada Maligawa (Świątynia zęba Buddy)

Świątynia zęba Buddy położona jest w centralnej części wyspy. To budynek wchodzący w skład kompleksu pałacowego. Wystrój wewnątrz świątyni jest niezwykle zdobny. Turystów mogą zachwycić malunki na ścianach, barwne kwiaty oraz liczne posągi Buddy. Sugerując się nazwą, można łatwo odgadnąć, iż w świątyni przechowywany jest ząb Buddy. Pamiętaj, że przed wejściem do świątynia zęba Buddy należy zdjąć buty.

Park narodowy Yala

Park narodowy Yala odnajdziesz na południowym wybrzeżu. Region ten charakteryzują piaszczyste plaże oraz niezwykłej urody okazy fauny i flory. Do parku warto wybrać się na safari, aby zobaczyć zamieszkałe ten obszar zwierzęta.

Plantacje herbaty

Sri Lanka słynie z eksportu herbaty. Na całej wyspie możesz odnaleźć liczne plantacje. Jedną z nich jest położona w regionie Uva Halpewatte tea factory.

Most dziewięciu łuków

Zwany także Mostem na Niebie jest interesującym przykładem kolonialnej zabudowy. Znajduje się w miejscowości Demodara (Uva). Most wiaduktowy otacza bujna roślinność i góry.

Co trzeba wiedzieć przed podróżą na Sri Lankę?

Decydując się na egzotyczne wczasy, należy pamiętać przede wszystkim o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie. Na Sri Lance możesz być narażony na wiele chorób tropikalnych, niewystępujących w Polsce. Chociaż od turystów z Polski szczepienia nie są wymagane, warto dodatkowo zabezpieczyć się przed podróżą.

Do szczepień zalecanych zalicza się szczepienia przeciw:

 • COVID-19,
 • zapaleniu wątroby typu A i B,
 • durowi brzusznemu,
 • japońskiemu zapaleniu mózgu,
 • cholerze,
 • wściekliźnie,
 • tężcowi,
 • krztuścowi,
 • żółtej gorączce,
 • grypie,
 • błonicy.

Na Sri Lankę możesz przewieźć własne leki. Pamiętaj, aby były one oryginalnie zapakowane lub odpowiednio opisane. Zabierz także ze sobą ważną receptę w języku angielskim.

Według MSZ koszt dziennego pobytu w szpitalu publicznym na Sri Lance jest zbliżony do Polskich realiów. Jest to około 120 zł na dobę. Opłata nie uwzględnia jednak kosztów usługi lekarskiej oraz podanych lekarstw. Warto także wspomnieć, że jakość opieki medycznej na Sri Lance nie jest uważana za najwyższą. Dlatego warto przed wyjazdem wykupić dodatkowe ubezpieczenie podróżne, które będzie chroniło Cię na wypadek niespodziewanych zdarzeń.

Przebywając w tropikalnych krajach, możesz być narażony na wiele chorób. Flora bakteryjna Europejczyków różni się od tej mieszkańców wyspy. Dlatego powinieneś zabezpieczyć się na wypadek niespodziewanych okoliczności, jakimi może być, np. zatrucie pokarmowe, nieszczęśliwy wypadek, zwichnięcie, złamanie, nieumyślne uszkodzenie mienia osoby trzeciej i wiele, wiele innych. Na wyspie nie jest honorowana karta EKUZ, dlatego ubezpieczenie turystyczne jest jedyną skuteczną ochroną przed ogromnymi rachunkami za leczenie i usługi medyczne.

Wybierając ubezpieczenie turystyczne na Sri Lankę zwróć uwagę, czy Twoja polisa zapewnia Ci:

 • odpowiednio wysokie koszty leczenia – suma gwarantowana powinna być możliwie jak najwyższa,
 • ratownictwo – czyli pokrycie kosztów akcji ratowniczych, które tylko w Polsce są darmowe,
 • NNW – ochrona na skutek nieszczęśliwych wypadków (min. 20 000 zł),
 • OC w życiu prywatnym – które zapewni Ci pokrycie kosztów szkód wyrządzonych osobom trzecim,
 • ubezpieczenie bagażu – dodatkowe ubezpieczenie, zapewniające zwrot środków po kradzieży rzeczy osobistych.

Ubezpieczenie na Sri Lankę – jak wybrać?

Polisę turystyczną na Sri Lankę (ale także i inne kraje) możesz zakupić całkowicie samodzielnie. Już w kilka minut możesz zapewnić ochronę sobie i najbliższym, z którymi spędzasz wakacje. Warto wspomnieć, że ceny ubezpieczeń online są bardzo atrakcyjne. Polisy turystyczne oferowane są także przez biuro podróży. Pamiętaj jednak, że ceny takich ofert są zawyżone, a zakres ochrony bardzo ograniczony.

Koszt ubezpieczenia turystycznego dla 1 osoby na 14 dni w kraju azjatyckim
Ubezpieczyciel Zakres ubezpieczenia Cena
Europa
Koszty leczenia
143 023 zł
Ratownictwo
23 879 zł
Bagaż
1 430 zł
66,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 14 302 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
AXA
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
80,36 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-29 Sporty objęte polisą: 114
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
83,00 zł
1 os. / 14 dni
Dodatkowo: Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Koszt ubezpieczenia turystycznego dla 1 osoby na 14 dni w kraju azjatyckim
Europa
66,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
143 023 zł
Ratownictwo
23 879 zł
Bagaż
1 430 zł
Dodatkowo: NNW: 14 302 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 10
AXA
80,36 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
200 000 zł
Ratownictwo
200 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: NNW: 20 000 zł Zdarzenia pod wpływem alkoholu (za dopłatą) Ochrona COVID-29 Sporty objęte polisą: 114
Nationale-Nederlanden
83,00 zł 1 os. / 14 dni
Koszty leczenia
150 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
0 zł
Dodatkowo: Zdarzenia pod wpływem alkoholu Ochrona COVID-19 Sporty objęte polisą: 60
Dodatkowym atutem zakupu polisy turystycznej, jest ochrona Assistance – gwarantująca m.in. pomoc tłumacza i transport. Towarzystwa Ubezpieczeniowe zapewniają całodobową pomoc dostępną na infolinii, abyś zawsze mógł czuć się bezpiecznie w trakcie wycieczki.
Sri Lanka – polisa turystyczna, źródło: opracowanie własne

Co zabrać ze sobą na Sri Lankę?

Zawartość walizki to największy dylemat, jaki pojawia się, w trakcie planowania wakacji. Co zabrać ze sobą, aby nie przekroczyć ustalonego przez linie lotnicze limitu wagowego i być przygotowanym na każdą sytuację?

Przygotowaliśmy listę rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, wybierając się na Sri Lankę:

 • ważne dokumenty (wiza i aktualny paszport),
 • karta płatnicza,
 • pieniądze w gotówce – walutą Sri Lanki jest rupia lankijska,
 • bilety lotnicze,
 • potwierdzenie rezerwacji noclegu,
 • lekarstwa – (w tym: leki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, węgiel aktywny, wapno, elektrolity, środki odkażające oraz opatrunki oraz wszelkie leki, które przyjmujemy na stałe),
 • probiotyki – tylko one ochronią Cię przed chorobami tropikalnymi,
 • adapter podróżny do gniazdka elektrycznego (UK),
 • powerbank,
 • parasol/pelerynę przeciwdeszczową – szczególnie przyda się w okresie pory deszczowej,
 • krem z filtrem UV,
 • środek na oparzenia,
 • środek na komary,
 • środek po ukąszeniu komarów,
 • wygodne ubrania i buty – proponujemy styl ,,na cebulkę”, zapewniający komfort przy zmiennej pogodzie.

Kuchnia Sri Lanki – co warto zjeść odwiedzając Sri Lankę?

Kuchenne zaplecze Sri Lanki oferuje wiele przepysznych i aromatycznych potraw, łączących w sobie smaki kuchni indyjskiej, chińskiej, tajskiej i duńskiej. Narodowym daniem Lakijczyków jest ryż z curry. Co ciekawe sama kuchnia różni się w zależności od regionu, a wariacji tej potrawy jest kilka. Curry jest serwowane z rybą, owocami morza, kurczakiem, koźliną lub warzywami. Warto zapamiętać, że curry występuje w dwóch odmianach ostrości:

 • kirata (łagodne) – sos przygotowany na bazie mleczka kokosowego,
 • mirisata (ostre) – sos przygotowany na bazie chilli.

Oto kilka przepysznych dań, które musisz spróbować, będąc na Sri Lance:

 • Wattaka curry – przygotowywane z dyni i kokosu.
 • Polos curry – gotowane na bazie młodego owocu chlebowca.
 • Hoppers – naleśniki przygotowane z fermentowanej mąki ryżowej i mleka kokosowego.
 • Kottu – danie składające się z chlebka roti, aromatycznych przyprawy (imbir, czosnek, liście pandanu, curry, chili, kardamon i cynamon), jajka i warzyw, a czasami także mięsa.
 • Mleczko kokosowe – na Sri Lance możesz napić się orzeźwiającego mleczka prosto z łupiny kokosa.
 • Gotu kola – to sałatka przygotowywana z zioła gotu kola, czerwonej cebuli, chili, świeżo startego kokosa i limonki.
Czy wiesz, że…

Etykieta jedzenia na Sri Lance bardzo różni się od tej w Polsce. Zgodnie ze zwyczajami Lakijczyków, posiłki spożywane są… rękoma. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem jedzenia, dokładnie umyć dłonie! W miastach odnajdziesz także wiele knajpek, oferujących komplet sztućców dla Europejskich turystów.

Podsumowanie
 1. Sri Lanka jest niewielkim krajem, położonym na wyspie Cejlon. Państwo jest bezpieczne dla turystów i oferuje wiele atrakcji dla zwiedzających.
 2. Aby wjechać na teren Sri Lanki, musisz posiadać ważny paszport i wizę (electronic travel authorization).
 3. Od turystów nie wymaga się posiadania aktualnej książeczki szczepień. Niektóre szczepienia są jednak zalecane, przy egzotycznych destynacjach.
 4. Tropikalny klimat jest niezwykle kapryśny. Na wyspie możesz natknąć się na porę deszczową i porę suchą. Sprawdź, jakie warunki pogodowe są przewidywane w terminie Twojego wyjazdu.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy Sri Lanka jest droga?

  Ceny na Sri Lance są wyjątkowo niskie. Dotyczy to zarówno noclegów, wejściówek na różne atrakcje, jak i produktów spożywczych. Ceny są niekiedy nawet 2 razy niższe niż w Polsce! Zdecydowanie największy koszt wyjazdu stanowią drogie bilety lotnicze.

 2. Czy mogę jeździć autem w Sri Lance mając polskie prawo jazdy?

  Niestety, nie jest to możliwe. Aby poruszać się w tamtejszym ruchu drogowym, konieczny jest międzynarodowy dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów.

 3. Ile kosztuje wiza do Sri Lanki?

  Koszt wyrobienia wizy dla Polaków to od 55 do 70 dolarów amerykańskich.

 4. Kiedy jest najlepsza pogoda na Sri Lance?

  Najlepsze miesiące na podróż na Sri Lance to okres od grudnia do kwietnia, ale także czerwiec i lipiec (wschodnia część wyspy). Panująca wtedy pora sucha, zapewni idealne warunki do leniwego spędzania czasu na piaszczystych plażach.

 5. Czy warto jechać na Sri Lankę?

  Sri Lanka stanowi ciekawy cel podróży. Piękne widoki, piaszczyste plaże, ciekawe miejsca, kolonialne zabytki i aromatyczna kuchnia przyciąga tłumy turystów. Także miłośnicy wędrówek górskich odnajdą swoje miejsce na wyspie.

 6. Na co uważać będąc na Sri Lance?

  Na Sri Lance należy uważać przede wszystkim na oszustów finansowych. Pamiętaj, aby transakcji kartą płatniczą dokonywać wyłącznie w sprawdzonych lokalach. dla bezpieczeństwa miej zawsze przy sobie gotówkę.

 7. Czy na Sri Lance jest drogo?

  Nie, ceny na Sri Lance są bardzo atrakcyjne dla turystów. Dotyczy to zarówno noclegów, cen paliwa, biletów wstępu na różne obiekty, jak i produktów spożywczych. Niekiedy ceny na Sri Lance są nawet o połowę niższe niż w Polsce!

 8. Jaki jest najcieplejszy miesiąc na Sri lance?

  Najcieplejszym miesiącem na Sri Lance jest kwiecień. Maksymalna temperatura w ciągu dnia to 30 stopni Celsjusza, natomiast w nocy możesz spodziewać się nawet 28 stopni Celsjusza.

Porównaj cenę ubezpieczenia turystycznego
Redakcja

Oceń artykuł:

5/5 - (2 głosy)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments